Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

A kérdést, hogy ezzel, azzal, amazzal a kütyüvel lehet-e hibakódolvasást csinálni a Vectrán, sokan felteszik. Egyikkel sincs tapasztalat.

A kérdésre mindig azt tudom válaszolni, hogy hibakódolvasásra a legolcsóbb módszer az kínai klón OP-COM, USB-vel, windows XP-vel kombinálva. 10.000 Ft környékén beszerezhető, működik, alap dolgokat lehet vele diagnosztizálni. Otthoni használatra amúgy is indokolatlannak tartom a komolyabb vezeték nélküli interfészeket.

Köszöntem! :)

Van tesómnak ilyen programja, ami élő adattól kezdve mindent felismer, olvas, töröl, de 20km-rel odébb van- ha akarok valamit, mehetek hozzá. :D De akkor nem erőlködök, lényeg, hogy működjön a vas hibamentesen.

Amúgy mióta felújították az önindítót, azóta csak az ABS gyullad ki, de általában el is alszik a 3-4. indításra, néha menet közben is. Kicseréltem a tempomatos féklámpakapcsolót, de nem hozott javulást.

Maradt a hibakód: C0121- Szelep reléABS- hibás működés. ABS javítás lesz belőle. :/

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, hogy az ABS probléma lényegében csak a B2-es Vectráknál jelentkezik. Ezt már megfigyeltem a fórumokon is.

Nekem pl hibátlanul működik a saját kocsimon is (96) meg amit donornak használok azon is (97).

Nekem is ég az ABS lámpa. :) Valami szelep, és egy jeladó. Ez még melós lesz. :(

Link to comment
Megosztás:

Meg lehet oldani a dolgot, de a relé nem megy be a relé foglalatba. Az eredeti relének 4 lába van, az Omegásnak pedig 6. A 6 láb közül 3-at be kell kötni a relé foglalatban lévő megfelelő aljazatba. Plusz a hiányzó 3 vezetékből 2-t felvezetni az ablaktörlő karhoz. A harmadikat pedig testre kötni.

Hmm. És ezt honnan tudom hogy melyik hova?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Gyári xenon lámpát be lehet e rakni? (Nem xenon os gyárilag. 96' os)

Van e valami buktató a dologban?

Helyén gondolom felfogatások passzolnak majd. De állító motor vagy valami plusz vezérlő kell e neki?

Lökhárítóba ablakmosót rakni szerintem nem fog hanyatt dobni senkit. Igazából még talán dizájn elemnek is fel lehet fogni.

De bekötésnél okozhat e nagy fejfájásokat valami?

Következő kérdés pedig. Ablak emelő. Meg vettem. ( Mert ez sem volt benne...) De kábelkötegem nem tartalmaz ránézésre sem plusz szálakat hozzá.

Ilyenkor bontsam le az ajtót húzzak neki egy megfelelő minőségű és szálszámra is jó kábelt vagy hogy álljak neki a dolognak?

Kell e valami plusz ami megint fejfájósra idegtépősre véresre rágom a körmömet re fog rá menni?

Gondolok itt vezérlő elektronikára vagy valami hasonlóra. (Kapcsolót is meg vettem szépen váltó melletti műanyagban van. Szép dizájnos már szint is kapott. Csak épp semmi haszna.)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Gyári xenon lámpát be lehet e rakni? (Nem xenon os gyárilag. 96' os)

Van e valami buktató a dologban?

Helyén gondolom felfogatások passzolnak majd. De állító motor vagy valami plusz vezérlő kell e neki?

Lökhárítóba ablakmosót rakni szerintem nem fog hanyatt dobni senkit. Igazából még talán dizájn elemnek is fel lehet fogni.

De bekötésnél okozhat e nagy fejfájásokat valami?

Következő kérdés pedig. Ablak emelő. Meg vettem. ( Mert ez sem volt benne...) De kábelkötegem nem tartalmaz ránézésre sem plusz szálakat hozzá.

Ilyenkor bontsam le az ajtót húzzak neki egy megfelelő minőségű és szálszámra is jó kábelt vagy hogy álljak neki a dolognak?

Kell e valami plusz ami megint fejfájósra idegtépősre véresre rágom a körmömet re fog rá menni?

Gondolok itt vezérlő elektronikára vagy valami hasonlóra. (Kapcsolót is meg vettem szépen váltó melletti műanyagban van. Szép dizájnos már szint is kapott. Csak épp semmi haszna.)

Be lehet építeni utólag a xenont. De hogy a KRESZ szerint szabályos is legyen, ahhoz kell az automata magasság álíltás, és a fényszórómosó.

