Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

4 órája, Bencus97 írta:

Legutóljára 3 hónapja volt hengerfej tömítésen az autó. A map szenzor vákumcsövét megnézem illetve az alapjárati motort is kiszerelem és rápillantok. A sebesség érzékelőre ránéztem és megnyomva a gombokat rendesen a pontos sebességet írta ki. Köszönöm a segítséget, majd jelentkezek!

Nincs mit! 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Bencus97 írta:

Véleményem szerint jó lett az autó, a map szenzor csöve nem volt teljesen rádugva, viszont próbakörnél ismét felvillant a motor hiba jelző. Egy olyan kérdésem lenne, hogy "házilag" ki lehet töröni a motor hiba jelzőt?

Igen ki lehet, ha leveszed az akkusarut akkor törlődik a hibátároló, de X számú ( 10 vagy 20) hibamentes indítás után is törlődik. De ha kigyullad a lámpa, akkor valamelyik hibakód még aktuális. Ennek nem olyan a motorvezérlője, hogy " megragad" benne a hibalámpa, ha nincs hiba nincs lámpa , de ettől még el van tárolódva, ( kivéve ha eljátszod amiket az elején leírtam)ami viszont az autónak mindegy, mert nem zavarja, te meg ugye nem látod.

Link to comment
Megosztás:

56 perce, Bencus97 írta:

Ismét megjöttem, remélem utóljára. Megint felvillant a check engine és újra produkálja a tüneteket. Rendesen kitisztitottam, lehet új alapjárati motor kell bele?

Hát ezt így nem lehet megmondani, ha van rá lehetőséged kérj egyet egy próbára, és csak akkor vegyél újat, ha ezzel megszűnik a hiba. 

Link to comment
Megosztás:

2 perce, Bencus97 írta:

Igen, igen tudom így nehéz viszont itt eddig több segítséget kaptam mint bárhol máshol. Széjjel szedtem újra az alapjárati motort, szerintem normálisan funkcionál. Lehet hogy maga a map szenzor a rossz? 

Nem szokott elromlani, de ha arra gyanakszol van vagy három a pincében ( kettő tuti) . Hétvégén nem leszek itthon, de ha gondolod Foxposton tudok küldeni egy nap alatt .

Link to comment
Megosztás:

9 perce, Bencus97 írta:

Nem szívesen cserélek ki benne semmit, de más megoldást nem látok. Alapjárati motort és helyét amennyire tudtam kitisztítottam, valamint gyújtásnál ki és be működik. Átnéztem a a vákum csöveket, a gyújtás elemeket, a gyertyákat.

A legegyszerűbb megtalálni a hiba okát, hogy egymás mellé van állítva két autó és szépen egyesével át van bele pakolva minden aztán amikor megszűnik a hiba, akkor azt kell venni. Szerencsére ez elég egyszerű motor így nem sok minden jöhet szóba. Ha elviszed szerelőhöz ugyanezt fogja csinálni, kicseréli amire gyanakszik, csak az neked többe kerül, hiszen nem ingyen dolgozik. Plusz ha valamit potyára cserélt ki, nem fogja azt mondani hogy bocs, tévedtem, majd benyelem az alkatész árát, hanem felszámolja azt is.  Főleg ha nem állandó a hiba akkor nehéz, hiszen akár napokig tudod használni az autót hiba nélkül, és azt hiszed megoldódott. Aztán kiderül hogy mégsem. 

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Fórumtársak!

Kérném a tanácsotokat! Elkezdett háromhengerezni  a kocsi. Először azt gondoltam, hogy valamelyik gyertya a problémás. Kiszedtem őket (4 pólusú) és az egyik valóban nagyon kormos/fekete (nem olaj) volt. Cseréltem az összeset 2 pólusúra, kábelek a helyükre, és minden szépen működött. Aztán 3 nap állás után ma indítom, és megint háromhengerezik. :-( Lehúzgáltam a pipákat, de a gyertyákat nem vettem ki. Kicsi pihenés után pipák vissza, és ismét minden szépen működik. 

