Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

uhuhu!

Szerinted egy alkatrészgyártó - aki beszállítója egy autógyártónak - az külön készíti a kiskereskedelmi, és külön a nagyüzemi felhasználóknak a portékát ??

Ezt ugye Te sem gondoltad komolyan?

Pedig így van!Én a GE Tungsramabn dolgozom, és bizony külön van az ipari (ez megy az autógyárakanak, meg a fényszorógyártóknak), és külön van az úgynevezett dobozos autólámpa.Ez az utóbbi megy a boltok polcaira.

Az ipari lámpának kifogástalannak kell lennie, úgyhogy a dobozos lámpábba megy minden ami az iparinak nem felelt meg.

Volna egy olyan kérdésem, hogy most kéne megcsináltatnom a 2. éves köt szervizt.Az autót nem szándékozom eladni vagy olyesmi, mert kivételes módon meg vagyok vele elgedve.Fontos ezt most márkaszervízbe vinni?Azt a szar insp feliratot ki lehet máshol is szedetni?

Link to comment
Megosztás:

Pedig így van!Én a GE Tungsramabn dolgozom, és bizony külön van az ipari (ez megy az autógyárakanak, meg a fényszorógyártóknak), és külön van az úgynevezett dobozos autólámpa.Ez az utóbbi megy a boltok polcaira.

Az ipari lámpának kifogástalannak kell lennie, úgyhogy a dobozos lámpábba megy minden ami az iparinak nem felelt meg.

Volna egy olyan kérdésem, hogy most kéne megcsináltatnom a 2. éves köt szervizt.Az autót nem szándékozom eladni vagy olyesmi, mert kivételes módon meg vagyok vele elgedve.Fontos ezt most márkaszervízbe vinni?Azt a szar insp feliratot ki lehet máshol is szedetni?

ki. napiszámlálónullázó benyom, nyomva tart, gyújtás ráad, ha megjelenik ---- akkor elenged napi számláló és kész

Link to comment
Megosztás:

te nem vagy szaki <_<

neked láncod van. nem szijad, legfeljebb ékszijad :rolleyes:

de uhuhu nálam cseréltette a láncát tudja ö is hogy lánca van.....

Szerintem azt uhuhu nem kétli, hogy Atom tudja, hogy lánca van.

Úgy gondolom arra tett kifogást, hogy Atom 140E km-es vezérlés felújítása nem referencia az eredeti kérdést illetően:

"Birják -e a Z16XEP egyéb vezérlés alkatrészei is a 150 ezres csereperiódust, vagy csak a szíj bírja?"

Link to comment
Megosztás:

Pedig így van!Én a GE Tungsramabn dolgozom, és bizony külön van az ipari (ez megy az autógyárakanak, meg a fényszorógyártóknak), és külön van az úgynevezett dobozos autólámpa.Ez az utóbbi megy a boltok polcaira.

Az ipari lámpának kifogástalannak kell lennie, úgyhogy a dobozos lámpábba megy minden ami az iparinak nem felelt meg.

És ez máshol is így műxik!

I. oszt. gyári beszállítói minőség

II. oszt. szak- v. márkaszerviz minőség

III. oszt. saját márkanévvel piacra dobott alkatrész. Gyakran u.a., mint a II. oszt.

IV. oszt. más forgalmazók, más néven, más csomagolásban töredék áron jelennek meg vele

Az első három osztály közt nemcsak a laikusok, sok szakember számára sincs nagy eltérés. Szakadéknyi különbség inkább csak a III.-IV.oszt. köztt tapasztalható. A IV. oszt alkalmasint megjelenik eredetiként is, azaz termékhamisítás folyományaként.

Már Bartók Béla megmondta: CSAK TISZTA FORRÁSBÓL!

Link to comment
Megosztás:

Pedig így van!Én a GE Tungsramabn dolgozom, és bizony külön van az ipari (ez megy az autógyárakanak, meg a fényszorógyártóknak), és külön van az úgynevezett dobozos autólámpa.Ez az utóbbi megy a boltok polcaira.

Az ipari lámpának kifogástalannak kell lennie, úgyhogy a dobozos lámpábba megy minden ami az iparinak nem felelt meg.

