Jump to content
OPEL FÓRUM

Általános műszaki problémák! - Astra H

Recommended Posts

On 2020. 04. 16. at 20:17, Mczola8 írta:

Üdv 

segitseget kérnek 

Astra h 2008 Z17dth motor 
a hibakód :

- ecn038008

- ecn050074 

volt e vki nek ilyen problémája és mi volt ra a megoldás 

Előre is koszonom !

0380: izzítás

0500: a szívósorban van egy kis koromlerakódás

• 3 weeks later...
  • Replies 6.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Itt is megmutatom. Tavaly emiatt kellett fojtószelepet cserélnem. Most jutott eszembe, hogy szétszedem a régit, megnézem mért nem mozog a tengelye. Az a fehér negyed kör alakú fogaskerék két foga

Emlékeztem egy ilyesfajta megoldásra és kikerestem neked:    "A probléma abból fakad, hogy egy eldugott, rossz csatlakozási pontnál a teljes megtermelt áram kb. 20%-a elvész. Így már mindjárt ért

nem hiányzik onnan semmi a kinyomócsapágy légtelenítője ;)

Posted Images

Üdv mindenkinek.

Segítséget szeretnék kérni. 5 sebességes kézi váltó F13, kuplungcsere után 1-2-ben kigyorsítva hangos daráló hang halható alacsonyabb fordulatszámnál. A többi sebességben nincs jelen, illetve magasabb fordulatszámon nem jelentkezik a daráló hang. Közelebbről megnézve mindkét oldalon tengelyirányra merőlegesen pár millimétert mozog, kotyog a belső csukló a difiben. Jól gondolom, hogy laza a bolygóházcsapágy és ez okozza a daráló hangot?

Ha igen akkor a beállító gyűrűvel hogyan, milyen módon kell beállítani?

3 órája, Caravan14 írta:

Üdv mindenkinek.

Segítséget szeretnék kérni. 5 sebességes kézi váltó F13, kuplungcsere után 1-2-ben kigyorsítva hangos daráló hang halható alacsonyabb fordulatszámnál. A többi sebességben nincs jelen, illetve magasabb fordulatszámon nem jelentkezik a daráló hang. Közelebbről megnézve mindkét oldalon tengelyirányra merőlegesen pár millimétert mozog, kotyog a belső csukló a difiben. Jól gondolom, hogy laza a bolygóházcsapágy és ez okozza a daráló hangot?

Ha igen akkor a beállító gyűrűvel hogyan, milyen módon kell beállítani?

Én nem gondolnám hogy a kotyogó féltengelyek okozzák ezt a hangot, amikor már annyira lötyög hogy kiveri a szimeringet és ereszt a váltó olaj sem szokott hangja lenni. De ettől függetlenül megpróbálhatsz húzni rajta. Itt úgye kúpgörgős csapágyak (12-es) vannak és ha tekered beljebb a 14-es csapágyházat akkor csökken a játék, persze túlhúzni-összeszorítani nem szabad. A 17-es csavar által odafogatott 16-os fésűs lemez fogja. Ha könnnyen mozdul akkor rá lehet tenni egy pici villáskulcsot az egyik fogra fentről és azzal tekerni ha nem akkor tüskével-dornival óvatosan kocogatni. Ugye úgy kell vele megállni hogy a fésűs lemez visszarakható legyen. Ha a 15-ös O gyűrű megsérül akkor előfordul hogy itt szivárogni fog a váltóolaj. Tekergetés előtt érdemes körbe fújni pölö szilikonnal. 

https://opel.7zap.com/hu/car/a04/h/1/10-0/

f73c75030323956669391d2e81d65bf7.jpg

0890b62645810af1792012469938b4d9.jpg

• Thanks 1
7 órája, zotya975 írta:

Én nem gondolnám hogy a kotyogó féltengelyek okozzák ezt a hangot, amikor már annyira lötyög hogy kiveri a szimeringet és ereszt a váltó olaj sem szokott hangja lenni. De ettől függetlenül megpróbálhatsz húzni rajta. Itt úgye kúpgörgős csapágyak (12-es) vannak és ha tekered beljebb a 14-es csapágyházat akkor csökken a játék, persze túlhúzni-összeszorítani nem szabad. A 17-es csavar által odafogatott 16-os fésűs lemez fogja. Ha könnnyen mozdul akkor rá lehet tenni egy pici villáskulcsot az egyik fogra fentről és azzal tekerni ha nem akkor tüskével-dornival óvatosan kocogatni. Ugye úgy kell vele megállni hogy a fésűs lemez visszarakható legyen. Ha a 15-ös O gyűrű megsérül akkor előfordul hogy itt szivárogni fog a váltóolaj. Tekergetés előtt érdemes körbe fújni pölö szilikonnal. 

https://opel.7zap.com/hu/car/a04/h/1/10-0/

f73c75030323956669391d2e81d65bf7.jpg

0890b62645810af1792012469938b4d9.jpg

Köszönöm a gyors választ. Akkor pontosabban be kell határolnom a zaj forrását.

