Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok,
igaz ,hogy zafira b-m van de a motorprobléma miatt ide ítok. 1.9cdti 120le. Azt tapasztalom hogy amikor nem hirtelen hanem fokozatosan gyorsítok bizonyos fordulatszámonként betorpan az autó. A torpanás csak egy pillanatra érezhető. Mi okozhatja vajon? Valaki járt már hasonló cipőben? Főként 2000 fordulat felett érezni. Előre is köszönöm a segítséget
Üdv Peti

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok,

 

augsztusban vettem egy Astra H 1,7, 2009es  (137ekm) Kombi Dieselt. Ajanlottak szerelöt, de ket honap tavlatabol latom,h le kell cserelnem, mert nem a legjobb...marketing megvan, de a tudas ennyiben merül ki... Van par problemam, amit szeretnek megjavittatni. Ezek azert is fontosak, mert havi 6-10e km-t vezetek az autoval. Egyik ilyen problema az alapjarati fordulat ingadozasa, bar azt olvastam, hogy ez nem csak nalam hiba. MAsik, h neha menet közben elmegy az ereje, turbo leall es motorlampa kigyullad. 20km autozas igy, majd leallitani es ujrainditani...elmulik a hiba. EGR szelep szerintem. Egyszer mar volt tisztitva, de ujra elöjön...mit lehet vele csinalni szerintetek? Illetve van egy valtozo fordulatszamu nyekerges a motorterben. Volt mar vezerlescsere, mikor megvettem, de ez nem javult. Az autot ket evig es kb 150e km-ig meg meg kell tartanom, igy szeretnem ezeket kiküszöbölni. Tudtok Pest környeken profi szerelöt ajanlani, akiben meg lehet bizni? Elöre is köszönöm a segitseget. :)

Link to comment
Megosztás:

38 perce, fwolfy írta:

Egyik ilyen problema az alapjarati fordulat ingadozasa, bar azt olvastam, hogy ez nem csak nalam hiba. MAsik, h neha menet közben elmegy az ereje, turbo leall es motorlampa kigyullad. 20km autozas igy, majd leallitani es ujrainditani...elmulik a hiba. EGR szelep szerintem. Egyszer mar volt tisztitva, de ujra elöjön...mit lehet vele csinalni szerintetek? Illetve van egy valtozo fordulatszamu nyekerges a motorterben. Volt mar vezerlescsere, mikor megvettem, de ez nem javult. Az autot ket evig es kb 150e km-ig meg meg kell tartanom, igy szeretnem ezeket kiküszöbölni. Tudtok Pest környeken profi szerelöt ajanlani, akiben meg lehet bizni? Elöre is köszönöm a segitseget. :)

Kerdes, mekkora az az ingadozas; ha minimalis, nem erdemes foglalkozni vele. Egyebkent a nyomasszabalyzo szelep csereje oldja meg.

Ha leall a turbo, az regen rossz, es nyilvan nem is ez tortenik, legfeljebb a geometria allitasa nem mukodik. Ennek az EGR-hez semmi koze, es szerencses esetben WD40-el is gyogyithato.

Szerelot nem tudok, mert lassan 360ezernel sem kellett meg ilyen ugyben hozzanyulni. De erdemes dizeles, vagy turbos embert keresni, mert nyilvan jobban fog erteni hozza, mint egy "mindenevo" szerelo.


 

Link to comment
Megosztás:

6 perce, csaba66 írta:

Kerdes, mekkora az az ingadozas; ha minimalis, nem erdemes foglalkozni vele. Egyebkent a nyomasszabalyzo szelep csereje oldja meg.

Ha leall a turbo, az regen rossz, es nyilvan nem is ez tortenik, legfeljebb a geometria allitasa nem mukodik. Ennek az EGR-hez semmi koze, es szerencses esetben WD40-el is gyogyithato.

Szerelot nem tudok, mert lassan 360ezernel sem kellett meg ilyen ugyben hozzanyulni. De erdemes dizeles, vagy turbos embert keresni, mert nyilvan jobban fog erteni hozza, mint egy "mindenevo" szerelo.


 

A kezdeti ingadozas 50-80 volt a fordulatszammerö szerint. Tegnap mar az eredetihez kepest kb 150-200, bar ma mar ujra csak az alap fordulatszam volt. Amugy meg 5W30 megy bele a mai napig is, bar 10-12e km-enkent cserelve. Igen, ezert akarok olyat, aki Astra H-ra specializalodott. Nyomasszabalyzo szelepböl melyiket javasolt bele tenni?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! 

