Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Köszönöm a választ.
Akkor talán ezt úgy lehetne kideríteni ha például egy 2001-es vagy 2002-es gyári riasztós Vectránál megnéznénk a hatótávját, na meg azt is, hogy abban is Megamos fajta vezérlő van-e...?
Csak mert akkor elviekben 2001-től már nem "tartottak" az ilyen fajta lopástól és megnövelték a távolságot.
Bár nem értem, hogy akkor a gyári riasztó nélküli példányoknál miért nagyobb a hatótáv csak mert ugye azoknál is befoghatták volna a nyitási frekvenciát, hogy feltörjék a kocsit.

Ráadásul nekem van egy B Omega vezérlő is ami szintén riasztós és az is pár méteren belülről nyit és zár is meg olyan, hogy hosszasabban kell nyomni a gombot (olyan az érzés)
Az omegás vezérlő még az ablakokat is felhúzza ha leriasztom (úgy hogy nyomva tartom a lezár gombot amég fel nem húzza) akitől vettem azt mondta hogy ugyanezzel a variációval le is húzza az ablakokat a nyitás gomb nyomva tartásával..
A Vectráknál miért nem tudták már ezt megcsinálni? Sőt nem tartott volna sokból hogy megoldaniuk, hogy 2-3mp nyomvatartással is felhúzza az ablakokat és akkor nem kellene ehez külön kütyü..

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Üdv mindenkinek. 
Az első ülések alatti csatlakozóval kapcsolatban lenne egy kérdésem.
A sárgával jelölt csatlakozóra lennék kíváncsi, hogy tudja e valaki, hogy az mihez tartozik??
Mert ugye van a különálló sárga az az ülésben lévő oldallégzsáké, aztán a nagyban lévő egyik az első légzsáké, meg gondolom a másik az ülésfűtésé. De mi a sárgával jelölt??
Megjegyezném, hogy az anyósülésnél a sárgával jelölt kábel nincs benne csak a vezetőülésnél..

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=47920200402_113955.jpg

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 04. 02. at 18:58, gyuros írta:

Üdv mindenkinek. 
Az első ülések alatti csatlakozóval kapcsolatban lenne egy kérdésem.
A sárgával jelölt csatlakozóra lennék kíváncsi, hogy tudja e valaki, hogy az mihez tartozik??
Mert ugye van a különálló sárga az az ülésben lévő oldallégzsáké, aztán a nagyban lévő egyik az első légzsáké, meg gondolom a másik az ülésfűtésé. De mi a sárgával jelölt??
Megjegyezném, hogy az anyósülésnél a sárgával jelölt kábel nincs benne csak a vezetőülésnél..

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=47920200402_113955.jpg

Őszintén szólva fogalmam sincs, de van egy hasonló képem a G Astra ülés alatti csatijáról. Sokat nem segít, de az kiderül belőle hogy mi NEM lehet az a sárga csati:

Astra_G_ülésfűtés_övfeszító_csatija.JPG

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 04. 02. at 18:58, gyuros írta:

Üdv mindenkinek. 
Az első ülések alatti csatlakozóval kapcsolatban lenne egy kérdésem.
A sárgával jelölt csatlakozóra lennék kíváncsi, hogy tudja e valaki, hogy az mihez tartozik??
Mert ugye van a különálló sárga az az ülésben lévő oldallégzsáké, aztán a nagyban lévő egyik az első légzsáké, meg gondolom a másik az ülésfűtésé. De mi a sárgával jelölt??
Megjegyezném, hogy az anyósülésnél a sárgával jelölt kábel nincs benne csak a vezetőülésnél..

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=47920200402_113955.jpg

 

46 perce, tgabika76 írta:

Őszintén szólva fogalmam sincs, de van egy hasonló képem a G Astra ülés alatti csatijáról. Sokat nem segít, de az kiderül belőle hogy mi NEM lehet az a sárga csati:

 

Esetleg volt valamikor opció az ülésfoglaltság jelző, és annak van előkészítve? 

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 04. 02. at 18:58, gyuros írta:

Üdv mindenkinek. 
Az első ülések alatti csatlakozóval kapcsolatban lenne egy kérdésem.
A sárgával jelölt csatlakozóra lennék kíváncsi, hogy tudja e valaki, hogy az mihez tartozik??
Mert ugye van a különálló sárga az az ülésben lévő oldallégzsáké, aztán a nagyban lévő egyik az első légzsáké, meg gondolom a másik az ülésfűtésé. De mi a sárgával jelölt??
Megjegyezném, hogy az anyósülésnél a sárgával jelölt kábel nincs benne csak a vezetőülésnél..

