Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

x16xel es astrába milyen váltó olajat kellene vennem meg mennyit? nem feltétlen gm olajra gondoltam. Illetve meghülyül néha a computerem. kijelzőn azt írja hogy van még 70 km üzemanyag, de az üzemangyag mutató nincs pirosban és a kis sárga lámpa sem ég. Melyiknek higyjek? miért csinálja ezt. ja csak néha csinálja, nem mindig.

tegyél csak bele GM olajat... jó az bele, és sokat bír...

Link to comment
Megosztás:

mennyé márkaszervizbe ott kapható.... :D

ez váltó függő , de általában 1.6 liter szokott kelleni az astra g be.

Kedves Uhuhu,

azért fordulok Önhöz, mert olvastam, hogy szakmabéli és látom, hogy 1.8-as Astra Coupéja van. Opel G Astra vásárlásán vagyok már jó ideje, 2002-es vagy fiatalabbat keresek kevés kilométerrel (100e alatt).

Eddig Y20DTH motoros 2002-esnél fiatalabb G Astra vásárlásán voltam, de a gázolaj ára elszállt az egekbe, és egyszerűen nem éri meg az én alacsony megtett éves km-eimhez a dízel változat, ráadásul a dízelek szervízigényesebbek a benzineseknél, valami tönkremegy, és máris lehet drágán javíttatni, és ugrott az alacsonyabb fogyi előnye.

Ezért benzines mellett döntöttem. Kipróbáltam a napokban egy 100 lovas Z16XE vagy Z16XEP motoros változatot. Alul gyenge, felül gyenge és hangos, óriási csalódás volt, többet vártam tőle. Néztem, létezett 2.0 motor is a G Astrában, de talán csak 2000-ig gyártották, azok túl öregek, fiatalabbat szeretnék. Létezett tehát a 125 lovas Z18XE 1.8-as 16 szelepes is, de ezzel a motorral nagyon ritka a G Astra.

Azt szeretném kérdezni, hogy mik a tapasztalatok, jellemző hibák ezzel a motorral, annyit olvastam, hogy ugyanez a motor (valóban ugyanaz?) a Vectrában többet eszik a 2 literes motornál is, mert erőlködik. Néztem a Vectra topicban is, de főleg dízelesek írnak.

Kiugró olajfogyasztással riogatnak egyesek.

Minden infót szívesen fogadok, előre is köszönöm válaszát. :D

Köszönettel:

Rumcice

Link to comment
Megosztás:

Kedves Uhuhu,

blablabla...

Ha megengeded énis hozzászólnék a dologhoz. Szintén Z18XE motoros Astrám van.

-A kiugró olajfogyasztással riogatás szerintem teljesen megalapozatlan. Persze sok függ a motor állapotától, de pl. én nem töltök utána olajat két olajcsere között soha. (115000 km van benne, 12 ezrenként cserélek olajat, olajfogyasztás olyan 1,5-2dl ez idő alatt) Szerintem az 1.6-os motorok sokkal jobban "eszik" az olajat, mint az 1.8-as.

-a fogyasztása szerintem elfogadható, a Vectrához nem hasonlítanám, nem tudom az 1.8-as Vectra mennyit fogyaszt, az enyém sok várossal 10-11l körül, sok autópályával 7,4-7,6 l körül.

Lehet, hogy ritka a Z18XE motoros Astra, de szerintem megéri keresni, mert elég jó motor ez...

Link to comment
Megosztás:

bazzz, én hogy csinálom azt hogy a Z18XE még 9 felett sose fogyaasztott, még városban sem? pedig volt 2 Z18XE, és 1 C18XEL is a kezeim között...

pl ma tankoltam, igaz nem tele, de 5.000 ből 17 liter elmentem 200 km-t mire ujra kigyulladt... az bőven 10 alatti, ez csak város...

Link to comment
Megosztás:

Kedves Uhuhu,

azért fordulok Önhöz, mert olvastam, hogy szakmabéli és látom, hogy 1.8-as Astra Coupéja van. Opel G Astra vásárlásán vagyok már jó ideje, 2002-es vagy fiatalabbat keresek kevés kilométerrel (100e alatt).

Eddig Y20DTH motoros 2002-esnél fiatalabb G Astra vásárlásán voltam, de a gázolaj ára elszállt az egekbe, és egyszerűen nem éri meg az én alacsony megtett éves km-eimhez a dízel változat, ráadásul a dízelek szervízigényesebbek a benzineseknél, valami tönkremegy, és máris lehet drágán javíttatni, és ugrott az alacsonyabb fogyi előnye.

Ezért benzines mellett döntöttem. Kipróbáltam a napokban egy 100 lovas Z16XE vagy Z16XEP motoros változatot. Alul gyenge, felül gyenge és hangos, óriási csalódás volt, többet vártam tőle. Néztem, létezett 2.0 motor is a G Astrában, de talán csak 2000-ig gyártották, azok túl öregek, fiatalabbat szeretnék. Létezett tehát a 125 lovas Z18XE 1.8-as 16 szelepes is, de ezzel a motorral nagyon ritka a G Astra.

