Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Board Computer


PetiGSI

Recommended Posts

Azzal persze.

Szoktál 3.-at váltani? (ha kihagynám az is adna 1-2 sec-et)

Nekem 2.-ban is közel volt a 100.

Övé 8V, szóval addig tuti nem pörög el.

Persze, nekem már a 3 vége felé van a 100. :)

Jó rajt, meg gyors váltás is sokat számít. Ha eléred vele a 100-at akkor érdemes kipróbálni.

Rövidebb váltód van, mint a gyári?

Link to comment
Megosztás:

Ma mértem egy 0-ról 100-ra gyorsulást, a friss olajjal.

14.581 sec ez jó?

X14XE

Majd még gyakorolj kicsit, lesz az valamivel jobb is! :)

Nah, aki gondolkodik még ilyen BC-ben, az szóljon, mert most van készleten több db is. ;)

(sebesség,fordszám,pill.fogy,átlagfogy,tankszint,megtehető km,gyorsulásmérések,időmérő,

napi km,összkm,átlagseb,max seb,max fordszám,vízhőmérséklet,töltés,olajnyomás,...)

Benzines F Astrához, de lehet még B Corsához, Tigrához, B Omegához is, amiben TID vagy DID kijelző van.

http://www.opel16v.hu/CDL_hasznlati.zip

Link to comment
Megosztás:

Akkor 3-ban simán pörög az 120-at. ;)

Elnézést Mod. úr. :)

BC-re visszatérve, nekem most 6.8L/100km-nél áll a Gabi féle fogyi mérője, igaz, jórészt külváros. Majd, ha megyek melóba, akkor rájön még 1L sajna.

Rég néztem de tuti, hogy 3-ban még megy jó sokat míg eléri a 100-at. (2-est végig kiforgatva)

Nekem most a héten lesz egy 6.3-as mérésem. ;) Bár egy jó 2 tizedet számítok eltérésnek, ez még akkor is nagyon jó lesz. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nah, aki gondolkodik még ilyen BC-ben, az szóljon, mert most van készleten több db is. :)

(sebesség,fordszám,pill.fogy,átlagfogy,tankszint,megtehető km,gyorsulásmérések,időmérő,

napi km,összkm,átlagseb,max seb,max fordszám,vízhőmérséklet,töltés,olajnyomás,...)

Benzines F Astrához, de lehet még B Corsához, Tigrához, B Omegához is, amiben TID vagy DID kijelző van.

http://www.opel16v.hu/CDL_hasznlati.zip

Tudsz mondani egy végösszeget, hogy mennyibe lenne egy ilyen BC? Beszereléssel, beállítással, meg mindennel együtt. Múltkor már kérdeztem, de azóta hátha változott az ár, ill. akkor csak az alap BC-ről beszéltünk.

Link to comment
Megosztás:

Exian!

16 a komputer, 14 a fogyimérő modul.

Tudok adni BC gombos ablaktörlőkapcsolót is, és mivel van még egy db az olcsón szerzett

garnitúrából, ezért ha kell, együtt a komplett cuccot 32-ért szerelem cakkpakk. ;)

Ráadásul most hétvégén Kaposváron leszek, ami neked elég közel esik. :)

Hívj fel, ha érdekel a dolog!

70/3136658

Link to comment
Megosztás:

Felmerült egy kérdés a Fogyasztás topikban, miszerint csal a Km óra. (tudjuk hogy kb. 10Km/h) Akinek van BC-je, biztos meg tudja mondani hogy csak a sebesség mérő csal, vagy a számláló is. És mennyit.

Nekem a analóghoz képest jelentősen kevesebbet mutat a digit, megtett km-e.De a sebesség is min. 10%-kal kisebb, mint az analóg szerint.Már soxor mentem el a trafi előtt az analóg szerintiu 65-70km/h-val, de még nem küldtek csekket.

Link to comment
Megosztás:

Tehát a számláló is csal, többet mutat a valóságosnál. A kérdés hogy konkrétan mennyivel?

Ja és a Bc a kerékméret alapján számolja a távot?

A BC a kilométeróra jeladójától kapja a jelet, úgyhogy igen, számít neki a kerékméret. Ha nem gyári, vagy váltóméret van a kocsidon, akkor a BC is hülyeséget fog mutatni, hacsak Gábor hozzá nem kalibrálja ahhoz a kerékmérethez. Egyébként a BC doksija szerint a referencia kerékméret a 195/50R15, ami ugyebár a gyári 175/70R13, vagy 185/60R14 váltómérete :)

Link to comment
Megosztás:

Exian!

16 a komputer, 14 a fogyimérő modul.

Tudok adni BC gombos ablaktörlőkapcsolót is, és mivel van még egy db az olcsón szerzett

garnitúrából, ezért ha kell, együtt a komplett cuccot 32-ért szerelem cakkpakk. :(

Ráadásul most hétvégén Kaposváron leszek, ami neked elég közel esik. :)

Hívj fel, ha érdekel a dolog!

70/3136658

A fogyimérővel még mindig úgy vagyok, hogy szerintem nincs rá szükségem (meg főleg pénzem :() jelenleg. Viszont a computer érdekelne, mert szeretnék már nagyon fordszámmérőt, eddig -mint már írtam- úgy voltam vele, hogy elég lenne egy km óra csere, de most inkább a BC mellett döntöttem ;)

Egyébként a te fogyimérőd milyen? Tud mutatni pillanatnyi fogyasztást is, meg átlagot is? Hátha rábeszélem magam mégis ;) ;) Bár kéne másra is költeni a kocsin, úgyhogy szerintem azt most hanyagolom, de azért érdekelne. Egyébként később is jössz errefelé 100km-es körzetben? Mert a mostani hétvége azthiszem nemjó nekem :lol: Éjszakás leszek egész hétvégén, így nemnagyon van időm :D Szóval jössz még errefelé valamikor a közeljövőben? Közeljövő: 1-2 hónap, nekem tényleg ráér, de kellene majd mindenképp, meg addigra lehet, hogy lesz rögtön pénzem a fogyimérőre is :D

Link to comment
Megosztás:

Lehet csak külön a komputert is, és később is rá lehet akár rakni a fogyimérő modult.

Kaposvárra általában havonta szoktam lejárni hétvégén. Szólj ha aktuális, és megbeszéljük! :)

Tud átlag és pillanatnyi fogyasztást is, valamint az átlagfogyasztás és a tankszint alapján

megtehető km-t is számol.

Link to comment
Megosztás:

Lehet csak külön a komputert is, és később is rá lehet akár rakni a fogyimérő modult.

Kaposvárra általában havonta szoktam lejárni hétvégén. Szólj ha aktuális, és megbeszéljük! ;)

Tud átlag és pillanatnyi fogyasztást is, valamint az átlagfogyasztás és a tankszint alapján

megtehető km-t is számol.

Köszi! Akkor nembánom, legyen fogyimérő is :) De akkor tényleg várjunk vele, majd ha lesz pénzem. Meg most úgyse jó semmiképp a hétvége, úgyhogy majd amikor legközelebb jössz.

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

A XM1 modul honnan tudja a fogyasztást? Lekérdi a motorvezérlőt?

Gondolom. Uis tényleg függ attól, h mennyire nyomom a gázt, meg h hanyasban van a gép. Nameg motorféknél ~1500-ig télleg nem kap bengát a moci, ki is írja szépen, h 0 a fogyi, szóval, jól szuperál. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.