Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sztem kicsit alulbecsülted a költségeket, fater C corsáján hasonló mértékű kárnál a végösszeg 225e Ft lett, mondjuk ott a lökösön kívül cserélni kellett a két első lámpát és a zárhidat, valamint javítani a géptetőt, viszont a hűtőnek és a futóműnek nem lett semmi baja... ellenben azzal amit itt látok a negyedik képen, sztem hűtő/klímahűtő sajnos eléggé sanszos hogy sérült... Akkor pedig valószínűbb hogy a végösszeg valahol 200e felett lesz majd, ha a cartárs mégis annyiból megúszná amennyit írtál, akkor szvsz összeteheti a két kezét mert baromi nagy mázlija van.

zárhíd cserénél szinte szétbombázzák a gépet...itt remélem az nem kell....lehet pár tizedet mozdult a zárhíd azért szorul...de azért nem szokták szétszedni az elejét...a kasznisok nagyobb szórással dolgoznak...beállítják a géptetőt szerintem és kész...

lámpák cseréje, fényezés, zárhíd csere ez alapból 100 felett van.....de neki remélhetőleg ezek nem kellenek...

Link to comment
Megosztás:

100000 km-nél is előfordulhat már a hengerfejben szelepszorulás? Mondtam a szerelőnek, kicsit szkeptikus volt, bár nagyon már nincsen sok lehetőség. Ezen kívül maradt a hőgomba, és a motorelektronika. A kocsi már alig húz, x fordulatok fölött villog a hibaüzenet, és 16!!! liter a fogyasztása.Halál..

Szia!

természetesen lehet szelep szorulás. Az én autómban is volt 40.000 Km-nél! mert az előző tulajdonosa a kolléganőm keresztapja volt! Akkor vette a kocsit amikor nyugdíjba ment :blink: :lol: és hát persze hogy nálam jött ki a baj!

Amikor én is ezzel küszködtem a szerelőm (10 éves opel márkaszervíz és 20 év autószerelő tapasztalattal) azt mondta hogy motorelektronika eddig akkor érett cserére amikor már be sem indult az autó! csak forgatta a motort. a hőgomba meg kérdés melyik. de szerintem a beszívott levegő hőmérséklet szenzorra gondoltál. Azt úgy lehet kiszűrni, hogy hidegen megmérni egy potméterrel az értékeket, majd melegmotornál is. Ha a két érték egyezik akkor csere, ha külömbozik akkor semmi baja, ha rossz lenne akkor szerintem vagy hidegen vagy melegen csinálná ezeket a tüneteket. Mert ugye téves infót kapna a gyujtáshoz dúsításhoz stb stb.

szertintem 4 új gyertya folytószelep és EGR szelep tisztítás, valahogy elkapatni vele hogy elinduljon mind a 4 henger V-power Racing (100 RON) üres tankra és aztán nagyon keményen megkűdeni neki (persze nem tiltásig :D ) ha ez nem jön össze akkor sajnos hengerfej le :rolleyes:

bár sokmindenkinek még segített ez a módszer itt a fórumon.

Link to comment
Megosztás:

oil mennyiség nem emelkedik?

Hali

oil mennyiség nem emelkedik, hanem csökken.. :blink: de csak a "normális" fogyás mérhető ( 4e km alat kb 1- 1,5 vonás), s nem is habos vagy fehéres.

A lábtérben meg sajna nem tudtam még megnézni, mivel nem gumi az autós-szőnyeg, s lyukas is kicsit, így a hólé, meg az eső a cipőmről oda olvadt el..

s így mondhatom, hogy nedves az alsó szőnyeg , de nem tudom mitől..

Azt hiszem viszont mindenképpen szét kell szednem majd a kicsikét.. hogy kiderüljön hol megy el a víz...

