Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Üdv Minden Kedves Szakinak. Gondoltam benézek, mert már igen régen voltam, és lenne 2 kérdésem remélem tudtok segíteni.

Az egyik, hogy hogy a bánatba tudom kicserélni a benyaszűrőt. (Astra G z14xe) Sehogy sem boldogulok azokkal a bepattanó fülekkel, amik a csatlakozógyűrűn vannak. Szétgányolni meg nem akarom. Mert ha jól néztem ami most rajta van, az össze van építve a csővel, amit meg az újhoz adtak 2 csak külön gyűrű.

A másik dolog, hogy meg van az "Astra G szervízkönyv 1998-", viszont a z14xe motort sikeresen kihagyták belőle. Így aztán túl sokra nem mentem velea motor terén. Van olyan könyv amiben ez a motortípus is benne van? Jó lenne kitakarítgatni amit ki kell, de ahhoz meg kellene egy motorleírás képekkel.

Jah még egy dolog: Valamelyik nap néztem a zöldkártyámat, hogy mikor jár le, és találtam benne "érdekes" dolgot. Az második értéknél amit mérnek (nincs nállam így épp nem tudom, bocsi) a max. gyári érték 1,03 lehet,és a min talán 0,98, nekem 1,01 és van utána téve egy felkiáltó jel. Gondolom nem véletlen. Milyen hibára utalhat ez a magasabb érték.

A szervíz top-ban feltettem ezeket de még válasz nem jött.

Előre is köszia segítséget, és kellemes napot mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

nekem tökéletes. a motor nem szereti, mert nem akarja enni :D

az előző tulaj is ezt rakta bele, én meg jövő héten cserélek olajat benne harmadszor, megint ez megy bele.

Akkor ok! én is ilyet szeretnék bele, remélem szépen jár tőle a motor és nem kajálja.

Hány km a csere intervallum nálad?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én még nagyon zöldfülü vagyok ezekhez a dolgohoz amiket ti itt megtárgyaltok. Viszonrt nagyon érdekes is. Én és a mennyasszonyom ez év febr. 25-e óta vagyunk autótulajdonosok ( első kocsink és én vagyok az üzembe tartója). Vettünk egy 6 éves Astrát. Nagyon tuti kis jármű. Élvezet vezetni. Sajna a kollégám már megemlítette és én is észre vettem, hogy néha nyikorog a fékje a kocsinak. Ő azt mondta, hogy kopottak a féktárcsák és valószínüleg a pofák is. Azt szeretném meg kérdezni elsőre tőletek, hogy mennyi idő után érdemes cserélni a fékeket?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én még nagyon zöldfülü vagyok ezekhez a dolgohoz amiket ti itt megtárgyaltok. Viszonrt nagyon érdekes is. Én és a mennyasszonyom ez év febr. 25-e óta vagyunk autótulajdonosok ( első kocsink és én vagyok az üzembe tartója). Vettünk egy 6 éves Astrát. Nagyon tuti kis jármű. Élvezet vezetni. Sajna a kollégám már megemlítette és én is észre vettem, hogy néha nyikorog a fékje a kocsinak. Ő azt mondta, hogy kopottak a féktárcsák és valószínüleg a pofák is. Azt szeretném meg kérdezni elsőre tőletek, hogy mennyi idő után érdemes cserélni a fékeket?

Vagy a hátsó tárcsaféket kellene megtisztítani...

Nekem Hétvégén felnicsrével egybekötve ez lesz esedékes....Így kell csinálni...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én még nagyon zöldfülü vagyok ezekhez a dolgohoz amiket ti itt megtárgyaltok. Viszonrt nagyon érdekes is. Én és a mennyasszonyom ez év febr. 25-e óta vagyunk autótulajdonosok ( első kocsink és én vagyok az üzembe tartója). Vettünk egy 6 éves Astrát. Nagyon tuti kis jármű. Élvezet vezetni. Sajna a kollégám már megemlítette és én is észre vettem, hogy néha nyikorog a fékje a kocsinak. Ő azt mondta, hogy kopottak a féktárcsák és valószínüleg a pofák is. Azt szeretném meg kérdezni elsőre tőletek, hogy mennyi idő után érdemes cserélni a fékeket?

A fékek cseréjének nincs időbeni intervalluma.Akkor kell cserélni, amikor elhasználódnak.Ha keveset használod -vagy ha sokat használod de hosszú távokra- az autódat, akkor nagyon sokáig nem kell cserélni.Ennek inkább kilóméterben lehet megközelítőleg megadni a csereperiódusát, de az is használatfüggő, ahogy az előbb írtam.Az egyetlen biztos módszer a szemrevételezés.Kerék le és megtekintés. :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat. Amikor megvettük az autót akkor 87221 km-volt benne. Azóta bele raktam olyan közel 300 km-t ( még nem vezettenm túlsokat).

Hali!