Van egy Opel Zafira 19Cdti Z19DT motorral. Indításkor semmi különösebb gondom nincs. El kezd melegedni a motor és akár egy lassítás és visszaváltás alkalmával elkezd erősen füstölni a kipuffogó (dpf regeneráció). Megcsinálom vele a regenerációt és kis idő múlva újból csinálja. Megállok vele újra indulok semmi majd újbúl elkezdi.

Vannak hibakódok is pedál módszerrel. : 038008, 190057, 161450.

Mi lehet a gond?

Link to comment
Megosztás:

28 perce, sztanos írta:

Sziasztok! 

Van egy Opel Zafira 19Cdti Z19DT motorral. Indításkor semmi különösebb gondom nincs. El kezd melegedni a motor és akár egy lassítás és visszaváltás alkalmával elkezd erősen füstölni a kipuffogó (dpf regeneráció). Megcsinálom vele a regenerációt és kis idő múlva újból csinálja. Megállok vele újra indulok semmi majd újbúl elkezdi.

Vannak hibakódok is pedál módszerrel. : 038008, 190057, 161450.

Mi lehet a gond?

Az 1900 a kipufogo homerseklet szenzor, elso korben azt kene megnezni, mert ha rossz jelet ad, meghulyitheti a regeneracio vezerleset. 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 01. 05. at 9:23, sztanos írta:

Sziasztok! 

Van egy Opel Zafira 19Cdti Z19DT motorral. Indításkor semmi különösebb gondom nincs. El kezd melegedni a motor és akár egy lassítás és visszaváltás alkalmával elkezd erősen füstölni a kipuffogó (dpf regeneráció). Megcsinálom vele a regenerációt és kis idő múlva újból csinálja. Megállok vele újra indulok semmi majd újbúl elkezdi.

Vannak hibakódok is pedál módszerrel. : 038008, 190057, 161450.

Mi lehet a gond?

Nekem is volt ugyan ez a hibakódom (P1900) állandóan regenerált, kicseréltem a hőmérséklet szenzort, és jó lett. majd kis idő múlva előjött egy másik hibakód ( P1901 ) Részecskeszűrő nyomásszenzor tömlő üzemzavar. Ugyanezt a jelenséget produkálva hogy szinte minden nap regenerált. elegem lett belőle, úgyhogy a kiiktatásra került, az EGR szeleppel együtt.

Azóta nincs gond :)

De szerintem is első körben meg kéne nézni a hőmérséklet szenzort. A részecskeszűrőbe van beletekerve alul, jól hozzáférhető helyen. Nem nagy dolog kicserélni.

Amúgy ilyen lett:

A hőmérséklet szenzor el van dugva a hővédő lemez alatt.

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=410IMG_20190106_142012.jpg

 

 

Módosítva : toma2105
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Elég hosszú kálváriát járok be egy 1,7-es Zafirával. A szokásos alapjárat ingadozási hibákon túl, amit több lépcsőben sikerült kiiktatni jelentkezett egy új hiba és tanácstalan vagyok. Az autó szépen jár alapjáraton, de amikot a fékre lépek leáll, illetve, amikor a kuplongot benyomom és egyesbe teszem akkor is. Szerény tudásom szerint a pillangószeleppel hozható ez a hiba össze, amit valóban szétszedtem, kitakarítottam. Pár napja járt szerelőnél a kocsi, ahol egy befecskendező hiba miatt cserélve lett egy szelep. Map szenzort és nyomástartó szelepet cseréltem, Egr átkötve. A kérdés van-e valakinek ötlete? 

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Attilabzafira írta:

Sziasztok!

Elég hosszú kálváriát járok be egy 1,7-es Zafirával. A szokásos alapjárat ingadozási hibákon túl, amit több lépcsőben sikerült kiiktatni jelentkezett egy új hiba és tanácstalan vagyok. Az autó szépen jár alapjáraton, de amikot a fékre lépek leáll, illetve, amikor a kuplongot benyomom és egyesbe teszem akkor is. Szerény tudásom szerint a pillangószeleppel hozható ez a hiba össze, amit valóban szétszedtem, kitakarítottam. Pár napja járt szerelőnél a kocsi, ahol egy befecskendező hiba miatt cserélve lett egy szelep. Map szenzort és nyomástartó szelepet cseréltem, Egr átkötve. A kérdés van-e valakinek ötlete? 

