Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Ha akkorát csattansz, hogy a lufik kinyílnak, nagy valószínűséggel azok pótlása lesz az egyik legbagatelebb tétel a javítási számlán. :)

Azért annyira nem bagatell... utolsó infóm szerint a vezetőoldali lufi cseréje 300e Ft, az anyósoldalinál viszont komplett műszerfalpárnát kell cserélni, úgyhogy az picit drágább, olyan 1M Ft(!) körül van, úgyhogy hamar gazdasági totálkárt tud okozni, főleg hogy olyan ütközésnél is el tud nyílni, ahol az autó összes többi sérülése összesen nem éri el ezt az összeget...

Link to comment
Megosztás:

Azért annyira nem bagatell... utolsó infóm szerint a vezetőoldali lufi cseréje 300e Ft, az anyósoldalinál viszont komplett műszerfalpárnát kell cserélni, úgyhogy az picit drágább, olyan 1M Ft(!) körül van, úgyhogy hamar gazdasági totálkárt tud okozni, főleg hogy olyan ütközésnél is el tud nyílni, ahol az autó összes többi sérülése összesen nem éri el ezt az összeget...

40e ft bontva a gyári állapotú vezetőoldali, és nem sokkal több műszerfalpárnával a másik oldali sem :)

Link to comment
Megosztás:

40e ft bontva a gyári állapotú vezetőoldali, és nem sokkal több műszerfalpárnával a másik oldali sem :)

Jah, én a gyári új árakról beszéltem (légzsákból bontott? hááát...), bár most utánanéztem és ennyire tényleg nem tragédia a helyzet: a vezetőoldali légzsák gyári újban tényleg annyi amennyit írtam, viszont az utasoldali légzsák magában szintén csak olyan 300e Ft kábé, plusz a műszerfalpárna hozzá újabb 300e, szóval azért az nincs 1M... :(

Link to comment
Megosztás:

Azért 600k se semmi egy légzsákért, amikor az egész autó ér mondjuk 1,2 milliót az ütközés előtt.

Mekkora sebességgel kell ütközni, hogy ez kinyíljon? Gondolom van erre valami számszerű adat függőleges fallal való ütközéshez.

A lassulás a lényeg nem a sebesség. Ha 200 al nekimész egy 195 el haladónak nemigen nyílik :)

Viszont sztem 35-el mész Betonfalnak akkor nyílik

Link to comment
Megosztás:

És ki az a hülye, aki újat vesz belőle márkaszervizben? Mert egy 5 éves autónál a biztosító sem fizeti ezt ennyiben :)

Tény hogy mondjuk egy elejetörött G Astrát könnyen átsegíthet ennek a tételnek a számadata GTK-ba, de nem teljes

áron számolják, az tuti.

Link to comment
Megosztás:

A lassulás a lényeg nem a sebesség. Ha 200 al nekimész egy 195 el haladónak nemigen nyílik :)

Viszont sztem 35-el mész Betonfalnak akkor nyílik

nem sebességre nyilik hanem g re

2g lassulásra nyilik az airbag

ecuját meg megtudom irni visszafele hogy ne kelljen venni ....

Link to comment
Megosztás:

És ki az a hülye, aki újat vesz belőle márkaszervizben? Mert egy 5 éves autónál a biztosító sem fizeti ezt ennyiben :)

Tény hogy mondjuk egy elejetörött G Astrát könnyen átsegíthet ennek a tételnek a számadata GTK-ba, de nem teljes

áron számolják, az tuti.

6 éves korig nincs amortizáció

számlás audatexes programal szerzödött parnernek kifizetik a teljesárat de az nem adómentes tehát apeh levonja az áfát és utána a nyereség adót 1.25 ször 1.2 -t

Link to comment
Megosztás:

6 éves korig nincs amortizáció

számlás audatexes programal szerzödött parnernek kifizetik a teljesárat de az nem adómentes tehát apeh levonja az áfát és utána a nyereség adót 1.25 ször 1.2 -t

wessz felhivott az ember akit mondtam?

Link to comment
Megosztás:

az EGR koszolódásnak van valami előjele? Elsősorban mondjuk motorkontroll lámpára gondolok, vagy csak rángatás fogyasztás növekedés, CO emelkedés ilyesmik?

ugy tudom semmilyen előjele nincsen,mivel a mágnesed jó,csak nem nyit rendesen... szaggat,betorpan...

Link to comment
Megosztás:

Ok, hála istennek még nem vettem észre ilyesmit, de ha kell majd kitakarítom.

[/quote

Nálam volt egy elöjele anno...( 1.4 twinport) melegen inditásnál az alapjárat alig érte el az 500-as fordulatot,és egyre sürübben csinálta. Irány szerviz és az AGR-t hozták ki hogy nem megfelelöen dolgozik,majd csere,szerencsére gariban még.......azota jo.

Link to comment
Megosztás:

Motortérzárat rakatott már valaki az autójába?

A neten mindenhol ugyanaz a leírás van hozzá, és nem igazán értem hogy ez hogyan működik...

Van elektro mechanikus meg bowdenes, de a bowdenes drágább meg szét kell hozzá fúrni az autót ahogy láttam, plusz nemtom mennyire jó az ha a kesztyűtartóba oda van húzva a zárszerkezet és szépen az autóban ülve nekiláthat a hombre szétberhelni.

Azt írják hogy gyújtásra vagy riasztóra kell kötni. Gyújtást nem tud adni gyári kulcs nélkül az utastérből, ha tilt az immo, ugye?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.