Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

honnan kérdezte le? és mit?

hiába mondtam én neki bármit nem érdekelte. opel szalont is emlegettem de semmi hatása nem volt. 45 percig erősködtem, vitatkoztam, de hiába. most várom a határozatot, hogy mikor kell bemennem.

ma beszéltem egy vizsgabiztossal, és azt mondta, hogy ilyenkor mindent kipróbálnak. főleg a xenont mivel azzal kerültem be.

addig is vedd ki a xenont ;)

ha a bukás lehetősége áll, vedd ki belőle.. utólag meg bizonyítsa be aki tudja hogy az volt... a rendőr nem ért hozzá hogy mi van benne különben ő is helyszínen vizsgáztathatta volna a gépet....

Link to comment
Megosztás:

Megvan mi kell az utólagos xenon mellé!

1 vezetéstechnikai tréning 120.000 ft értékben ( szintszabályzó helyett )

2 turbófeltöltő ( hogy az ember az előbb megszerzett tapasztalatokkalgyorsan el tudjon lépni az oktáviák és focusok elől )

3 rendszámtábla forgató berendezés

Tessék megtekinteni a videót!

Link to comment
Megosztás:

;)

Megvan mi kell az utólagos xenon mellé!

1 vezetéstechnikai tréning 120.000 ft értékben ( szintszabályzó helyett )

2 turbófeltöltő ( hogy az ember az előbb megszerzett tapasztalatokkalgyorsan el tudjon lépni az oktáviák és focusok elől )

3 rendszámtábla forgató berendezés

Tessék megtekinteni a videót!

;)

Link to comment
Megosztás:

Na szép. Viszont ha csont nélkül átmegy akkor érdemes lenne problémázni, mert 16.000 valamennyi a vizsgadíj, amit Te fogsz kifizietni, nem ő...

Nem feltétlenül kell kifizetni...

Ha elküldenek soron kívül NKH-s műszakira és ott megfelel az autód, akkor választhatsz hogy kifizeted és akkor megint van 2 évre friss műszakid, vagy nem fizetsz és akkor minden marad a régiben, a műszakid is addig érvényes ameddig az igazoltatás előtt volt. Rajtad áll mit választasz.

Ez eddig rendben is van, én inkább azt sérelmezem hogy ha megfelelt az autóm, akkor a rendőrnek kötelessége volna elnézést kérnie amiért felesleges bonyodalmat okozott és elpocsékolta az időmet, valamint illene megkérdeznie hogy mivel kárpótolhat ezért... tudom, szép álom, de így volna tisztességes.

Link to comment
Megosztás:

Nem feltétlenül kell kifizetni...

Ha elküldenek soron kívül NKH-s műszakira és ott megfelel az autód, akkor választhatsz hogy kifizeted és akkor megint van 2 évre friss műszakid, vagy nem fizetsz és akkor minden marad a régiben, a műszakid is addig érvényes ameddig az igazoltatás előtt volt. Rajtad áll mit választasz.

Ez eddig rendben is van, én inkább azt sérelmezem hogy ha megfelelt az autóm, akkor a rendőrnek kötelessége volna elnézést kérnie amiért felesleges bonyodalmat okozott és elpocsékolta az időmet, valamint illene megkérdeznie hogy mivel kárpótolhat ezért... tudom, szép álom, de így volna tisztességes.

Fél napig ássa a kertet, mert a Te fél napodat is elvitte a bohóckodása.

NKH ad ilyenkor valmi igazolást, hogy megfelelt? Ha nem akkor minden héten is "beutalhatják" vizsgára?

Link to comment
Megosztás:

Fél napig ássa a kertet, mert a Te fél napodat is elvitte a bohóckodása.

NKH ad ilyenkor valmi igazolást, hogy megfelelt? Ha nem akkor minden héten is "beutalhatják" vizsgára?

csak adnak tán. különben elég kínos helyzet alakulhatna ki. pont ahogy mondod, minden héten csak nem mehetek szigorítottra.

Link to comment
Megosztás:

Visszatérek a kanyarfényhez, hamár utólagos extra a topik címe és jól szétoffoltam már.

