Jump to content
Sign in to follow this  
uhuhu

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok

Recommended Posts

Olajszint ellenőrzés kb félidőnél. Legutóbbi csere decemberben volt, következő csere majd a nyáron esedékes. Szerintem rendben van...

308P1030996.jpg

On 2017. 03. 26. at 16:17, Cserenkov írta:

Olajszint ellenőrzés kb félidőnél. Legutóbbi csere decemberben volt, következő csere majd a nyáron esedékes. Szerintem rendben van...

Szép tiszta motortér :) 

• Like 1

2 órája, Kishenceg írta:

ááá, ez csak  valami marketingfotó lehet a netről. :P

Nem tudom mi látszik belőle, a kamerával inkább a nívópálcára próbáltam fókuszálni, mert az a lényeg a kép szempontjából, ami kivételesen elég jól sikerült is. Nem mindig fókuszál oda elsőre, ahova szeretném. :)

A motortér azért messze nem makulátlan, de legalább az elérhető helyeket próbálom kulturált állapotban tartani. Igaz hogy nem kiállítás darab, használatban van és 12 év, valamint 272.000km nem kevés, de néha kompresszorral kifújkálni a port, letörölni a kézzel elérhető részeket, nekem nem fáradtság. Mikor olyan motorteret látok, ahol a központi leginkább szem előtt lévő részek, amik egy mozdulattal letörölhetőek lennének, koszosak, olajosak, porosak, sárosak, az bennem kissé az igénytelenség benyomását kelti.

Edited by Cserenkov
  • Like 1

vicceltem, nem kell nagyon komolyan venni. :) én a külsejére (mosáskor az alját és a kerékjáratokat is külön mosom) és az utastérre vagyok háklis, morgok is miatta sokat a kölykökre. a motorteret viszont sosem törölgetem, feleslegesnek tartom. egyedül a faleveleket, etc. szoktam kitakarítani, ha véletlenül sikerült fa alatt parkolni. sárban nem megyek vele. a motormosástól meg egyenesen irtózok. cserébe nem olajos, sáros, max poros.

Edited by Kishenceg

4 órája, Kishenceg írta:

vicceltem, nem kell nagyon komolyan venni. :) én a külsejére (mosáskor az alját és a kerékjáratokat is külön mosom) és az utastérre vagyok háklis, morgok is miatta sokat a kölykökre. a motorteret viszont sosem törölgetem, feleslegesnek tartom. egyedül a faleveleket, etc. szoktam kitakarítani, ha véletlenül sikerült fa alatt parkolni. sárban nem megyek vele. a motormosástól meg egyenesen irtózok. cserébe nem olajos, sáros, max poros.

A motort én se mostam soha. Az már tényleg túlzás. Félnék is, hogy valami beázik és elszáll. Az alját, kerékjáratokat télen a sós időben mosom alaposabban. Régebben gyakran mostam a kocsit. Most már sikerült leszoktatnom magam róla. :) Havi 1, nagyon ritkán ha indokolt 2 mosásban sikerült megállapodnom magammal. Most hogy itt a jó idő, megint itt a bogárszezon. Mosás után egy órával már tele van bogárhullákkal ugyan úgy a kocsi eleje. Így felesleges sűrűbben mosni. Belül a szőnyegeket épp tegnap mostam át. Nem használok gumiszőnyeget, télen-nyáron szövet van. Nem járok erdőben, terepen, ami következtében sáros lábbal kéne beszállnom. Másrészt a gumin azonnal látszik egy kis kosz is. Így jó nekem a szövet. Hetente kirázom, két hetente kiporszívózom és tiszta. Ilyenkor tavasszal szoktam szőnyegtisztítóval átdörzsölni, hogy a nem látható szennyeződéseket is eltávolítsam és jó illatuk legyen.

