Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Akkor nézd meg nehogy a rönyónak kisebb legyen a kerékagya, mert akkor nem fog felmenni.

a 4*100 az az osztókör a csavarok számával. Ha 4 csavaros a kereked akkor az passzolni fog. A kerékagy méretét kéne még tudni.

A központosító, vagy tehermentesítő gyűrű egy kis műanyag karika, ami kitölti a hézagot a felni lyukja és a kerékagy között.

Konkrétan olyat kell vadásznod ami passzol az autóhoz és az adott felnihez is. Neten találsz, de a felni pontos méretét is tudni kéne.

pl itt válogathatsz!

http://www.automax.hu/tehermentesito_gyuru/

Mekkora gumi van rajta? Az is fontos!!!

A gumi az 195/50 R15 az agy mérete 60.1

Link to comment
Megosztás:

A gumi az 195/50 R15 az agy mérete 60.1

56,5 az astra kerékagya, ha minden igaz. Viszont a gumi méret az nem váltó. Persze jól el fog férni az autóban, csak többet fog forogni a kerék mint kéne, és mutatni az óra.

A gyári gumi méret 195/60R15 v. 185/65R15. De a jövendőbeli felnidre 195 lesz a legkeskenyebb ami felmehet.

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen az információkat.Dögöljek meg, ha értem ezeket a váltóméreteket.

Váltó méret az, ha a gumi magassága, vagy futófelület hossza, ahogy tetszik, azonos, vagy közel azonos.

195: gumi szélessége mm-ben

/60: a gumi szélességének az arányszáma a magasságához

15: belső átmérő coll-ban

Szóval ha gyári méret pl 185/65R15, akkor szélesebb guminak a szélességéhez képest alacsonyabb oldalfalúnak kell lennie. Így jön ki ebben az esetben a 195/60R15.

Persze pici eltérés így is van, de tűrésen belül, tehát mondhatjuk, hogy a két gumi egymásnak váltómérete.

Link to comment
Megosztás:

Váltó méret az, ha a gumi magassága, vagy futófelület hossza, ahogy tetszik, azonos, vagy közel azonos.

195: gumi szélessége mm-ben

/60: a gumi szélességének az arányszáma a magasságához

15: belső átmérő coll-ban

Szóval ha gyári méret pl 185/65R15, akkor szélesebb guminak a szélességéhez képest alacsonyabb oldalfalúnak kell lennie. Így jön ki ebben az esetben a 195/60R15.

Persze pici eltérés így is van, de tűrésen belül, tehát mondhatjuk, hogy a két gumi egymásnak váltómérete.

Classicok 195/60R15-el jöttek ki, szóval nyugodt szívvel váltómérete a 185-nek. ;)

Link to comment
Megosztás:

Érdekes ez a gumiválasztás. Van ugye a gyári ajánlás és azok váltóméretei, mégis az autósok nem kis hányada magasról le@arja és megveszi a gyakoribb méretű ergo olcsóbb gumit. Mennyit is spórol vele? Egy új garnitúránál fél-egy tank benzin árát. Mondjuk 5 év használat mellett meg eltankol 50-100 tank benzint. Fogalmam sincs, hogy milyen hátránnyal jár nem gyári méretű gumival járni és hány %-al változnak a kocsi menettulajdonságai ill. egyáltalán javulnak vagy romlanak-e, esetleg tapasztalható-e bármilyen változás. Én maradok a gyárinál, aki nem, az kövezzen meg ezért a kis eszmefuttatásért. ;)

Link to comment
Megosztás:

Vennék egy alu felnit, de a tulaj azt mondja hogy egy "kicsit" gőrgőzni kell.Érdemes az ilyenekkel foglalkozni, vagy nem vészes ha egy alufelni gőrgőzve van?

amit megspórolsz a vételáron azt otthagyod a gumisnál.

annyi eladó felni van, nem

kell a sz..okkal foglalkozni. minek kínlódni vele ha hetente több mint 40új felnihírdetés jelenik meg?

szerintem

Link to comment
Megosztás:

Vennék egy alu felnit, de a tulaj azt mondja hogy egy "kicsit" gőrgőzni kell.Érdemes az ilyenekkel foglalkozni, vagy nem vészes ha egy alufelni gőrgőzve van?

