Jump to content
OPEL FÓRUM
Sign in to follow this  
Guest Anonymous

Motor

Recommended Posts

Sziasztok. Van egy Opel B Vectrám 2.0 DTI X20DTH. A hiba vele az hogy menet közben kidobja a check lámpát s így az autóval tovább gyorsítani nem enged ( csak nagyon lassan ) Ha a gázpedált elengedem akkor a check lámpa megszűnik s enged gyorsítani , de újra kidobja a check lámpát. Esetleg valakinek van tippje mi lehet a hiba?

( Vákuumszívattyú, EGR , MAP sensor, Légtömegmérö már cserélve van.)

Előre is köszönöm a választ.

Edited by Bence028

én szerintem a gyújtás lesz a probléma,de nem biztos,check engine lámpa nem világit?

On 2019. 12. 27. at 10:55, Sono írta:

Sziasztok!

Opel Vectra B 2.0 16V 1996-os benzines autóval lenne olyan gondom, hogy nem mindig gyorsul kellőképp azonos útviszonyok mellett sem. 4-es 5-ös sebességfokozatban ha odalép neki az ember pl. előzéskor, általában érezni, hogy meglódul az autó és elkezd húzni, előfordul viszont, hogy nem lódul meg, csak cammog, úgy kúszik fel nagy nehezen a sebesség, hiába nyomom akár padlóig.

Valamint egy másik probléma, hogy 1-es sebességfokozatban mindig nagyon lomha. Mikor elindul az ember, 2-es fordulatszámig még húz, de afölött nem nagyon érezni extra erőt, a mutató már fenn jár 3-as 4-es fordulatszámnál, a motor bőg, de az autó alig megy. Ez azért zavaró, mert meredek lejtőn induláskor ha utána 2-esbe váltok, sokszor csak kicsin múlik, hogy nem vész el az erő és fullad le az autó. Mert 1-esben nem gyorsult be eléggé.

Mi lehet ezeknek a problémáknak az oka? A benzinadagoló és a szűrő most volt cserélve, tehát az kilőve. 

én szerintem a gyújtás lesz a probléma,de nem biztos,check engine lámpa nem világit?

Nem világít. Hibakód sincsen. Valaki azt mondta MAP szenzort lenne érdemes cserélni. Bár nem tudom van-e ebben az autóban, mert ehhez a típushoz nem is látok online. 

Ami hibát én szemmel láthatóan érzékelek, hogy párás időben irdatlan nagy mennyiségű fehér füstöt okád, de ha jól sejtem ennek a fent említett problémához nemigen van köze.

Üdv mindenkinek.
Tanácsot tapasztalatot szeretnék kérni.
Motorgenerálra adtam a fejem. 
Gépműhelybe lesz víve a blokk és ők fogják készre szerelni is.  Kolbenschmidt alkatrészekre gondoltam (dugattyúk gyűrűvel, hajtókar illetve főtengelycsapágyak)
Síkolni is fogják a blokkot illetve ellenőrzik amiket kell főtengelyt is, hogy kell e köszörülni. Még a gyári benne minden 253.000km nél.
Sajna a nem megfelelő előélete miatt eléggé megkopott a hengerek fala.. 15 bár volt a kompressziója bárban a CO már nem felelt meg.
Most másik blokk van benne ideiglenesen ami 320.000km futott és hengerkopás nélkül van benne 17-17.5 bár a hengerekben és a CO értéke is jó lett a kocsinak. jobban is megy a gép :)  (megnézettem, és semmi más alkatrész nem lett cserélve) szerelő mondta h ezekben a motorokban már kell lennije 18 bár körül.. Na majd kiderül ha egyszer készen lesz :D
Kérdésem az lenne, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak e téren mikre kell odafigyelni a felújítás során stb. Amiket esetleg mondanék a gépműhelyeseknek merthát ugye sosem lehet tudni mennyire vannak toppon a gépműhelyben :)
Válaszokat előre is köszönöm.

Kedves márkatársak!

Segítsetek nekem, még új vagyok, mert nem volt gond az autómmal. Van egy B Vectra X20DTL 1997-es. Elindulok vele és egyszer csak gondol egyet, elmegy a turbónyomás, nem gyorsul az autó. Van, hogy 5-10 perc múlva magától visszajön, de van olyan is, hogy le kell állítanom fél percre és utána minden rendben. Mindegy milyen sebességgel megyek, ha lassan, ha gyorsan, elmegy-visszajön. Ki lett cserélve az EGR szelep, a nyomásszabályzó, abból is mindegyik. Van vákum a csövekben, nem sérültek, diagnosztika alapján a turbó leadja a megfelelő nyomást is, de mégis elmegy az ereje, aztán visszajön. Ha van ötlet, szívesen venném! Köszönöm.

Edited by Gaben1975

Üdv mindenkinek.
Valaki meg tudná mondani, hogy a képen látható szerkentyű micsoda és milyen célja van??  2000 évjáratú X20XEV blokk
1997-es Blokkban nincs ilyen 

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=57920200324_151208.jpg                                                                       

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=10820200324_151230.jpg                                                                                

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=38020200324_151239.jpg                                                                

Előre is köszi :)

1 órával ezelőtt, gyuros írta:

Üdv mindenkinek.
Valaki meg tudná mondani, hogy a képen látható szerkentyű micsoda és milyen célja van??  2000 évjáratú X20XEV blokk
1997-es Blokkban nincs ilyen 

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=57920200324_151208.jpg                                                                       

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=10820200324_151230.jpg                                                                                

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=38020200324_151239.jpg                                                                

Előre is köszi :)

Balansz vagy kiegyensúlyózó tengely. Természetesen  a fórumon akadtam rá. https://www.opelforum.hu/topic/1862-astra-g-opc/?page=2:-)

20 perce, zotya975 írta:

Balansz vagy kiegyensúlyózó tengely. 