Jól gondolom, hogy valamelyik kábel adja be szépen az unalmast? Sötétében néztem, nincs áthúzás. Alapjáraton mozgattam őket, de semmi nem történik. A kábelek (Tesla) 9 éve lettek berakva és 40.000 km van bennük.

Van valamilyen "trükk" megállapítani egy látszólag jó gyújtókábelről, hogy hibás?? 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, kacs írta:

Tisztelt Fórumtársak!

Kérném a tanácsotokat! Elkezdett háromhengerezni  a kocsi. Először azt gondoltam, hogy valamelyik gyertya a problémás. Kiszedtem őket (4 pólusú) és az egyik valóban nagyon kormos/fekete (nem olaj) volt. Cseréltem az összeset 2 pólusúra, kábelek a helyükre, és minden szépen működött. Aztán 3 nap állás után ma indítom, és megint háromhengerezik. :-( Lehúzgáltam a pipákat, de a gyertyákat nem vettem ki. Kicsi pihenés után pipák vissza, és ismét minden szépen működik. 

Jól gondolom, hogy valamelyik kábel adja be szépen az unalmast? Sötétében néztem, nincs áthúzás. Alapjáraton mozgattam őket, de semmi nem történik. A kábelek (Tesla) 9 éve lettek berakva és 40.000 km van bennük.

Van valamilyen "trükk" megállapítani egy látszólag jó gyújtókábelről, hogy hibás?? 

Még a pipában a bepattanó rész is lehet hibás, hiába kattan rá a gyertya érintkezőjére ha lötyög utána. Ha bemelegszik meg kitágul, még úgy sem érintkezik. Kiszedni, összébbnyomni a legtöbb "miénkféle" kábelnál felejtős. Én cakkpakk cserélném a helyedben, 5-6 ezer lehet egy szett kábel. 

Azért az elosztóra/DIS modulra (tetszőleges rész aláhúzandó) menő végét meg az érintkezőket is vedd szemügyre, hátha ott van a bibi.

Link to comment
Megosztás:

Akkor átnézegetem az általad említett érintkezőket, hátha. Egyébként a gyertyáknál érezhetően rápattan a végekre és nem tűnik lazának. A DIS modulnál 9 éve nem bontottam meg. Még azon gondolkodom, hogy meg lehet-e mérni multiméterrel az esetleges szakadást a vezetékekben? Ha igen, és nincs, akkor marad a csatlakozási pontok esetleges hibája. 

Link to comment
Megosztás:

40 perce, kacs írta:

Akkor átnézegetem az általad említett érintkezőket, hátha. Egyébként a gyertyáknál érezhetően rápattan a végekre és nem tűnik lazának. A DIS modulnál 9 éve nem bontottam meg. Még azon gondolkodom, hogy meg lehet-e mérni multiméterrel az esetleges szakadást a vezetékekben? Ha igen, és nincs, akkor marad a csatlakozási pontok esetleges hibája. 

Namost szakadásra kimérni az olyan, hogy a vezeték folytonossága, még ha sodrott szál is megvan akkor is, ha már csak egy szál vezet a tízből (hasamra ütöttem), de azzal te már munkát nem tudsz végezni.

Egy átmozgatást mindenképpen érdemes megejteni.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, kacs írta:

Az átmozgatás már megvolt, utána rendben ment mind a négy henger. Előkotortam a gyári kábeleket is, esetleg azokkal is megpróbálom, mit mutat :blush:

Egy próbát megér.

Juteszembe (hova?!), nekem mióta autóm van, még sosem vettem gyújtáskábelt, maximum gyertyákat. :confused:

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 08. 03. at 8:29, Róóóbi írta:

Egy próbát megér.

Juteszembe (hova?!), nekem mióta autóm van, még sosem vettem gyújtáskábelt, maximum gyertyákat. :confused:

A kábeleket én sem "önszántamból" cseréltem, hanem a szerelőm javaslatára, mikor korábban is gyújtásproblémám volt.

