Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Hát én hatalmas dilemmában vagyok, mert találtam szép felnit 17"-est, meg találta szép (szerintem) 16"-ost is (MAM Nuvo fekete-acél) . Nem tudom eldönteni melyik legyen, mondjuk a 16" drágább egy tizessel, viszont komfortosabb. Az előző is 16" volt, de az az F-en mutatott jól, szvsz erre a 17" kéne, csak kicsit félek, mert havi 2-3 ezret megyek és néha becsúszik egy kis földút is.

Link to comment
Megosztás:

Hát én hatalmas dilemmában vagyok, mert találtam szép felnit 17"-est, meg találta szép (szerintem) 16"-ost is (MAM Nuvo fekete-acél) . Nem tudom eldönteni melyik legyen, mondjuk a 16" drágább egy tizessel, viszont komfortosabb. Az előző is 16" volt, de az az F-en mutatott jól, szvsz erre a 17" kéne, csak kicsit félek, mert havi 2-3 ezret megyek és néha becsúszik egy kis földút is.

Bátraké a szerencse! <_<

Link to comment
Megosztás:

Bátraké a szerencse! :D

Könnyű mondani. igazából attól félek, hogy :

1. Nagyon country lesz ültetés nélkül 17"-el

2. nagyon rázni fog a 17" /40-es gumával.

Még az 1. nem is biztos hogy magasabb lesz mint most a 195/65 R15-el, de a rázás... :huh:

De a 16" meg nem lesz kicsi alá ültetés nélkül? <_<

Mondjuk az nem rázna annyira.

Na mind1, megálmodom, meg ugye nem mindegy melyik emberke mennyit enged :D

Link to comment
Megosztás:

ENDYKA!!!

Meséld csak el a felnid paramétereit gumástól?

Jól tévedek, hogy 17"-es?

Kéne a többi adat is, mert az a méret tetszik...

Hi! 4X100-as osztású, 7X17es, ET35ös. Én 215/45r17es gumival használom, bár a legjobb a 205/45lenne, következő alkalommal az lesz rajta, de a 215/40r17 is király, csak az nagyon peres. Szal, ha rám hallgatsz maradj a 205ös verziónál, mert az tuti nem ér bele! Nekem kb: 40ezer km-er van a Momo-garnitúrában: 1X kellett kettőt görgőzni, mert sokat járok Pesten ahol rengeteg a kátyú... Üdv: ND

Link to comment
Megosztás:

Könnyű mondani. igazából attól félek, hogy :

1. Nagyon country lesz ültetés nélkül 17"-el

2. nagyon rázni fog a 17" /40-es gumával.

Még az 1. nem is biztos hogy magasabb lesz mint most a 195/65 R15-el, de a rázás... :huh:

De a 16" meg nem lesz kicsi alá ültetés nélkül? <_<

Mondjuk az nem rázna annyira.

Na mind1, megálmodom, meg ugye nem mindegy melyik emberke mennyit enged :D

215/45 felel meg 17be az eredeti 15 ös és gumi méretének. A /40 nem jó, mert az órád is csalni fog.

Link to comment
Megosztás:

215/45 felel meg 17be az eredeti 15 ös és gumi méretének. A /40 nem jó, mert az órád is csalni fog.

Hát az órám így is csal vagy 5-öt. Én a rázkódás miatt aggódom.

Szerintetek?

A Rial 17" 7J ET35 205/40-el.

A MAM 16" 7,5J ET38 205/45-el.

Mit gondoltok? Ültetni nem fogom!!!

RIAL

MAM

Link to comment
Megosztás:

Esetleg még ezt néztem:

17" 7,5J, az ET-t még nem sikerült megszereznem a tulajtól :huh: gumák 205/40

Zender

Ez lenne a legolcsóbb, csak nem tudom hogy mutatna a szekéren <_<

Hali.Én esztétikum szempontjából a MAM-ra voksolnék,de /45-os gumival ültetés nélkül elveszik a sárvédő alatt.A /50-es is igazából ültetéssel nézne jól ki,de arra én sem vállalkozom.

Link to comment
Megosztás:

Hali.Én esztétikum szempontjából a MAM-ra voksolnék,de /45-os gumival ültetés nélkül elveszik a sárvédő alatt.A /50-es is igazából ültetéssel nézne jól ki,de arra én sem vállalkozom.

Mivel 17"-hoz a gyári méret /40, már a /45 is elég meleg, /50 meg tuti nem fér el rendesen......

Nekem 16" van (asszem 7,5x16), 205/50-es gumikkal, és szerintem atom. Majd megnézem az ET-t. A lényeg, hogy pont annyira lóg ki a kasztniból, amennyire lehet, nem ér be sehol, de sokkal jobban néz ki, mint a 15", kifejezetten szélesnek tűnik a kerék, és mivel szépen kijön a széléig, az autó is. Persze, nekem nincs ültetve a gép, pláne hátul a szintszabályzós lengéscsillapítót nem fogom ezért beáldozni.

Link to comment
Megosztás:

Mivel 17"-hoz a gyári méret /40, már a /45 is elég meleg, /50 meg tuti nem fér el rendesen......

Nekem 16" van (asszem 7,5x16), 205/50-es gumikkal, és szerintem atom. Majd megnézem az ET-t. A lényeg, hogy pont annyira lóg ki a kasztniból, amennyire lehet, nem ér be sehol, de sokkal jobban néz ki, mint a 15", kifejezetten szélesnek tűnik a kerék, és mivel szépen kijön a széléig, az autó is. Persze, nekem nincs ültetve a gép, pláne hátul a szintszabályzós lengéscsillapítót nem fogom ezért beáldozni.

Bocsi ha rosszul fejeztem ki magam,a /50-t 16-os felnihez értettem,mert nekem is az van.

Link to comment
Megosztás:

szerintetek mennyit érdemes kiadni a fent említett MAM görgőkért valami mitommilyen kínai gumikkal szerelve használtan?

Hát állapottól függően a felnikért 40-60-ig,ha abból indulunk ki,hogy a gumisok is kb ennyit adnak a használt cuccért.Az új árát nem tudod véletlenül?Az elég jó kiindulási alap lenne.

Link to comment
Megosztás:

Hát állapottól függően a felnikért 40-60-ig,ha abból indulunk ki,hogy a gumisok is kb ennyit adnak a használt cuccért.Az új árát nem tudod véletlenül?Az elég jó kiindulási alap lenne.

Ennek a legolcsóbban akciban 98 garnitúrája, akció nélkül 26/db. Ehez jön a kínai guma, valami NANG-valami. Nem tom mennyit merjek adni értük. <_<

Ezek közül nekem a Rial!!!

Nekem is ez volt a favorit, csak félek a /40-től, hogy szétráz, meg mehetek szezon végén görgőztetni ...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.