Köszönöm

A motor csak egy modon "tudhat" arrol, hogy a fekre lepsz, ez pedig a generator. Eleg valoszinutlenul hangzik, de akar a (generator tengelye altal hajtott) vakuumszivattyu, akar a feklampak altal felvett aram miatti plusz terheles mar lefullasztja a motort. Vagyis alapjaraton eppen hogy csak forog, egy picit sem terhelheto, erre utal az egyesbe rakas altal okozott lefulladas is.

Ha ezek gazadas mellett tortennek, akkor nem fullad le? Hasznalhato egyaltalan a kocsi?


 

Link to comment
Megosztás:

Szia, nem használható. Valóban elég valoszinutlenul hangzik. Ilyen alapon, ha felkapcsolom a világítást is le kéne állnia. Legjobb tudomásom szerint az ecu figyeli a gáz és fékpedál lenyomását az egyidejüség elkerülése miatt. Azt hiszem a fojtószelep kitakarításakor történt valami, de nem tudom mi, addig ez a hiba nem jelentkezett.

köszi

 

Link to comment
Megosztás:

54 perce, Attilabzafira írta:

Szia, nem használható. Valóban elég valoszinutlenul hangzik. Ilyen alapon, ha felkapcsolom a világítást is le kéne állnia. Legjobb tudomásom szerint az ecu figyeli a gáz és fékpedál lenyomását az egyidejüség elkerülése miatt. Azt hiszem a fojtószelep kitakarításakor történt valami, de nem tudom mi, addig ez a hiba nem jelentkezett.

Akkor magyarul nem lehet teljesitmenyt kivenni a motorbol, de meg csak uresben felporgetni sem?

Ennek nagyon sok oka lehet, akar maga az ECU, vagy valamelyik jelado, ahonnan hibas jelet kap, levego vagy uzemanyag ellatasi problemak, stb.

Nem tudom, mi tortenhetett a fojtoszeleppel, de ha majdnem teljesen zarva van, az okozhat ilyet.

Hogy all a fojtoszelep lapatja? Ha nincs nyitva, forgasd ilyen allasba, vedd le rola a csatlakozot es igy mukodnie kene, ha ezzel van a gond.



 

Link to comment
Megosztás:

Szia! Üresben felpörög és másodikban el is lehet vele indulni. Amikor 1-esbe teszem megáll, illetve ha üresben van és rálépek a fékpedálra akkor is. Kipróbálom

 

köszi

22 órája, csaba66 írta:

Akkor magyarul nem lehet teljesitmenyt kivenni a motorbol, de meg csak uresben felporgetni sem?

Ennek nagyon sok oka lehet, akar maga az ECU, vagy valamelyik jelado, ahonnan hibas jelet kap, levego vagy uzemanyag ellatasi problemak, stb.

Nem tudom, mi tortenhetett a fojtoszeleppel, de ha majdnem teljesen zarva van, az okozhat ilyet.

Hogy all a fojtoszelep lapatja? Ha nincs nyitva, forgasd ilyen allasba, vedd le rola a csatlakozot es igy mukodnie kene, ha ezzel van a gond.



 

Szia, nem használható. Valóban elég valoszinutlenul hangzik. Ilyen alapon, ha felkapcsolom a világítást is le kéne állnia. Legjobb tudomásom szerint az ecu figyeli a gáz és fékpedál lenyomását az egyidejüség elkerülése miatt. Azt hiszem a fojtószelep kitakarításakor történt valami, de nem tudom mi, addig ez a hiba nem jelentkezett.

köszi

 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Attilabzafira írta:

Szia! Üresben felpörög és másodikban el is lehet vele indulni. Amikor 1-esbe teszem megáll, illetve ha üresben van és rálépek a fékpedálra akkor is. Kipróbálom

 

köszi

Szia, nem használható. Valóban elég valoszinutlenul hangzik. Ilyen alapon, ha felkapcsolom a világítást is le kéne állnia. Legjobb tudomásom szerint az ecu figyeli a gáz és fékpedál lenyomását az egyidejüség elkerülése miatt. Azt hiszem a fojtószelep kitakarításakor történt valami, de nem tudom mi, addig ez a hiba nem jelentkezett.

köszi

 

A nem hasznalhato, es a kettesben el lehet vele indulni nalam nem egeszen ugyanazt jelenti... Es aztan harmas, negyes, stb., megy rendesen?

Ha csak alapjaraton problemas, akkor nem valoszinu, hogy a pillangoszelep okozna. Persze ki tudja, mi van most ott, az EGR "atkotes" sem okvetlenul hasznal...