Ablakemelőhöz meg kell venni a gyárilag ablakemelős autóból a kábelkötegeket is. Ha ez megvan, akkor már csak az ajtóig kell elvezetni a vezetékeket. Vezérlő elektronika nem kell, mert minden ablakemelő motor tartalmazza. Állandó táp kell nekik (2 vezeték), és le fel húzás vezérlő szál (szintén 2 vezeték).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja.

A sárga az Omié. A fehér van most benn. Nem igazok én ezen ki. :(

A szín nem perdöntő, van szürkében, és sárgában is ugyanez a cikkszámú relé.

Viszont a képen lévő fehér biztosan nem jó, mert az csak egy sima váltórelé. Ilyen van benne eredetileg.

6 érintkezősnek kell lennie, amire vezérlőjel is megy az intervallum állítós ablaktölrő kapcsolóról. És gondolom ebből már kitaláltad, hogy miért nem megy be egy az egyben a régi relé helyére az új.

Én a következőképpen oldottam meg a relé elhelyezését: Kibeleztem egy hasonló 5 érintkezős váltó relét, kivezettem a 3 szükséges vezetéket, és rákötöttem az új relé megfelelő lábaira. A másik 3 vezetéket pedig felvezettem az ablaktölrő kapcsolóhoz, egyik a test, másik kettő pedig rajz szerinti pontokra megy. Íme:

IMG04600-20140316-1554_www.kepfeltoltes.

Egyébként ebben a fos esős időben nagyon jó szolgálatot tesz. Ennál már csak az jobb, amikor automatán állítja az esőérzékelő az eső intenzitásának függvényében :)

Módosítva : hening
Képpel idézés.
Link to comment
Megosztás:

Itt van a rajz:

Ez a relé kell hozzá: GM 90 494 187

Opel Omegában fellelhető.

Szia.

Igen, ez a számú relém van. Ma megpróbáltam bekötni a rajz alapján. Nem sikerült elsőre. Nem igazodok el ezen a rajzon rendesen.

A 31B 52E 15 számú lábakat bekötöttem a reléfoglalat ugyanazon foglalatába. A 31 az test? Mindegy hol?

A kapcsoló felirat, a kar potiját jelenti? Ha igen, akkor ok, hogy az 1 es láb, a fekete-sárga vezetékre megy, de a másik?? És a poti másik vezetékére mi megy? És az 53C? Megpróbáltam az 53C-t a poti másik vezetékére kötni, de nem működött.

Tudsz segíteni? Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Szia.

Igen, ez a számú relém van. Ma megpróbáltam bekötni a rajz alapján. Nem sikerült elsőre. Nem igazodok el ezen a rajzon rendesen.

A 31B 52E 15 számú lábakat bekötöttem a reléfoglalat ugyanazon foglalatába. A 31 az test? Mindegy hol?

A kapcsoló felirat, a kar potiját jelenti? Ha igen, akkor ok, hogy az 1 es láb, a fekete-sárga vezetékre megy, de a másik?? És a poti másik vezetékére mi megy? És az 53C? Megpróbáltam az 53C-t a poti másik vezetékére kötni, de nem működött.

Tudsz segíteni? Előre is köszi.

A 31-es az a test. Kösd valahova a testre értelemszerűen. De ne oda ahonnan a régi relé kapja a testet, mert az a multitimerből kapja.

A rajzon a kapcsoló feliratú doboz illetve az abból kijövő két vezeték az ablaktörlő kar potijának két vezetékét jelenti. Ebből a fekete-sárga vezetéket le kell vezetni a relé 1-es érintkezőjére. A másik vezetéket, a fekete-fehéret pedig az ablaktörlő kapcsoló nagy csatlakozójának (ami rá van dugva az ablaktölrő kapcoslóra) a 9/J lábára kell rákötni. Szintén ennek a nagy csatlakozónak a 3/W lábát pedig le kell vezetni a relé 53C lábára.

Szóval nem olyan egyszerű ez, mint elsőre ahogy tűnik. Én is bogarásztam vagy fél napig a neten fent lévő rajzokat, hogy akkor most mit hova kell kötni. Utánna rajzoltam le magamnak ezt a kézi rajzot.

Link to comment
Megosztás:

A 31-es az a test. Kösd valahova a testre értelemszerűen. De ne oda ahonnan a régi relé kapja a testet, mert az a multitimerből kapja.

A rajzon a kapcsoló feliratú doboz illetve az abból kijövő két vezeték az ablaktörlő kar potijának két vezetékét jelenti. Ebből a fekete-sárga vezetéket le kell vezetni a relé 1-es érintkezőjére. A másik vezetéket, a fekete-fehéret pedig az ablaktörlő kapcsoló nagy csatlakozójának (ami rá van dugva az ablaktölrő kapcoslóra) a 9/J lábára kell rákötni. Szintén ennek a nagy csatlakozónak a 3/W lábát pedig le kell vezetni a relé 53C lábára.