Nézd meg az állapotát...ha jól emlékszem a tárcsa 21mm-ig kophat a betét pedig...azt jelzi a kopásjelző, lehet azt hallod! :D

gondolom a tieden is hátul dob van...

Én azt javaslom először a dobféknél..nézd meg a betét vastagságát egy kicsit csiszold meg és borítsd ki belőle a ferrodó porát, mert attól is szokott "zenélni", persze a tárcsánál ahogy írtam, nézdmeg nem e kopásjelző adja a hangot!!! :D

ha ezeken túl vagy és még mindíg zenél..a nyereg leszerelés már annyira nem egyszerű, de ha van egy kis műszaki érzéked és szerszámod, akkor szedd szét, ha nincs elkopva a betét, akkor szedd ki és azt is csiszold meg egy kicsit..lehet felkémenyedett...így még használható utánna... :D

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nézd meg az állapotát...ha jól emlékszem a tárcsa 21mm-ig kophat a betét pedig...azt jelzi a kopásjelző, lehet azt hallod! :D

gondolom a tieden is hátul dob van...

Én azt javaslom először a dobféknél..nézd meg a betét vastagságát egy kicsit csiszold meg és borítsd ki belőle a ferrodó porát, mert attól is szokott "zenélni", persze a tárcsánál ahogy írtam, nézdmeg nem e kopásjelző adja a hangot!!! :D

ha ezeken túl vagy és még mindíg zenél..a nyereg leszerelés már annyira nem egyszerű, de ha van egy kis műszaki érzéked és szerszámod, akkor szedd szét, ha nincs elkopva a betét, akkor szedd ki és azt is csiszold meg egy kicsit..lehet felkémenyedett...így még használható utánna... :D

Húha. Na tényleg zöldfülü vagyok. Olyanokat írtál le, hogy kiguvadt a szemem olvasás közben. Hol találom azt a bizonyos kopásjelzőt? Ja, igen hátúl dobfékem van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én még nagyon zöldfülü vagyok ezekhez a dolgohoz amiket ti itt megtárgyaltok. Viszonrt nagyon érdekes is. Én és a mennyasszonyom ez év febr. 25-e óta vagyunk autótulajdonosok ( első kocsink és én vagyok az üzembe tartója). Vettünk egy 6 éves Astrát. Nagyon tuti kis jármű. Élvezet vezetni. Sajna a kollégám már megemlítette és én is észre vettem, hogy néha nyikorog a fékje a kocsinak. Ő azt mondta, hogy kopottak a féktárcsák és valószínüleg a pofák is. Azt szeretném meg kérdezni elsőre tőletek, hogy mennyi idő után érdemes cserélni a fékeket?

Az enyim is nyikorog kis sebeségnél (Kicsit idegesítő :D ), pedig még csak 3500km van az autóban, és csak 3 hónapos... :D

Link to comment
Megosztás:

Húha. Na tényleg zöldfülü vagyok. Olyanokat írtál le, hogy kiguvadt a szemem olvasás közben. Hol találom azt a bizonyos kopásjelzőt? Ja, igen hátúl dobfékem van.

A fék nem játék!!!Ha zöldfülű vagy, az nem gond,senki sem született műszaki zseninek, ezesetben viszont eszedbe se jusson a fékeket piszkálni!Bízd szakemberre az átvizsgálást és a tisztítást.

A kopásérzékelő pedig egy szenzor, ami a fékbetét minimális vastagságának elérésekor érintkezik a féktárcsával és visszajelzővel figyelmeztet a cserére.(Ha el van látva ilyennel az autód...)

A fékbetét minimális vastagsága 2mm, (de én már 5mm-es betétet nem tennék vissza...)

A féktárcsa minimális vastagsága, ahogy Qpack mondta 21-22mm, motortól függően.(1.7 l-ig 21mm, fölötte 22.)Ha ezt elérte, akkor csere. :D :D

Link to comment
Megosztás:

[

A kopásérzékelő pedig egy szenzor, ami a fékbetét minimális vastagságának elérésekor érintkezik a féktárcsával és visszajelzővel figyelmeztet a cserére.(Ha el van látva ilyennel az autód...)

Jó lesz az mechanikus érzékelőnek is, azaz két vékonyka acéllap,ami ha elkopott a betét azonnal hozzáér a tárcsához (fém a fémen...) csikorgó hanggal fog jelezni.... :D

Link to comment
Megosztás:

Rossz hír!

Ma sajnos 14 óra 5 perckor elltalálták a kicsikét hátulról. Egy fiat boldog tulajdonosa nem figyelt arra, hogy lekanyarodom és bumm. Szerencsére már elfordultam, így úgy néz ki, hogy csak a lökhárító sérült, az elrepedt, és az egyik lámpa tört össze. Lehet keresni alkatrészt, meg fényezőt, ha fizet a biztosítója!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.