Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Kormoran SnowPro -val téligumiról van valakinek konkrét véleménye.

Occsóóé adják, azért mert annyira gagyi ?

Off

Szasz!

Amíg megy nincs nagyon nagy difi egy komolyabb papucshoz képest.

De sajnos jó esetben feleannyit megy el, mint a komolyabbak.

Szerkezete lényegesen gyengébb, több döglik meg idő elött, mint amennyi elkopik...

Szal ha 2 télre tervezel ezzel az autóval, akkor jó, ha tovább érdemes venni valami komolyabbat.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Most keresek ,,téli cipőt" a gyermekemnek. :P

Valakinek nincs véletlenül tapasztalata a

MICHELIN 195/65 R15 91 T ALPIN A2 I.O. gumiról?

(Most akciós mint a ,,csirkefarhát" 19.900 Ft/db)

:wink:

Szia!

18500- nálam ugyanez ha kell!

Bruttó.szla...)

Egyébként jó gumi, hiszen Michelin.:-)

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Tavaly, mikor vettem téli gumit, mindenhol ezt az Alpint szidták.... Teszteken se szerepelt túl jól.

Ez egy érdekes dolog egyébként.

Ami a teszteket illeti, sose foglalkoztam vele, hiszen aki fizeti a tesztet azé a pálma.

Pl:ADAC teszten tavaly a Good Year UG6 195/60r15 méretben kimagasló eredmény, nagyon ajánlott, míg ugyanez a gumi 185/655r14 méretben feltételesen ajánlott...

Ebből is látszik, hogy ezek a tesztek xart sem érnek..

De pl a saját autómon, Caravan Astra nem tetszett az alpin2, lecseréltem a Kleberre, ammi a Michelin másodvonala és az autó arra ment amerre szerettem volna.

Ezt amit levettem a sajátomról(új volt) odaadtam egy ismerős E30as bmw-jére.Olyat megy vele az autója, hogy az valami csoda!!!

Éppen ezért vallom azt,m hogy nincs jó gumi minden autóra, hiszen az, hogy egfy gumi hgogyan viselkedik igen sokmindentől függ.

Súly elosztás, súlypont,hajtáslánc,vezetési stílus.

Ugyanakkor egy Astra G classicos ügyfelem esküszik erre a gumira.

Link to comment
Megosztás:

Tesztek vélemények...

Nem egyszerű. :D

Saját példám:

Anno a corsám Goodyear gumiait (4 évszakosak) lecseréltem MATADOR MP12-es nyári gumira. Haverom esküdött rá nagyon király! 8)

Mikor a szervízből hazafelé mentem, már gyanús volt a dolog. A hangja kisebb volt, de más volt az autó!

Aztán egy kanyarban (ahol naponta 2 szer járok) megtörtént ami addig (1,5 év) sosem. A kocsi megcsúszott, csapta a hátsóját. Olyan volt mint a hidegzuhany. Nem is haza mentem először hanem haverhoz! :evil:

Mondom mi ez a szutyok komám?

Asszonta lazuljá első kilométerek! Össze kell ,,kopni" neki a futóművel.

Na mondom ok! Gázt visszaveszem és koptatom a cuccot.

3 ezer km-el később ugyan olyan szar volt. Azt hittem rosszabb nem lehet. DE jött a hűvösebb idő és több eső. Hát a sírás folytogatott :P

Leszedtem, vissza fel a régit. Mint ha kicserélték volna a gépet! VISSZAKAPTAM!

Gumikat haver átvette tőlem (övé szétkopott már). Felpakoltuk neki (opel kadett 16i)

Ment egy kört, mondta ülj át!

Nem akartam elhinni.

Nem csúszott nem nyekergett csak tette a dolgát.....

Én nagyon egyetértek azzal, hogy sokmindentől függ.

Link to comment
Megosztás:

Most vettem téligumikat. Végülis a Kleber Krisalp HP mellett döntöttem, remélem jól választottam.

Mostanában tervezem nyárigumi + alufelni vásárlását. Árban a 16-os és a 17-es majdnem ugyanannyi. Most van akcióban Sava Intenza 225/45R17 gumi. Ez 1,28 cm-el nagyobb átmérő, mint a 185/65R15 gyári méret. mennyire ártok a futóműnek a 225-ös gumikkal és a 17-es felnikkel?

Felninek az Alessio Vittoria-t néztem ki.

Link to comment
Megosztás:

Én úgy tudom, hogy az Alessio Prestige széria nem olyan rossz. A Sava Intensa 225/45R17 méretben 20 ropira van leárazva, sztem korrekt az ára.

Hey, Gery!

Vhol a fórumban már volt szó arról, h az Alessio Prestige szériája jobb, mint a "nem Prestige"-szériás Alessio felnik. 2 para van viszont.

1. a 17" tényleg baromi kényes, főleg a foshalom pesti utakon. Én a 16-os cuccot cseréltem 17-re, 215/40-nel, de már bánom. Bár - szerintem - gyönyörű. A felni Alessio F1. A 16 is ez volt, a gumik rajta 205/50. Tényleg AZ volt a hibátlan. Ez a 215/40 17 iszonyú komforttalan, arról nem is beszélve, h szép lassan, de biztosan szanaszét veri a futóművet, meg mindent, amit ér. És sztem nincs az a felni (G Astra-17"-viszonylatban), amely a pesti útISZONYOKat tartósan kibírná.

2. 225/45-tel az a gáz, h magas. Nekem a 215/40 előtt az volt fent (2 napig), de beleért elöl-hátul. Ugyan nekem ültetve van a verda, de elöl ki kellett szednem a sárvédőből a műanyag betétet, mert amikor a teló a felső holtpontra ért - 1szerűbben: felütött :P -, súrolta-szaggatta a gumi a műanyagot, és viszont. Hátul szintén, ugyan +2 személlyel.

A jó választás - ha már 17" - 215/45.

Uff, én beszéltem...

Peace

Link to comment
Megosztás:

van megoldás 17-ben, ami sem a futóművet nem veri szét, sem pedig a komforton nem ront :arrow: ultrakönnyű felni (pl egy gyári Porsche felni, vagy valamilyen magnézium felni /nem Tecnomagnesio/, esetleg komolyabb versenyfelni) és hozzá jó gumi (pl. a Dunlop egyes szériái nagyon könnyűek)

ennek persze ára van

amúgy meg a 215/45R17 tényleg jobb, mint a 215/40R17

főleg, hogy az inkább váltó ;-)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.