Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Sziasztok 1.7td isuzu astrám reggelente dadog és összevissza jár a motor 600as fordulaton( ebbe a hidegbe) bemelegszik és utána működik rendesen. Nah most letoltam vele 220kmet és menet közbe leállt a motot. Beindítottam és ha 1000 alá leesett a fordulat akkor a kocsi leállt. Csináltam egy képet az adagolóról gondolom a két csavar az alapjárati hideg és meleg. Beindítottam megvártam míg bemelegszik de mind a két csavar ugyanúgy áll ahogy a képen látszik. 2 éve van ez a motor a kocsiban eddig hibátlanul működött. Szerintetek jól van ez beállítva? Köszönöm előre is

Módosítva : bond1
Link to comment
Megosztás:

Üdv diselesek.Adott egy astra f 1,7dtl csoda motorral.A problémáim:A turbo hidegen dolgozik kis melegedés utan elhagy a plussz erö?Mi okozhatja ezt? A másik gondom gyakorlatilag nulla a fütésem a kocsiba,hideg levegöt fuj csak be.Merre keresgéljek?Köszönöm elöre is....

A turbó részt passzolom, a fűtésnél nézd meg hogy a hideg-meleg tekerő állítja-e a választó zsalut az anyósoldali lábtérben fent középen. Ha tekered a tekerőt annak a karnak mozognia kell:

1690428-20141225-bYrStE.jpg

Ha például a kék biszbasz le van akadva akkor ugye nem fogja mozgatni a választó kart. Ha ez rendben van, és a vízhőmérséklet mutató nem nagyon mászik ki a kék mezőből akkor lehet rossz termosztát is. Ha van klíma akkor esetleg rossz fűtéscsap.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok egy apró kérdésem lenne , egy megbízható adagolós Pesten halódtam hogy 16 ba meg 18 ba jók a szerelők , de melyik :D neten egy csomót találtam, nem nagy baj, kicsit szivárog a gázolaj a csuszkánál meg szerintem előtöltessél van vmi hidegen nagyon kopog a motor , sima szívó dizel és bosch adagoló van benne .Köszönöm Üdv Pety

Évek óta szerelik az autóim, profik, dízelben nagyon ott vannak és az áraik is jók: http://psbosch.mindenkilapja.hu/contact/20369205/render/elerhetosegeink

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok! Életem első dizel autoja es kisebb gondjaim vannak. 1992 es opel astra f caravan 17D motorkod hidegen nem indul csak gazadassal de 2 perc jaras után mar ha kulcs fordit izzit nem kell gáz beindul szépen. egy két percig van füst fekete es elhagyja. Most egyik napról masikra nem indul adagoloig nem jut naftaes a tuzfalon van az üzemanyag szuro amin ha jol sejtem van egy elektromos ac na az nem kap áramot azt kimertem. ez az ac /szürő felszivja magát? mert elé tettek elözö tulaj egy atlatszo szurőt es abba epp hogy van gazolaj... sürgös lenne valami okos vélemény hova tovabb mi baj lehet stb előre is köszi egy uj opeles

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Életem első dizel autoja es kisebb gondjaim vannak. 1992 es opel astra f caravan 17D motorkod hidegen nem indul csak gazadassal de 2 perc jaras után mar ha kulcs fordit izzit nem kell gáz beindul szépen. egy két percig van füst fekete es elhagyja. Most egyik napról masikra nem indul adagoloig nem jut naftaes a tuzfalon van az üzemanyag szuro amin ha jol sejtem van egy elektromos ac na az nem kap áramot azt kimertem. ez az ac /szürő felszivja magát? mert elé tettek elözö tulaj egy atlatszo szurőt es abba epp hogy van gazolaj... sürgös lenne valami okos vélemény hova tovabb mi baj lehet stb előre is köszi egy uj opeles

