Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Halihó mindenkinek!! Szeretnék eladni egy Fk ültetőrugó szettet B Corsa alá. 40mm-t ültet. Az ára csak nektek 12.000Ft. Köszönöm!! Illetve lenne még egy szett 13-as nyári gumi-felni szettem 90%-os Debica 165/70 R 13-as gumikkal. A nyári szett tartalmazza a felniket, és a gumikat. Az ára 40.000 magyar forint! Köszönöm!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nemrég lettem egy 1995-ös 1.4-es Corsa B Swing tulajdonosa, ráadásul ez az első autóm. Szeretnék javítani egy-két dolgot az autóban, és van egy-két alkatrész, amit okvetleenül szeretnék cserélni benne. Ilyen például az első ajtók kárpitja, és a műanyag borítása, mert valami oknál fogva az előző tulajdonos úgy gondolta hogy nem a műanyag borítás alá építi be a hanszórókat az ajtóba (amit egyébként összeolvasztott egy forrasztóval), hanem a kárbitba egy karikát vágva belecsavarozta. Ez mondanom sem kell "szebb" látvány mint amilyennek hangzik, éppen ezért cserélni szeretném az említett darabokat, csak nem tudom hogy hol találhatnék jobb állapotú, ajtókárpitot. Tudnátok segíteni hogy Miskolcon, vagy környékén hol találhatnék ilyet?

Másik érdekes alkatrész a levegő keringető rendszer váltó kapcsolója, amivel belső levegő keringetésre tudom állítani a klímát. Át akartam billenteni a kapcsolót, erre a kis gombocska elrepül az utastérbe, és azóta vissza sem tudom tenni a helyére a gombot. Mintha az egész kapcsoló ville, amire a gomb kerülne beljebb csúszott volna a műszerfalba. Hogy tudnék ehhez hozzá kezdeni?

Utolsó kérdésem a kilóméterórára irányulna. Láttam más Corsákban olyan műszer panelt ami a kilóméterórán kívül a fordulatszám mérőt is tartalmazta. Az enyém nem ilyen, de ha cserélni szeretném, az egyáltalán reális elképzelés lenne? Kicserélhető a műszerpanel egy fordulatszám-mérősre, úgy hogy természetesen működjön is a fordulatszám mérő? Ha igen mekkora munkát igényel a műszerfal ki és visszaszerelésén kívül?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nemrég lettem egy 1995-ös 1.4-es Corsa B Swing tulajdonosa, ráadásul ez az első autóm. Szeretnék javítani egy-két dolgot az autóban, és van egy-két alkatrész, amit okvetleenül szeretnék cserélni benne. Ilyen például az első ajtók kárpitja, és a műanyag borítása, mert valami oknál fogva az előző tulajdonos úgy gondolta hogy nem a műanyag borítás alá építi be a hanszórókat az ajtóba (amit egyébként összeolvasztott egy forrasztóval), hanem a kárbitba egy karikát vágva belecsavarozta. Ez mondanom sem kell "szebb" látvány mint amilyennek hangzik, éppen ezért cserélni szeretném az említett darabokat, csak nem tudom hogy hol találhatnék jobb állapotú, ajtókárpitot. Tudnátok segíteni hogy Miskolcon, vagy környékén hol találhatnék ilyet?

Másik érdekes alkatrész a levegő keringető rendszer váltó kapcsolója, amivel belső levegő keringetésre tudom állítani a klímát. Át akartam billenteni a kapcsolót, erre a kis gombocska elrepül az utastérbe, és azóta vissza sem tudom tenni a helyére a gombot. Mintha az egész kapcsoló ville, amire a gomb kerülne beljebb csúszott volna a műszerfalba. Hogy tudnék ehhez hozzá kezdeni?

