Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Tankoltam... sikerült egy hét alatt kiégetni egy tank benzint..... addig mentem mig a BC azt nem irta, hogy már csak 53 km-t tudok menni. Ekkor hazaértem, ugyhogy teletank. 7,3-ra jött ki a fogyasztás.... ennek java része országút. a BC szerint 5.5 volt a fogyi. :) Bementem a helyi Opelszervizbe s megkérdeztem a srácokat, hogy Tech2-vel tudnának e valamit állitani a komputeren, hogy reálisan mutassa a fogyit. Szerintük nincsen mit tenni és el kell fogadnom.... 30 százalék a különbség.... ők az injektorok öregedésével magyarázták, de szerintük még az újak sem mérnek hű de pontosan. Szóval nem lettem okosabb....

Link to comment
Megosztás:

szerintem az nem belevaló BC akkor. át kéne programozni a motorkód szerint.

az a duma hogy az injektorok öregedése... hülyeség :)

Pedig ez a BC erössen ugy néz ki, hogy eredeti..... ezért nem értem, hogy miért is nem mutat jól.... miért lett átprogramozva..... egyéves kora óta tudom kinél volt az autó (elöször egy ügyvédnő, majd egy öreg pap), nem látom, hogy ők megbuherálták volna de warwolf kollegának sem mutat valami pontosan.... ott mi lehet a bibi? vagy mindkettőnknél vénül a tehnika?

Link to comment
Megosztás:

Nem hazabeszélek, de ha van kedved, próbáld ki legközelebb a metabond speed 10W40-et.

Csodát nem fog tenni, de valószínű kisebb lesz az olajfogyid valamennyivel, és ezzel az olajjal

kicsit tartósabbá teheted ezt az állapotot, nem romlik olyan gyorsan tovább :)

Következőre kipróbálom még van 3000-em olajcseréig. Most van benne 187893KM.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Na, megvan az első hiteles adat E85-ből ami 11.3L/100km.Ez 13%-os többletfogyasztást jelent a benzin 10L-hez mérten.Tehát E85-ből 24.23ft-ba kerül 1km míg benzinből 29ft.De ha azt nézzük, hogy a Vpower95 315ft, akkor......Mert nagyonolcsó benyát soha nem tankoltam a gépeimbe.

Most teletankoltam benzinnel és így is mérek 1t... (Vpower)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

X20XEV típusu motornak a fogyasztási adataira lennék kíváncsi! Nekem most gyertya (gyári kétpólusú), illetve üzemanyagszűrő csere után 9 és 10 liter között mutat a computer. Persze ez 80% városi autókázás mellet!

Ezt lehet e lejjebb szorítani, ha igen hogyan?

köszi!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

X20XEV típusu motornak a fogyasztási adataira lennék kíváncsi! Nekem most gyertya (gyári kétpólusú), illetve üzemanyagszűrő csere után 9 és 10 liter között mutat a computer. Persze ez 80% városi autókázás mellet!

Ezt lehet e lejjebb szorítani, ha igen hogyan?

köszi!

Ha melegebb lesz, akkor tojásefekttel lemegy 8.5re.De városban nekem az volt az alja.......

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Szerintem inkább Atlas 900. Bár ennyi pénzért már kombit is adnak :D :D :P

A 600 nincs feketében, és a fekete dögösebb, mg ha már veszel ilyet akkor a legnagyobbat érdemes. Úgy is csak egyszer kell megvenni.

Szerintem Fekete 900-as.

Fogyasztában pedig lgalább +fél liter, nagyon áramvonalasnak tűnik, ezért nem gondolnám a +1-2 litert valónak.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
szasztok!

Most veszek egy 2000-res automata benzineset, milyen fogyasztásra számítsak?:lol:

Nekem 2000-es manuál napi pálya használat mellett 7,1-7,3 között eszik, 130-140-es tempó környékén. Az automata gondolom ennél valamivel többet fog enni.

Sok probléma- és balesetmentes km-t kívánok!

Link to comment
Megosztás:

a szívem szakad meg...nekem meg Corsam lett

olyan 10 körül szerintem...

miért szakad meg a szíved?:lol:

vectra után corsa? hm. bár könnyű kocsi és jó motorral kilő rendesen:)

én is olyan 10körül gondoltam, mivel automata így nem tudom lefaragni, én még egy 1.6-os kombi astrából is kihoztam 5.5ös fogyasztást:D de az 8 szelepes régi fajta motor volt még..

Ez a splash meg 100nál fogyaszt csak 5 körül, 100fölött és városban 8körül. Elég nagy kamu a reklámban az az átlag 5ös fogyasztás..

Link to comment
Megosztás:

Na, első fogyasztás 10.5 lett, ebben sok város van, meg dugó, meg volt kb 40km full pakolva szállítás..

Roszabbra számítottam, bár az astra 7-8tól kicsit messze van, de még belefér:)

Az autómata miatt nem fog 10l alá menni, bárhogy használod.Ha pedig bejönnek majd a hidegek, megy az fentebb is.

Nekem kézi váltóval télen nem evett 10L alatt.Nyáron 8.5L körül elvoltam városban, de tojás efekttel.

A jelenlegi E85-tel 9.2L körül eszik, és nem kell nagyon óvatiznom.Hosszútávon pedig 7.8L-re jött ki E85-ből, vegyesben.

Több mint baráti, bár ugye súly az nincs amit vinne kell, hiszen a Vekihez képest éppen 350kg-al könyebb.

Link to comment
Megosztás:

Az autómata miatt nem fog 10l alá menni, bárhogy használod.Ha pedig bejönnek majd a hidegek, megy az fentebb is.

Nekem kézi váltóval télen nem evett 10L alatt.Nyáron 8.5L körül elvoltam városban, de tojás efekttel.

A jelenlegi E85-tel 9.2L körül eszik, és nem kell nagyon óvatiznom.Hosszútávon pedig 7.8L-re jött ki E85-ből, vegyesben.

Több mint baráti, bár ugye súly az nincs amit vinne kell, hiszen a Vekihez képest éppen 350kg-al könyebb.

Hopp.... neked van E85 tapasztalatod X20XE-hez? Mit kellett hozzá átalakítani? Kellett egyáltalán valamit?

Vagy ha már volt erről fórumos írás, akkor elnézést, nem oly túl régen vagyok itt. Beletúrok a megfelelő topicba, ha megmondjátok, hogy melyikbe javasolt.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Na, első fogyasztás 10.5 lett, ebben sok város van, meg dugó, meg volt kb 40km full pakolva szállítás..

Roszabbra számítottam, bár az astra 7-8tól kicsit messze van, de még belefér:)

Hadd el, lesz az még kisebb is.... ha majd kimész a szmogosvárosból. Tény, hogy nem egy ideális városi autó.... de hosszuba..... kényelmes nagyon na....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.