Szóval nem olyan egyszerű ez, mint elsőre ahogy tűnik. Én is bogarásztam vagy fél napig a neten fent lévő rajzokat, hogy akkor most mit hova kell kötni. Utánna rajzoltam le magamnak ezt a kézi rajzot.

Köszönöm.

Így már sikerült. Minden ok, működik. :)

Még egyszer köszi. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

97 es Opel vectra B 1,7 isuzu diesel be lehet rakni Tempomatot ?

Nem sajnos. (De biztos akad nem gyári megoldás vagy Kókány BT. munkatárs)

Mivel neked is ugyan az van mint nekem.

Nem elektromos a pedálod. (Nem elektronika vezérli az adagolót.)

De egy kis öröm hogy nekem 300 ezret ment eddig a gépsas hiba mentesen.

10e km szerviz ,olaj ,szűrők. Csak kasznit kell rendben tartani. (Meg amit még ki gondolsz)

Link to comment
Megosztás:

Nem sajnos. (De biztos akad nem gyári megoldás vagy Kókány BT. munkatárs)

Mivel neked is ugyan az van mint nekem.

Nem elektromos a pedálod. (Nem elektronika vezérli az adagolót.)

De egy kis öröm hogy nekem 300 ezret ment eddig a gépsas hiba mentesen.

10e km szerviz ,olaj ,szűrők. Csak kasznit kell rendben tartani. (Meg amit még ki gondolsz)

De bele lehet rakni. Van gyári bowden húzogató motor 2.0 meg 2,5 bowdenes gázas motorhoz, azt elvileg be lehet építeni. Ugyanaz a funkció, tökmindegy hogy a pillangószelep bowdenjét, vagy az adagoló bowdenjét húzogatják.

De vannak utángyártott bowden húzogató szettek is, azokat is be lehet építeni. Ezeket sem nevezném kókány megoldásnak.

Én ott akadtam el (gyári, 2,5 V6 motorból származó szettel), hogy a tempomat húzogató motort gyári OP COM-mal kellene engedélyezni. A sebességjelet érzékelte, kínai OP COM-mal diagnosztizálva látszik. Valószínű csak engedélyezni kellene, de a kínai OP COM-mal ezt nem lehet. Gyári OP COM kellene, de ae addig még nem jutottam el, hogy szerelőhöz elmenjek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy ecu-t kell cserélnem a kocsimban, és az imoval vagyok bajban, egyszerűen nem találok úgy elado x20xev ecu-t amihez adnák az imokört és chipet is, vagy olyan áron, amit már csak elvből sem adnék meg 10és 20e ft között találtam ecukat a legjobb az 15e-ftot kért érte kértdeztem hogy imokör és chip? ja úgy 50E... üdv újra M.o-n. nem is ez a lényg, fel lehet valahogy programozni a mostani kulcsomat az új ecuhoz? úgy hogy az megbízhatóan üzemeljen, nem tudom milyen az opel imoja, családban roverral szívtunk 2gyári kulcs közül az egyiket elhagytuk, a másik meg ramaty állapotban volt vettünk egy kulcsot/távirányítót. wallisnál fel is programozták, de ahogy éppen kedve volt, volt hogy azonnal volt hogy 2hónap után elfelejtette, és akkor csak a gyári kulcsal/távirányítóval ment mert ott a távirányítóban van az imo és mint ahogy az ajtót nyitotd úgy oldod az imót is. ilyesmit szeretnék elkerülni.

Link to comment
Megosztás:

Figyelj, 1 db immo chip lemásolása 8-15 ezer Ft körül van helytől függően. Akkor ne csodálkozz, hogyha működő ECU-t immo körrel, chipekkel együtt 50-ért adják. Én se adnám oda kevesebbért.

köszönöm a választ, nem szeretnék az anyagi részébe belefolyni de elbontottam pár autót és 15-20értsem mentek sőt a mai napig van olyan ecu-m ami talán keresettebb ennél és nem kell senkinek. a motorikus problémák talán 5%ban van hogy az ecu tönkre megy. és nem a magas árral volt a gondom hanem, ja ha kell alapon meg 2-3X az árat... nekem sem azért kell cserélnem mert tönkre ment...

Módosítva : khena
Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem értek hozzá, így csak azt tudom mondani amit az egyik szerelő ismerősöm mondott.

A tünetek:

- nagyon nehezen indul,

- ha mégis összejön, akkor nincs erő, gázfröccsre fullad

- közlekedni lehet vele, de

- gázpedállal csak óvatosan, mert fullad

- fordulatszám mérő néha váratlanul ugrálni kezd felfelé

- a legváratlanabb pillanatokban akar megállni, pl. 130-as tempónál az autopályán (tempomat mellett) kezdett rángatni, kis híja volt, hogy nem állt le

- 10 felett fogyaszt (2.0 16v)

- diagnosztika szerint motorvezérlő + vezérműtengely jeladó hiba, ez utóbbi cserélve lett madzagostul (alsó és felső is)

ha kiütjük a hibakódot, utána olyan mint újkorában, ha leállítom s próbálom újra indítani kezdődik minden előlröl.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem értek hozzá, így csak azt tudom mondani amit az egyik szerelő ismerősöm mondott.

