Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Ha nem kellene oda a patron, akkor a mérnökök nem tették volna bele... ;)

 

Bár, ki tudja... lehet, hogy egy idő után a patron is kidöglik és cserélni kellene.

Tényleg. Hogyan működik a patron?

Adott nyomás felett korlátoz vagy nyomásnövekedést lassít. Dinamikus átterhelődés (fékezés) miatt fontos.

Módosítva : HaPetya
Link to comment
Megosztás:

Na megmérettem, szonták új autó tud ilyet produkálni. Mondjuk én csak annyit vettem észre, hogy eső után nem karistól a bal hátsó fék

Sztem az a 2(4-6) felület volt nagyon berágódva:

 

Szerintem az mindíg meg van kopva, mert ott fekszik fel a pofa, elméletileg kenni kéne, de mivel drága az ide való zsír inkább szárazon hagyják mint hogy megfolyjon a nem idevaló.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az mindíg meg van kopva, mert ott fekszik fel a pofa, elméletileg kenni kéne, de mivel drága az ide való zsír inkább szárazon hagyják mint hogy megfolyjon a nem idevaló.

hát ja jól össze volt rágódva a pofát is megcsiszoltam

ja én is olvastam kéne oda zsír, csak ugye az pont ott van a fékező felület oldalánál, mit kellene oda kenni?

Link to comment
Megosztás:

hát ja jól össze volt rágódva a pofát is megcsiszoltam

ja én is olvastam kéne oda zsír, csak ugye az pont ott van a fékező felület oldalánál, mit kellene oda kenni?

Rézpasztát talán de abból is ami magasabb hőfokot bír. Én egyszer kentem csak oda, aztán műszakira vitte a szerelő az autót ( először és utoljára) mutatta a pofákat hogy ki kellett cserélni őket mert össze voltak kenve zsírral. Aztán hogy a paszta nem bírta a hőfokot és úgy kenődött össze, vagy az ürge koszolta össze hogy ki lehessen cserélni azt nem tudom. Azóta inkább szárazon rakom össze tavasszal-ősszel úgyis leveszem a dobokat kerékcserénél, akkor megrángatom kézzel, és érezni ha akadna.

Link to comment
Megosztás:

Rézpasztát talán de abból is ami magasabb hőfokot bír. Én egyszer kentem csak oda, aztán műszakira vitte a szerelő az autót ( először és utoljára) mutatta a pofákat hogy ki kellett cserélni őket mert össze voltak kenve zsírral. Aztán hogy a paszta nem bírta a hőfokot és úgy kenődött össze, vagy az ürge koszolta össze hogy ki lehessen cserélni azt nem tudom. Azóta inkább szárazon rakom össze tavasszal-ősszel úgyis leveszem a dobokat kerékcserénél, akkor megrángatom kézzel, és érezni ha akadna.

hát rézpasztám nekem is van, de azért az elég közel van a fék felületéhez, hogy rákenődjön......mondjuk most még rosszabb lesz majd mert ugye fémre tisztitottam, gondolom 1 szezon alatt szépen beeszi a rozsomák megint

Link to comment
Megosztás:

hát rézpasztám nekem is van, de azért az elég közel van a fék felületéhez, hogy rákenődjön......mondjuk most még rosszabb lesz majd mert ugye fémre tisztitottam, gondolom 1 szezon alatt szépen beeszi a rozsomák megint

Hát beeszi, de ott úgysem kell sokat mozdulnia ha az után állító már odatekerte ( vagy te magad felrakáskor) a pofát a dobhoz, akkor talán még egy milit sem mozdul fékezéskor.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hali! A kézifék kötel állitasa a dobban történik? Vagy a kezifek kar alatt van valami allító csavar? Berántom mint állat és nem akarja leblokkolni.. 5 kattanasig birom huzni. Gond nincs fekezeskor. Nem huz semerre nem remeg. Most szedtem szet jo allapotban vannak..

Link to comment
Megosztás:

Hali! A kézifék kötel állitasa a dobban történik? Vagy a kezifek kar alatt van valami allító csavar? Berántom mint állat és nem akarja leblokkolni.. 5 kattanasig birom huzni. Gond nincs fekezeskor. Nem huz semerre nem remeg. Most szedtem szet jo allapotban vannak..

A kis fogaskereket kell addíg tekergetni amíg még fel lehet tenni a dobot, de még nem kosztatja (nagyon)amikor megpörgeted a kereket. Ha még mindíg túl magasan fog, lehet állítani a kocsi alatt a bekötésnél, de azzal számoljál, hogy a hővédő lemez csavarjai letörhetnek, mert többnyire be van rohadva.

2009264-20151022-avAWL6.jpg

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 éves Conti TS800. 185/60R14. Nekem ez azóta megy, mióta új fékpofák vannak benne.

De neked a karavánon 230-as széles dobok vannak, a legtöbb Astrán meg 200-as keskeny van. Nekem meg a Vekin 200-as széles van, de mivel akad a kötél, csak a jobb oldali blokkol, csak csúszós felületen :D

Wookie gépe más tészta, mert nála mindig valami oda nem illő (jellemzően a gyáritól nagyobb) darab van fent :P

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szép napot kívánok .Ugyan nem nagyon szoktam itt leni mert nem nagyon szokott gondom lenni a jó öreg astrával ,de most adódott egy kis gond amire nem tudok rájönni ,mégpedig az a jelenség hogy alkalmanként fékezéskor mintha kicsit fölpörögne a motor , de az az érdekes hogy nem mindég . Valakinek van valami ezirányu tapasztalata vagy tanácsa ? A segítséget elöre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Szép napot kívánok .Ugyan nem nagyon szoktam itt leni mert nem nagyon szokott gondom lenni a jó öreg astrával ,de most adódott egy kis gond amire nem tudok rájönni ,mégpedig az a jelenség hogy alkalmanként fékezéskor mintha kicsit fölpörögne a motor , de az az érdekes hogy nem mindég . Valakinek van valami ezirányu tapasztalata vagy tanácsa ? A segítséget elöre is köszönöm

Lehet hogy kilyukadt a fékrásegítő vákumdobja, vagy kiszakadt a membrán benne. Nézd meg hogy hosszabb állás után marad-e benne pár pedál lenyomásához elegendő vákum, (álló motornál)vagy már az első lenyomáskor kemény a pedál és indításkor szívja csak be.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy kilyukadt a fékrásegítő vákumdobja, vagy kiszakadt a membrán benne. Nézd meg hogy hosszabb állás után marad-e benne pár pedál lenyomásához elegendő vákum, (álló motornál)vagy már az első lenyomáskor kemény a pedál és indításkor szívja csak be.

okés köszi megnézem .

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
14 hours ago, Hjoe írta:

Új kézifék bowdenhez adják azt a kis lemezt, amit a porvédó lemez elé kell pattintani?

 

14 hours ago, wookie írta:

Nem túlzottan. 

Én még sose kaptam hozzá, nincs is mindenhol, ha jól rémlik a cromaxban hoztak. De mivel csak egyet, a másikat lemezből gyártottam le.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Egy kérdés a szakértőkhöz: az Astra (1.4) alap főfékhengere 20.6mm-es, ha jól tudom. Ha előre 256-os féket tenne vki, úgy, hogy hátul marad a dob, és nem ABS-es a jármű, kell-e nagyobbra cserélni a főfékhengert? És ha igen, mekkora javasolt? 22.2-es már elég lehet?, pl. ez: katt

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.