De addig is idegesít a dolog... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Úgy látom ez rendesen tömegbetegség, hogy mindenki kíméletesen használja a kocsit, aztán jönnek a problémák. Egyébként nekem szerencsére több mint egy hete tünetmentes. Taposom neki, meg min. 98-as benzin és úgy néz ki ez használt. Mondjuk meglátszik a fogyasztáson is, de még mindig olcsóbb, mint a szerelő. És ahogy hallgatom, szebb is talán a hangja, előtte hangosabb volt. Úgy hogy egyenlőre úgy néz ki, a probléma megoldódott. Köszi a segítséget és a véleményt mindenkinek!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Úgy látom ez rendesen tömegbetegség, hogy mindenki kíméletesen használja a kocsit, aztán jönnek a problémák. Egyébként nekem szerencsére több mint egy hete tünetmentes. Taposom neki, meg min. 98-as benzin és úgy néz ki ez használt. Mondjuk meglátszik a fogyasztáson is, de még mindig olcsóbb, mint a szerelő. És ahogy hallgatom, szebb is talán a hangja, előtte hangosabb volt. Úgy hogy egyenlőre úgy néz ki, a probléma megoldódott. Köszi a segítséget és a véleményt mindenkinek!!!

Én is 1-2 hónapja kezdtem el jobban forgatni, de a fogyasztáson nem annyira lehet észrevenni, városban 9,1 volt a hóban, most meg 6,5 hosszútávon.

Link to comment
Megosztás:

100000 km-nél is előfordulhat már a hengerfejben szelepszorulás? Mondtam a szerelőnek, kicsit szkeptikus volt, bár nagyon már nincsen sok lehetőség. Ezen kívül maradt a hőgomba, és a motorelektronika. A kocsi már alig húz, x fordulatok fölött villog a hibaüzenet, és 16!!! liter a fogyasztása.Halál..

ez 30.000 futott km után is előfordulhat, ha úgy használják...

Link to comment
Megosztás:

Erre a kárra is fizetne a biztosító? Cascom nincs, a Postánál van a biztosításom.

Kötelező alapból nem fizet, mivel te voltál hátul, ergó nem tarotottál elég féktávot.

No meg nem is mentél neki senkinek, így senki felelősségbiztosítása nem jöhet szóba.

(ugyebár a kötelező esetén mindig úgy kell értelmezni, hogy a károkozó biztosítója fizet)

Itt egyszerűen összetörted a saját kocsid, és sajna így CASCO nélkül ez bukós.

Nagyon sajnálom a dolgot, de örülök, hogy neked semmi bajod nem lett.

Link to comment
Megosztás:

2007-es 1,4 16v twinportos.(z14xep)Használtan vettem, 1 év garanciát adtak rá, de ehhez előírták jan.15.-re a következőket:

-olaj

-olajszűrő

-pollenszűrő

-levegőszűrő

-gyertya,

/én még a benzinszűrőt is lecserélném, meg talán a fékolajat is (32.000km, 2,5év)/

amit kizárólag a kereskedő melletti (vele szerződésben álló) szervízben, VAGY opel márkaszervízben ,számlával, pecséttel igazolva végezhetnek el.

A garancia megléte miatt ettől nem szeretnék eltérni, amúgy ezeket én házilag magam megcsinálnám (eddig az F-astrán is én csináltam)

Ezt a bizonyos szervízt szeretném egy olyan helyen csináltatni, ahol vihetem az alkatrészeket én, ott lehetek a kocsim mellett miközben a cseréket elvégzik, sőt (ez már csak bónusz lenne) esetleg meg is mutatják, hogy mit hogyan érdemes cserélni rajta (elsősorban pollenszűrőre gondolok, az olajcsere nem lehet bonyolultabb, mint az F-nél volt), hogy legközelebb a gari lejártával már könnyedén megbírkózzak a feladattal.

Ha tudtok ilyen helyet, vagy közületek valaki tud ebben segíteni (úgy emlékszem van itt opel-szervízes is), akkor jelezzétek légyszíves.

Pesten, vagy Pesthez nagyon közel kellene.

Köszönöm!!!!

Sziasztok,

a fenti kérdésemre nem kaptam még választ senkitől (nem tudom az okát, hogy azért mert nincs ilyen jelölt, vagy mert a feltételeknek nem tudna eleget tenni), gondoltam újra előhozakodok vele, annál is inkább, hiszen az ominózus időpont egyre közeleg.

Az összes szűrőt és a gyertyát is már beszereztem, már csak egy szaki kell aki belerakja és pecsétel nekem egyet. :rolleyes:

Esteleg wessz, uhuhu vagy valaki?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

a fenti kérdésemre nem kaptam még választ senkitől (nem tudom az okát, hogy azért mert nincs ilyen jelölt, vagy mert a feltételeknek nem tudna eleget tenni), gondoltam újra előhozakodok vele, annál is inkább, hiszen az ominózus időpont egyre közeleg.