1- A ködlámpák egymástól független kapcsolását megoldani

2- A jobb és bal oldali lámpa kapcsolását az indexkar állásához igazítani

3- örülni

Van még valami?

Előrebocsájtanám, hogy nem vagyok szakember, csak hobby barkács, lehet butaságok következnek, de akkor segítestek az ötleteitekkel, közösen csak sikerrel járunk ;)

Na akkor lehetséges problémák:

abból a feltételezésből indultam ki, hogy a két lámpa párhuzamosan van bekötve, külön biztosítékkal, majd közösítve vannak és aztán a relé jön a sorban.

1 A gond:

úgy kell függetleníteni, hogy együtt is éghessenek pl ködben.

Ezzel azt akarnám mondani, hogy a gyári kábelezést nem érdemes bántani, jó lessz az a köd üzemmódban, ezért mindkét oldara új reléket és vezetékeket kell vinni.

Magam részéről elszeparálnám egymástól a két rendszert, ezt diódákkal meg lehet oldani pl ilyenre gondolok.

4db kellene, 1-1 a gyári vezetékekbe és 1-1 a kanyarfény vezetékeibe.

image-31BA_4EC26351.jpg

zöld a gyári vörös az elképzelt

2. Ha az irányjelzést használná ki a rendszer a ködfény működtetéséhez előfordulhat, hogy elakadásjelző bekapcsolása a ködfény villogását váltaná ki...

Jó lenne ha volna gyári kapcs rajz ezekről...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A következőkben szeretném a segítségeteket kérni. Van egy 2003. júniusi évjáratú Opel Astra 1.4 G típusú gépkocsim. Ecotec motor 90 lóerős. Kb 2 éve kezdődött a gépkocsival az a probléma, ami elsősorban télen a hidegebb időjárás indultával kezdődik meg:

elindulok a gépkocsival, minden normálisan működik, majd menet közben egy pici lökés érezhető, azonnal kigyullad a motorlámpa és a gépkocsi érezhetően lassul a gázpedál erőteljesebb nyomása ellenére is. A gázpedált lenyomva a motorlámpa villog, felengedve folyamatosan világít!

A gépkocsi alapjáraton hagyva egy kis idő után lefullad, erősen füstöl, az egész gépkocsi remeg, a kipufogó szaggatottan dolgozik. A kis számítógépes műszert rátéve 2. henger hibáját írja ki. A gyertyák, a gyújtóhíd ki lett cserélve. A probléma hl előjön, hol pedig 1-2 napig nem tapasztalható. Mi lehet a gépkcsi baja?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A következőkben szeretném a segítségeteket kérni. Van egy 2003. júniusi évjáratú Opel Astra 1.4 G típusú gépkocsim. Ecotec motor 90 lóerős. Kb 2 éve kezdődött a gépkocsival az a probléma, ami elsősorban télen a hidegebb időjárás indultával kezdődik meg:

elindulok a gépkocsival, minden normálisan működik, majd menet közben egy pici lökés érezhető, azonnal kigyullad a motorlámpa és a gépkocsi érezhetően lassul a gázpedál erőteljesebb nyomása ellenére is. A gázpedált lenyomva a motorlámpa villog, felengedve folyamatosan világít!

A gépkocsi alapjáraton hagyva egy kis idő után lefullad, erősen füstöl, az egész gépkocsi remeg, a kipufogó szaggatottan dolgozik. A kis számítógépes műszert rátéve 2. henger hibáját írja ki. A gyertyák, a gyújtóhíd ki lett cserélve. A probléma hl előjön, hol pedig 1-2 napig nem tapasztalható. Mi lehet a gépkcsi baja?

Segítségeteket előre is köszönöm!

ECU? Vagy valami kontakthiba valahol?

Ha nem elektromos hiba, akkor lehet valami szelep probléma.

Link to comment
Megosztás:

elindulok a gépkocsival, minden normálisan működik, majd menet közben egy pici lökés érezhető, azonnal kigyullad a motorlámpa és a gépkocsi érezhetően lassul a gázpedál erőteljesebb nyomása ellenére is. A gázpedált lenyomva a motorlámpa villog, felengedve folyamatosan világít!