4 órája, Cserenkov írta:

A motort én se mostam soha. Az már tényleg túlzás. Félnék is, hogy valami beázik és elszáll. Az alját, kerékjáratokat télen a sós időben mosom alaposabban. Régebben gyakran mostam a kocsit. Most már sikerült leszoktatnom magam róla. :) Havi 1, nagyon ritkán ha indokolt 2 mosásban sikerült megállapodnom magammal. Most hogy itt a jó idő, megint itt a bogárszezon. Mosás után egy órával már tele van bogárhullákkal ugyan úgy a kocsi eleje. Így felesleges sűrűbben mosni. Belül a szőnyegeket épp tegnap mostam át. Nem használok gumiszőnyeget, télen-nyáron szövet van. Nem járok erdőben, terepen, ami következtében sáros lábbal kéne beszállnom. Másrészt a gumin azonnal látszik egy kis kosz is. Így jó nekem a szövet. Hetente kirázom, két hetente kiporszívózom és tiszta. Ilyenkor tavasszal szoktam szőnyegtisztítóval átdörzsölni, hogy a nem látható szennyeződéseket is eltávolítsam és jó illatuk legyen.

Én sem járok erdőben, de én meg nem szeretem, amikor poros lesz a szőnyeg, mindig összeszedek valamit a cipőimmel, így nálam mindig bent van a gumiszőnyeg.:-)

12 órája, Astra555 írta:

Én sem járok erdőben, de én meg nem szeretem, amikor poros lesz a szőnyeg, mindig összeszedek valamit a cipőimmel, így nálam mindig bent van a gumiszőnyeg.:-)

A szőnyeg ha poros lenne, megfogom és kirázom és már tiszta is. A gumit hiába rázom ki, ráragad a kosz csak ennyitől nem lesz olyan egységesen fekete mint új korában, ezért nem szeretem. Kinézetre is jobban szeretem a vastag plüss szőnyeget, mint egy gumi lapot. De kinek a pap... :)

On 2017. 04. 03. at 9:21, Cserenkov írta:

A szőnyeg ha poros lenne, megfogom és kirázom és már tiszta is. A gumit hiába rázom ki, ráragad a kosz csak ennyitől nem lesz olyan egységesen fekete mint új korában, ezért nem szeretem. Kinézetre is jobban szeretem a vastag plüss szőnyeget, mint egy gumi lapot. De kinek a pap... :)

Én jó sokáig gumiszőnyeges voltam, de most nemrég áttértem a szövetre :) OPC felirat is van rajta :icon13: Most télen is az volt benn, egész jó.

Most nézem mennyire eltértünk a témától, bocsika... Nagyon szép a nivópálca is Cserenkov úr, teljesen jó az olajfogyasztás.

kb 1500km óta lett olajam cserélve, és mivel evett az autó ezért kb fél litert utántöltöttem.

A szerelő előttem töltötte bele az általam vett Castrol Edge Titanium FST 5w-40 dexos2 minősítésű olajat.

Kérdésem, ha majd cserélem az olajat, van e olyan amivel esetleg nem eszi vagy fogadjam el mert hallottam ez opel betegség.

Igaz nagyon sok volt a hidegindítás és a max 6km táv megtétele azaz volt hogy csak 70, max 80 fokra melegedett a hűtő.

Ekkor pedig a fordulatot is próbáltam mindig 1500 és 2200 között tartani, se nem kisebb se nem nagyobb, sajnos mégis volt olaj fogyasztás.

Autó az aláírásomban lévő.

Egyébként hibátlanul indul és megy is szépen, de azért érdekel van e olaj amivel esetleg nem eszi és még lehet nem is dexos 2-es esetleg.

vagy 0w30 vagy 0w40 kellene esetleg???

Előtte renault megane 2001 évjáratú autóm volt abban elf 5w40 evolution 900 nf olaj volt soha 1 decit se evett és hidegindítás, rövid táv (munkábajárás miatt) volt ott is bőven.

Edited by racpower

Keresztkérdés: Motul motorolajat melyik helyről vennétek?

https://the-filtershop.com/spd/dexos2_5w30_5L/MOTUL-Specific-dexos2-5W30-5-L-motorolaj

https://filterabc.hu/MOTUL-5W30-SPECIFIC-DEXOS_2-5L?gclid=CPyFkoGhldACFQEM0wodIxUJnw

http://www.premiumolaj.hu/motul_specific_dexos_2_5w30_1_liter?keyword=dexos 2

http://www.olajszaki.hu/?mod=termeklap&id=36880

esetleg innen, bár itt nem találtam árakat:

http://www.motul-mintabolt.hu/index.php?p=index11

Tudtommal a motul-t nem hamisítják, legalábbis nem hallottam/olvastam, hogy itthon valaki belefutott volna ilyenbe. Vagy ezek bevált helyek, döntsön az ár?

Sziasztok!

