Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Víz nem fogy, gyertyák vatta ujjak kb 1 hónaposak, nem 3 hengerezik csak szarul jár. A víz viszont nagyon nehezen melegszik most nálunk 8fok van, 10 perc járatás az udvaron plusz 5 km normál tempoban és még mindig a kék státuszban van a mutató. Valamivel jobban jön ki a fogyasztás a drágábbik üzemanyagtól. A km-t pedig csak írtam, nem dicsekvésből. Eredetileg x17dtl volt benne, 2x motorgeneráloztattam(szar szerelőnél is). Harmadik alkalomnál kint vettem egy komplett isuzut és abból átrakta a szerelő aki azt mondta nagy valószínűséggel több évet is állt ez az autó mire hozzámkerült.szervízkönyvében 2004 augusztusában volt benne 90.000km

Nah termosztát cserélve, 88  fokosra most már szépen melegszik..az adagolón az a kis henger (most már tudom hogy az a hideg alapjárati szabályzó:) ami rámegy két vízcső, olyan szinten elvoltak dugulva valami szmötyivel hogy az nem igaz...maga a kis hengerből dróttal próbáltuk kitisztítani a koszt. de valószínűsíthető, hogy még mindig tele van kosszal, mert még mindig nem működik. Szerintetek mivel tudom kitisztítani úgy , hogy ne kelljen levenni se meg cserélni se? olyan mintha sár lenne benne...

Link to comment
Megosztás:

Nah termosztát cserélve, 88  fokosra most már szépen melegszik..az adagolón az a kis henger (most már tudom hogy az a hideg alapjárati szabályzó:) ami rámegy két vízcső, olyan szinten elvoltak dugulva valami szmötyivel hogy az nem igaz...maga a kis hengerből dróttal próbáltuk kitisztítani a koszt. de valószínűsíthető, hogy még mindig tele van kosszal, mert még mindig nem működik. Szerintetek mivel tudom kitisztítani úgy , hogy ne kelljen levenni se meg cserélni se? olyan mintha sár lenne benne...

A féktisztító sok mindent kihoz.

Link to comment
Megosztás:

On 10/27/2015, 10:29:08, bond1 said:

Senki nem vállalná be az adagolóm "hideg alapjárati szabályzóm" beállítását/cseréjét? Őszintén szólva lövésem sincs hogy miaz:) csak hogy mit művel...

2015-10-27 22.34.14.jpg

Pedig elég egyszerű. A képen látható csavart kell úgy beállítani (kontraanya fellazít, csavar beállít, majd kontranya ráhúz), hogy üzemmeleg motornál ne érjen hozzá a gázkarhoz. Ha a mechanika működik, akkor jónak kell lennie.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok.

Olajcsere előtt álok,csipegeti az olajat rendesen, 1.7D Opel motor F Astra Caravan. Milyen olajat rakjak bele? 10w40 vagy 10w60,az kevésbé hígulna be,elég sokat megy pályán 120-130-as tempóval. Köszönöm az infót.

Módosítva : csigusz1
Link to comment
Megosztás:

Üdv. Segítséget szeretnék kérni!
1.7 td isuzu astra f nem úgy indul ahogy kellene!
Izzítógyertya csere és az üzemanyagszűrő visszacsapó szelep beépítése megtörtént! Mi lehet a gond? Mol-os gázolaj van benne. Elindul hamar  aztán még kb. 7-10 másodpercig egyenletlenül jár majd normalizálódik. Ezt csak a napi első indulásnál csinálja! Mi lehet a gond?

Link to comment
Megosztás:

3 órája, csigusz1 írta:

Sziasztok.

Olajcsere előtt álok,csipegeti az olajat rendesen, 1.7D Opel motor F Astra Caravan. Milyen olajat rakjak bele? 10w40 vagy 10w60,az kevésbé hígulna be,elég sokat megy pályán 120-130-as tempóval. Köszönöm az infót.

Szerintem maradj egy jó minőségű 10w40-nél. Megj.: Egyébként ezek a régi szívódízelek még nem pályázásra készültek, ott már a fogyasztás is annyi mint ha benzines lenne így elveszti az értelmét. Szüleim 2 évig használták az alap szívódízelt aztán lecserélték benzinesre pont a sok pályázás miatt. (A turbós Isuzu dízel alkalmas lett volna, de drága volt, arra nem volt lóvé és karbantartást tekintve is olcsóbb a benzines.)

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 16. at 7:33 PM, dzsonz said:

Üdv. Segítséget szeretnék kérni!
1.7 td isuzu astra f nem úgy indul ahogy kellene!
Izzítógyertya csere és az üzemanyagszűrő visszacsapó szelep beépítése megtörtént! Mi lehet a gond? Mol-os gázolaj van benne. Elindul hamar  aztán még kb. 7-10 másodpercig egyenletlenül jár majd normalizálódik. Ezt csak a napi első indulásnál csinálja! Mi lehet a gond?

Utánizzítás működik? Beindulás után a legérzékenyebb rá a motor.

Link to comment
Megosztás:

21 órája, csigusz1 írta:

Értem. Viszont ezzel a motorral gond van mert max 6litert eszik :)

Akkor valószínűleg mégsem annyit pályázol mint írtad vagy nem úgy ahogy szüleim annak idején.:-) Nálunk anno a caravan-t teljesen megpakolva áruval az 57LE-s motornak pályán simán volt 7 liter a fogyasztása és érezhetően erőlködött már és az "eszeveszett" gyorsulásról nem is beszélek. Aztán eladás után lett egy c14se 82LE-vel, ez már jól bírja a pályatempót lassan 20 éve. A c14se teljesítményben egyezik az Isuzu dízellel, de nyomatékban elmarad attól viszont a magas felárat (újautó árakról beszélek) nekünk az nem érte meg így lett a benzines.