En visszatennem az EGR-t, ahogy gyarilag volt, es ugy is megneznem, mi tortenik.

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 01. 06. at 17:41, toma2105 írta:

Nekem is volt ugyan ez a hibakódom (P1900) állandóan regenerált, kicseréltem a hőmérséklet szenzort, és jó lett. majd kis idő múlva előjött egy másik hibakód ( P1901 ) Részecskeszűrő nyomásszenzor tömlő üzemzavar. Ugyanezt a jelenséget produkálva hogy szinte minden nap regenerált. elegem lett belőle, úgyhogy a kiiktatásra került, az EGR szeleppel együtt.

Azóta nincs gond :)

De szerintem is első körben meg kéne nézni a hőmérséklet szenzort. A részecskeszűrőbe van beletekerve alul, jól hozzáférhető helyen. Nem nagy dolog kicserélni.

Amúgy ilyen lett:

A hőmérséklet szenzor el van dugva a hővédő lemez alatt.

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=410IMG_20190106_142012.jpg

 

 

Szia Csaba 66!

Egy olyan kérdésem lenne hogy a DPF szoftveres kiütése mennyibe került illetve hol csinálták? Én is kiszedtem de még sajnos nem üttettem ki. Milyen módszerrel lehet törölni? csak chippessel vagy sima programmal is lehet?

Válaszodat köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

13 órája, Joeynix írta:

Szia Csaba 66!

Egy olyan kérdésem lenne hogy a DPF szoftveres kiütése mennyibe került illetve hol csinálták? Én is kiszedtem de még sajnos nem üttettem ki. Milyen módszerrel lehet törölni? csak chippessel vagy sima programmal is lehet?

Válaszodat köszönöm előre is!

Hello,

Nem tudom, miert nekem cimzed a kerdest, mert az ugyan teny, hogy nincs reszecskeszurom, de ez gyarilag tortent igy :)

Tudtommal szoftveresen megoldhato, bar nincs szemelyes tapasztalatom.

Egyebkent nem igazan tartom szerencsesnek a dolgot, meg ha vizsgan (egyelore) allitolag nincs is belole gond. Viszont gondolom, hogy papir szerint a reszecskeszuros motorok Euro 5-osek, mig szuro nelkul csak 4-esek, igy ebbol elobb-utobb balhe lehet, foleg, ha behajtast vagy egyebeket kotnek majd kornyezetvedelmi kategoriahoz.

Link to comment
Megosztás:

22 órája, Joeynix írta:

Szia Csaba 66!

Egy olyan kérdésem lenne hogy a DPF szoftveres kiütése mennyibe került illetve hol csinálták? Én is kiszedtem de még sajnos nem üttettem ki. Milyen módszerrel lehet törölni? csak chippessel vagy sima programmal is lehet?

Válaszodat köszönöm előre is!

Üdv! 

Nekem 30-ért programozták le, az egr szelep-el együtt, Pécsen.

Vizsgával kapcsolatosan még nem tudok nyilatkozni, majd csak jövőre kell mennem.

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 02. 02. at 10:44, Attilabzafira írta:

Szia, nem használható. Valóban elég valoszinutlenul hangzik. Ilyen alapon, ha felkapcsolom a világítást is le kéne állnia. Legjobb tudomásom szerint az ecu figyeli a gáz és fékpedál lenyomását az egyidejüség elkerülése miatt. Azt hiszem a fojtószelep kitakarításakor történt valami, de nem tudom mi, addig ez a hiba nem jelentkezett.

köszi

 

A fékrásegítő miatt is lefulladhat. Álló helyzetben erősebben nyomod be, míg 2-3-ba csak épphogy megnyomod a féket. De én nem vagyok szerelő. Azt próbáld már meg, hogy hirtelen minden nagy áram fogyasztót bekapcsolsz. (Tompított + fényszóró + ablakfűtés+ levegőbefújó teljes erővel + légkondi)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

z19dt motorral szerelt astra alábbi hibakódot  ECN 112561 fojtószelepházra hozott hibát!! Levettem olajos volt belseje panelt letakarítottam összeraktam de nem lett jó check engine kinn van még mindig... Mit lehetne ezzel problémával csinálni... rohadt drága alkatrész..... 


Segítséget köszönöm 

Link to comment
Megosztás:

14 órája, talaberferenc írta:

Sziasztok!

z19dt motorral szerelt astra alábbi hibakódot  ECN 112561 fojtószelepházra hozott hibát!! Levettem olajos volt belseje panelt letakarítottam összeraktam de nem lett jó check engine kinn van még mindig... Mit lehetne ezzel problémával csinálni... rohadt drága alkatrész..... 


