Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Valszeg azért van féláron, mert azt írják hogy ez 1 ülésre van...

Mondjuk nem értem akkor miért van 4db fűtőlap, sztem egy ülésbe csak 2 kell (egy az ülőlapba, egy meg a háttámlába).

Az értelmezésem szerint az eredeti linken a 18E Ft-os ár szintén csak 1 ülésre vonatkozik, írja, hogy a 2 üléses ár jobban megéri és lejjebb látható!

2 üléshez 29E....

Link to comment
Megosztás:

Ja igen, én eleve azt néztem, én erre a 29e-re gondoltam hogy szvsz annyira nem is sok (nekem is kéne a Corsába). Sztem ebből nem sok értelme van egy ülésre valót venni, elég hülyén néz ki. Szvsz én is megveszem mindkét első ülésre, pedig a jobb egyen 90%-ban nem ül senki.

Link to comment
Megosztás:

Hátha tudja valak... Van a családban egy poronty, aki miatt gyerekülést kellene tenni a kocsiba. Gyárilag van jobb elöl légzsák, de kikapcsolója nincs. Medolgható ez utólag (helye ott van), vagy felejtős?

üdv

Balage

Inkább hagyd! Ha jól emlékszem egyik G-ben sem volt.

Link to comment
Megosztás:

Hátha tudja valak... Van a családban egy poronty, aki miatt gyerekülést kellene tenni a kocsiba. Gyárilag van jobb elöl légzsák, de kikapcsolója nincs. Medolgható ez utólag (helye ott van), vagy felejtős?

üdv

Balage

Az opelnél először a Corsa D-be találták ki ezt a featurét. Szóval G-be felejtős.

Link to comment
Megosztás:

Hátha tudja valak... Van a családban egy poronty, aki miatt gyerekülést kellene tenni a kocsiba. Gyárilag van jobb elöl légzsák, de kikapcsolója nincs. Medolgható ez utólag (helye ott van), vagy felejtős?

üdv

Balage

Szerintem ,tuti nem lehet oda utólag légzsák kikapcsolót tenni.

Feltétlenül előre kell ültetni a kicsit?Mi sosem raktuk az első ülésre a gyereket míg kicsi volt.

Valahol olvastam,hogy a jobb első a leginkább veszélyes hely a kocsiban.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ,tuti nem lehet oda utólag légzsák kikapcsolót tenni.

Feltétlenül előre kell ültetni a kicsit?Mi sosem raktuk az első ülésre a gyereket míg kicsi volt.

Valahol olvastam,hogy a jobb első a leginkább veszélyes hely a kocsiban.

Nem muszáj, csak hugomék kérdezték, van-e erre lehetőség, ha már ott a kapcsoló helye. Vagy nincs ott:), de majd megmondjátok a képek alapján.

Ha nincs ISOFIX a kocsiban hogy kell rögzíteni a gyerekülést? Simán övvel? Hátsó ülésre gondolok...

Link to comment
Megosztás:

Nem muszáj, csak hugomék kérdezték, van-e erre lehetőség, ha már ott a kapcsoló helye. Vagy nincs ott:), de majd megmondjátok a képek alapján.

Ha nincs ISOFIX a kocsiban hogy kell rögzíteni a gyerekülést? Simán övvel? Hátsó ülésre gondolok...

Ha kicsinek való az ülés, akkor az ülést kötöd be az övvel, és a lurkót a kisszék biztonsági övével kötöd be, ha nagyobbnak való, akkor csak berakod az ülést és a rendes övvel kötöd át a gyereket, mint 1 felnőttet és az fogja az ülést is (itt az ülés tulképp csak magasítja a kölköt, az enyémek is ilyenben ülnek, mondjuk annak háttámlája is van). Szal nem mind1, milyen, kép alapján könnyebb lenne válaszolni. Egyébként szokott rajtuk lenni bekötési rajz :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha nincs ISOFIX a kocsiban hogy kell rögzíteni a gyerekülést? Simán övvel? Hátsó ülésre gondolok...

Igen-ha saját öves a gyerekülés ,akkor a biztonsági övvel rögzítheted a gyerekülést a rögzítőfülein vagy bújtatóin keresztül.

-ha nincs saját öve az ülésnek,akkor úgy mint ahogy rendesen bekötöd a bizt.övet(én ilyenkor is házilagosan rögzítettem a gyerekülést)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ,tuti nem lehet oda utólag légzsák kikapcsolót tenni.

Feltétlenül előre kell ültetni a kicsit?Mi sosem raktuk az első ülésre a gyereket míg kicsi volt.

