Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

  • 1 month later...

Egy hónapja vásárolt signumomról kiderült hogy bár a km óra 149000 mutat de a motorvezérlő 275000. Úgy tünik teljesen kiveszet a tisztesség a kereskedőkből. És ezentúl az autóvásárláshoz komplett szakmühely szükséges. Felháboritó hogy ahol tudják átvágják az embert. És tenni sem nagyon van mit a dörzsölt autókereskedők elhajtják az embert percek alatt. Mit lehet ilyenkor tenni? A kereskedő mossa a kezét hiszen "ő sem tudott róla" senki nem hibás senki nem tud semmiről én meg futok a pénzem után.

Link to comment
Megosztás:

Egy hónapja vásárolt signumomról kiderült hogy bár a km óra 149000 mutat de a motorvezérlő 275000. Úgy tünik teljesen kiveszet a tisztesség a kereskedőkből. És ezentúl az autóvásárláshoz komplett szakmühely szükséges. Felháboritó hogy ahol tudják átvágják az embert. És tenni sem nagyon van mit a dörzsölt autókereskedők elhajtják az embert percek alatt. Mit lehet ilyenkor tenni? A kereskedő mossa a kezét hiszen "ő sem tudott róla" senki nem hibás senki nem tud semmiről én meg futok a pénzem után.

Ügyvédhez fordulsz jogi tanácsért, hiszen az autót drágábban vetted mint a tényleges piaci ára a futott kilométer után.

Link to comment
Megosztás:

Egy hónapja vásárolt signumomról kiderült hogy bár a km óra 149000 mutat de a motorvezérlő 275000. Úgy tünik teljesen kiveszet a tisztesség a kereskedőkből. És ezentúl az autóvásárláshoz komplett szakmühely szükséges. Felháboritó hogy ahol tudják átvágják az embert. És tenni sem nagyon van mit a dörzsölt autókereskedők elhajtják az embert percek alatt. Mit lehet ilyenkor tenni? A kereskedő mossa a kezét hiszen "ő sem tudott róla" senki nem hibás senki nem tud semmiről én meg futok a pénzem után.

Ha elvitted volna egy Opel szervízbe állapotfelmérésre, akkor ott megmondták volna, és helyben tudtál volna alkudni. Amúgy utólag nagyon nehéz bizonyítani. Esetleg, ha az előző tulaj tanúskodik, hogy ő 275-tel adta be a kerbe.

Link to comment
Megosztás:

Egy hónapja vásárolt signumomról kiderült hogy bár a km óra 149000 mutat de a motorvezérlő 275000. Úgy tünik teljesen kiveszet a tisztesség a kereskedőkből. És ezentúl az autóvásárláshoz komplett szakmühely szükséges. Felháboritó hogy ahol tudják átvágják az embert. És tenni sem nagyon van mit a dörzsölt autókereskedők elhajtják az embert percek alatt. Mit lehet ilyenkor tenni? A kereskedő mossa a kezét hiszen "ő sem tudott róla" senki nem hibás senki nem tud semmiről én meg futok a pénzem után.

Hat amatörsegre utal az mar biztos....

De sajnos az autok 90% ilyen mert ra van kenyszeritve az elado mert meg se venne senki egy autot 250 el mert milyne erdekes hogy egy diselbes 4-5 evesen 100-150 ezer van.

Link to comment
Megosztás:

Egy hónapja vásárolt signumomról kiderült hogy bár a km óra 149000 mutat de a motorvezérlő 275000. Úgy tünik teljesen kiveszet a tisztesség a kereskedőkből. És ezentúl az autóvásárláshoz komplett szakmühely szükséges. Felháboritó hogy ahol tudják átvágják az embert. És tenni sem nagyon van mit a dörzsölt autókereskedők elhajtják az embert percek alatt. Mit lehet ilyenkor tenni? A kereskedő mossa a kezét hiszen "ő sem tudott róla" senki nem hibás senki nem tud semmiről én meg futok a pénzem után.

Szerintem semmit! Meg nagyban függ attól is, hogy mi van belefoglalva az adásvételiben!

Bármely Opel márkaszervízben 5000ft az állapotfelmérés....

http://www.opel.hu/owners/szerviz-karbanta...izsgalatok.html

Legközelebb így cselekedj!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem semmit! Meg nagyban függ attól is, hogy mi van belefoglalva az adásvételiben!