Olajcserével kapcsolatban kérdezősködnék, mert elég zöldfülű vagyok még a témában.

Kezdem a legnehezebb kérdéssel, de nem tudom mennyire ebbe a topic-ba illik, hogy ki hova viszi az opel autóját karbantartani Budapesten, mert nem egyszerű megbízható szerelőt találni?

Honnan tudom kideríteni, hogy milyen olajat szeret a kocsim, nem szeretném a legolcsóbbat beletöltetni. A másik, hogy jobb-e ha én veszem meg és viszem a szervizbe vagy teljesen felesleges?

Előre is köszönöm a válaszokat!

2 órája, concware írta:

Sziasztok!

Olajcserével kapcsolatban kérdezősködnék, mert elég zöldfülű vagyok még a témában.

Kezdem a legnehezebb kérdéssel, de nem tudom mennyire ebbe a topic-ba illik, hogy ki hova viszi az opel autóját karbantartani Budapesten, mert nem egyszerű megbízható szerelőt találni?

Honnan tudom kideríteni, hogy milyen olajat szeret a kocsim, nem szeretném a legolcsóbbat beletöltetni. A másik, hogy jobb-e ha én veszem meg és viszem a szervizbe vagy teljesen felesleges?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Szia!

Ez valójában szervizfüggő. Márkaszerviz esetében  a Wallist tudom ajánlani, ott nem problémáznak, ha viszed az olajat. Bár olajat ott nem cseréltettem, de hátsó féket már igen, nem problémáztak, sőt amikor vezérléscserén gondolkodtam, akkor is mondták, hogy vihetem a szettet. Azt tudni kell, hogy sok helyen azért utasítják el a hozott anyagot, mert akkor nincs garancia, ami amúgy kamu. A szakszerű beszerelésért felelősek, az anyaghibáért a forgalmazó, esetleg a gyártó. Valójában jelentős kedvezménnyel vásárolnak a szervizek, és bolti áron adják az ügyfélnek, tehát a munkadíj mellett ezen is hasznot húzhatnak.

Olajból szerintem átlagos, hétköznapi használathoz megfelel a gyári is. Csak olyat vegyél, amelyik megfelel a dexos2 előírásnak, viszkozitásban pedig 5w30, 5w40, esetleg 0w30, vagy 0w40 legyen. Én egy hete vettem 5 literes gyári olajat, meg Bosch szűrőt 11 ezerért.Persze van olaj 15 ezerért is, annak legalább szép színes a cimkéje, meg hangzatos angol feliratok vannak rajta.:-)

Sziasztok! pár hónapja vettem egy 2008-as 1,6-os karavánt. Ami kicsit idegesít, hogy a nívópálcán nem tudom megállapítani az olajszintet, mert olyan mintha nyakig olajos lenne benne minden. Lecseréltük az olajat, szabályosan 4,5 litert raktunk bele és a szerelő is bosszankodott hogy nem lehet megállapítani nívópálca alapján az olajszintet. Más is tapasztalt ilyet?

2 órája, Jumpalaja írta:

Sziasztok! pár hónapja vettem egy 2008-as 1,6-os karavánt. Ami kicsit idegesít, hogy a nívópálcán nem tudom megállapítani az olajszintet, mert olyan mintha nyakig olajos lenne benne minden. Lecseréltük az olajat, szabályosan 4,5 litert raktunk bele és a szerelő is bosszankodott hogy nem lehet megállapítani nívópálca alapján az olajszintet. Más is tapasztalt ilyet?

Igen, ez ilyen. A kezelési utasítás szerint üzemmeleg motornál, leállítás után minimum 5 perccel (szerintem legalább tíz, de nem több, mint 30)  kell az olajszintet ellenőrizni. Én is sokat bajlódtam vele kezdő koromban.

5 órája, Jumpalaja írta:

Ki kell húzni a pálcát, le kell törölni visszadugni, és megint kihúzni akkor látszik csak, mert ha csak simán kihúzod, a felcsapott olajat látod nem a valós szintet. 

Már 20 éve folyamatosan vannak autóim, néztem már olajszintet, cseréltem is olajat, tudom, hogy le kell törölni, állni hagyni stb. De itt a maximum jel fölött 10 cm-rel is csupa olajos a  pálca pedig 4,5 liter van benne.

