Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Két oka lehet a párásodásnak. Az egyik az , hogy a szélvédő és az alsó műanyag takarólemez között az esővíz a pollenszűrőre csöpög, a fűtőmotor pedig ezt a párás levegőt nyomja a szélvédődre. Ezenkívül előfordulhat, hogy lyukas a fűtőradiátorod, a fűtésboksz alján lévő dobozban már van némi hűtővíz. Ennek a páráját is a szélvédőre nyomja a fűtőmotor. Utóbbi esetben fagyálló szagot is kellene érezned.

Az előbbi probléma könnyen orvosolható, beteszel egy új pollenszűrőt, vágsz egy darab műpadlót és a képeken látható módon lefeded.

kép

Ha a fűtőradiátor lyukas, akkor csere. De az nem jó móka, megálltam röhögés nélkül. :devlish:

Azért a pollenszűrő kapacitása sem végtelen, ilyen esős párás időben előbb-utóbb telítődik, és nedves levegőt nyom befele.

Link to comment
Megosztás:

Két oka lehet a párásodásnak. Az egyik az , hogy a szélvédő és az alsó műanyag takarólemez között az esővíz a pollenszűrőre csöpög, a fűtőmotor pedig ezt a párás levegőt nyomja a szélvédődre. Ezenkívül előfordulhat, hogy lyukas a fűtőradiátorod, a fűtésboksz alján lévő dobozban már van némi hűtővíz. Ennek a páráját is a szélvédőre nyomja a fűtőmotor. Utóbbi esetben fagyálló szagot is kellene érezned.

Az előbbi probléma könnyen orvosolható, beteszel egy új pollenszűrőt, vágsz egy darab műpadlót és a képeken látható módon lefeded.

kép

Ha a fűtőradiátor lyukas, akkor csere. De az nem jó móka, megálltam röhögés nélkül. :devlish:

Hi powerup, de rég láttalak itt! Már jó ideje egyedül vagyok ezzel a színnel itt a fórumon :lol:

Zotya, épp ezért kell az a műpadlódarab, hogy ne is kapjon nedvességet a pollenszűrő :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hi powerup, de rég láttalak itt! Már jó ideje egyedül vagyok ezzel a színnel itt a fórumon :devlish:

Zotya, épp ezért kell az a műpadlódarab, hogy ne is kapjon nedvességet a pollenszűrő :lol:

Na jó, műpadló, de honna szívja a moci a levegőt, kintről nem? Ha eleve nagy a levegő relatív páratartalma, akkor nedves levegőt fog beszívni, a pollenszűrő feladata azt kiszűrni belőle. De nem végtelen a kapacitása, ha mész vele napokig párás időben előbb-utóbb telítődik vízzel, mégha alapból száraz is volt nem? Aztán ha tocsog a víztől, akor nem várható el, hogy száraz levegő jöjjön ki belőle szerintem. Olyan minha törölgetnéd fel a vizet szivaccsal, aztán elvárod, hogy 20liter után még mindíg magába szívja. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na jó, műpadló, de honna szívja a moci a levegőt, kintről nem? Ha eleve nagy a levegő relatív páratartalma, akkor nedves levegőt fog beszívni, a pollenszűrő feladata azt kiszűrni belőle. De nem végtelen a kapacitása, ha mész vele napokig párás időben előbb-utóbb telítődik vízzel, mégha alapból száraz is volt nem? Aztán ha tocsog a víztől, akor nem várható el, hogy száraz levegő jöjjön ki belőle szerintem. Olyan minha törölgetnéd fel a vizet szivaccsal, aztán elvárod, hogy 20liter után még mindíg magába szívja. :devlish:

De nem a pollenszűrőn keresztül :lol: (Tudom ventillátort akartál írni :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Hali megoldódott. Nem párásodik ;) De az autón most csináltatjuk a nagyszervízt amit kell kicserélnek és megcsinálnak majd az autó (sajnos) eladó sorba kerül. :rolleyes:

1996. Fastra sedan. 1.6, 16V.

Az autó amióta kihoztuk a szalonból azóta csak nálunk volt. Vigyázott autó. de sajnos a kilométeróra állás igencsak nyalogatja a 300at :$ és ezzel vagyok gondba mert ha meglátják hogy mennyi van benne akkor egyből meghőkölnek az emberek. De az autón a szilentek, lengéscsillapítók, fékek, vezérműszíj és minden ki lett cserélve szóval az autó egyben van. Nem akarom úgy eladni hogy utánna szidjanak érte. Főleg mert egy jó autó ami igencsak hozzánk nőtt.