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=47920200402_113955.jpg

Biztonsági öv figyelmeztetés - legalább is a német kapcsolási rajz szerint az X36 és X37 csatik az ülés alatt vannak

X36 Karosserie hinten & Sitzeinheit,
links

36.1 Sitz - Links & Gurtstraffer-Einheit,
links
X36.3 Sitz - Links & Sitzheizung
X36.4 Sitz - Links & Gurtwarnung, links
X37 Karosserie hinten & Sitzeinheit,
rechts

X37.1 Sitz - Rechts & Gurtstraffer-
Einheit, rechts
X37.3 Sitz - Rechts & Sitzheizung
X37.4 Sitz - Rechts & Gurtwarnung,
rechts

És ez is hozzá tartozik - a kapcsoló és a zümmögő
S89 Schalter - Sicherheitsgurt

H27 Warnsummer - Gurtkontrolle

Link to comment
Megosztás:

12 órája, gyuros írta:

Köszönöm a válaszokat.. :) 
Ülésfoglaltság jelző??  
A biztonsági öv bekapcsolását jelző dolognak több értelme lenne :) A műszeregységnél az ikonja meg van.. De az meg lehet, hogy zavarna amikor nem kötöm be magam :D (ritkán van)

Hát ugye a biztonsági övre figyelmeztető jelzés csak akkor aktiválódik, ha valaki ül az ülésben, de nem használ övet. Ehhez alapesetben szükséges egy ülésfoglaltság érzékelő, ami az ülőlapba beépített érzékelő felület. Innen tudja az autó hogy azért nincs bekapcsolva az öv mert nem ül ott senki, vagy azért mert az emberke trehány, és "jelezni" kell neki hogy kapjon észbe. Ha jól tudom ez csak az anyósoldalon érdekes, hiszen normál esetben a vezetőülésben mindíg ül valaki ha megy az autó. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Hát ugye a biztonsági övre figyelmeztető jelzés csak akkor aktiválódik, ha valaki ül az ülésben, de nem használ övet. Ehhez alapesetben szükséges egy ülésfoglaltság érzékelő, ami az ülőlapba beépített érzékelő felület. Innen tudja az autó hogy azért nincs bekapcsolva az öv mert nem ül ott senki, vagy azért mert az emberke trehány, és "jelezni" kell neki hogy kapjon észbe. Ha jól tudom ez csak az anyósoldalon érdekes, hiszen normál esetben a vezetőülésben mindíg ül valaki ha megy az autó. 

Biztonsági övre szerintem nincs ülésfoglaltság-érzékelő, legalábbis Vectra B-nél még biztosan nem. Azt gyerekülés miatt szokták berakni, de ott is csak akkor ha nem manuális az utaslégzsák kikapcsolója.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, tgabika76 írta:

Biztonsági övre szerintem nincs ülésfoglaltság-érzékelő, legalábbis Vectra B-nél még biztosan nem. Azt gyerekülés miatt szokták berakni, de ott is csak akkor ha nem manuális az utaslégzsák kikapcsolója.

Nekem nem lehet kikapcsolni, ha jól tudom, legalábbis nem láttam kulcsnyílást az ajtó mögött a műszerfal élén. 

Link to comment
Megosztás:

Akkor most már kezdem érteni hogyan működik a biztonsági öv figyelmeztetése..
De ugyanakkor minek rakták volna az ikonját a műszerbe ha nincs rá opció?? Minek van bekábelezve a műszerben?
Több olyan autóban ültem már amiben csak a sofőr ülésnél jelez ha nem kapcsolod be az övedet... 
Szóval attól még lehet, hogy a vectrában is csak a sofőr oldalon jelezne legalábbis az előkészítés szerint. Hisz valami oknál fogva berakták az ikonját a műszerbe.. 
B 1 vectrában nincs de B 2 nél már benne van a műszerben. 
Mindenesetre megfogom nézni, hogy hova vezet a műszerben lévő ikonnak a vezetéke..

Link to comment
Megosztás:

11 órája, gyuros írta:

Akkor most már kezdem érteni hogyan működik a biztonsági öv figyelmeztetése..
De ugyanakkor minek rakták volna az ikonját a műszerbe ha nincs rá opció?? Minek van bekábelezve a műszerben?
Több olyan autóban ültem már amiben csak a sofőr ülésnél jelez ha nem kapcsolod be az övedet... 
Szóval attól még lehet, hogy a vectrában is csak a sofőr oldalon jelezne legalábbis az előkészítés szerint. Hisz valami oknál fogva berakták az ikonját a műszerbe.. 
B 1 vectrában nincs de B 2 nél már benne van a műszerben. 
Mindenesetre megfogom nézni, hogy hova vezet a műszerben lévő ikonnak a vezetéke..

