Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Neked milyen könnyűfém felnid van? Láttam én már aztat?

Tényleg érezhetően visszafogta?

OZ Polaris.

Élőben szerintem még nem, de a forumra már tettem fel róla képeket bőven. F Astra tuningba vannak főleg, ha jól emlékszem.

Tényleg visszfogja, mert rohadt nehéz. Mondjuk 205 szélesek a gumik, úgyhogy az is biztos közrejátszik, de szerintem a felni szerepe a jelentősebb.

Link to comment
Megosztás:

OZ Polaris.

Élőben szerintem még nem, de a forumra már tettem fel róla képeket bőven. F Astra tuningba vannak főleg, ha jól emlékszem.

Tényleg visszfogja, mert rohadt nehéz. Mondjuk 205 szélesek a gumik, úgyhogy az is biztos közrejátszik, de szerintem a felni szerepe a jelentősebb.

Nem mérted esetleg a súlyukat? Összehasonlításképp... Kb mennyivel lehetnek nehezebbek pl ezek az OZ-k?

Link to comment
Megosztás:

Nem mérted esetleg a súlyukat? Összehasonlításképp... Kb mennyivel lehetnek nehezebbek pl ezek az OZ-k?

itt van kép

Nem mértem őket, csak cipeltem. :wink:

Nem akarok hülyeséget mondani, de gond nélkül érezhető volt a szerelt keréken a sulykülömbség. Mondjuk ez a nagyobb gumiból is származik. :oops:

Link to comment
Megosztás:

Nem mértem őket, csak cipeltem. :wink:

Nem akarok hülyeséget mondani, de gond nélkül érezhető volt a szerelt keréken a sulykülömbség. Mondjuk ez a nagyobb gumiból is származik. :oops:

És menettulajdonsgokban mit éreztél először? Első elinduláskor / kigyorsításkor egyből érezted, hogy nem megy úgy, mint előtte viszont kanyarban meg jól tapad?

Link to comment
Megosztás:

És menettulajdonsgokban mit éreztél először? Első elinduláskor / kigyorsításkor egyből érezted, hogy nem megy úgy, mint előtte?

Ja. Nagy fordualtról (4-6e), nincs túl sok külömbség, úgyhogy a hétköznapokban nem zavar, de 2000 alatt rossz. Persze pár nap alatt megszokod, meg minden. A kanyarsebesség növekedése meg úgyis kárpótol mindenért. ::wink:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a 180/60/14 gumákkal is lehet kenni neki - Fö Astra -.

+ gyári futóművekben is sok tartalék van, amit ki lehet aknázni :lol: :)

Ezt éppen a nyaralásra menés közepette próbáltam ki a Simontornya utáni kanyarokban, ahol egy Golf4es tolt volna, persze én lomhább voltam, mert vagy 200kg cucc volt a csomitartóban, csak én a kanyarok előtti 60km/h-s táblánál nem lassítottam, hanem gázt adtam, aztán olyan 110-120km/h-val döngettem bele.A 4. kanyar után már nem láttam a fickót, csak sokára került elő!Jó dolog, ha súly van a gépen! :twisted: :twisted:

Szóval arra akartam utalni, hogy nem az a legény, aki egyenesen tud gyorsan menni, hanem az, aki ismeri is az autója kanyartulajdonságait.S valljuk meg őszintén, az Astrával azé lehet szépeket kanyarni! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Tegnap lemértem. A lemezfelnis gumi 15,8 kg dísztárcsával. Az alu 16,4 kg. Igaz az is, hogy az alun a 195/60R15 nyári van, a lemezen a 185/65R15 téli. Tehát elvileg talán könnyebb a téli.... Viszont a téli ugyanolyan széles mérésre, és 20 mm-el nagyobb az átmérője, mint a nyárinak, tehát lehet, hogy valójában a téli a nehezebb. Így meg talán még nagyobb a súlykülönbség. Gumi nélkül kellene mérni vagy egyforma gumival. Az alu Opel 6-küllős.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap lemértem. A lemezfelnis gumi 15,8 kg dísztárcsával. Az alu 16,4 kg. Igaz az is, hogy az alun a 195/60R15 nyári van, a lemezen a 185/65R15 téli. Tehát elvileg talán könnyebb a téli.... Viszont a téli ugyanolyan széles mérésre, és 20 mm-el nagyobb az átmérője, mint a nyárinak, tehát lehet, hogy valójában a téli a nehezebb. Így meg talán még nagyobb a súlykülönbség. Gumi nélkül kellene mérni vagy egyforma gumival. Az alu Opel 6-küllős.