Nade mindegy hagyjuk a lelkizést, szerintetek az autóért mennyit lehetne kérni?

én 5-600körülre gondoltam. Szerintetek?

Jövőhéten fel is teszem valahova szerintem.

Légyszi írjátok meg mennyit lehetne érte kérni.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Hali megoldódott. Nem párásodik :D De az autón most csináltatjuk a nagyszervízt amit kell kicserélnek és megcsinálnak majd az autó (sajnos) eladó sorba kerül. :D

1996. Fastra sedan. 1.6, 16V.

Az autó amióta kihoztuk a szalonból azóta csak nálunk volt. Vigyázott autó. de sajnos a kilométeróra állás igencsak nyalogatja a 300at :$ és ezzel vagyok gondba mert ha meglátják hogy mennyi van benne akkor egyből meghőkölnek az emberek. De az autón a szilentek, lengéscsillapítók, fékek, vezérműszíj és minden ki lett cserélve szóval az autó egyben van. Nem akarom úgy eladni hogy utánna szidjanak érte. Főleg mert egy jó autó ami igencsak hozzánk nőtt.

Nade mindegy hagyjuk a lelkizést, szerintetek az autóért mennyit lehetne kérni?

én 5-600körülre gondoltam. Szerintetek?

Jövőhéten fel is teszem valahova szerintem.

Légyszi írjátok meg mennyit lehetne érte kérni.

Köszi

Novy ha ezt meglátja sírva fakad :rolleyes: ;) :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Elég új vagyok még az Opel tulajdonosok körében, ugyanis kb 1 hónapja vettem egy 1,6 SI F Astrát.

94-es és 200.000 km van benne, bár néha az az érzésem, hogy inkább előre tekerték, mint vissza.

Eddig teljesen elégedett vagyok vele. Egyedül a felszereltsége hagy némi kívánni valót, de ezt az árával ellensúlyozta.

Azért írok most ide, mert némi fejlesztésen gondolkodom, méghozzá a klímásításon.

Talán ti tudtok a témában némi tapasztalatot megosztani velem.

Lelkes barkácsoló vagyok, de azért ezt esetleg nagy falatnak tartanám, ezért ajánlott szakik is érdekelnek.

Persze megfelelő leírásokkal azt se tartom kizártnak, hogy magam lássak neki. Nyáron lesz rá időm.

Elrettentő példák is jöhetnek, ha vannak.

Minden segítséget előre is köszönök!

Wolfy

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Elég új vagyok még az Opel tulajdonosok körében, ugyanis kb 1 hónapja vettem egy 1,6 SI F Astrát.

94-es és 200.000 km van benne, bár néha az az érzésem, hogy inkább előre tekerték, mint vissza.

Eddig teljesen elégedett vagyok vele. Egyedül a felszereltsége hagy némi kívánni valót, de ezt az árával ellensúlyozta.

Azért írok most ide, mert némi fejlesztésen gondolkodom, méghozzá a klímásításon.

Talán ti tudtok a témában némi tapasztalatot megosztani velem.

Lelkes barkácsoló vagyok, de azért ezt esetleg nagy falatnak tartanám, ezért ajánlott szakik is érdekelnek.

Persze megfelelő leírásokkal azt se tartom kizártnak, hogy magam lássak neki. Nyáron lesz rá időm.

Elrettentő példák is jöhetnek, ha vannak.

Minden segítséget előre is köszönök!

Wolfy

Nem éri meg a vesződést, és a költségeket. Előbb kellett volna gondolkodni, és eleve klímásat venni.

Nagyon sokat kell faragni, és nem biztos hogy tökéletes lesz.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Elég új vagyok még az Opel tulajdonosok körében, ugyanis kb 1 hónapja vettem egy 1,6 SI F Astrát.

94-es és 200.000 km van benne, bár néha az az érzésem, hogy inkább előre tekerték, mint vissza.

Eddig teljesen elégedett vagyok vele. Egyedül a felszereltsége hagy némi kívánni valót, de ezt az árával ellensúlyozta.

Azért írok most ide, mert némi fejlesztésen gondolkodom, méghozzá a klímásításon.

Talán ti tudtok a témában némi tapasztalatot megosztani velem.

Lelkes barkácsoló vagyok, de azért ezt esetleg nagy falatnak tartanám, ezért ajánlott szakik is érdekelnek.