Volna egy olyan kérdésem, hogy most kéne megcsináltatnom a 2. éves köt szervizt.Az autót nem szándékozom eladni vagy olyesmi, mert kivételes módon meg vagyok vele elgedve.Fontos ezt most márkaszervízbe vinni?Azt a szar insp feliratot ki lehet máshol is szedetni?

ollé! :rolleyes:

kösz a megerősitést...

tudtam én, hogy nem beszélek zöldségeket.... ( nem mindig)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Mit jelent a tech2 átvizsgálás?Mit csinálnak ilyenkor?

A kézifékkarnál van egy kis takaró "lemez" azt felnyitják a kormányra rárakják magát a műszert bedugják az autó agyába,

és a Tech 2 csinál egy komplett autó diagnosztikát, ez megmutatja az esetleges letárolt hibákat, vagy hogy miért van hibajelzés.

Link to comment
Megosztás:

A kézifékkarnál van egy kis takaró "lemez" azt felnyitják a kormányra rárakják magát a műszert bedugják az autó agyába,

és a Tech 2 csinál egy komplett autó diagnosztikát, ez megmutatja az esetleges letárolt hibákat, vagy hogy miért van hibajelzés.

És ezt bármelyik szervízben meg tudják csinálni, vagy csak opel szervízben?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Mit jelent a tech2 átvizsgálás?Mit csinálnak ilyenkor?

Bár nem használtam, (csak olvastam róluk) szerintem ez is megmondja ami kell.

Aki hosszútávra tervez, és nem áll ilyen sz.., akarommondani kutyául (mint én), annak érdemes beszereznie egy ilyet. Vagy nem?

Link to comment
Megosztás:

Bár nem használtam, (csak olvastam róluk) szerintem ez is megmondja ami kell.

Aki hosszútávra tervez, és nem áll ilyen sz.., akarommondani kutyául (mint én), annak érdemes beszereznie egy ilyet. Vagy nem?

és még ma nem látott freeze kollégánk is benne van (Freeze Frame adatok) :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Folytatódik a fékpofa-saga :D

Az alábbi képen piros nyíllal jelöltem a probléma forrását. Ez a kúpos alátét szerűségen fekszik fel az automata utánállító karma. Na most ez nekem pár féknyomás után kicsúszik a helyéről. Ez alá alátéteket raktam, majd jön a fül (karom), majd lezártam ezzel a kúpos vacakkal.

Eredetileg miért nem volt jó, miért esik szét állandóan??

pof1.jpg

Link to comment
Megosztás:

Folytatódik a fékpofa-saga :D

Az alábbi képen piros nyíllal jelöltem a probléma forrását. Ez a kúpos alátét szerűségen fekszik fel az automata utánállító karma. Na most ez nekem pár féknyomás után kicsúszik a helyéről. Ez alá alátéteket raktam, majd jön a fül (karom), majd lezártam ezzel a kúpos vacakkal.

Eredetileg miért nem volt jó, miért esik szét állandóan??

[mg]http://img243.imageshack.us/img243/2630/pof1.jpg

én nem emlékszem,hogy igy néz ki az enyém,de szerintem onnan mintha hiányozna valami..

Link to comment
Megosztás:

Folytatódik a fékpofa-saga :)

Az alábbi képen piros nyíllal jelöltem a probléma forrását. Ez a kúpos alátét szerűségen fekszik fel az automata utánállító karma. Na most ez nekem pár féknyomás után kicsúszik a helyéről. Ez alá alátéteket raktam, majd jön a fül (karom), majd lezártam ezzel a kúpos vacakkal.

Eredetileg miért nem volt jó, miért esik szét állandóan??

vmit nagyon nem jól raktál össze...megnézem...remélem holnap délután...most este már nem mászom le...a garázsba..a dobfékek ott hevernek, a hátsótárcsafék pedig a gépen mükszik tökéletesen :D

Link to comment
Megosztás:

vmit nagyon nem jól raktál össze...megnézem...remélem holnap délután...most este már nem mászom le...a garázsba..a dobfékek ott hevernek, a hátsótárcsafék pedig a gépen mükszik tökéletesen :D

Jó dolog. Gondolom kézifékkötelet is kellett cserélni. Komplett agy átszerelés, nem lehet nagy gond.

Érdemes megfontolni nekem is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.