Ki szokták venni OPC-nél, lehet vele minimális teljesítményt nyerni, viszont egyenetlenebb lesz a motor járása, hosszú távon előbb elhasználódnak a motortartó bakok.

Köszi a válaszokat :)
Azért tök jó, hogy még ilyeneket is kitaláltak régen :D 

Üdv mindenkinek.
Az egr szelep kiiktatásával kapcsolatban lenne kérdésem.
Mennyire jó ötlet? Többet fog enni az autó? Teljesítményben észrevehető valami? Műszakivizsgán rontja a co értéket? A szekunderlevegő befújóról ha lehúzom a vezetéket nem fog hibát dobni? Kipufogócsonk lecserélése a képen láthatóra?
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=92320200402_163612.jpg                                  

Közben eszembe jutott még egy kérdés..
Ti milyen motorolajat ajánlanátok a frissen generálozott motorba?
Milyen márka és 5w 30 vagy      5w 40    vagy     10w 40?
Középkategóriás olaj a minimum..  De azért elszállni sem akarok az árával.
1000km járatás lesz amit kb 25 órányi alapjáraton való járatással fogom megtenni persze nem egyszerre, az után olajcsere. Utánna 5.000km ig lájtos közlekedés jön és 5.000nél olajcsere.
Majd fokozatosan használva járatom tovább nem széthajtva és 10.000nél olajcsere azután meg 10.000 ként..

16 órája, gyuros írta:

Üdv mindenkinek.
Mennyire jó ötlet? Többet fog enni az autó? Teljesítményben észrevehető valami? Műszakivizsgán rontja a co értéket? A szekunderlevegő befújóról ha lehúzom a vezetéket nem fog hibát dobni? Kipufogócsonk lecserélése a képen láthatóra?

Egr kiiktatása jó ötlet ha van gond vele, amúgy szerintem elfér. Többet nem eszik az autó a teljesítményén elvileg észrevehető lenne, hiszen nem eszik kipufogó gázt a motort, de elhanyagolható a különbség. Műszakin szerintem nem veszik észre ha megoldod hogy ne dobjon rá hibalámpát. A szekunder levegő befújót még nem próbálgattam lehúzni, nézd meg a listában van-e rá az ECU-nak hibakódja. Ha nincs akkor szerintem nem veszi észre hogy lehúztad. 

16 órája, gyuros írta:

Közben eszembe jutott még egy kérdés..
Ti milyen motorolajat ajánlanátok a frissen generálozott motorba?
Milyen márka és 5w 30 vagy      5w 40    vagy     10w 40?
Középkategóriás olaj a minimum..  De azért elszállni sem akarok az árával.
1000km járatás lesz amit kb 25 órányi alapjáraton való járatással fogom megtenni persze nem egyszerre, az után olajcsere. Utánna 5.000km ig lájtos közlekedés jön és 5.000nél olajcsere.
Majd fokozatosan használva járatom tovább nem széthajtva és 10.000nél olajcsere azután meg 10.000 ként..

Okvetlenül alapjáraton akarod járatni? Szerintem erre nincs szükség. 

17 órája, gyuros írta:

Üdv mindenkinek.

Hali.Milyen motorkód? Z14xe motornál ki lehet iktatni.Semmi tulfogyasztás simán átmegy műszakin./Mármint ennek hiányában/

6 órája, zotya975 írta:

Egr kiiktatása jó ötlet ha van gond vele, amúgy szerintem elfér. Többet nem eszik az autó a teljesítményén elvileg észrevehető lenne, hiszen nem eszik kipufogó gázt a motort, de elhanyagolható a különbség. Műszakin szerintem nem veszik észre ha megoldod hogy ne dobjon rá hibalámpát. A szekunder levegő befújót még nem próbálgattam lehúzni, nézd meg a listában van-e rá az ECU-nak hibakódja. Ha nincs akkor szerintem nem veszi észre hogy lehúztad. 

Okvetlenül alapjáraton akarod járatni? Szerintem erre nincs szükség. 

Igazából csak azért iktatnám ki mert a kipufogócsonkom olyan amin nincs meg a helye az egr szelephez menő csőnek. Ami rajta van jelenleg teljesen el van vetemedve és kifúj és ezért eléggé szelep hangos a gép.. Csak ezért gondoltam erre a megoldásra de majd megnézem síkba lehet-e hozni a kipufogó leömlőt..
Legfeljebb lehúzom a szekunder levegő motor csatiját, hogy lesz-e hibakód.

https://autotechnika.hu/cikkek/motor-eroatvitel/8787/a-felujitott-motor-bejaratasa       
Ebben a linkben olvastam a bejáratás menetét..
Az első 1.000km az még nem a teljes bejáratás ugye.. de alapjáraton üzemelve van a leg egyenletesebb működése és a leg kisebb terhelése a motornak és nincs oldalterhelése a nyomaték erejétől a csapágyazásnak ezáltal nem kopik hordósra. Ezt mások is mondták. Na meg így hamarabb beletudom tenni azt az 1.000 km-t mint ha kocsikáznék mert egyébként kb egész évben megyek összesen 5.000 km-t. A jelenlegi korona helyzet miatt meg lehet még kevesebbet fogom használni.

5 órája, kingblue írta:

Hali.Milyen motorkód? Z14xe motornál ki lehet iktatni.Semmi tulfogyasztás simán átmegy műszakin./Mármint ennek hiányában/

X20XEV 
Majd még elválik mi lesz a sorsa :)