Persze megfelelő leírásokkal azt se tartom kizártnak, hogy magam lássak neki. Nyáron lesz rá időm.

Elrettentő példák is jöhetnek, ha vannak.

Minden segítséget előre is köszönök!

Wolfy

Hát.. utólagos klímásítás. Volt aki már megpróbálta, sikerült, de vastag pénzbe került neki.

A lényeg, hogy működőt szerezz és lehetőleg gyárit, ami még benne van egy astrában, amit aztán egy az egybe át is tehetsz. Így a legegyszerűbb. Ha tárolt meg nem tudod kipróbálni, az rizikós. Egyrészt kitudja milyen állapotban van a kompresszor (bár ez a beszerelt állapotnál is igaz), de aszondják, hogy a klímahűtő nem igazán szereti, ha sokat van nyomás nélkül, illetve hogy nincs zárva a rendszer, tehát pl a klímahűtő valahol félre van állítva a garázsban. Azt még elviseli, ha nincs gáz a klímarendszerben, de amúgy zárva a van a rendszer, tehát minden cső a helyén, csak feltöltésre vár (mint ahogy nekem is) és akkor már jó is.

Amúgy nem kis meló. Egyrészt olajteknőt kell cserélni, bár ha 1.6-osról való a klíma, akkor az passzolós lesz, valamint kell másik feszítőgörgő is a hosszbordásnak, mert máshova kell átrakni, egyáltalán ha van szervó. Ez is függ sokmindentől. Ha van szervó, akkor a motortartóbakra kerül, ahol a szervópumpa is van, de ha nincs, akkor a vezérlés mögé, a tűzfalhoz a motoron. És akkor még ott van a vezetékezés, elég komoly vezérlése van a vízhűtésnek, mert klíma esetén két ventilátor hűti a vizet és a klímát is (épp amelyiket kell hűteni, de egyszerre pörögnek egyébként).

Aztán még ami épp nem jut eszembe. Szóval, húzós. :rolleyes:

Szerk: meg kell cserélni ECU-t is például (motorvezérlő kompjúter).

Link to comment
Megosztás:

Hát.. utólagos klímásítás. Volt aki már megpróbálta, sikerült, de vastag pénzbe került neki.

A lényeg, hogy működőt szerezz és lehetőleg gyárit, ami még benne van egy astrában, amit aztán egy az egybe át is tehetsz. Így a legegyszerűbb. Ha tárolt meg nem tudod kipróbálni, az rizikós. Egyrészt kitudja milyen állapotban van a kompresszor (bár ez a beszerelt állapotnál is igaz), de aszondják, hogy a klímahűtő nem igazán szereti, ha sokat van nyomás nélkül, illetve hogy nincs zárva a rendszer, tehát pl a klímahűtő valahol félre van állítva a garázsban. Azt még elviseli, ha nincs gáz a klímarendszerben, de amúgy zárva a van a rendszer, tehát minden cső a helyén, csak feltöltésre vár (mint ahogy nekem is) és akkor már jó is.

Amúgy nem kis meló. Egyrészt olajteknőt kell cserélni, bár ha 1.6-osról való a klíma, akkor az passzolós lesz, valamint kell másik feszítőgörgő is a hosszbordásnak, mert máshova kell átrakni, egyáltalán ha van szervó. Ez is függ sokmindentől. Ha van szervó, akkor a motortartóbakra kerül, ahol a szervópumpa is van, de ha nincs, akkor a vezérlés mögé, a tűzfalhoz a motoron. És akkor még ott van a vezetékezés, elég komoly vezérlése van a vízhűtésnek, mert klíma esetén két ventilátor hűti a vizet és a klímát is (épp amelyiket kell hűteni, de egyszerre pörögnek egyébként).

Aztán még ami épp nem jut eszembe. Szóval, húzós. :rolleyes:

Szerk: meg kell cserélni ECU-t is például (motorvezérlő kompjúter).

Hú, ez így elég húzósnak hangzik. Akkor valószínűleg dobom az ötletet. Marad a kurblis-klíma.

Amúgy azért nem klímásat vettem eredetileg, mert ezt olyan áron adták, amit el se hinnétek. 80.000 Ft volt. Semmi átverés nincs benne, a szerelőjét is ismerem, úgyhogy rejtegetett hiba se jöhet elő.

Ennyiért nem nagyon zavart, hogy se klíma, se szervó...

Link to comment
Megosztás:

Hú, ez így elég húzósnak hangzik. Akkor valószínűleg dobom az ötletet. Marad a kurblis-klíma.