Sajnos a próbát nem tudtam megejteni, mert tegnap reggel teljesen meghalt az akksim :-(  Holnap rendelek egy újat 9 év után :-)  Ha már akksi! Mi a vélemény az Exide-ról? Most van jelentős árengedménnyel 17.600 pénzért 53 AH-s.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, kacs írta:

A kábeleket én sem "önszántamból" cseréltem, hanem a szerelőm javaslatára, mikor korábban is gyújtásproblémám volt.

Sajnos a próbát nem tudtam megejteni, mert tegnap reggel teljesen meghalt az akksim :-(  Holnap rendelek egy újat 9 év után :-)  Ha már akksi! Mi a vélemény az Exide-ról? Most van jelentős árengedménnyel 17.600 pénzért 53 AH-s.

Asszép.

Aszongyák jó, bele lehet rakni.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Róóóbi írta:

Asszép.

Aszongyák jó, bele lehet rakni.

Remélem ez is kiszolgálja a Varta Black Dynamic 9 évét :-) Mondjuk kellő gondoskodás mellett (töltögetés, hővédő burkolat) :-)  

Belekezdtem a kábelek méricskélésébe ezen cikkben található adatok szerint. http://www.gyujtokabel.hu/nehany.html#1 

Nagyon kíváncsi vagyok, milyen értékek jönnek ki és azok mennyire passzolnak a cikkben megjelöltekkel :blush:

Link to comment
Megosztás:

2 órája, kacs írta:

Remélem ez is kiszolgálja a Varta Black Dynamic 9 évét :-) Mondjuk kellő gondoskodás mellett (töltögetés, hővédő burkolat) :-)

Belekezdtem a kábelek méricskélésébe ezen cikkben található adatok szerint. http://www.gyujtokabel.hu/nehany.html#1 

Nagyon kíváncsi vagyok, milyen értékek jönnek ki és azok mennyire passzolnak a cikkben megjelöltekkel :blush:

Igazából a sok rövidtáv, meg a köztük sok állás és a hosszan indítózás öli az akksit. Illetve az elégtelen töltés melletti nagy áramkivételezés.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Róóóbi írta:

Igazából a sok rövidtáv, meg a köztük sok állás és a hosszan indítózás öli az akksit. Illetve az elégtelen töltés melletti nagy áramkivételezés.

Hát a sok állás és rövid táv stimmel, ezért voltam kénytelen rendszeresen rátölteni az akksira. A generátor töltéssel kapcsolatban tanácstalan vagyok, mert az elfogadott 14.2 - 14.4 volt helyett a generátorom (100A) 15.1 voltot tölt évek óta (fesz. szabályzó hiba?), de ez nem látszik károsnak a fogyasztókat illetően. És nincs semmilyen "nagyfogyasztó" a kocsiban. 

Módosítva : kacs
Link to comment
Megosztás:

2 órája, kacs írta:

Hát a sok állás és rövid táv stimmel, ezért voltam kénytelen rendszeresen rátölteni az akksira. A generátor töltéssel kapcsolatban tanácstalan vagyok, mert az elfogadott 14.2 - 14.4 volt helyett a generátorom (100A) 15.1 voltot tölt évek óta (fesz. szabályzó hiba?), de ez nem látszik károsnak a fogyasztókat illetően. És nincs semmilyen "nagyfogyasztó" a kocsiban. 

Az a 15V, hááát nemtom, szerintem még nem volt olyan hüdenagy baj, 9 év egy akkutól meg egyáltalán nem rossz. De sajnos, mivel a fogyasztói társadalom és a fenntartható gazdaság korát éljük, jobb ha az újjal nem számolsz szög 9 évre megint, aztán remélem simán rám cáfol. :-)

Link to comment
Megosztás:

5 perce, Róóóbi írta:

Az a 15V, hááát nemtom, szerintem még nem volt olyan hüdenagy baj, 9 év egy akkutól meg egyáltalán nem rossz. De sajnos, mivel a fogyasztói társadalom és a fenntartható gazdaság korát éljük, jobb ha az újjal nem számolsz szög 9 évre megint, aztán remélem simán rám cáfol. :-)

Igazándiból a Varta "teljesítménye" engem is meglepett, mivel előtte Perion volt, és az 6 évig húzta. De a 90-es évek elején egy másik Perion 8 évet bírt :-) Az biztos, hogy nincsenek túlterhelve az akksik :-) 

Megvannak a mérés adatai! A cikkből és a mérési adatokból kiindulva a két készlet kábel (gyári GM és Tesla) grafitos, mert a hossz növekedésével nő az ellenállás is. 

