Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

2 órája, nyemi írta:

A 13 hiba generálás feltételei :A lambda szonda bemenetén mért feszültségérték 350 és 550 mV között van. Avagy szegény keveréket jelez.
A motor így 40 másodpercnél tovább működik, a hűtőfolyadék hőmérséklete nagyobb,  mint 85 ° C.
A fojtószelep   6%-nál  jobban nyitva. 

Itt aztán lehet bármi :confused:: fals levegő-- üzemanyag szűrő eltömődött-- Lambda szonda kormos vagy szakadt vezeték--üzemanyag nyomás kicsi, stb.

Ezeket nézd meg.

21-22 kód nincs ugye 13 mellett?

Csak a 13-mas van. Üzemanyag szűrő fél éve, lambda szonda is új szinte, kábelnek nincs baja. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Barret írta:

Oszciloszkóppal meg lehet mérni de ott is csak a görgbét látod az az hogy csinál valamit  a szonda , de a késést azt nem csak úgy lehet megmérni hogy párhuzamosan kipufogógázt is mérnek . Na már most a legtöbb műhely nem rendelkezik oszcilloszkóppal ha rendelkezik is nagyon kevés ember tudja használni , illetve levonni következtetéseket a mérés eredményéből meg őszintén nem is bajlódnak mert egy új szonda olcsóbb mint a munkadíj . 

Hát ezt nem tudom. Kicseréltem már a szondát de csak kíváncsiságból, és igazából nem volt változás. Nekem szonda hibakód még az etanolos időből volt, a szegény keverék miatt. 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Bencus97 írta:

Kicserélem a vízhőfok jeladót hátha ott a bibi. Van valami specifikus dolog amire ügyelnem kéne cserénél? 

A műszerfal hőfok mérő gombát (az egy  kék vezetékes,felül a szívó csonkon) óvatosan kilazítani (kúpos menet ) és légteleníteni a rendszert. Álló hideg motorral lecsavart hűtősapkával.

Egy nedvszívó rongyot szoktam  a gomba köré rakni , hogy a kifolyó hűtő víz ne menjen a vezérmű szíjra. Mert nem nagyon szereti.

Ha már úgyis itt ténykedsz,   az itt található testelési pontok saruit és az alumínium  hengerfejen a   kontaktust ellenőriz le.

Mert a motorvezérlőbe menő lambda szonda testelése innen megy.   Mérni is tudsz : ide  rakva a multiméter egyik  kivezetését  a lambda szonda vezetékét gombostűvel megszúrva meg a másik kivezetését,  DC 2Voltos (2000mV)  méréshatárban  ~ másodpercenkén változó feszültséget kel mérni  50mV(szegény)---950mV(dús)  között (elméletileg  0V -1V négyszög jel), persze üzem meleg motornál (>85°C) . Ha folyamatosan 350---550mV  között mérsz akkor szakadt vagy kormos a lambda szonda,  ha 0mV-tót akkor mégis valamelyik vezették kontaktos vagy szakadt (mérés közben mozgasd a kábeleket hátha előjön).

Nem tudom menyire értesz az elektronikához de ha nem akarsz lambda szondát (ha az lenne a hiba, bár kiégetve általában  az is visszahozható :)) venni , akkor egy kis elektronikával (500Ft) könnyen becsapható a motorvezérlő elektronika is .  De egyenlőre a megjavítás a cél:icon13:.

Módosítva : nyemi
Link to comment
Megosztás:

15 órája, nyemi írta:

A műszerfal hőfok mérő gombát (az egy  kék vezetékes,felül a szívó csonkon) óvatosan kilazítani (kúpos menet ) és légteleníteni a rendszert. Álló hideg motorral lecsavart hűtősapkával.

Egy nedvszívó rongyot szoktam  a gomba köré rakni , hogy a kifolyó hűtő víz ne menjen a vezérmű szíjra. Mert nem nagyon szereti.

Ha már úgyis itt ténykedsz,   az itt található testelési pontok saruit és az alumínium  hengerfejen a   kontaktust ellenőriz le.

Mert a motorvezérlőbe menő lambda szonda testelése innen megy.   Mérni is tudsz : ide  rakva a multiméter egyik  kivezetését  a lambda szonda vezetékét gombostűvel megszúrva meg a másik kivezetését,  DC 2Voltos (2000mV)  méréshatárban  ~ másodpercenkén változó feszültséget kel mérni  50mV(szegény)---950mV(dús)  között (elméletileg  0V -1V négyszög jel), persze üzem meleg motornál (>85°C) . Ha folyamatosan 350---550mV  között mérsz akkor szakadt vagy kormos a lambda szonda,  ha 0mV-tót akkor mégis valamelyik vezették kontaktos vagy szakadt (mérés közben mozgasd a kábeleket hátha előjön).