Módosítva : Astra F Caravan
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Egyszer jöjjek rá, mitől fogy az F sima dízel Astrákon a szíj. Kadettoknál ilyen nem volt. Abból volt 4 darab nekem. Ez meg a második Astra, ez is eszi. :(

Az előzőre ráraktam egy Kadett adagolót, Lucas volt rajta, erre elkezdte enni azon is. :(

Az adagolóról lejön a szíj, és az utána következő vezetőgörgő széle darálja le.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Mikulás74 írta:

Egyszer jöjjek rá, mitől fogy az F sima dízel Astrákon a szíj. Kadettoknál ilyen nem volt. Abból volt 4 darab nekem. Ez meg a második Astra, ez is eszi. :(

Az előzőre ráraktam egy Kadett adagolót, Lucas volt rajta, erre elkezdte enni azon is. :(

Az adagolóról lejön a szíj, és az utána következő vezetőgörgő széle darálja le.

Céges trakin volt ilyen, szerintem maga az adagoló volt ferdén vagy csak a tengelye lógott és terelte kifelé a szíjat. A végén persze elszakadt, le lett selejtezve így nem tudtam meg a pontos okot.

2151667-20160302-sBbdEf.jpg

Nem tudom hogyan van felfogatva először azon kellene állítani ha lehet.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

39 perce, zotya975 írta:

Céges trakin volt ilyen, szerintem maga az adagoló volt ferdén vagy csak a tengelye lógott és terelte kifelé a szíjat. A végén persze elszakadt, le lett selejtezve így nem tudtam meg a pontos okot.

Nem tudom hogyan van felfogatva először azon kellene állítani ha lehet.

 

Igen sajnos én is a kettő közül tippelek, van, aki azt mondja adagolótengely, van, aki meg azt, a felfogatása. Elég vékony alu öntvényben van az adagoló, lehet, valamiért elgörbülnek ezek idővel. (ütközés, szíjszakadás, bánat tudja)

Le volt véve a szíj, én hülye mg nem néztem meg a tengelyét, de csak megforgattam, de nem éreztem lógást rajta. Két nagy bronz persely van benne, hogy ezek elkopnának?

Kadetton sosem volt ilyen. Meg amúgy semmilyen más autón sem, Fordon az 1.8-as dízel motornál egyben van az adagoló tartó a blokkal, egy hatalmas öntöttvas tömb az egész, ott sem volt olyan.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok 1.7td isuzu f astra porlasztó gondom van ahogy szemben állunk a motorral a jobb szélső körül olyan mintha folyna az üzemanyag. Amikor jár nem látni vagy csak nem látványos. Reggeli indításnál szarul is jár. Füstöl dadog kb 5 percig aztán semmi füst hibátlan működés. Olaj nem fogy gázolaj sem.  Feltételezem porlasztoval van gond nah most a kérdés. Felújítani lehet e vagy csak tömítést cserélni?  Vagy komplett csere. Vagy kompletten mind a 4db csere. De ezeket be is kell állíttatni vagy csak berakom azt kész? Budapesten hova kihez lenne érdemes menni?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, bond1 írta:

Sziasztok 1.7td isuzu f astra porlasztó gondom van ahogy szemben állunk a motorral a jobb szélső körül olyan mintha folyna az üzemanyag. Amikor jár nem látni vagy csak nem látványos. Reggeli indításnál szarul is jár. Füstöl dadog kb 5 percig aztán semmi füst hibátlan működés. Olaj nem fogy gázolaj sem.  Feltételezem porlasztoval van gond nah most a kérdés. Felújítani lehet e vagy csak tömítést cserélni?  Vagy komplett csere. Vagy kompletten mind a 4db csere. De ezeket be is kell állíttatni vagy csak berakom azt kész? Budapesten hova kihez lenne érdemes menni?

Szerintem amig nincs kiderítve pontosan honnan folyik, tömítés, cső..stb..addíg kár egyből a cserére-felújításra gondolni. A résolajcsövek is el szoktam repedezni onnan is tud szivárogni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

X17DT Isuzu motoros Astrám van. Az utóbbi időben nagyon megnőtt a fogyasztás (7-8 liter/100km). Olajat, vizet nem eszi. Nem forralja a vizet. Rendesen indul nagy hidegben is. Üzemi hőfokot normális időn belül eléri. Teljesítményben nem tapasztaltam csökkenést, sőt mintha  100-200 fordulattal kevesebbet forogna adott sebességen. Nagyobb gázfröccsre elég rendesen füstöl, de szerintem nem durván. Gázolaj tócsát nem látok a kocsi alatt pedig napokat szokott egy helyen állni. Viszont a kipufogó vége, mintha gázolajos lenne. Katalizátor már rég nincs.
Az alapjárat amit észrevettem, hogy furán viselkedik még.
Indítás után hidegen 1000-es fordulaton megy, nem különösebben jár durván. Utána néhány perc múlva magától megemeli 1200-ra a fordulatot, majd üzem melegen olyan 900-1100 között van, mikor hogy, változó.

Túl sok anyagot kapna? Javasolták az automata dúsító? ellenőrzését, mert ha leragad akkor folyamatosan dúsít, lehet ilyen? 

Link to comment
Megosztás:

23 órája, bond1 írta:

Hajtogatni???? A résolajcső nem az a kis vékony fémcső ami a porlasztók között megy át??? Nah ne mán;))))   gumi csövet nem is látok sehol;(

Nálam X17dtl-en gumi résolajcsövek voltak..valami ilyesmi:

2155094-20160306-dimJkM.jpg

Nekem nehezen indult, sokat kellett tekertetni. Ha elhajtottam járó motornál  a gumicsövet spriccelt a gázolaj.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.