Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Board Computer


PetiGSI

Recommended Posts

Szerintem igen, a saját autón bármikor kiiktatom mondjuk az indításgátlót, másén nem szivesen. Ha ellopják nem akarom azt hallani hogy miattam volt.

Hali!

Van otthon elfekvőbe egy 1.6 os A veki (C16NZ) motorvezérlőm.ha esetleg azt berakom a másik helyére akkor múkodna??

Az astra az C14NZ

Link to comment
Megosztás:

Az igazából mindegy, mert a gyújtásmodul elintézi a jelformálást, az ecu csak négyszögjelet kap belőle. A trafót meg ugyanúgy a gyújtásmodul hajtja meg.

Elméletileg egy láb különbség van (D15 és D16) ami az injektor meghajtása, gyakorlatilag akad olyan ami belül össze van forrasztva. Wookie mester 16NZ-t használt 14NZ ecuval, de típusazonos vezérlővel sem mindig működik rendesen a dolog.

Egy próbát azért megér, kiváltképp mert engem is érdekel a dolog :D

Más a gyújtásjeladója (C14NZ Hall-jeladós, C16NZ induktív jeladós).

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok, van egy BC-m amin a 102 program van, egyik táblázat szerint c20nz motorhoz való a kód, másik táblázat szerint c20ne motorhoz. Kíváncsi lennék, hogy akkor most melyikhez, mert egy kicsit pontatlan is, például alapjáraton 1.6l/h meleg motornál, folyamatos 90-100 tempóban pedig 9l/100km fogyasztást ír kb, átlagban 10,7-et ír arra a fogyasztásra amire én 8,3 mértem.

Opel Astra F C20NE, köszönöm előre is a segítséget

Módosítva : HellerEnrico
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, van egy BC-m amin a 102 program van, egyik táblázat szerint c20nz motorhoz való a kód, másik táblázat szerint c20ne motorhoz. Kíváncsi lennék, hogy akkor most melyikhez, mert egy kicsit pontatlan is, például alapjáraton 1.6l/h meleg motornál, folyamatos 90-100 tempóban pedig 9l/100km fogyasztást ír kb, átlagban 10,7-et ír arra a fogyasztásra amire én 8,3 mértem.

Opel Astra F C20NE, köszönöm előre is a segítséget

Azt nézd meg, hogy a BC-n az átlagsebességet kinullázva mennyinek mutatja a pillanatnyi sebességedet az órához képest. Lehet, hogy más impulzusszámú az órád, mint amire a BC állítva van.

C20NZ motor nincs, NE lesz az.

Link to comment
Megosztás:

Azt nézd meg, hogy a BC-n az átlagsebességet kinullázva mennyinek mutatja a pillanatnyi sebességedet az órához képest. Lehet, hogy más impulzusszámú az órád, mint amire a BC állítva van.

C20NZ motor nincs, NE lesz az.

Az impulzus szám az jó, mert csak 1-2 km/h téved vagy még ennyit se, de mégse mér jól, többet mér mint kellene. Alapból az lapjárat is sok 1,6l/h szerintem max 1-nek kellene lenni-e nem?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Olyan problémám lenne, hogy a BC-m a világítás( tompított,reflektor,helyzetjelző)felkapcsolásakor kialszik a fénye. Eddig villódzott és sokszor újraindította magát,most cseréltem a 24-es biztit, mert más is halott volt,akkor megjavult,de most ezt produkálja. A vezetékét megmozgattam, akkor semmi.

Továbbá amikor megnyomom az óra és beállító gombokat egyszerre,kiad egy "kmh" jelzést középen,de aztán eltűnik. Akkor elvileg mutatja a km/h-t is? Mindig visszaugrik a dátumra. C16NZ motorom van.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Olyan problémám lenne, hogy a BC-m a világítás( tompított,reflektor,helyzetjelző)felkapcsolásakor kialszik a fénye. Eddig villódzott és sokszor újraindította magát,most cseréltem a 24-es biztit, mert más is halott volt,akkor megjavult,de most ezt produkálja. A vezetékét megmozgattam, akkor semmi.

Továbbá amikor megnyomom az óra és beállító gombokat egyszerre,kiad egy "kmh" jelzést középen,de aztán eltűnik. Akkor elvileg mutatja a km/h-t is? Mindig visszaugrik a dátumra. C16NZ motorom van.

Köszönöm!

Nekem kontakhibának tűnik a csatinál vagy a forrasztásnál. Igen, kiírja a pillanatnyi sebességet 53Km/óráig.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha netán a csatlakozónál van a gond,akkor szét lehet szedni a csatit újraforrasztáshoz vagy igazításhoz? És mikor jön elő a kilómétermutató, mert nekem üres rádió alatt (nem gyári magnó)?

Hát nekem akkor javult meg a kijelző amikor a csatiban kicsit óvatosan hajtogattam oldalra a lábakon. Azt tudom hogy gyári rádióval, a két gomb lenyomására (4-5 másodpercig kell nyomni) adja be a pillanatnyi sebességet, ha van hibakódot majd kijelzőteszt, hogy másik rádióval is csinálja-e azt passzolom.

Link to comment
Megosztás:

Hát nekem akkor javult meg a kijelző amikor a csatiban kicsit óvatosan hajtogattam oldalra a lábakon. Azt tudom hogy gyári rádióval, a két gomb lenyomására (4-5 másodpercig kell nyomni) adja be a pillanatnyi sebességet, ha van hibakódot majd kijelzőteszt, hogy másik rádióval is csinálja-e azt passzolom.

Először F 12 -t írt ki,miután megismételtem már nem. 12-es hiba mit jelenthet? Megpróbálom a láb igazítást.

Link to comment
Megosztás:

De alapból nem szokta kiírni ha nem követi hibakód....nem? :icon14: :rolleyes:

Nálam egyszer írta ki,azóta nem. Utána megjelenik a kmh, utána minden karaktert mutat,majd elsötétül. ha megmyomom az órát akkor mutatja. de most autómata sütétül,régen nem csinálta ezt.

Link to comment
Megosztás:

Hali! Nézegettem a kodolást, mivel átt kell programozni a bc-m holnap megyek is.csak az impulzus számmal lennék kicsit bajban.

a KM órám w1102 a BC c20xe és 16530 ha 100al megyek és nullázom az átlag sebességet. 93km/o F18WR 357es difivel.az impulzus számom az egyezik?! vagy valami másik kell?!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

A fórumon lévő leírás alapján bekötöttem a BC-met és érdekes dolgot vettem észre. Kiolvastam hogy mire van éppen programozva és a motorkódom illetve a kerékátmérőm is megegyezik a programozott állapottal. A Km-órám 1102-es és haladás közben egészen pontos sebességet jelzett ki mikor nulláztam az átlagsebességet ( 52Km/h mikor az óra 60Km/h-t mutatott de az órám csal pont 10Km/h-t). A megtehető km számítás után közel pontos és a fogyasztási adatok is jók. Főként városi közlekedésre használom a gépet kb 6Km az út a melóba és azt vettem észre hogy az átlag sebességemnek szinte mindig 25 -30 Km/h számol. Lehetséges hogy ez azért van mert sokat kell lassítani meg megállni a lámpák miatt?? Mert ha nem egyezne az impulzusszám a programozott számmal akkor már az eltérés jelentkezne akkor is amikor nullázom az átlagsebességet.

Köszi előre is.

Módosítva : tuccer
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.