Azt szeretném kérdezni, hogy mik a tapasztalatok, jellemző hibák ezzel a motorral, annyit olvastam, hogy ugyanez a motor (valóban ugyanaz?) a Vectrában többet eszik a 2 literes motornál is, mert erőlködik. Néztem a Vectra topicban is, de főleg dízelesek írnak.

Kiugró olajfogyasztással riogatnak egyesek.

Minden infót szívesen fogadok, előre is köszönöm válaszát. :D

Köszönettel:

Rumcice

soha többet ne irj ilyen hivatalos levelet :D

PÜ ben elküldtem a számomat, csörögj rám, és szivesen segitek...

de amugy én is 1.8 ra szavazok :D

Link to comment
Megosztás:

bazzz, én hogy csinálom azt hogy a Z18XE még 9 felett sose fogyaasztott, még városban sem? pedig volt 2 Z18XE, és 1 C18XEL is a kezeim között...

pl ma tankoltam, igaz nem tele, de 5.000 ből 17 liter elmentem 200 km-t mire ujra kigyulladt... az bőven 10 alatti, ez csak város...

szerencsére nekem is csak télen csinálja. amúgy 8,5-9 a város nekemis.

Link to comment
Megosztás:

Nekem X16XEL 1.6 16v G Astrám volt 4 évig. Műszakilag kifogástalan volt, olajat szerette csipegetni, de a motor teljesítménye nekem is csalódás volt. Nem ezt vártam az egyhatostól.... Honda Civic 1.4 autóm ezerszer dinamikusabb és lendületesebb volt (olajat meg egy decit sem!!!)

Fogyasztása: mondhat bárki bármit, városban simán bekajálja a 9-10 litert.

Nem egyszer kétszer lemértem, sőt olyan ismerősöm is hasonló adatokkal szolgált, akinek a fedélzetije (hasonló motorral szerelt astra) literre pontosan kiírta.

Most egy 3 éves Corsám van, igaz 1.2 motorral, de 80LE.

Szintén tapasztalatból mondom ( és más is ezt mondta, aki 1.4 G ből átült kipróbálni), also tartományban a motor sokkal dinamikusabb és lendületesebb, mint a G astra volt, 3000 felett is eléggé jól húz, csak a vége nem annyi mint amennyit a G tudott.

Gondolhatod elsőre nekem mekkora "sokk" volt, hogy ez a kis sz@r ennyire megy és jóval kevesebb benyával mint az egyhat.

Sokan nem hiszik ezt nekem, itt a fórumon is kételkedtek, ez miatt, de amit megtapasztaltam az úgy is van!

Cak azért írom ezeket, mert nekem az egyhat nem adott annyival többet, mint amit én is elvártam és gondoltam róla, városi fogyasztásban viszont nem egy nagy kedvenc!

Link to comment
Megosztás:

Épp nézem, a Z16XE és a Z18XE váltója ugyanaz (F17CR), és a végáttétel is (3,74). Akkor sokkal lendületesebb lehet az 1.8-as.

Ez tény. Annó vezettem egyszer uhu kaprisárga Z18XE kupéját. 80-nál 5-ben odaléptél és tök jól ugrott... Negyedmérföldön pedig min 7 tized másodpercet ver 1.6-ra az 1.8.

Link to comment
Megosztás:

Eddig Y20DTH motoros 2002-esnél fiatalabb G Astra vásárlásán voltam, de a gázolaj ára elszállt az egekbe, és egyszerűen nem éri meg az én alacsony megtett éves km-eimhez a dízel változat, ráadásul a dízelek szervízigényesebbek a benzineseknél, valami tönkremegy, és máris lehet drágán javíttatni, és ugrott az alacsonyabb fogyi előnye.

Ezért benzines mellett döntöttem. Kipróbáltam a napokban egy 100 lovas Z16XE vagy Z16XEP motoros változatot. Alul gyenge, felül gyenge és hangos, óriási csalódás volt, többet vártam tőle. Néztem, létezett 2.0 motor is a G Astrában, de talán csak 2000-ig gyártották, azok túl öregek, fiatalabbat szeretnék. Létezett tehát a 125 lovas Z18XE 1.8-as 16 szelepes is, de ezzel a motorral nagyon ritka a G Astra.

Ha annyira keveset mész miért nem 1.4- ben gondolkozol?

Ami a dieselt illeti: részigazságot ill. frázisokat mondasz. Az nem mindegy, hogy milyen dieselt veszel! Nekem 2003-as kiadású Z17DTL (1.7 CDTI) Caravanom van. Bár a Mediterrán Club területén élek, mégis a tél alaszkainak tűnt, a fogyasztásom városban mégsem ment 6.7 l/100km fölé.

A szervízigénye: kopó alkatrészek (pl. fék, gumiabroncsok), szűrők, olaj, vezérműszíj időszakos csere.