Nem biztos hogy ez, csak egy feltevés volt a részemről. Mert azon agyaltam mi lehet még az ülésben aminek csatija lehet. 

Link to comment
Megosztás:

23 órája, gyuros írta:

De ugyanakkor minek rakták volna az ikonját a műszerbe ha nincs rá opció?? Minek van bekábelezve a műszerben?

A tempomatnak is benne van a visszajelzője  aműszerfalban, mégsincs bekötve, még agyárilag tempomatos autókban sem. ;) Vagy nekem a Calibrában is benne van a biztonsági öv bekapcsolására figyelmeztető visszajelző a műszerfalban, de bekötve csak a japán piacon volt gyárilag, mert ott előírás.

Link to comment
Megosztás:

Értem.. Hmmm....  Nem  tartott volna nekik sokból beletenni.... :confused:
Ha minden igaz akkor ma végig követem a vezetékkötegben a tempomat illetve a biztonsági öv jelzés ikonját is, hogy hova megy a kábelek.
Az eredményeket megírom mert mindíg jók a plusz infók :)

Link to comment
Megosztás:

2 órája, gyuros írta:

Értem.. Hmmm....  Nem  tartott volna nekik sokból beletenni.... :confused:
Ha minden igaz akkor ma végig követem a vezetékkötegben a tempomat illetve a biztonsági öv jelzés ikonját is, hogy hova megy a kábelek.
Az eredményeket megírom mert mindíg jók a plusz infók :)

Én valószínűnek tartom, hogy sem izzót nem fogsz találni a műszeregységben, sem vezetéket az óracsoport alatti csatlakozóban bekötve, hiába van benne az ikon.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Na arra jutottam, hogy a tempomatnak tényleg nincs vezetékelése az óracsoporttól tovább izzója sincs... De fogok kábelt behúzni neki és izzót is berakni... 
De a neten láttam már olyan vectrát amiben világított bekapcsolt tempomatnál azaz működött.. Akkor valahova bekötve azt az egy szálat működni kellene...
A biztonságiöv visszajelzőnek viszont meg van a kábelezése. A vezetőoldali A oszlop tövében lévő zöld nagy csatlakozóhoz megy le és onnan tovább.. Nem találtam meg a végét de a zöld csatlakozóban folytatódik tovább de közvetve nem az ülés alatti csatlakozóhoz megy így idő híján nem kutattam tovább :)  Majd későbbiekben ha lesz türelmem akkor megnézem még...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Üdv.
Tempomattal kapcsolatban lenne osztanivalóm :)
Említettem, hogy a tempomat motor csatlakozójából hiányzik egy vezeték. Sok darabban ez a vezeték benne van de a kesztyűtartó mögött lévő zöld csatlakozóba megy bele ami csak úgy el van ott magában ( volt aki azt írta hogy az automata váltós példányoknál van szerepe)....
Na már most azt a hiányzó egy szál vezetéket én be húztam pluszba és elvezettem az óracsoportba ahoz a saru részhez ami a visszajelző ikonhoz vezet.. És láss csodát tempomat használatakor van visszajelzésem, jelez a kis zöld ikon :)
Talán valakinek hasznos lehet ha kedvetkapna hozzá valaki :)

Link to comment
Megosztás:

28 perce, gyuros írta:

Üdv.
Tempomattal kapcsolatban lenne osztanivalóm :)
Említettem, hogy a tempomat motor csatlakozójából hiányzik egy vezeték. Sok darabban ez a vezeték benne van de a kesztyűtartó mögött lévő zöld csatlakozóba megy bele ami csak úgy el van ott magában ( volt aki azt írta hogy az automata váltós példányoknál van szerepe)....
Na már most azt a hiányzó egy szál vezetéket én be húztam pluszba és elvezettem az óracsoportba ahoz a saru részhez ami a visszajelző ikonhoz vezet.. És láss csodát tempomat használatakor van visszajelzésem, jelez a kis zöld ikon :)
Talán valakinek hasznos lehet ha kedvetkapna hozzá valaki :)

Ezen a képen a H vagy az I pinről jövő vezetékre gondolsz? Mert ezek nem vezetnek sehova...tempomat_motor_bekotése_séma.jpg

Amúgy én is épp tempomat projektben vagyok a Calibrán, elvileg bekötöttem rendesen, mégsem működik. Pontosabban a kuplungkapcsoló nincs bent (faceliftes Claibrán más a pedálkonzol, nincs helye a kuplungkapcsolónak), illetve a kormány mellett levő kapcsolókar csatijából a piros szálat nem kötöttem még gyújtáspozitívra, talán ez lehet a baj.