Vészesnek nem vészes, én többször csináltattam már ilyet és igazából ez még annyira nem is drága, viszont látszani fog a felnin hogy javítva volt, tehát utána fel kell újíttatni (szinterezni vagy festeni, esetleg polírozni) hogy megint szép legyen, és ezt ugye mind a néggyel meg kell csinálni hogy akkor már ne üssenek el egymástól, és ez a felújítás már nem teszi költséghatékonnyá a dolgot.

Úgyhogy az lenne a válaszom erre a kérdésre hogy ha csak egy valamilyen felnit keresel akkor ne állj le javítandónál hanem inkább keress másikat, de ha egy bizonyos típust akarsz és abból meg nincsen alternatíva, valamint megér neked ennyit, akkor nem kell félni a javíttatástól.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes ez a gumiválasztás. Van ugye a gyári ajánlás és azok váltóméretei, mégis az autósok nem kis hányada magasról le@arja és megveszi a gyakoribb méretű ergo olcsóbb gumit. Mennyit is spórol vele? Egy új garnitúránál fél-egy tank benzin árát. Mondjuk 5 év használat mellett meg eltankol 50-100 tank benzint. Fogalmam sincs, hogy milyen hátránnyal jár nem gyári méretű gumival járni és hány %-al változnak a kocsi menettulajdonságai ill. egyáltalán javulnak vagy romlanak-e, esetleg tapasztalható-e bármilyen változás. Én maradok a gyárinál, aki nem, az kövezzen meg ezért a kis eszmefuttatásért. ;)

th_agree.gif

Link to comment
Megosztás:

Még 1 kérdésem lenne, aztán igérem hogy befejezem.Szóval a 195/55 R15-ös nyári gumit teszek fel a 195/60-as helyett, akkor azon kivűl hogy többet mér a km óra más probléma ne igen lesz ugye?

Gondolom, hogy nagy mértékben nem fogja befolyásolni a menetjellmezőket biztonság szemponjából. Jó lesz.

Csak többet fog forogni a kerék. Kicsit jobban fog meglódulni, de többet fog fogyasztani. Mivel adott sebességhez többet kell forognia a keréknek.

Gondolom ez minimális lesz. De számold ki hány százalékkal rövidebb a futófelület. Akkor kijön, a különbség. ;)

Link to comment
Megosztás:

Ezt a számsort én nem tudom értelmezni. :lol:

"A gyári felni mérete: 6Jx15" ET49 4X100, a középfurat pedig 56,5mm kb."

Az ET38-al szélesebb lesz a nyomtáv de még elmegy (nekem ET35 a nyári).

A 35-ös az nem áll ki nagyon?Nem árt a kocsinak, ha 49 helyett 35 az ET?

Link to comment
Megosztás:

A 35-ös az nem áll ki nagyon?Nem árt a kocsinak, ha 49 helyett 35 az ET?

Szia! Próbálj gyárit böngészni bontóból. Rengeteg G Astra jött a szigetországból, többnyire gyári felnivel. Van szép azok között is, na nem pont olyan mint az enyém. Felénk könnyebb alufelnit találni, mint acélt, mert azt meg megvették azok, akik németből, hollandból származó Astrát vettek, mert azok zöme is alufelnis.

Link to comment
Megosztás:

Hát egy A' Vekin vagy egy B' Corsa-n talán nem. :lol: A mondat végi írásjelben benne van a válasz.

Mondjuk nem akarok 40-50 ezret felnire költeni, mert csak a nyárigumik egy 80-ast el fognak vinni.Most láttam egy karcmentes calibra felnit jó árban.Igaz hogy még nem láttam calibra felnit G astrán, de hátha jól néz ki.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.