A tanácsodat követve óvatosan rá fogok húzni a csapágyra, hogy mérsékeljem a kotyogást.

• 2 weeks later...
On 2020. 08. 31. at 23:05, Caravan14 írta:

Köszönöm a gyors választ. Akkor pontosabban be kell határolnom a zaj forrását.

A tanácsodat követve óvatosan rá fogok húzni a csapágyra, hogy mérsékeljem a kotyogást.

Sajnos ebből váltó csere lesz. A zaj forrása egyértelműen a differenciálmű. Sehogy sem sikerült még csökkenteni sem. Z14XEP motor mellől kilehet forgatni a váltót a segédalvázkeret leszerelése nélkül?

5 órája, Caravan14 írta:

Sajnos ebből váltó csere lesz. A zaj forrása egyértelműen a differenciálmű. Sehogy sem sikerült még csökkenteni sem. Z14XEP motor mellől kilehet forgatni a váltót a segédalvázkeret leszerelése nélkül?

Hali.Kuplungcserekor nem szükséges levenni a bölcsőt elég csak félrebillenteni a váltót de sajna kiszedni csak bölcső levétele után.

6 órája, Caravan14 írta:

Hülye kérdés, de az olajcserével-olajszinttel  hogy állsz? 

8 órája, zotya975 írta:

Hülye kérdés, de az olajcserével-olajszinttel  hogy állsz? 

Kuplung csere után ellenőriztem az olajszintet, mert egy kevés kifolyt a féltengelyek kiszedése után. Néhány decit rá kellett töltenem. Előtte és azóta se látni olajszivárgásra utaló nyomot. Komplett olajcserét most terveztem megcsinálni, gyári GM váltóolajjal. Azt sajnos nem tudom, hogy eddig milyen olaj volt benne mert nem én cseréltem olajat.

7 órája, Caravan14 írta:

Kuplung csere után ellenőriztem az olajszintet, mert egy kevés kifolyt a féltengelyek kiszedése után. Néhány decit rá kellett töltenem. Előtte és azóta se látni olajszivárgásra utaló nyomot. Komplett olajcserét most terveztem megcsinálni, gyári GM váltóolajjal. Azt sajnos nem tudom, hogy eddig milyen olaj volt benne mert nem én cseréltem olajat.

Hát akkor kábé ez a hibalehetőség is kizárva. 

On 2020. 09. 10. at 8:53, Caravan14 írta:

Hozzákezdtem a bölcső leszereléséhez, azt látom, hogy a kormánymű 2 nagy csavarral + 2 kisebb csavarral van felfogatva. Van még ott a hátsó motortartó szilent ( nem egyszerű darab) 3 csavar tartja az alsó részt. A többit nem nagyon lehet látni, mire számíthatok még? Fékvezetékek, szervó vezetékek stb. Mi van még a bölcsőhöz rögzítve?

Felbakolva

4 órája, Caravan14 írta:

Hozzákezdtem a bölcső leszereléséhez, azt látom, hogy a kormánymű 2 nagy csavarral + 2 kisebb csavarral van felfogatva. Van még ott a hátsó motortartó szilent ( nem egyszerű darab) 3 csavar tartja az alsó részt. A többit nem nagyon lehet látni, mire számíthatok még? Fékvezetékek, szervó vezetékek stb. Mi van még a bölcsőhöz rögzítve?

Felbakolva

Szerintem lentről nem kerüli meg semmi csak hátrafelé a kipufcső megy alatta. Valamiért nem látom a képet. 

23 perce, zotya975 írta:

Jók azok a fém bakok, nekem is van kettő, csak mivel földes az udvar ott azért nem merem használni. 

Ezeket kimondottan ehhez a munkához készítettem. Nagyon beváltak. Mivel nincs sem csápos emelőm sem aknám ezért kénytelen vagyok a betonon szerelni. A bölcső már lent van, a kormánymű jobb oldali hosszú csavarján elámultam, a két anya közé szorított lemez idom ami a szervó olajtartályát tartja..... Ez olyan minta megfeledkeztek volna róla a gyártás során aztán ez a megoldás született. Holnap lekerül a váltó is. Külön öröm, hogy a váltó rudazat szilnetek málnak szét, vehetek azt is.

Bölcső

Szétszedve

7 órája, Caravan14 írta:

Az F13-s váltó rudazat beállításáról nem találtam, csak F Astrához készült leírást. H Astrához ez használható? Van némi különbség a két váltó között.

Elméletileg minden váltónál van egy fixálható pozíció és minden karnál is van, a kettőnek kell passzolnia. A tűzfalnál a váltórudat a váltókulisszával összekötő csavar ami összehozza a kettőt ennek a feloldásával lehet függetleníteni őket majd ha mind a kettő jó helyre került ismét meg kell húzni. Ha kotyogás-lógás van a váltókulisszánál vagy a karnál azt előbb érdemes megszüntetni, mert ha nagyon nagy a játék akkor fokozatok " tűnhetnek " el.