Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Köszi az infót! Ha néha előfordulna, hogy 5-en beülünk, arra van valami megoldás? :) Akkor milyen méretű gumi kéne? Vagy itt eleve a felni a "szűk keresztmetszet"?

Nem csak arról van szó, hogy elfér-e a gumi. A túl nagy átmérő miatt az autód gyenge lesz, nehezen fog gyorsulni.

Én mindenképp a 205/50-est javasolnám.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

hali, van egy 7jx15 et 38-as felni 185/60 r15 gumival, ez rámegy astra g-re? ill csalna vele a km/h óra? meg még annyi,hogy az et miatt ez kintebb lenne vagy beljebb a gyári 49-hez képest?

Kicsit kisebb átmérőben mint a gyári, de szerintem még vállalható. Kijjebb lesz, de elfér. A km. órám nekem sem pontos, annyi baj legyen! Egyszer kérsz kölcsön egy GPS-t (ha nincs saját), megnézed mit mutat az óra 50-90-130-nál, azt megjegyzed, a többi nem igazán lényeges.

Link to comment
Megosztás:

hali, van egy 7jx15 et 38-as felni 185/60 r15 gumival, ez rámegy astra g-re? ill csalna vele a km/h óra? meg még annyi,hogy az et miatt ez kintebb lenne vagy beljebb a gyári 49-hez képest?

Az 1.2-es motor miatt még előnyösebb is, hogy kicsit kisebb az átmérő, mint a váltóméret, mert az áttétel módosulás miatt jobban gyorsul. Persze lehet, hogy nem érzed a különbséget, de legalább a tudat megvan :) Az óra se sokat fog csalni, mikor 100-zal mész, akkor 103 km/h-t mutat.

Gumi, felni paraméterek szerintem rendben vannak, viszont nem árt megnézni a felni lyukosztását (4x100) és agyátmérőjét is (56,5mm). A felni agyátmérője, ha kisebb, mint a kocsié, akkor felejtős. Viszont ha nagyobb, akkor központosító gyűrűvel kompenzálható.

Link to comment
Megosztás:

Attól függ milyen a felni... gyári alufelnihez bőven jók a gyári lemezfelni csavarok

Alessio 15" felni menne rá, 3-4 mm a menet hossz ami fogná a felnit. Nem kevés ez? mennyivel kellene hosszabb, hogy ne érjen bele semmibe, 26-28 mm hosszt mondtak rá, de kipróbálni nem tudtam. Feleslegesen meg nem akarok többféle csavart venni.

Link to comment
Megosztás:

Alessio 15" felni menne rá, 3-4 mm a menet hossz ami fogná a felnit. Nem kevés ez? mennyivel kellene hosszabb, hogy ne érjen bele semmibe, 26-28 mm hosszt mondtak rá, de kipróbálni nem tudtam. Feleslegesen meg nem akarok többféle csavart venni.

3-4mm az kevés. Ha a csapágyban a menetet kihasználja teljesen akkor már jó. De szerintem 10mm-t menjen bele, az már jó lesz. A lényeg, hogy az egész menet fogjon, ne csak egy része!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

alukereket raknék az Astrámra, ami előtte Ignisen, még előtte meg Renault 19-en volt.

ezek a számok vannak benne:

VIA 690kg
ET 4/0
15x6 1/2 JJ

03/06

jó ez az astrára? illetve a számok mit jelentenek? valamit mekkora gumi való rá? osztóköre 4X100

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

alukereket raknék az Astrámra, ami előtte Ignisen, még előtte meg Renault 19-en volt.

ezek a számok vannak benne:

VIA 690kg

ET 4/0

15x6 1/2 JJ

03/06

jó ez az astrára? illetve a számok mit jelentenek? valamit mekkora gumi való rá? osztóköre 4X100

A középfurat átmérő mekkora?Ha 56,5mm-nél nagyobb és az ET40 akar lenni akkor jó

Gumiméret 195/60 15 vagy 185/65 15

Link to comment
Megosztás:

Elég jól néz ki... :) Felpolíroztattad?

Köszi!

Én már így jutottam hozzá. Gyárilag választható felni eredetileg, az egyik régi Opelos termék katalógusban bent van (azt hiszem 2007 es de nem biztos)

A srác akitől vettem ő políroztatta és fújatta le.

Még mesélte is mikor elhoztam, hogy a fényező morgott, hogy miért előre políroztatta, nem győzött maszkolni. :D

Update: Hisz' most látom, hogy mintha te is ilyeneken gurulnál :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Én már így jutottam hozzá. Gyárilag választható felni eredetileg, az egyik régi Opelos termék katalógusban bent van (azt hiszem 2007 es de nem biztos)

A srác akitől vettem ő políroztatta és fújatta le.

Még mesélte is mikor elhoztam, hogy a fényező morgott, hogy miért előre políroztatta, nem győzött maszkolni. :D

Update: Hisz' most látom, hogy mintha te is ilyeneken gurulnál :icon1:

Ue a típusú felnim van, és én is gondolkodtam egy ilyen változaton... :) Nekem baromira bejön. :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Nyári gumi vásárlása elött esetleg nem tud valaki online akciós gumikat?Másik,eddig 195/60 R15 volt a nyári gumi méretem,alufelnin,kérdésem az lenne hogy 185/65 R15 ugye a váltomérete,tehát ezt biztosan feltudom ugyanarra a felnire rakatni?Meg szerintem nyárra elég is a 185,nem olyan léányeg a 195 nem?Régi gumim még jó állapot ami a boramélységet illeti,de meddig mehetek még ha már repedezett,ma vettem észre.....:-((((

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Nyári gumi vásárlása elött esetleg nem tud valaki online akciós gumikat?Másik,eddig 195/60 R15 volt a nyári gumi méretem,alufelnin,kérdésem az lenne hogy 185/65 R15 ugye a váltomérete,tehát ezt biztosan feltudom ugyanarra a felnire rakatni?Meg szerintem nyárra elég is a 185,nem olyan léányeg a 195 nem?Régi gumim még jó állapot ami a boramélységet illeti,de meddig mehetek még ha már repedezett,ma vettem észre.....:-((((

Valóban, a 185/65R15 is megfelelő méret. Azonban ha már el van öregedve, cseréld le, akkor is ha nem kopott.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.