A gépkocsi alapjáraton hagyva egy kis idő után lefullad, erősen füstöl, az egész gépkocsi remeg, a kipufogó szaggatottan dolgozik. A kis számítógépes műszert rátéve 2. henger hibáját írja ki. A gyertyák, a gyújtóhíd ki lett cserélve. A probléma hl előjön, hol pedig 1-2 napig nem tapasztalható. Mi lehet a gépkcsi baja?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Miután kicseréltétek utána sem volt jó semeddig?Más hibát nem írt?Milyen trafó ment bele?

Link to comment
Megosztás:

ECU? Vagy valami kontakthiba valahol?

Ha nem elektromos hiba, akkor lehet valami szelep probléma.

Megmondom őszintén, hogy nem nagyon értek hozzá, nem tudom mi az az ECU. A rokonom autószerelő, egy kis kézi műszert szokott csatlakoztatni a kézifék alatti részen, ami azt írja ki, hogy a 2. henger hibája. Semmi többet nem tudott mondani.

Link to comment
Megosztás:

Miután kicseréltétek utána sem volt jó semeddig?Más hibát nem írt?Milyen trafó ment bele?

Az a baj, hogy ez a probléma 2 naponta jön elő, tehát van, hogy nem csinálja, utána megint csinálja. A rokonom autószerelő, miután kicserélte és kitisztogatott mindent egy pár napig nem csinálta, aztán minden kezdődött elölről. Később kiírta a 4. henger hibáját. Amennyire én értek hozzá 1 darabból álló trafó lett belerakva.

Link to comment
Megosztás:

Visszatérek a kanyarfényhez, hamár utólagos extra a topik címe és jól szétoffoltam már.

1- A ködlámpák egymástól független kapcsolását megoldani

2- A jobb és bal oldali lámpa kapcsolását az indexkar állásához igazítani

3- örülni

Van még valami?

Előrebocsájtanám, hogy nem vagyok szakember, csak hobby barkács, lehet butaságok következnek, de akkor segítestek az ötleteitekkel, közösen csak sikerrel járunk ;)

Na akkor lehetséges problémák:

abból a feltételezésből indultam ki, hogy a két lámpa párhuzamosan van bekötve, külön biztosítékkal, majd közösítve vannak és aztán a relé jön a sorban.

1 A gond:

úgy kell függetleníteni, hogy együtt is éghessenek pl ködben.

Ezzel azt akarnám mondani, hogy a gyári kábelezést nem érdemes bántani, jó lessz az a köd üzemmódban, ezért mindkét oldara új reléket és vezetékeket kell vinni.

Magam részéről elszeparálnám egymástól a két rendszert, ezt diódákkal meg lehet oldani pl ilyenre gondolok.

4db kellene, 1-1 a gyári vezetékekbe és 1-1 a kanyarfény vezetékeibe.

http://kephost.hu/image-31BA_4EC26351.jpg

zöld a gyári vörös az elképzelt

2. Ha az irányjelzést használná ki a rendszer a ködfény működtetéséhez előfordulhat, hogy elakadásjelző bekapcsolása a ködfény villogását váltaná ki...

Jó lenne ha volna gyári kapcs rajz ezekről...

Én annyival még mindenképpen kiegészíteném, hogy legalább kikapcsolhatóra megcsinálni, vagy kicsit fejlettebb változatban automatizálni, hogy nappal pl. teljesen fölösleges, hogy működjön, feleslegesen terheli a rendszert, és az izzók élettartamának sem tesz jót (gyári megoldásokban ez hogy van? megy éjjel-nappal?).

A vezérlést nem egészen így oldanám meg. A két ködlámpát külön-külön kell relézni, és ezeknek a vezérlő lábára kötni az eredeti ködlámpa vezetéket és az irányjelzőtől jövő vezérlést is a két diódán keresztül. Így gyakorlatilag ugyan úgy csak 1 helyen kell megszakítani a gyári ködlámpavezetéket, de nem a lámpák áramkörébe kerül 4 db nagyáramú dióda teljesen fölöslegesen. Azt meg kell vizsgálni, hogy helyileg hol van elválasztva a két lámpa vezetéke, és hol lehet ezeket megszakítani úgy, hogy a lehető legkisebb mértékben kelljen módosítani a gyári vezetékezést.

