Jump to content
koroszt

Elektronikák, elektromos kérdések

Recommended Posts

Hello mindenkinek!
Kérdésem az lenne, hogy lehet kiszedni az analóg órát? Illetve.hogy ki kell-e szedni az órát ahoz, hogy a fűtés szabályzó gombok világítását ki lehessen cserélni. A szédszedéshez már infóm csak az órához nincs. A világítás kapcsolóhoz is van infóm, de az akkor se tudom megcsinálni, illetve még amikor kihúzom a kapcsolót akkor nem kapcsol be a belső világítás.
Ezek lennének a kérdéseim.
Mindenkinek köszi aki valamit is tud hozzá szólni.
Köszi Balázs

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Hello Látogasd meg a www.vectraclub.hu oldalat ott biztos megtalálod a keresett infót!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
Hello Látogasd meg a www.vectraclub.hu oldalat ott biztos megtalálod a keresett infót!

Kicsit régi kérdésre válaszoltál! :)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok Vectrások!

Egy kis segítség kellene! :huh:

Vectra A 2000 digitális műszeregységet akarok beépíteni Astra F-be, egy bekötési rajz sokat segítene.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
Sziasztok Vectrások!

Egy kis segítség kellene! :huh:

Vectra A 2000 digitális műszeregységet akarok beépíteni Astra F-be, egy bekötési rajz sokat segítene.

Sajna segíteni nem tudok , de esetleg elárulnád , hogy hol sikerült beszerezned és mennyiért ??

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
Sajna segíteni nem tudok , de esetleg elárulnád , hogy hol sikerült beszerezned és mennyiért ??

Boccs a megkésett válaszért!

Duen-en hirdették és lecsaptam rá 40 eFt-ért vettem mindenestől (jeladók, csatlakozók stb.)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

A bratyóm c20ne Vekije produkálja mostanában:alacsony fordulaton,hideg motornál,induláskor néha berángat,mintha kihagyna a gyújtás.Nagyobb fordulaton semmi gond.Mióta esős idő van,azóta.A gyújtáselosztó újszerű,rotor detto,víz nem jut bele.A kábelek sem régiek.A gyújtótrafóra gyanakszom.Vélemények?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Nekem is hasonló gondom van x20se omival (c20ne utódja). Én két dologra gyanakszom:

1. motorhőjeladó nem teljesen frankó már 2. légtömegmérő

Gyújtás nálam kizárva.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Naja..az x20 se már DIS gyújtásos ugye? ............ Jó lenne biztosan tudnom a hiba okát,nem szeretnék csak úgy blindre új gyújtótrafót vetetni a tesóval.. :wub: Most kölcsönadtam neki a régi gyári gyertyakábeleimet,figyelgesse..hátha

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Valaki ért a villanyhoz? 13,95V az akksin mért feszültség a Vectránknál alapjáraton. Szerintem ez kevés. Magasabb fordulaton pedig inkább lefelé megy ez az érték. Rendben van ez így, vagy kezdjek aggódni? :lol:

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

szeribntem ez jóóó.

akkor van baj, ja 12,valamennyit mérsz...

nincs abba olyan sok elektronika, hogy ez ne legyen elég

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

14,4V lehet emelt fordulaton terheletlenül,ennél több nem lehet semmilyen körülmények között sem!

Terhelve(világítás,venitllátor) 13,4V körül kell lennie kb,alapjáraton!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
13,7-13,8 a frankó. 14,4 a max jó. :)
Igen, mert ez fölött már túl sok bubi készül, és az gáz. :) Csak azt hittem ott kéne lennie a közelében. Meg nem értem, hogy fordulaton miért csökken pár tizedet?...

Azért köszi a segítséget lányok. :)

Feltűnt, hogy nem túl erős az irányjelzők fénye. Reméltem, hogy a generátor a gond, ui van tarcsi, és hetekkel ezelőtt egyszer alapjáraton halványan világított a töltésjelző (gázfröccsre elmúlt, azóta is jó), így most is hasonlóra gyanakodtam. Merthogy egy generátorcsere pár perc, és én is meg tudom csinálni. Most kezdhetek méricskélni. :lol:

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
Igen, mert ez fölött már túl sok bubi készül, és az gáz. :) Csak azt hittem ott kéne lennie a közelében. Meg nem értem, hogy fordulaton miért csökken pár tizedet?...

Azért köszi a segítséget lányok. :)

Feltűnt, hogy nem túl erős az irányjelzők fénye. Reméltem, hogy a generátor a gond, ui van tarcsi, és hetekkel ezelőtt egyszer alapjáraton halványan világított a töltésjelző (gázfröccsre elmúlt, azóta is jó), így most is hasonlóra gyanakodtam. Merthogy egy generátorcsere pár perc, és én is meg tudom csinálni. Most kezdhetek méricskélni. :lol:

Ékszíj nem laza? :)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Tipikus testelési problem. :lol:

Testkábeleket cseréld, ellenőrizd. Mérni nem igazán lehet, mert csak nagyobb ampernél

kezd nőni az oxidos testkábel ellenállása.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Jut eszembe, a váltócserénél feltűnt, hogy a motor és a váz között a testkábel nem hasonlít egyik testkábelre sem amit eddig láttam (vékony), viszont egy fekete műanyag burkolatos pici kütyün keresztül van testelve. Bár ez csak az önindítónál számítana....:) :lol:

És akkor most végiggondolom:

a fényszóróm sem százas, pedig most raktam bele 140/100-as izzókat!!! Messziről nem látszik gyengének, de vezetés közben már észrevehető. És a kürt is mint egy Skodakürt. Szóval ez lesz a gond? Na meg a zene.. 4x45W ha felhangosítom, villog a kijelző, sőt vmikor el is kussol.

Kösz a tippet. :)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Tavaly az akksi és kasztni közötti testkábelt forrasztottam át,mert kb 4-6Ohm-ot mértem a kábel végei között!

A saruk végein lévő saruk átforrasztása után meglepően jobban indult!

Azóta lecseréltem a kábelt egy jóval vastagabbra!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

A generátor is a blokk testkábelén keresztül tölt.

Nem árt egy hétvégét rááldozni, hogy új, jobb, több testkábeleket kapjon az autó.

11kerben hengermalom úton van egy elektromos kábel bolt, ott lehet 10 és 16mm2-es kábeleket

olcsón jó minőségben kapni. Meg hozzá sarukat. :lol:

Ajánlom a sarukat és a kábeleket az összenyomás helyén forrasztani is egy nagyteljesítményű pákával.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Nos, a forrasztás és a kábelcsere mellett vagyok én is. Nem vitás. Ártani nem fog. Szerintem nem kell hozzá egy hétvége. (Bár attól függ mennyi sör maradt szilveszterről... :lol: )

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
Tipikus testelési problem. :)

Testkábeleket cseréld, ellenőrizd. Mérni nem igazán lehet, mert csak nagyobb ampernél

kezd nőni az oxidos testkábel ellenállása.

Az ellenállása attól nem nő meg, csak a rajta eső feszültség. :lol:

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.