Bármely Opel márkaszervízben 5000ft az állapotfelmérés....

http://www.opel.hu/owners/szerviz-karbanta...izsgalatok.html

Legközelebb így cselekedj!

Az se segit, mert a motosvezerlöben is ki lehet ütni a kilometer ora allast... Annyit lehet tenni hogy figyeled a jeleket, fekbetetek kopasa, gumi allapota gyartasi eve stb..., meg persze el kell fogani azt a tenyt hogy diesel autaba ritak ami evetne 15-20.e km fut, inkabb a ketszereset vagy picti többet. 1millio forintal dragabb, az üzemanyagfogyasztasa kevesebb meg picivel olcsobb, mikorra ez megterül, el kell menni kb 100.000km es persze utanna meg menni vele hogy valamit hozzon is a konyhara.

Ha abban az autoban 250 korul volta akkor azt tipelem hogy kb 6 eves, vagy kevesebb picivel. szerintem nem vagyok messze az igazsagtol.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon köszönöm a hozzászolásokat sajnos már utólag én is sok mindent másképp csinálnék amugy az autó 7 éves és korának megfelelő állapotú. Lehet hogy 7 év alatt nem sokk a 274000 kilométer de azt hiszem itt az átvágás a lényeg. És valóban bevizsgáltathattam volna de az ember néha szeretné azt hinni hogy végre szerencséje van és kifogott egy jó vételt. És a szimpatikus kereskedő is esküszik az égre. Amúgy jövő héten megyek ügyvédhez és a fogyasztóvédelemhez de minnél jobban utána járok annál jobban látszik hogy nem sokk jóra számithatok. És a 247000 kilométertől meg kiráz a hideg bár nem tudom ez mennyire sokk egy 2,2 dt dizelnek? Remélhetőleg mások tanulnak az én hibámból és nem szaladnak bele ilyen pofonokba.

Link to comment
Megosztás:

És a 247000 kilométertől meg kiráz a hideg bár nem tudom ez mennyire sokk egy 2,2 dt dizelnek? Remélhetőleg mások tanulnak az én hibámból és nem szaladnak bele ilyen pofonokba.

Ez attól függ, milyen szervízháttér állt a 247e.km mögött, és mennyire volt gondos az előző tulaj.

A helyzet az a hibából, hogy zömében ez jellemzi a magyar autópiacot és az abban vevőket, akár az általad vásárolt árkategóriában, akár az olcsóbban.

Egy autó attól lesz jó, hogy jó a színe, szép a fényezése, és szépen ki van takarítva.Nem pedig attól, hogy esetleg ismerjük az előző tulaját, tud adni szervízkönyvet meg számlákat vagy ha nem, ismerjük a típust, és körültekintően vásároljuk meg a kiszemelt autót, adott esetben egybe kötve egy átvizsgáltatással.

Ez az óratekergetősdi pedig nem több mint adócsalás, ill. vásárló megtévesztése.Hiszen ugyanez az autó a tényleges kilóméterfutást figyelembe véve lényegesen olcsóbbnak kellett volna, hogy legyen.

Magyarország, én így szeretlek. <_<

Link to comment
Megosztás:

Ez attól függ, milyen szervízháttér állt a 247e.km mögött, és mennyire volt gondos az előző tulaj.

A helyzet az a hibából, hogy zömében ez jellemzi a magyar autópiacot és az abban vevőket, akár az általad vásárolt árkategóriában, akár az olcsóbban.

Egy autó attól lesz jó, hogy jó a színe, szép a fényezése, és szépen ki van takarítva.Nem pedig attól, hogy esetleg ismerjük az előző tulaját, tud adni szervízkönyvet meg számlákat vagy ha nem, ismerjük a típust, és körültekintően vásároljuk meg a kiszemelt autót, adott esetben egybe kötve egy átvizsgáltatással.

Ez az óratekergetősdi pedig nem több mint adócsalás, ill. vásárló megtévesztése.Hiszen ugyanez az autó a tényleges kilóméterfutást figyelembe véve lényegesen olcsóbbnak kellett volna, hogy legyen.