Végülis kb max 1 kg lehet a különbség az alu és a könnyűfém között. Az talán nem olyan vészes...

Link to comment
Megosztás:

Ezt éppen a nyaralásra menés közepette próbáltam ki a Simontornya utáni kanyarokban, ahol egy Golf4es tolt volna, persze én lomhább voltam, mert vagy 200kg cucc volt a csomitartóban, csak én a kanyarok előtti 60km/h-s táblánál nem lassítottam, hanem gázt adtam, aztán olyan 110-120km/h-val döngettem bele.A 4. kanyar után már nem láttam a fickót, csak sokára került elő!Jó dolog, ha súly van a gépen! :twisted: :twisted:

Szóval arra akartam utalni, hogy nem az a legény, aki egyenesen tud gyorsan menni, hanem az, aki ismeri is az autója kanyartulajdonságait.S valljuk meg őszintén, az Astrával azé lehet szépeket kanyarni! :wink:

A kis rallyscsávó! :lol: Azért csak óvatosan azokkal a 120-as kanyarokkal...

Link to comment
Megosztás:

Már kezdtem azt hinni hogy egy"ilyen kis"apróság miatt lemondasz az alufelniről.

Lehet, hogy idén mégsem lesz már alufelnim... Legközelebb szeptemberre ígérték, hogy talán lesz az a fajta, ami tetszik... Addigra meg már szinte rakhatom is fel a téli kerekeket... :lol: Az index-es gumi fórumon azért még rákérdezek, hol lehetne szerezni, bár asszem múltkor már próbáltam oda írni, de vhogy nem sikerült regisztrálnom, mert nem jött meg a regisztrációs mail... De majd most! :)

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy idén mégsem lesz már alufelnim... Legközelebb szeptemberre ígérték, hogy talán lesz az a fajta, ami tetszik... Addigra meg már szinte rakhatom is fel a téli kerekeket... :lol: Az index-es gumi fórumon azért még rákérdezek, hol lehetne szerezni, bár asszem múltkor már próbáltam oda írni, de vhogy nem sikerült regisztrálnom, mert nem jött meg a regisztrációs mail... De majd most! :)

Megveszed szeptemberben, aztán majd felnyomatod tavasszal, állítólag nem eszik sokat télen az alufelgen :wink: :( :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi, ezt még nem is néztem! Nem olyan vészes az ár sem... Rájuk kérdezek...

Rájuk kérdeztem... Nekik is csak legközelebb szeptemberben lesz. Úgyhogy akkor marad tán a gumibolt.hu... Ott vót a legolcsóbb: [shadow=gray:b6638ff8e0]25.500-[/shadow:b6638ff8e0] 8)

Jók ezek az ú

Link to comment
Megosztás:

súlyra visszatérve:

azért célszerű alufelnit is úgy venni, hogy pár paraméternek utánajársz

nekem a 17es porsche felni 205/40R17 gumival, levegővel volt 11kg

nem nagyon jó, ha nő a rugózatlan tömeg, teljesen megváltozik az autó viselkedése

Jaja, én is előbb rá akarok kérdezni a súlyra... Ne legyen már 2 kg-al nehezebb a lemeznél... Nem tudtok vmi helyet, ahol megtudhatnám a súlyát a felnimnek, amit szeretnék? Sajna a gyártó nem publikálja.... Vajon miért? :? Index fórum?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.