Utolsó kérdésem a kilóméterórára irányulna. Láttam más Corsákban olyan műszer panelt ami a kilóméterórán kívül a fordulatszám mérőt is tartalmazta. Az enyém nem ilyen, de ha cserélni szeretném, az egyáltalán reális elképzelés lenne? Kicserélhető a műszerpanel egy fordulatszám-mérősre, úgy hogy természetesen működjön is a fordulatszám mérő? Ha igen mekkora munkát igényel a műszerfal ki és visszaszerelésén kívül?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Hali! Face-en van egy pár zárt csoport opel adok veszek és van corsa club is plusz annak is külön adok veszek oldala ahol mindennap látom ezeket a dolgokat amik neked kellenek. Ha nincs épp kérdezz!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Utolsó kérdésem a kilóméterórára irányulna. Láttam más Corsákban olyan műszer panelt ami a kilóméterórán kívül a fordulatszám mérőt is tartalmazta. Az enyém nem ilyen, de ha cserélni szeretném, az egyáltalán reális elképzelés lenne? Kicserélhető a műszerpanel egy fordulatszám-mérősre, úgy hogy természetesen működjön is a fordulatszám mérő? Ha igen mekkora munkát igényel a műszerfal ki és visszaszerelésén kívül?

Ezen kívül már csak az a kérdés, hogy el van-e vezetve a fordulatszámjel a műszeregység csatlakozójáig. Nekem a 93-as C12NZ-ben el volt vezetve, ezért a műszeregység cseréjén, és a bowden csatlakoztatásán kívül semmi dolgom nem volt vele, és működik. Állítólag ezt a vezetéket a későbbi modelleknél már kispórolták, de meg kell nézni, akkor lesz biztos. Ha nincs elvezetve, akkor el kell vezetni az ECU-tól.

Még egy dolog, próbálj olyan fordulatszámmérős műszeregységet keríteni, aminek km órája azonos a jelenlegiddel. A W illetve K utáni szám lehetőleg egyezzen. HA elektromosod van, akkor elektromos legyen az új is. Ha végképp nem találsz olyat, ami neked kell, akkor sincs nagy gond, mert maga a km számláló átcserélhető a fordulatszámmérős és a fordulatszámmérő nélküli műszeregységek között. A számlap különbözik c sak, amit a mutató kipattintása után át kell rakni. Hála Csigi-nek, már ezt is tudjuk :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nemrég lettem egy 1995-ös 1.4-es Corsa B Swing tulajdonosa, ráadásul ez az első autóm. Szeretnék javítani egy-két dolgot az autóban, és van egy-két alkatrész, amit okvetleenül szeretnék cserélni benne. Ilyen például az első ajtók kárpitja, és a műanyag borítása, mert valami oknál fogva az előző tulajdonos úgy gondolta hogy nem a műanyag borítás alá építi be a hanszórókat az ajtóba (amit egyébként összeolvasztott egy forrasztóval), hanem a kárbitba egy karikát vágva belecsavarozta. Ez mondanom sem kell "szebb" látvány mint amilyennek hangzik, éppen ezért cserélni szeretném az említett darabokat, csak nem tudom hogy hol találhatnék jobb állapotú, ajtókárpitot. Tudnátok segíteni hogy Miskolcon, vagy környékén hol találhatnék ilyet?

Másik érdekes alkatrész a levegő keringető rendszer váltó kapcsolója, amivel belső levegő keringetésre tudom állítani a klímát. Át akartam billenteni a kapcsolót, erre a kis gombocska elrepül az utastérbe, és azóta vissza sem tudom tenni a helyére a gombot. Mintha az egész kapcsoló ville, amire a gomb kerülne beljebb csúszott volna a műszerfalba. Hogy tudnék ehhez hozzá kezdeni?