Segítséget köszönöm 

Hibakódot törölted? Próbáltad tesztelni OP-COM-al? Lehet egy alaposabb takarítás, szárítás esetleg az elektronikai panel átnézése is érdemes lenne.......

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Lenne egy olyan kérdésem,hogy van egy 1.9 cdti 110kw,150le Opel Vectra combi(Vauxhall).Nem indul csak hidegindítóval.90-nél jobban nem megy le is tilt és azonnal leáll de húzni sem úgy húz vagy ha hirtelen adok neki gázt le is áll.P0960 hibakódot olvastak (nyomásszabályzó szelep).Ez idáig rendben is lenne de pontosan melyik lehet a ludas mert 3 van benne.Beszéltem egy szerelővel de ő nagyon szét akarná bontani a kocsit porlasztónyomás ilyen olyan csövek leszedése stb.Új gázolajszűrő,motorolaj és szűrő.Izzítógyertyák  jók.

Én a nagynyomású nyomásszabályzó szelepre gyanakszom.

Köszönöm előre is a segítséget.

Attila

Link to comment
Megosztás:

30 perce, urbanszilvi87 írta:

Sziasztok.

Lenne egy olyan kérdésem,hogy van egy 1.9 cdti 110kw,150le Opel Vectra combi(Vauxhall).Nem indul csak hidegindítóval.90-nél jobban nem megy le is tilt és azonnal leáll de húzni sem úgy húz vagy ha hirtelen adok neki gázt le is áll.P0960 hibakódot olvastak (nyomásszabályzó szelep).Ez idáig rendben is lenne de pontosan melyik lehet a ludas mert 3 van benne.Beszéltem egy szerelővel de ő nagyon szét akarná bontani a kocsit porlasztónyomás ilyen olyan csövek leszedése stb.Új gázolajszűrő,motorolaj és szűrő.Izzítógyertyák  jók.

Én a nagynyomású nyomásszabályzó szelepre gyanakszom.

Köszönöm előre is a segítséget.

Attila

Nem tudom, milyen harom szelepre gondolsz, de a hibakod csak egyhez tartozik, ami a nagynyomasu, ld. pl. itt: http://opelmuhely.com/hibakodok

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanított már valaki Op-Com-mal „kis befecskendezett mennyiséget”?

Z17DTJ motoron porlasztó lett cserélve. Ennek a betanítása megtörtént. A motor szépen jár, de P1602-4B „Alacsony befecskendezési mennyiség nincs betanulva” hibaüzenetem van. Van egy menü, ahol lehetne a tanítást elvégezni, de nem tanul. Mi lehet a gond? Opcom verzió 08/2010 Lehet, hogy nem jó hozzá ez a verzió?

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 02. 12. at 14:10, Sztaricsnaja írta:

Sziasztok!

 

Tanított már valaki Op-Com-mal „kis befecskendezett mennyiséget”?

 

Z17DTJ motoron porlasztó lett cserélve. Ennek a betanítása megtörtént. A motor szépen jár, de P1602-4B „Alacsony befecskendezési mennyiség nincs betanulva” hibaüzenetem van. Van egy menü, ahol lehetne a tanítást elvégezni, de nem tanul. Mi lehet a gond? Opcom verzió 08/2010 Lehet, hogy nem jó hozzá ez a verzió?

 

Már én is próbálkoztam vele, próbáld meg OP-COM-nál ne a Z17DTJ hanem Z17DTR motorkódos verzióval, azzal lehet sikerülhet.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

üdv.tavaly vettem egy h astra kombi 1.7 cdti autót.kiderült hogy egytömegű lendkerék van benne és szétrázta a váltót amit cserélni kellet és a lendkereket is de már kettöstömegűre.kapott új kuplungot komplett és kettőstömegűt is.sajnos azóta sem az igazi az autó mert olyan 1700 től 2100 as fordulatszámig beremeg az egész autó és ha komolyabban odalépek a kuplung is csúszik.jeleztem a szerelőmnek hogy mi a gond,de ő közben sajnos balesetben elhunyt.már elég sokat költöttem rá és még csak vagy 10000 km mentem vele.

kérdésem az lenne hogy mitől remeg be szinte az egész kasztni,és hogy miért csúszik a kuplung? a kuplung inkább 4. és 5. fokozatban csúszik.

köszi a segítséget

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.