ENDYKA SEGÍTS!! MÁR MEGINT LE LETTÜNK SZÓLVA! :D

Link to comment
Megosztás:

Ha annyira keveset mész miért nem 1.4- ben gondolkozol? ....... 6.7 l/100km fölé.

A szervízigénye: kopó alkatrészek (pl. fék, gumiabroncsok), szűrők, olaj, vezérműszíj időszakos csere.

ENDYKA SEGÍTS!! MÁR MEGINT LE LETTÜNK SZÓLVA! :D

Nos én azért imádom a diesel-t mert nyomatékos a drágám, persze az is jó, hogy csak 800 km-erenként kell tankolni bele. Kétségtelen, hogy 1 turbós autónak nagyobb a szervíz igénye, mint 1 szívósnak álltalában. Nekem eddig 1 hiba volt a gépsassal, melyet 1 hibás tömítés okozott..ezért egy később esedékes szervízt előrehoztunk és időben orvosoltuk a problémát..még 20.000km-er kell és már bőven visszahozta a felárat és nem mellesleg sokkal több örömöt okozott, mint 1 kisebb benyás. Arról nem is beszélve, hogy eladásnál is többet kapok majd érte és korábban fogom eladni..aki meg megveszi majd 1X marhára boldog lesz, hogy 1 igazi ékszerhez jutott, amin mindig időben elvégezték amit kellett és a cserénél, csak prémium termékek kerültek bele. Persze jó volna Z20LET a kocsiba, de sajnos azt nem tudnám fenntartani. Ha úgy állok anyagilag akkor is Diesel lesz a következő vas..csak az lehet, hogy V6-os twinturbós lesz.. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Abban szeretném a segíttségeteket kérni, hogy egyre jobban kellene nekem használható, magyar nyelvű Vivid Workshop data 7.1 program.

Ha valaki tudna eben segíteni az kérem írjon.

Üdv: András

Írj PÜ-t Colin-nak. Ha jól emlékszem, neki megvan...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem lenne hozzátok,a minap elkaptam egy hatalmas madarat,és pont a jobb oldali lámpám kapta el.

Nézegettem kivülröl semmi nem látszik de a lámpa mozog.

Föleg ha az alját emelgetem simán lehet emelgetni.

Néztem de csak két csavart találtam ami rögziti,és ez felül van.

Van még rögzitö csavarja,vagy mitöl mozoghat ennyire??????

Felül a két csavar az nem laza,és csak a lámpa alja az ami mozog,lehet emelgetni az alját.....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem lenne hozzátok,a minap elkaptam egy hatalmas madarat,és pont a jobb oldali lámpám kapta el.

Nézegettem kivülröl semmi nem látszik de a lámpa mozog.

Föleg ha az alját emelgetem simán lehet emelgetni.

Néztem de csak két csavart találtam ami rögziti,és ez felül van.

Van még rögzitö csavarja,vagy mitöl mozoghat ennyire??????

Felül a két csavar az nem laza,és csak a lámpa alja az ami mozog,lehet emelgetni az alját.....

van még egy lába lent is a az alváznyulványhoz csavarozva..lehet az tört le...elvileg aknából meg tudod nézni(a kürtök felett van), de a javításhoz a lököst legalább részben le kell szedni...aztán lámpa javítás után mehet vissza...

Link to comment
Megosztás:

van még egy lába lent is a az alváznyulványhoz csavarozva..lehet az tört le...elvileg aknából meg tudod nézni(a kürtök felett van), de a javításhoz a lököst legalább részben le kell szedni...aztán lámpa javítás után mehet vissza...

Köszi,akkor valoszinü hogy az letört.......

Hát nem tudom mi legyen érdemes talán még megcsináltatni valahogy..

Néztem a lámpa árakat de rémisztöen drágák,föleg a classic-é......

Link to comment
Megosztás:

És azt tudja valaki hogy miben különbözik az astra classicé a hagyományos g-s astáéhoz képest az elsö fényszoro????

Mi az a DUen mi a cime?

Hello!

Lámpát párban érdemes cserélni,darabonként nehéz pont egyformát találni,gondolok itt a "napszívta" plexire! Ahogy gondolod!

Én már javítottam hasonló problémával küzdő lámpát (kutya ütközés után)! Ki kell venni a lámpát,fejre fordítani két komponensü pl.Epoxi ragasztóval jó vastagon vissza ragasztani a letört fület,ez eléggé rideg kötést ad,de jó! A másik ha nincs meg a letört darab akkor acél lemezből (1.5mm) hajlítani L formát a fül helyére és ezt ragasztani epoxi-val,de sziloplaszt is megteszi,ezek ugyan "báger" megoldások de szegény ember vizzel főz alapon müködnek!

Sajnos nekem is volt hasonló történetem ezért párban cseréltem lámpát!

Egyébként még itt nézd meg,(11.500.-Ft) ez utángyártott!

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.