Nem tudom menyire értesz az elektronikához de ha nem akarsz lambda szondát (ha az lenne a hiba, bár kiégetve általában  az is visszahozható :)) venni , akkor egy kis elektronikával (500Ft) könnyen becsapható a motorvezérlő elektronika is .  De egyenlőre a megjavítás a cél:icon13:.

Nagyon szépen köszönöm a sok-sok segitséget ismételten!

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Paja66 írta:

Hova lett az írás, amiben felajánlottam a digitalizált javítási könyvet?

A Fórum kifejezetten tiltja a törvényt sértő cselekményeket, például a jogvédett tartalmak megosztását. Ide sorolható egy kiadott könyv pdf változata is. https://www.opelforum.hu/topic/1746-jogvédett-termékek-jogsértő-tartalom/

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, joecockroach írta:

Egyszer a trabant fórumon olvastam egy srác írását, akinek volt egy saját weblapja, ahol letölthető volt pdfben egy trabantos könyv. A kiadó megtalálta és ha jól emlékszem 1,5 millát követeltek rajta. Szóval, óvatosan. :)

Nem sokan tudják de a netre feltett képeket sem szabad csak úgy felhasználni. Nekem egy autószerelő cég lopta el a képemet és saját munkaként reklámozza, ( sohasem járt náluk az autóm)többszöri megkeresésre sem reagáltak. Bosszant a dolog, de annyira azért nem hogy jogi lépéseket fontolgatnák.

45068c5c4ea14d647b37eae289e612a3.png

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 09. 04. at 11:32, Bencus97 írta:

Nagyon szépen köszönöm a sok-sok segitséget ismételten!

Kicseréltük az autószerelő végzettséggel rendelkező barátommal a vízhőfok jeladót(2vezetékes a linkelt képen látható a régi, teljesen ugyan olyanra lett kicserélve), viszont újra felvillan a check engine. Próbáltam "otthoni módszerekkel törölni" de még mindig jelez. A fentebb másik hozzászólásban említett 1 pólusú gombát kéne kicserélnem? (Barátom szerint csak a víz aktuális hőfokának jelzésében játszik szerepet.) Hibakódok: 13,15

Kép: https://kepkuldes.com/image/bmH8Hu

Módosítva : Bencus97
Link to comment
Megosztás:

1 óra, Bencus97 írta:

Kicseréltük az autószerelő végzettséggel rendelkező barátommal a vízhőfok jeladót(2vezetékes a linkelt képen látható a régi, teljesen ugyan olyanra lett kicserélve), viszont újra felvillan a check engine. Próbáltam "otthoni módszerekkel törölni" de még mindig jelez. A fentebb másik hozzászólásban említett 1 pólusú gombát kéne kicserélnem? (Barátom szerint csak a víz aktuális hőfokának jelzésében játszik szerepet.) Hibakódok: 13,15

Kép: https://kepkuldes.com/image/bmH8Hu

Hali.

Az egyvezetékes nem szól bele semmibe.Az csak a műszerfalon lévő vízhőfok jelző műszernek ad jelet.A két vezetékes ami adja a jelet az ECU-nak.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, kingblue írta:

Hali.

Az egyvezetékes nem szól bele semmibe.Az csak a műszerfalon lévő vízhőfok jelző műszernek ad jelet.A két vezetékes ami adja a jelet az ECU-nak.

Akkor passz. Nem tudom miért írja ki még mindig. Lehet nem ide való téma viszont tudtok olyan oldalt ahol meg tudom nézni, hogy az autómhoz(f astra, 1.4 benzin, ferdehátú, x14nz) milyen hosszú kuplung bowdent kell hogy vegyek? Egy hónapot bírt a mostani beszerlt csoda. 

Link to comment
Megosztás:

6 perce, Nofear1974 írta:

Sziasztok

Mit tudok tenni ha a c14nz astrám vezérműszíj feszítő görgő csavar menete a blokkban tönkre ment?

Milyen javítási lehetőségeim vannak?

Minálunk a cégnél  a Helicoil-t (Böllhoff )  használjuk.  Persze a technológiát pontosan követni kell (hozzá való csigafúró--- menetfúró--- betekerő, tilos mást használni ) , akkor erőseb  lesz a menet mint eredetileg volt. A Simson-osok ezt használják gyertya menet javításra is.