Amúgy azért nem klímásat vettem eredetileg, mert ezt olyan áron adták, amit el se hinnétek. 80.000 Ft volt. Semmi átverés nincs benne, a szerelőjét is ismerem, úgyhogy rejtegetett hiba se jöhet elő.

Ennyiért nem nagyon zavart, hogy se klíma, se szervó...

Ezt viszont lehet egyszerűen frissíteni nyomogatásra :rolleyes: ;)

Link to comment
Megosztás:

..........

Amúgy nem kis meló. Egyrészt olajteknőt kell cserélni, bár ha 1.6-osról való a klíma, akkor az passzolós lesz, valamint kell másik feszítőgörgő is a hosszbordásnak, mert máshova kell átrakni, egyáltalán ha van szervó....

Szerk: meg kell cserélni ECU-t is például (motorvezérlő kompjúter).

;) Ezeket is kell cserélni!? Az olajteknőt miért? Na meg az ECU-t sem értem igazából. Azt gondoltam, hogy a klima "önellátó", érzékelők kapcsolgatják/működtetik..na persze annak függvényében is, hogy te mennyire állitod. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

;) Ezeket is kell cserélni!? Az olajteknőt miért? Na meg az ECU-t sem értem igazából. Azt gondoltam, hogy a klima "önellátó", érzékelők kapcsolgatják/működtetik..na persze annak függvényében is, hogy te mennyire állitod. :rolleyes:

Olajteknőt én sem értem, de az ecu-t gondolom azért kell, mert klímázáskor emelt az alapjárat amit az ecu intéz. Bár szerintem csak rá kell kötni az ecu megfelelő bemenetére és nem kell cserélni, persze lehet ecu-ja válogatja.

Link to comment
Megosztás:

Olajteknőt én sem értem, de az ecu-t gondolom azért kell, mert klímázáskor emelt az alapjárat amit az ecu intéz. Bár szerintem csak rá kell kötni az ecu megfelelő bemenetére és nem kell cserélni, persze lehet ecu-ja válogatja.

Csak rá kell kötni, én is ezt tettem.

Olajteknőt sem kelett cserélnem.

Az egyik motortartóbakot, amin a feszítőgörgők mentek. Klímatartóbak, vizhűtő, fűtésbox ventik cseréje szükséges. Elektronika bekötése nem vészes, ha relékkel együtt normálisan ki lett szedve a donorból. Én saját magam szereltem be a kocsiba, és úgy hogy majdnem két koplett szettet vettem megvolt 90e forintból, persze a munka díj ami sokat nyomott a költségeken.

Link to comment
Megosztás:

Cartársak!

Valószínűleg kilyukadt a fűtőradiátorom. Az alatta lévő dobozból szép fagyálló folyadék távozik. Gyanús volt már hogy havonta egy keveset mindig utána kell tölteni a hűtővíznek, de most úgy nézki meglett. Nah szóval segítség kéne. Lehet e mondjuk rézzel vagy ónnal forrasztani, illetve amíg meg nem lesz csinálva ki tudom e iktatni valahogy? Arra gondoltam, hogy a motortérben ledugóznám a két csövet, ami a radiátorra megy. Aztán hogy a bánatba tudom kibontani? Mennyire kell szétszedni a műszerfalat, illetve mit hol kell megbontani, hogy hozzáférjek? :rolleyes:

Üdv Petya!

Link to comment
Megosztás:

Cartársak!

Valószínűleg kilyukadt a fűtőradiátorom. Az alatta lévő dobozból szép fagyálló folyadék távozik. Gyanús volt már hogy havonta egy keveset mindig utána kell tölteni a hűtővíznek, de most úgy nézki meglett. Nah szóval segítség kéne. Lehet e mondjuk rézzel vagy ónnal forrasztani, illetve amíg meg nem lesz csinálva ki tudom e iktatni valahogy? Arra gondoltam, hogy a motortérben ledugóznám a két csövet, ami a radiátorra megy. Aztán hogy a bánatba tudom kibontani? Mennyire kell szétszedni a műszerfalat, illetve mit hol kell megbontani, hogy hozzáférjek? :rolleyes:

Üdv Petya!

Szia!

Ideiglenes megoldásként én nem ledugóznám, hanem egy "csőtoldóval" összekötném a motortérben a két fűtéscsövet.

Korábban mentettem le pár képet netről, hátha segít:

43458-20100531-kECrlm.jpg

43460-20100531-EGZ9N5.jpg

43461-20100531-XQvSff.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.