Mivel az irányjelző bekötése olyan, hogy az irányjelző lámpák árama nem megy keresztül az irányjelző kapcsolón, az csak egy vezérlőjelet ad a multitimernek, feltételezem, hogy ez a vezérlőjel folyamatos, nem szaggatott, így elvileg közvetlenül lehet használni a ködlámpák vezérlésére is, és ebben az esetben nem tartom valószínűnek, hogy a vészvillogó ezt befolyásolná. Persze ez egyelőre csak egy elmélet, ezeket mindenképpen meg fogom nézni a kapcsolási rajzon, és kimérni az autóban mindenek előtt.

Link to comment
Megosztás:

Én annyival még mindenképpen kiegészíteném, hogy legalább kikapcsolhatóra megcsinálni, vagy kicsit fejlettebb változatban automatizálni, hogy nappal pl. teljesen fölösleges, hogy működjön, feleslegesen terheli a rendszert, és az izzók élettartamának sem tesz jót (gyári megoldásokban ez hogy van? megy éjjel-nappal?).

A vezérlést nem egészen így oldanám meg. A két ködlámpát külön-külön kell relézni, és ezeknek a vezérlő lábára kötni az eredeti ködlámpa vezetéket és az irányjelzőtől jövő vezérlést is a két diódán keresztül. Így gyakorlatilag ugyan úgy csak 1 helyen kell megszakítani a gyári ködlámpavezetéket, de nem a lámpák áramkörébe kerül 4 db nagyáramú dióda teljesen fölöslegesen. Azt meg kell vizsgálni, hogy helyileg hol van elválasztva a két lámpa vezetéke, és hol lehet ezeket megszakítani úgy, hogy a lehető legkisebb mértékben kelljen módosítani a gyári vezetékezést.

Mivel az irányjelző bekötése olyan, hogy az irányjelző lámpák árama nem megy keresztül az irányjelző kapcsolón, az csak egy vezérlőjelet ad a multitimernek, feltételezem, hogy ez a vezérlőjel folyamatos, nem szaggatott, így elvileg közvetlenül lehet használni a ködlámpák vezérlésére is, és ebben az esetben nem tartom valószínűnek, hogy a vészvillogó ezt befolyásolná. Persze ez egyelőre csak egy elmélet, ezeket mindenképpen meg fogom nézni a kapcsolási rajzon, és kimérni az autóban mindenek előtt.

nappal is megy. amúgy nem

lehet higy ez egy külön kis elektronika egy kis dobozkában és akár bontóból is beszerezhető?

Link to comment
Megosztás:

nappal is megy. amúgy nem

lehet higy ez egy külön kis elektronika egy kis dobozkában és akár bontóból is beszerezhető?

De igen, tudomásom szerint lehet erre a célra is univerzális elektronikát kapni. De nem vagyok biztos benne, hogy lényegesen egyszerűbb lenne bekötni, mint 2 relét 4 diódával (G Astra esetén első ránézésre kb. ennyi anyagköltségre tippelek), de legalább jó drága.

Link to comment
Megosztás:

De igen, tudomásom szerint lehet erre a célra is univerzális elektronikát kapni. De nem vagyok biztos benne, hogy lényegesen egyszerűbb lenne bekötni, mint 2 relét 4 diódával (G Astra esetén első ránézésre kb. ennyi anyagköltségre tippelek), de legalább jó drága.

Akkor valami "főrelét kellene" az egész kanyarfény rendszer elébe kötni amit mondjuk a tompított fény relévezérlő jele kapcsolna be. Tehát csak akkor menne, ha világítás megy (jellemzően sötétben) meg pályán, meg ltk... ennyit az izzó kímélésről ;)

Urak van valahol g astához how to ködfény beállításra? mert eszembe jutott a dolog, hogy előbb megpróbálnám kicsit oldalra állított ködvényszórókkal a szitut, hogy mennyire világít be a kanyarba, mert ha gagyi nem is foglalkozom tovább a dologgal.

Le fel asszem van valami barna műanyag csavar rajta, jobbra-balra hogy? foglalat csavarjai föllazít, elmozgat, visszahúz?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.