Üdv, annyira nem vagyok dieselben képben, de az nem a szűrőfűtés lesz? Relézve van és van neki biztosítéka is ha jól látom F 36 és 30 Amperes.Tudtommal csak az adagoló szivja a naftát a tankból. Nem tudom milyen hideg van ott, esetleg belefagyott a víz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Életem első dizel autoja es kisebb gondjaim vannak. 1992 es opel astra f caravan 17D motorkod hidegen nem indul csak gazadassal de 2 perc jaras után mar ha kulcs fordit izzit nem kell gáz beindul szépen. egy két percig van füst fekete es elhagyja. Most egyik napról masikra nem indul adagoloig nem jut naftaes a tuzfalon van az üzemanyag szuro amin ha jol sejtem van egy elektromos ac na az nem kap áramot azt kimertem. ez az ac /szürő felszivja magát? mert elé tettek elözö tulaj egy atlatszo szurőt es abba epp hogy van gazolaj... sürgös lenne valami okos vélemény hova tovabb mi baj lehet stb előre is köszi egy uj opeles

Helló! Ahogy Zotya is irta, az egy üzemanyag előmelegitő, ezekben nincs ac, az adagoló szívja fel a gázolajat! Nincs esetleg eldugólva a rendszer, vagy csak lehet hogy visszalevegösödik, és azért nem akar indulni?Esetleg még az ízzitó gyertyák is lehetnek rosszak, amitől nem, vagy csak nehezen indul. Szerintem cseréld az üzemanyagszüröt, az utólagost is, és rakj a rendszerbe egy visszacsapó szelepet!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Helló! Ahogy Zotya is irta, az egy üzemanyag előmelegitő, ezekben nincs ac, az adagoló szívja fel a gázolajat! Nincs esetleg eldugólva a rendszer, vagy csak lehet hogy visszalevegösödik, és azért nem akar indulni?Esetleg még az ízzitó gyertyák is lehetnek rosszak, amitől nem, vagy csak nehezen indul. Szerintem cseréld az üzemanyagszüröt, az utólagost is, és rakj a rendszerbe egy visszacsapó szelepet!

Már ez is igen nagy segitség uraim köszönöm! A visszacsapó benne van kis fekete müanyag adagolo elött gumicső közé vágva 2 bilinccsel rajta egy nyil gondolom az az. Mondjuk tuti levegős és akkor ezen indulok el csőcsere bilincsek stb mert a legtelenitő csavarnál (adagolóbecsatlakozas) ritkan köpköd vmit miközben forgat. ezeken nincs kézi felpumpáló? Csak hogy ne az akksit öljem.....

Link to comment
Megosztás:

Már ez is igen nagy segitség uraim köszönöm! A visszacsapó benne van kis fekete müanyag adagolo elött gumicső közé vágva 2 bilinccsel rajta egy nyil gondolom az az. Mondjuk tuti levegős és akkor ezen indulok el csőcsere bilincsek stb mert a legtelenitő csavarnál (adagolóbecsatlakozas) ritkan köpköd vmit miközben forgat. ezeken nincs kézi felpumpáló? Csak hogy ne az akksit öljem.....

Jah izzito sorolo rézlapkát levettem és ohm mérés szerint jók a gyertyák. illetve izzitás ráadásakor van 12v a rézlapkán.

Link to comment
Megosztás:

Már ez is igen nagy segitség uraim köszönöm! A visszacsapó benne van kis fekete müanyag adagolo elött gumicső közé vágva 2 bilinccsel rajta egy nyil gondolom az az. Mondjuk tuti levegős és akkor ezen indulok el csőcsere bilincsek stb mert a legtelenitő csavarnál (adagolóbecsatlakozas) ritkan köpköd vmit miközben forgat. ezeken nincs kézi felpumpáló? Csak hogy ne az akksit öljem.....