Magyarország, én így szeretlek. <_<

A lenyeg annak az autonak meg van hatra az eleteböl rendesen, nem kell elkeseredni, csak pont itt a hiba, kiráz a hideg, ugyan minek, nincs tisztaba a magyar ember hogy menyit fut egy auto menyit bir ki, 100.000 alat is gajra lehet vagni es el lehet vele menni 500.000 is különösebb gond nelkül. de nem szabad elhinni hogy 20.000kmet mennek egy diesel autoval.....

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Nagyon köszönöm a hozzászolásokat sajnos már utólag én is sok mindent másképp csinálnék amugy az autó 7 éves és korának megfelelő állapotú. Lehet hogy 7 év alatt nem sokk a 274000 kilométer de azt hiszem itt az átvágás a lényeg. És valóban bevizsgáltathattam volna de az ember néha szeretné azt hinni hogy végre szerencséje van és kifogott egy jó vételt. És a szimpatikus kereskedő is esküszik az égre. Amúgy jövő héten megyek ügyvédhez és a fogyasztóvédelemhez de minnél jobban utána járok annál jobban látszik hogy nem sokk jóra számithatok. És a 247000 kilométertől meg kiráz a hideg bár nem tudom ez mennyire sokk egy 2,2 dt dizelnek? Remélhetőleg mások tanulnak az én hibámból és nem szaladnak bele ilyen pofonokba.

Azért majd írj, hogy ik a fejlemények. Abból tanulunk mi is.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon köszönöm a hozzászolásokat sajnos már utólag én is sok mindent másképp csinálnék amugy az autó 7 éves és korának megfelelő állapotú. Lehet hogy 7 év alatt nem sokk a 274000 kilométer de azt hiszem itt az átvágás a lényeg. És valóban bevizsgáltathattam volna de az ember néha szeretné azt hinni hogy végre szerencséje van és kifogott egy jó vételt. És a szimpatikus kereskedő is esküszik az égre. Amúgy jövő héten megyek ügyvédhez és a fogyasztóvédelemhez de minnél jobban utána járok annál jobban látszik hogy nem sokk jóra számithatok. És a 247000 kilométertől meg kiráz a hideg bár nem tudom ez mennyire sokk egy 2,2 dt dizelnek? Remélhetőleg mások tanulnak az én hibámból és nem szaladnak bele ilyen pofonokba.

Ha jól olvastam a híreket mostantól akár letöltendő börtönt is kaphatnak azok, akik a km állását módosítják, de mindenképp szigorúbb lesz az elbírálás!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szép napot mindenkinek!

Szeretném megkérdeznia típust ismerőket, hogy az alábbi kocsiról mi a véleményük?

Az ára jó, de kicsit túl jónak is tűnik.

Ha el is indulok megnézni mi az amire érdemes odafigyelni?

Jelenleg A vectrám van, de ez már annyira más, hogy sokmindenben nem vagyok biztos.

A segítséget előre is köszönöm!

Opel vectra 1.8

Link to comment
Megosztás:

Szép napot mindenkinek!

Szeretném megkérdeznia típust ismerőket, hogy az alábbi kocsiról mi a véleményük?

Az ára jó, de kicsit túl jónak is tűnik.

Ha el is indulok megnézni mi az amire érdemes odafigyelni?

Jelenleg A vectrám van, de ez már annyira más, hogy sokmindenben nem vagyok biztos.

A segítséget előre is köszönöm!

Opel vectra 1.8

Az első képen elég furán áll a lámpa,nagy a hézag közte és a lökő között.De az íve se követi a sárvédőét.Valszeg volt egy kis affér valaha............

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Üdv Emberek!!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy dolgozik itt a fórumon valaki a kerepesi uti Opel Wallisba?

Csak érdekességképpen.Mai első melóm egy 2.0dti Vectra volt,amit két hozzáértő nőszemély teletankolt benzinnel :D

Szerencsére a beteg komolyabb problémák nélkül túlélte az esetet,nekünk meg lett grátiszba 60liter mosóbenzinünk :D

Link to comment
Megosztás:

Csak érdekességképpen.Mai első melóm egy 2.0dti Vectra volt,amit két hozzáértő nőszemély teletankolt benzinnel :D

Szerencsére a beteg komolyabb problémák nélkül túlélte az esetet,nekünk meg lett grátiszba 60liter mosóbenzinünk :D

Az igen! biggrin.gif De ez hogy kapcsolódik a kérdéshez?biggrin.gif

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.