Utolsó kérdésem a kilóméterórára irányulna. Láttam más Corsákban olyan műszer panelt ami a kilóméterórán kívül a fordulatszám mérőt is tartalmazta. Az enyém nem ilyen, de ha cserélni szeretném, az egyáltalán reális elképzelés lenne? Kicserélhető a műszerpanel egy fordulatszám-mérősre, úgy hogy természetesen működjön is a fordulatszám mérő? Ha igen mekkora munkát igényel a műszerfal ki és visszaszerelésén kívül?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Az ajtókárpitok cseréje nem nagy feladat, a középkonzolt se olyan nehéz megbontani. A műszer egység cseréje viszont kicsit szívós lehet, de nem te leszel az első aki belefog ;) Szerezz be ami kell és én azt hiszem max egy délután alatt megvan az egész :D Ha ügyes vagy! Módosítva : Lacq
Link to comment
Megosztás:

Ezen kívül már csak az a kérdés, hogy el van-e vezetve a fordulatszámjel a műszeregység csatlakozójáig. Nekem a 93-as C12NZ-ben el volt vezetve, ezért a műszeregység cseréjén, és a bowden csatlakoztatásán kívül semmi dolgom nem volt vele, és működik. Állítólag ezt a vezetéket a későbbi modelleknél már kispórolták, de meg kell nézni, akkor lesz biztos. Ha nincs elvezetve, akkor el kell vezetni az ECU-tól.

Még egy dolog, próbálj olyan fordulatszámmérős műszeregységet keríteni, aminek km órája azonos a jelenlegiddel. A W illetve K utáni szám lehetőleg egyezzen. HA elektromosod van, akkor elektromos legyen az új is. Ha végképp nem találsz olyat, ami neked kell, akkor sincs nagy gond, mert maga a km számláló átcserélhető a fordulatszámmérős és a fordulatszámmérő nélküli műszeregységek között. A számlap különbözik c sak, amit a mutató kipattintása után át kell rakni. Hála Csigi-nek, már ezt is tudjuk :)

Nekem ha jól emlékszem (most nincs nálam a forgalni) '94-es C14NZ van benne. Sajnos nem tudom hogy ez azt jelenti-e hogy azon a bizonyos időn túli ahol már "kifelejtették" belőle a kábelt. Egyébként milyen kábelről is beszélünk? valami szalagkábelt keressek majd, vagy csak 2-3 "sima" kábelt?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok emberek! Valaki tudná nekem illusztrálni így maszekba, hogy X14XE motornál hol van a hőfok jeladó? Hálás köszönetem!

Üdv!

Elvileg a termosztát ház alatt.

CG2EU.jpg

Ilyesmit keress, legalább is a C12NZ ilyet cseréltem. Annak a szívótorok alatt volt a helye, hátul. Amire nálam 1 vezeték megy az az óra jeladója.

1-4518e6a8507cb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nekem olyan probémám van (többek között), hogy hóolvadás után, vagy erős esőzést követően ha beülök a kocsiba, a kesztyűtartó alatti kis polcon (a kesztűtartóban cseppet sem) áll a víz. Nem hűtőfolyadék, nem olaj. Egyszerű víz. Van ötletetek hogy mi csúszhatott szét, vagy lyukadhatott ki? Hol kezdjem el keresni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nekem olyan probémám van (többek között), hogy hóolvadás után, vagy erős esőzést követően ha beülök a kocsiba, a kesztyűtartó alatti kis polcon (a kesztűtartóban cseppet sem) áll a víz. Nem hűtőfolyadék, nem olaj. Egyszerű víz. Van ötletetek hogy mi csúszhatott szét, vagy lyukadhatott ki? Hol kezdjem el keresni?

A szélvédő alatti műanyag vízvetőt kell megnézni nem-e lyukas, vagy törött, mert a szellőzőn keresztül befolyhat a víz, illetve ki kell szerelni a kesztyűtartót és az alatta található polcot, aztán felül a tűzfal illesztését meg kell nézni, közben érdemes pl slaggal locsolni egyből feltűnik hol enged.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Segítség!