Úgy tudom nincs, de például a résolaj csöveknél is le tud levegősödni ha valamelyik repedt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok 1.7td isuzu astrám reggelente dadog és összevissza jár a motor 600as fordulaton( ebbe a hidegbe) bemelegszik és utána működik rendesen. Gyertyák jók. Szerintetek mi lehet a probléma? Köszönöm előre is

Nekem X17DTL van a hidegen az össze vissza járást nekem az izzító gyertya Okozta NGK volt benne 11V 5.5A Kidobáltam vettem BERU 11V 14A küllőre indul 21Bar kompresszióval ami nem nagyon sok Diesel létére!

-10C fok körül kér 1 pici gázt kb 2x 3X bele sántít 1-2 henger. bekötöttem 1 ledet amin szemmel tudom követni az izzításnak kiadott jelet az az ha a műszerfalon elalszik a lámpa kb 10-15mp utána még 30-35mp ig izzít elalszik a lámpa várok még 5-10mp és indítok 99% ba elsőre indul! Felújított adagolóval új csúcsokkal!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. 1994 es isuzu f astra nem melegszik be valamiért . Kapott új termosztátot is de nem áll be 90 re a víz. Szerintetek hol kell keresni a problémát?? Köszi

Ha jól tudom a dieselbe 82 fokos termosztát való, szóval nem olyan nagy gond ha nem éri el a 90-fokot. A műszer amúgy is csak tájékoztató jellegő, nem pontos mérésre szánták. Ha van rendes fűtés és elhagyja a kék mezőt a mutató akkor nincs baj.

Link to comment
Megosztás:

Rendes fűtés sem nagyon van. Nem értem mi lehet.

Akár a radiátor is vízköves lehet ha a víz amúgy meleg, vagy le van akadva a tekerő bowdenja az anyósoldali lábtérben például. Próbáld ki hogy hideg motorral indulva alapjáraton a vízhűtő egyből melegszik, vagy csak később ha a mutató már kiért a kékből. Új termosztát is lehet rossz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok valaki tudna nekem segíteni hogy isuzu adagolon a gázkar viszahúzó rugot lehet-e kapni?Mer sajnos az enyém kinyult és lábal kell a gázpedált viszahuzni menet közben mert 1400-on pörög.Vagy valami megoldás rá esetleg?Válaszokat előre is köszönöm!!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Valaki szerelte már le 1,7 TD Isuzu motorról midkét olajteknőt?

A következő képen csak az alsó van leszerelve:

3187_fdzxhvao3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nekem a felső karter és a blokk között szivárog picit az olaj, azt akarom megszüntetni a következő cserekor.

Arra vagyok kíváncsi, hogy van-e valami ott, amire figyelni kell, ne érjen meglepetés, nehogy valami kárt tegyek a motorban.

Kell ehhez valami speciális tömítés, vagy elengendő tömítőpaszta a felületek közé?

Link to comment
Megosztás:

Valaki szerelte már le 1,7 TD Isuzu motorról midkét olajteknőt?

A következő képen csak az alsó van leszerelve:

Nekem a felső karter és a blokk között szivárog picit az olaj, azt akarom megszüntetni a következő cserekor.

Arra vagyok kíváncsi, hogy van-e valami ott, amire figyelni kell, ne érjen meglepetés, nehogy valami kárt tegyek a motorban.

Kell ehhez valami speciális tömítés, vagy elengendő tömítőpaszta a felületek közé?

Szerintem elég a tömítőpaszta, de lehet venni tömítést hozzá. Tesóm nem rég cserélte, tömítette B vekin, arra kell figyelni, ha jól emlékszem van egy vagy két csavar belül is (kis teknőnél), nem csak körben. Amúgy kárt nem teszel benne.

Módosítva : hening
Képpel idézés.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem vagyok nagy autó szaki , ezért is írok , egy 1.7-es TD Astraról lenne szó , a gond hogy napok óta jóval gyengébbnek érzem mint előtte , valamint 112 km alatt evett meg lakott területen belül 12 litert.

Mi lehet a probléma? Az autóban 305.000 km van.

Módosítva : desire
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.