Nézd meg Horváth Miklós Videóját:

 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Bencus97 írta:

Kicseréltük az autószerelő végzettséggel rendelkező barátommal a vízhőfok jeladót(2vezetékes a linkelt képen látható a régi, teljesen ugyan olyanra lett kicserélve), viszont újra felvillan a check engine. Próbáltam "otthoni módszerekkel törölni" de még mindig jelez. A fentebb másik hozzászólásban említett 1 pólusú gombát kéne kicserélnem? (Barátom szerint csak a víz aktuális hőfokának jelzésében játszik szerepet.) Hibakódok: 13,15

Kép: https://kepkuldes.com/image/bmH8Hu

Sikerült egy 15 hibakódot (A hő szenzort nem látja a vezérlő!  , a motor jár  és hiba 20s-ig fenn áll.)  még bele  tenni az Ecu-ba.  Egy 10 perces akkumulátor lekötéssel törölhető.  Hogy haladtok a hiba elhárítással ? Milyen benzin nyomást mértetek? A lambda szondán mértetek feszültséget meleg motornál?

Módosítva : nyemi
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Nofear1974 írta:

Sziasztok

Mit tudok tenni ha a c14nz astrám vezérműszíj feszítő görgő csavar menete a blokkban tönkre ment?

Milyen javítási lehetőségeim vannak?

Igazából ez nem a blokkon hanem az olajpumpán van, szóval ha nem sikerül a menetjavítás akkor olajpumpát kell cserélni. 

74b7ecb1f4cd7d44f24bd2a45a8c13a1.jpg

Link to comment
Megosztás:

2 órája, nyemi írta:

Sikerült egy 15 hibakódot (A hő szenzort nem látja a vezérlő!  , a motor jár  és hiba 20s-ig fenn áll.)  még bele  tenni az Ecu-ba.  Egy 10 perces akkumulátor lekötéssel törölhető.  Hogy haladtok a hiba elhárítással ? Milyen benzin nyomást mértetek? A lambda szondán mértetek feszültséget meleg motornál?

Meleg motornál meg lett mérve a lambdaszonda, 250-900miliamper között mozgott. Benzin nyomást műszer hiányában nem mértünk. 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Bencus97 írta:

Meleg motornál meg lett mérve a lambdaszonda, 250-900miliamper között mozgott. Benzin nyomást műszer hiányában nem mértünk. 

Gondolom  250--900 milli Voltról  van szó  (csak elírás)    ami azt jelenti, hogy működik a lambda szonda. De mégis jelentkezik a 13-as hibakód.   Na márt most akkor csak egy tudok gondolni, hogy nem belevaló a szonda . Milyen típusú  van benne , és  ki gyártó?  Mert lehet hogy túl lassú , de azt tényleg csak oszcilloszkóppal lehetne megállapítani.

Link to comment
Megosztás:

16 órája, Bencus97 írta:

Akkor passz. Nem tudom miért írja ki még mindig. Lehet nem ide való téma viszont tudtok olyan oldalt ahol meg tudom nézni, hogy az autómhoz(f astra, 1.4 benzin, ferdehátú, x14nz) milyen hosszú kuplung bowdent kell hogy vegyek? Egy hónapot bírt a mostani beszerlt csoda. 

Itt ki van írva a teljes és a gégecső hossz: https://www.autoalkatreszek24.hu/oenumber/90209335.html

Link to comment
Megosztás:

5 órája, nyemi írta:

Gondolom  250--900 milli Voltról  van szó  (csak elírás)    ami azt jelenti, hogy működik a lambda szonda. De mégis jelentkezik a 13-as hibakód.   Na márt most akkor csak egy tudok gondolni, hogy nem belevaló a szonda . Milyen típusú  van benne , és  ki gyártó?  Mert lehet hogy túl lassú , de azt tényleg csak oszcilloszkóppal lehetne megállapítani.

A.Z. Meisterteile van benne, unixban ezt adták miután megadtam az autó paramétereit. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

A lambda szonda az egyik olyan alkatrész amiből sokszor csak a gyári jó. Egy időben lehetett kapni 7 ezerért GM-zacsis-logós szondát, de most már nem látom. 

Nem csodálom, keresek. Vagy vegyek bosch, esetleg más márkájút? 

Módosítva : Bencus97
Link to comment
Megosztás:

4 órája, Bencus97 írta:

A.Z. Meisterteile van benne, unixban ezt adták miután megadtam az autó paramétereit. 

Jól írja Zoli , sajnos  nagyon érzékeny ez a motorvezérlő a használt  lambda szonda típusára . A mért érték se igazán jó mert, egy jó diagnosztikát nézve  10mV alá és 900mV fölé is kellene mennie a mért  értékeknek. Annyit megtehetsz még ami a videó mutat :

 

 

Ez egy tisztítás és tesztelés is egyben (figyeld a műszert !).

Módosítva : nyemi
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.