Ma ebben a szép időben gondoltam kiporszívózom a kocsit,ahogy kivettem a gumitálcát az utastérböl megláttam valami fehér izzét,hát penész b...meg!:-@

Az egész kárpit szószerint totyog a vízben

Kérdésem az lenne alul,hogy juthatott be ennyi víz?még mielött valaki azt mondaná szét van rohadva,nem nincs

Link to comment
Megosztás:

Segítség!

Ma ebben a szép időben gondoltam kiporszívózom a kocsit,ahogy kivettem a gumitálcát az utastérböl megláttam valami fehér izzét,hát penész b...meg!:-@

Az egész kárpit szószerint totyog a vízben

Kérdésem az lenne alul,hogy juthatott be ennyi víz?még mielött valaki azt mondaná szét van rohadva,nem nincs

Könnyen lehet, hogy pont ugyanaz a jelenség és magyarázata, mint kastonoriginal kollégának pár hozzászólással fentebb.

Link to comment
Megosztás:

Segítség!

Ma ebben a szép időben gondoltam kiporszívózom a kocsit,ahogy kivettem a gumitálcát az utastérböl megláttam valami fehér izzét,hát penész b...meg!:-@

Az egész kárpit szószerint totyog a vízben

Kérdésem az lenne alul,hogy juthatott be ennyi víz?még mielött valaki azt mondaná szét van rohadva,nem nincs

Neked is és az elözőnek is azt javaslom hogy vegyétek ki az akksit és nézzétek meg az akksitálcát...Hajlamos a víz elvezető eldugulása miatt kirohandni és ha tűzfalnál rohadt ki akkor ott bemegy a víz. többen jártak már igy...

Link to comment
Megosztás:

Multhónapban töltöttem az aksim,akkor megnéztem az aksi alatti területet,hát csodálkoztam,hogy megtartja az aksit mest szanaszét van rohadva,lehetséges,hogy ott folyik be a NAGY lyukakon?

Ha a tűzfalon ott ahol bemegy a kábel korbács és az mellett a fütés müanyagja mellet szokott vagyis tud bemenni ha már szétvan rohadva. Képet tudsz majd feltenni ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nekem olyan probémám van (többek között), hogy hóolvadás után, vagy erős esőzést követően ha beülök a kocsiba, a kesztyűtartó alatti kis polcon (a kesztűtartóban cseppet sem) áll a víz. Nem hűtőfolyadék, nem olaj. Egyszerű víz. Van ötletetek hogy mi csúszhatott szét, vagy lyukadhatott ki? Hol kezdjem el keresni?

üdv!

az akkumulátor mögötti műanyag részt vagy leveszed vagy körbe húzod szilóval és a probléma máris mególdódott, az évek során sajnos eltorzul a műanyag a tűzfaltól, vagy a szigetelés már nem zár rendesen l, tehát a pollellnszűrőtől az aksi felé keresd a hibát

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új fórumozó lennék és elnézést ha valamit nem jól csinálok, de volna egy kérdésem, mégpedig,

hogy van egy kis corsám, egy C12NZ motor kódú, és a hűtő hőmérséklet a műszeremen már jól a pirosban járt álló helyzetbe alapjáraton, és nem kapcsolt be a ventilátor. Lehúztam a sarut összezártam a vezetéket indult a ventilátor lehült majd leállítottam és kicseréltem a jeladót újra. Az sem indította a ventilátort, úgy jól a piros mezőbe járt a mutató 110C° fok körül, a műszer szerint. Mit csináltam rosszul mi lehet a baj, hogy nem indul el a hűtés. Az új gomba hőfoka 95/100. Tudja e valaki, hogy lehet e kisebb hőfokút kapni, ha van akkor milyen értékű, vagy valami más baja lehet a kis járgányomnak. Menet közbe nem megy fel a hőfok, csak beszélgettünk és járt a motor alapjáraton,

ez véletlen észrevétel volt, de nyáron melegbe könnyen előfordulhat csúcsba araszolva úgyan ez.