3 perce, Jumpalaja írta:

Már 20 éve folyamatosan vannak autóim, néztem már olajszintet, cseréltem is olajat, tudom, hogy le kell törölni, állni hagyni stb. De itt a maximum jel fölött 10 cm-rel is csupa olajos a  pálca pedig 4,5 liter van benne.

3 órája, sasa58 írta:

Igen, ez ilyen. A kezelési utasítás szerint üzemmeleg motornál, leállítás után minimum 5 perccel (szerintem legalább tíz, de nem több, mint 30)  kell az olajszintet ellenőrizni. Én is sokat bajlódtam vele kezdő koromban.

Na mégeccer: nekem 30 éve vannak folyamatosan autóim, mégsem tudtam eleinte leolvasni, csak a fentiek alapján.

Na jó nem fárasztom magam hogy hogyan kell leolvasni egy nívópálcát. Nem az a bajom hogy nem tudom leolvasni vagy értelmezni, nem kell haszálati utasítás hozzá. Csak kérdem én ha minden szabályos az olajcserétől  mérésig akkor miért nyakig olajos a nívópálca? Típushiba hogy nem lehet megmérni vagy mi? Ismétlem szabályosan csináltam mindent mint azt évtizedekig. Két autószerelő is nézte hogy nem tudja leolvasni az olajszintet.

58 perce, Jumpalaja írta:

Na jó nem fárasztom magam hogy hogyan kell leolvasni egy nívópálcát. Nem az a bajom hogy nem tudom leolvasni vagy értelmezni, nem kell haszálati utasítás hozzá. Csak kérdem én ha minden szabályos az olajcserétől  mérésig akkor miért nyakig olajos a nívópálca? Típushiba hogy nem lehet megmérni vagy mi? Ismétlem szabályosan csináltam mindent mint azt évtizedekig. Két autószerelő is nézte hogy nem tudja leolvasni az olajszintet.

Üzemmelegen nézted, 5-30 perccel a leállítás után? Olajcserénél, közvetlen betöltés után nem szokott üzemmeleg lenni a motor/olaj.

5 órája, Jumpalaja írta:

1.6 ba 1literrel több kell mint 1.4 be(z14xep)?

14 órája, Jumpalaja írta:

Elképzelhetőnek tartom, hogy a nívópálca csövében olajlerakódás van, ami nem engedi visszafolyni az olajat, ezért nyakig olajos mindig a pálca. A legközelebbi olajcsere előtt próbálj beletölteni a csőbe valami oldószert, ami leszedi a lerakódást (perszer utána azonnal cseréld le az olajat) vagy egy nagyon vékony üvegmosó/légpuskacső pucoló kefével tisztítsd meg.

Nekem utoljára a Fábiámnál volt gondom, hiába volt benne a szükséges olajmennyiség a pálca mindig száraz volt. Egy ideig idegesített, aztán elfeledkeztem róla, mondván, ha kevés lenne az olaj jelezne a lámpa.

Edited by kezdőkabriós

Szerintem én is elengedem ezt a problémát. Amúgy fél nap állás, vagy több nap állás után szoktam nézni. Én is arra gyanakszom, hogy olajlerakódástól csupa olaj minden, mert amúgy is ívesen hajlik benne a nívópálca és szerintem magára szedi az olajat.

3 órája, kezdőkabriós írta:

Elképzelhetőnek tartom, hogy a nívópálca csövében olajlerakódás van, ami nem engedi visszafolyni az olajat, ezért nyakig olajos mindig a pálca. A legközelebbi olajcsere előtt próbálj beletölteni a csőbe valami oldószert, ami leszedi a lerakódást (perszer utána azonnal cseréld le az olajat) vagy egy nagyon vékony üvegmosó/légpuskacső pucoló kefével tisztítsd meg.

Nekem utoljára a Fábiámnál volt gondom, hiába volt benne a szükséges olajmennyiség a pálca mindig száraz volt. Egy ideig idegesített, aztán elfeledkeztem róla, mondván, ha kevés lenne az olaj jelezne a lámpa.

18 perce, Jumpalaja írta:

Szerintem én is elengedem ezt a problémát. Amúgy fél nap állás, vagy több nap állás után szoktam nézni. Én is arra gyanakszom, hogy olajlerakódástól csupa olaj minden, mert amúgy is ívesen hajlik benne a nívópálca és szerintem magára szedi az olajat.

Ebbol is csak az latszik, hogy a villanyautoke a jovo :)