Link to comment
Megosztás:

23 órája, tgabika76 írta:

Ezen a képen a H vagy az I pinről jövő vezetékre gondolsz? Mert ezek nem vezetnek sehova...tempomat_motor_bekotése_séma.jpg

Amúgy én is épp tempomat projektben vagyok a Calibrán, elvileg bekötöttem rendesen, mégsem működik. Pontosabban a kuplungkapcsoló nincs bent (faceliftes Claibrán más a pedálkonzol, nincs helye a kuplungkapcsolónak), illetve a kormány mellett levő kapcsolókar csatijából a piros szálat nem kötöttem még gyújtáspozitívra, talán ez lehet a baj.

Szerintem a ( I ) pont lesz az                                                                                                   
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=89020200414_124604.jpg     A képen látható plusz vezeték az.
Ez a vezeték egyébként bizonyos vectrákban gyárilag benne van. (van egy 95 ös évi CDX es Vectra kábelem) abban benne van és onnan tudom hogy hova megy..
Na de én azt a kábelt fűztem be és vezettem el az óracsoportba ahol a visszajelző lámpa van és így működik  :)
Azt hogy neked maga a tempomat miért nem működik  nem tudom.. Nekem gyárilag be volt kábelezve és annó csak belekellett tennem a tempomatot meg a kapcsolókat.
Most ahogy átalakítottam a 97-es Vectrámat B2 re ennek következtében álltam neki annak a plusz kábelnek a befűzéséhez.. De a B2 műszeregység más mint a B1. 
Az hogy neked hiányoznak vezetékek magyarázhatják azt, hogy nem működik neked..                                                                                                          

Link to comment
Megosztás:

Nekem maga a tempomat motor B Omegából van, ezért nincs benne az a két vezeték. Egyébként viszonylag egyszerű kideríteni hogy az említett "I" pin valóban a visszajelzőé-e: ha bekapcsolt tempomatnál ott megjelenik a 12 volt, akkor az. ;) De ha az Omega kötegben nincs benne, akkor elvileg az Omegában gyárilag nem is volt visszajelzője a tempomatnak? (nem lepne meg, az Astrában sem volt, pedig szerelték gyári tempomattal)

Link to comment
Megosztás:

1 óra, tgabika76 írta:

Nekem maga a tempomat motor B Omegából van, ezért nincs benne az a két vezeték. Egyébként viszonylag egyszerű kideríteni hogy az említett "I" pin valóban a visszajelzőé-e: ha bekapcsolt tempomatnál ott megjelenik a 12 volt, akkor az. ;) De ha az Omega kötegben nincs benne, akkor elvileg az Omegában gyárilag nem is volt visszajelzője a tempomatnak? (nem lepne meg, az Astrában sem volt, pedig szerelték gyári tempomattal)

A B1 Vectrákban nincs a műszerben a visszajelző lámpa csak a B2 es Vectráknál. Illetve a kábelezése is kicsit másabb elrendezésű és ezért a B1 műszerrel a B2  nem fog működni. Próbáltam.
A B2 es Vectrákban sincs bekötve az a hiányzó egy szál vezeték..  Én azt bekötöttem és elvezettem ugye a visszajelző lámpához. A visszajelző működik ezáltal minden bizonnyal megkapja a 12 voltot :)
Lefotóztam neked a kötegben lévő tempomat csatlakozóját de másak a betű sorendek némileg. A kábelek színe és a betűk is látszanak rajta remélem segítenek..
Továbbá lefotóztam a tempomat motort is amit B2 Vectrából szedtem ki. Ami nekem jelenleg az autómban van az is pontosan ugyan úgy néz ki de itt megjegyezném, hogy akitől vettem az azt mondta hogy B Omegából van.....   :confused:
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=50120200503_112849.jpg                                                                                                          
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=68520200503_113108.jpg                                                                                      
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=20320200503_113143.jpg                                                                                              
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=94320200503_112902.jpg                                                           
Ha esetleg kellene vmit megnézni a vezetékkötegben akkor jelezz és meglesem, hogy a "valóságban"   mi hova megy és milyen színű a vezeték....    :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ahogy írtam is  amit én vettem és jelenleg a kocsimban van az B omegában volt az eladó szerint..
Amit lefotóztam  az meg B Vectrából van a kettő teljesen egyforma külsőre...  Amiket a neten láttam keresgélés közben B Omega tempomatokat azok is ugyan úgy néznek ki mint a B Vectrájé. 
A két autó tempomatja teljesen megegyezik X20XEV motornál ..  ;) 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.