Üdv mindenkinek! köszönöm előre is a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új fórumozó lennék és elnézést ha valamit nem jól csinálok, de volna egy kérdésem, mégpedig,

hogy van egy kis corsám, egy C12NZ motor kódú, és a hűtő hőmérséklet a műszeremen már jól a pirosban járt álló helyzetbe alapjáraton, és nem kapcsolt be a ventilátor. Lehúztam a sarut összezártam a vezetéket indult a ventilátor lehült majd leállítottam és kicseréltem a jeladót újra. Az sem indította a ventilátort, úgy jól a piros mezőbe járt a mutató 110C° fok körül, a műszer szerint. Mit csináltam rosszul mi lehet a baj, hogy nem indul el a hűtés. Az új gomba hőfoka 95/100. Tudja e valaki, hogy lehet e kisebb hőfokút kapni, ha van akkor milyen értékű, vagy valami más baja lehet a kis járgányomnak. Menet közbe nem megy fel a hőfok, csak beszélgettünk és járt a motor alapjáraton,

ez véletlen észrevétel volt, de nyáron melegbe könnyen előfordulhat csúcsba araszolva úgyan ez.

Üdv mindenkinek! köszönöm előre is a segítséget.

Szia, üdv erre!

A nálam tapasztaltabbak majd megválaszolják a kérdésed. Hirtelen csak az jutott eszembe, hogy valaki emlegette egyszer a kiegyenlítő tartály kupakját, hogy ha a benne lévő pici szelep nincs rendben, akkor is forrhat a víz, mert nem tud kialakulni túlnyomás. Hogy Nálad ez lesz-e a baj, azt nem tudom, várjuk meg, mit mondanak a tőlem okosabbak. Többen vannak itt, akik tudják, hogyan néz ki az NZ belső vizes lelkivilága. Termosztát, szivattyú, és a többiek.

Sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új fórumozó lennék és elnézést ha valamit nem jól csinálok, de volna egy kérdésem, mégpedig,

hogy van egy kis corsám, egy C12NZ motor kódú, és a hűtő hőmérséklet a műszeremen már jól a pirosban járt álló helyzetbe alapjáraton, és nem kapcsolt be a ventilátor. Lehúztam a sarut összezártam a vezetéket indult a ventilátor lehült majd leállítottam és kicseréltem a jeladót újra. Az sem indította a ventilátort, úgy jól a piros mezőbe járt a mutató 110C° fok körül, a műszer szerint. Mit csináltam rosszul mi lehet a baj, hogy nem indul el a hűtés. Az új gomba hőfoka 95/100. Tudja e valaki, hogy lehet e kisebb hőfokút kapni, ha van akkor milyen értékű, vagy valami más baja lehet a kis járgányomnak. Menet közbe nem megy fel a hőfok, csak beszélgettünk és járt a motor alapjáraton,

ez véletlen észrevétel volt, de nyáron melegbe könnyen előfordulhat csúcsba araszolva úgyan ez.

Üdv mindenkinek! köszönöm előre is a segítséget.

Az enyémen is ~ 105C kapcsol be. Lehet, hogy a termosztátod lassan nyit. A hőmérő érzékelő a blokk tetején van. A ventilátor kapcsoló pedig a hűtő alján. Nézd meg, hogy a hűtő melegszik-e, mert előfordulhat, hogy abban még nem olyan meleg a hűtőfolyadék, ha a termosztát nem nyit rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Multhónapban töltöttem az aksim,akkor megnéztem az aksi alatti területet,hát csodálkoztam,hogy megtartja az aksit mest szanaszét van rohadva,lehetséges,hogy ott folyik be a NAGY lyukakon?

Az akksitálca nálam is szanaszét van rohadva. Szerencsére ott nem folyik be a víz. Viszont fent az A oszlop és atető találkozásánál vizes a kárpit ha nagyobb eső van. Letömítettem pasztával azt a részt kívülről, de falra hányt borsó volt...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.