Ha ezt a kijelentést alapnak veszem, akkor a korábban lecserélt GM kábeleknél hiba található, mert a két leghosszabb ellenállása közel azonos a két rövidebbével, ami nem szabadna, hogy így legyen. Számokkal:

9.5 cm - 2.8 Kohm

18.5 cm - 4.2 Kohm

27 cm - 3.4 Kohm

34 cm - 4.3 Kohm

A Tesla adatai ebben a tekintetben viszont követik a hossz/Kohm arányát

13 cm - 5 Kohm

23 cm - 6 Kohm

28 cm - 7 Kohm

38 cm - 10.5 Kohm.

Hogy ezek az értékek jók-e, sajnos nem tudom, mert nincs infó a használt kábel 1 méteres ellenállás értékével.  Szóval annyit sikerült megállapítani, hogy a kábelek átvezetik az áramot, nem szakadtak, mozgatásra az értékek nem változnak. A tesla kábelén található feliratból nem beazonosítható a fajta. Szilikon és grafit...ennyi.

Illetve annyi még, hogy ha alapul veszem a 23 Kohm/1 méter-es lehetséges értéket, akkor arányait tekintve - figyelembe véve az 50%-os lehetséges eltérést - az adatok jónak mondhatóak :-) Sőt, a két készlet csereberélhető, kiválasztva az arányosítás után azt a négyet, melyeknek az ellenállása a legközelebb áll a számítható gyári kábel értékekhez. :blush: 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, kacs írta:

Igazándiból a Varta "teljesítménye" engem is meglepett, mivel előtte Perion volt, és az 6 évig húzta. De a 90-es évek elején egy másik Perion 8 évet bírt :-) Az biztos, hogy nincsenek túlterhelve az akksik :-) 

Megvannak a mérés adatai! A cikkből és a mérési adatokból kiindulva a két készlet kábel (gyári GM és Tesla) grafitos, mert a hossz növekedésével nő az ellenállás is. 

Ha ezt a kijelentést alapnak veszem, akkor a korábban lecserélt GM kábeleknél hiba található, mert a két leghosszabb ellenállása közel azonos a két rövidebbével, ami nem szabadna, hogy így legyen. Számokkal:

9.5 cm - 2.8 Kohm

18.5 cm - 4.2 Kohm

27 cm - 3.4 Kohm

34 cm - 4.3 Kohm

A Tesla adatai ebben a tekintetben viszont követik a hossz/Kohm arányát

13 cm - 5 Kohm

23 cm - 6 Kohm

28 cm - 7 Kohm

38 cm - 10.5 Kohm.

Hogy ezek az értékek jók-e, sajnos nem tudom, mert nincs infó a használt kábel 1 méteres ellenállás értékével.  Szóval annyit sikerült megállapítani, hogy a kábelek átvezetik az áramot, nem szakadtak, mozgatásra az értékek nem változnak. A tesla kábelén található feliratból nem beazonosítható a fajta. Szilikon és grafit...ennyi.

Illetve annyi még, hogy ha alapul veszem a 23 Kohm/1 méter-es lehetséges értéket, akkor arányait tekintve - figyelembe véve az 50%-os lehetséges eltérést - az adatok jónak mondhatóak :-) Sőt, a két készlet csereberélhető, kiválasztva az arányosítás után azt a négyet, melyeknek az ellenállása a legközelebb áll a számítható gyári kábel értékekhez. :blush: 

Nekem most valami nevenincs akku van benne, 2010-ben került bele, most 9 éves. Annyit csinálok, hogy télen ha keveset megyek vele pár hetente ráteszem töltőre, nyáron meg kitekerem a dugókat, és utána öntök deszt vizet. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.