Az összes szűrőt és a gyertyát is már beszereztem, már csak egy szaki kell aki belerakja és pecsétel nekem egyet. :rolleyes:

Esteleg wessz, uhuhu vagy valaki?

ezt uhuhu-hoz vigyed.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

a fenti kérdésemre nem kaptam még választ senkitől (nem tudom az okát, hogy azért mert nincs ilyen jelölt, vagy mert a feltételeknek nem tudna eleget tenni), gondoltam újra előhozakodok vele, annál is inkább, hiszen az ominózus időpont egyre közeleg.

Az összes szűrőt és a gyertyát is már beszereztem, már csak egy szaki kell aki belerakja és pecsétel nekem egyet. :rolleyes:

Esteleg wessz, uhuhu vagy valaki?

Szia!

Látom BP XX.kerben élsz. Én Márkakereskedésben dolgozom. Igaz nem opel hanem: Seat VW, Mitsubishi. azonban nem csak márkaszervíz vagyunk hanem márkafüggetlen szakszervíz is! Rendkívül korrekt és képzett szerelő kollegáim vannak akikkel szerintem megbeszélhető az általad említett dolgok. A szalon és a szervíz Mendén van közvetlen a 31-es főút mellett. Mivel nem lenne nagy távolság ide kijönni szerintem megérne egy misét. Már csak azért is mert normális helyen lenne megcsinálva illetve igaz nem ismerjük egymást annyira de talán nyugodtabb lennél mint egy full idegen helyen.

Ha érdekel akkor január 4. én kezdjük az évet és egyeztethetünk egy időpontot!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Látom BP XX.kerben élsz. Én Márkakereskedésben dolgozom. Igaz nem opel hanem: Seat VW, Mitsubishi. azonban nem csak márkaszervíz vagyunk hanem márkafüggetlen szakszervíz is! Rendkívül korrekt és képzett szerelő kollegáim vannak akikkel szerintem megbeszélhető az általad említett dolgok. A szalon és a szervíz Mendén van közvetlen a 31-es főút mellett. Mivel nem lenne nagy távolság ide kijönni szerintem megérne egy misét. Már csak azért is mert normális helyen lenne megcsinálva illetve igaz nem ismerjük egymást annyira de talán nyugodtabb lennél mint egy full idegen helyen.

Ha érdekel akkor január 4. én kezdjük az évet és egyeztethetünk egy időpontot!

Köszönöm a lehetőséget, de az a baj, hogy ezek kikötötték, hogy csak a mellettük lévő szerelőműhely (lepaktáltak velük) VAGY opel márkaszervíz.Más nem lehet, én nem csinálhatom, a jól bevált szerelőimhez nem vihetem és gondolom más márkaszervízbe sem nagyon mehetek vele....De azért megkérdezem őket, hátha :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2005-ös z14xe astrám, ami elkezdte nekem is dobálni a sárga lápás gyujtás hibákat, forumról másnak adott tanács alapján elmentem vele fagyizni. A problémát azóta nem dobja, viszont mikor fordularol kéne neki visszaállni az alapjáratra akkor vagy annyira leesik az rpm hogy megáll a motar, vagy ugy jár pár másodpercig mint a traktor azt megint normális a járása. ill menet közben *megfullad* a moci, gyorsitáskor letorpan elég sokáig ill. 2000-es rpm-ig ugy ugrál mint egy traktor.

Nagyon megköszönném ha tudnátok segiteni, vagy jo tanácsot adni.

BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDEN OPELOS TÁRSAMNAK ÉS CSALÁDJÁNAK!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2005-ös z14xe astrám, ami elkezdte nekem is dobálni a sárga lápás gyujtás hibákat, forumról másnak adott tanács alapján elmentem vele fagyizni. A problémát azóta nem dobja, viszont mikor fordularol kéne neki visszaállni az alapjáratra akkor vagy annyira leesik az rpm hogy megáll a motar, vagy ugy jár pár másodpercig mint a traktor azt megint normális a járása. ill menet közben *megfullad* a moci, gyorsitáskor letorpan elég sokáig ill. 2000-es rpm-ig ugy ugrál mint egy traktor.

Nagyon megköszönném ha tudnátok segiteni, vagy jo tanácsot adni.

BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDEN OPELOS TÁRSAMNAK ÉS CSALÁDJÁNAK!

EGR,fojtószelepház?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.