Valahol olvastam,hogy a jobb első a leginkább veszélyes hely a kocsiban.

nem hiába akarják a legkedvesebb rokonnak odaadni azt az ülést, utána meg van pofájuk azt mondani, hogy azért üljön oda anyóka, mert az Ön neve van rajta, vagyis anyósülés.

Nem muszáj, csak hugomék kérdezték, van-e erre lehetőség, ha már ott a kapcsoló helye. Vagy nincs ott:), de majd megmondjátok a képek alapján.

Ha nincs ISOFIX a kocsiban hogy kell rögzíteni a gyerekülést? Simán övvel? Hátsó ülésre gondolok...

minden biztonsági gyermekülést másképpen kell, általában a gyerekülésen van ábra, hogy hogyan. Vagy kezelési, vagy jó esetben jó virító színűek a biztonsági öv kontakpontjai.

Link to comment
Megosztás:

Ha jól emlékszem egyik G-ben sem volt.

Én úgy tudom hogy a kikapcsolható utaslégzsák rendelhető volt G Astrába (lehet hogy a magyar piacon nem, csak mondjuk Németországban), de csak a 3/4/5 ajtós változatokba meg a Caravanba, a Coupéba/Cabrióba nem.

Szerk.: nem légzsák kikapcsoló volt rendelhető, hanem ülésfoglaltság felismerő rendszer, ami ha (gyári) gyerekülést csatlakoztattál a jobb1-re, akkor nem engedte elműködni az utaslégzsákot baleset esetén. De az változatlanul igaz hogy ez nem volt elérhető Coupéba meg Cabrióba

Link to comment
Megosztás:

Én úgy tudom hogy a kikapcsolható utaslégzsák rendelhető volt G Astrába (lehet hogy a magyar piacon nem, csak mondjuk Németországban), de csak a 3/4/5 ajtós változatokba meg a Caravanba, a Coupéba/Cabrióba nem.

Szerk.: nem légzsák kikapcsoló volt rendelhető, hanem ülésfoglaltság felismerő rendszer, ami ha (gyári) gyerekülést csatlakoztattál a jobb1-re, akkor nem engedte elműködni az utaslégzsákot baleset esetén. De az változatlanul igaz hogy ez nem volt elérhető Coupéba meg Cabrióba

Itt nem az én Coupemról van szó, hanem egy másik Astráról!

Azaz ha nem ült ott senki nem működött el?

Link to comment
Megosztás:

Itt nem az én Coupemról van szó, hanem egy másik Astráról!

Azaz ha nem ült ott senki nem működött el?

Hát ha van benne ilyen ülésfoglaltság-érzékelő, akkor nem. Azt hogy van-e, azt onnan tudod hogy a belső világítás lámpatestjében a tükör fölött ott a visszajelző lámpája.

Link to comment
Megosztás:

Hát ha van benne ilyen ülésfoglaltság-érzékelő, akkor nem. Azt hogy van-e, azt onnan tudod hogy a belső világítás lámpatestjében a tükör fölött ott a visszajelző lámpája.

Bárhogy is, ez nem segít a légzsák kikapcsoló projekten. Jobb is, legalább hátra teszik a lurkót... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát az nem arra szolgál. Ott a műszerfal felfogatási csavarja van, és ily módon oldották meg az eltakarását. Nézd meg, a másik oldalt is van, pont ugyanott.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Immobilizer-rel kapcsolatban egy kicsit tájékozatlan vagyok és bennetek bízom:

teljes zárzettet kell cserélni a kocsin (mert valami paraszt feltörte) és a szervíz most "security" kódot kér tőlem, ami persze nincs meg mert használtan vettem a kocsit. Mondták, hogy nem baj, mert 8000 ft-ért le lehet kérdezni a gyártótól. Azt nem értem, hogy ha az összes zárat kicserélik, akkor minek a régi security-kód? Vagy a vezérlő egység "átállításához" kellhet?

Ha valaki ért hozzá, akkor megköszönöm a hozzászólást!

Szép estét mindenkinek!

Peti

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Immobilizer-rel kapcsolatban egy kicsit tájékozatlan vagyok és bennetek bízom:

teljes zárzettet kell cserélni a kocsin (mert valami paraszt feltörte) és a szervíz most "security" kódot kér tőlem, ami persze nincs meg mert használtan vettem a kocsit. Mondták, hogy nem baj, mert 8000 ft-ért le lehet kérdezni a gyártótól. Azt nem értem, hogy ha az összes zárat kicserélik, akkor minek a régi security-kód? Vagy a vezérlő egység "átállításához" kellhet?

Ha valaki ért hozzá, akkor megköszönöm a hozzászólást!

Szép estét mindenkinek!

Peti

én megtudomadni neked pm-ben van immom is ugy máshogy is meglehet oldani.....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.