A tünetek:

- nagyon nehezen indul,

- ha mégis összejön, akkor nincs erő, gázfröccsre fullad

- közlekedni lehet vele, de

- gázpedállal csak óvatosan, mert fullad

- fordulatszám mérő néha váratlanul ugrálni kezd felfelé

- a legváratlanabb pillanatokban akar megállni, pl. 130-as tempónál az autopályán (tempomat mellett) kezdett rángatni, kis híja volt, hogy nem állt le

- 10 felett fogyaszt (2.0 16v)

- diagnosztika szerint motorvezérlő + vezérműtengely jeladó hiba, ez utóbbi cserélve lett madzagostul (alsó és felső is)

ha kiütjük a hibakódot, utána olyan mint újkorában, ha leállítom s próbálom újra indítani kezdődik minden előlröl.

Szia,

Hát én a torpanásnál, EGR-re gondolnék, vagy pedig a gyújtásra.

A gyújtás is tud olyat okozni, hogy gázadásra torpan, de az elektronikusnál max a trafó vagy a gyertya lehet.

De ez csak tipp, mert nekem dieselem van és benzinesekkel csak átmenetileg taliztam.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem értek hozzá, így csak azt tudom mondani amit az egyik szerelő ismerősöm mondott.

A tünetek:

- nagyon nehezen indul,

- ha mégis összejön, akkor nincs erő, gázfröccsre fullad

- közlekedni lehet vele, de

- gázpedállal csak óvatosan, mert fullad

- fordulatszám mérő néha váratlanul ugrálni kezd felfelé

- a legváratlanabb pillanatokban akar megállni, pl. 130-as tempónál az autopályán (tempomat mellett) kezdett rángatni, kis híja volt, hogy nem állt le

- 10 felett fogyaszt (2.0 16v)

- diagnosztika szerint motorvezérlő + vezérműtengely jeladó hiba, ez utóbbi cserélve lett madzagostul (alsó és felső is)

ha kiütjük a hibakódot, utána olyan mint újkorában, ha leállítom s próbálom újra indítani kezdődik minden előlröl.

Célszerű az alapjárati motort is alaposan megtisztítani. Esetleg légtömegmérő csere.

Nekem x20xev-s Vectrám van, abban 2-3 évente cserélni kell a vezérműtengely jeladót, de kizárólag a Siemens típusú oldja meg a problémát, után gyártott nem!

Nekem is nagy a fogyasztásom. Eddig kárpótolt a motor ereje - 136 LE - és a kényelme (automata váltó), de éppen most vagyok túl a motor és a váltó cseréjén, ami a hangulatomat (és a pénztárcámat) rendesen leamortizálta :-(

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem értek hozzá, így csak azt tudom mondani amit az egyik szerelő ismerősöm mondott.

A tünetek:

- nagyon nehezen indul,

- ha mégis összejön, akkor nincs erő, gázfröccsre fullad

- közlekedni lehet vele, de

- gázpedállal csak óvatosan, mert fullad

- fordulatszám mérő néha váratlanul ugrálni kezd felfelé

- a legváratlanabb pillanatokban akar megállni, pl. 130-as tempónál az autopályán (tempomat mellett) kezdett rángatni, kis híja volt, hogy nem állt le

- 10 felett fogyaszt (2.0 16v)

- diagnosztika szerint motorvezérlő + vezérműtengely jeladó hiba, ez utóbbi cserélve lett madzagostul (alsó és felső is)

ha kiütjük a hibakódot, utána olyan mint újkorában, ha leállítom s próbálom újra indítani kezdődik minden előlröl.

A hibakód kiütése nem járó motornál történik. Tehát az első indításnál még jó és utána nem? Két egymás utáni újraindításnál sem? Mindig vagy változó?

Mindig ugyanazok a hibakódok jönnek vissza vagy a vezérműtengelyjeladó már nem jelentkezik a csere óta?

A jelenségek illenek a jeladó hibájára. (nekem is volt egyszer ilyen astrán)

Ha marad a jeladó hiba, akkor első körben javaslom hogy nézzétek át a kábelköteget kontakthiba/szakadás/törés/sérülés után kutatva, utána meg kell próbálni egy gyárira cserélni (ha nem az lett beszerezve).

Ha a jeladó hiba eltűnt, akkor is érdemes lehet átnézni a kábelköteget, de ha marad az ECU hiba (kell pontos hibakód), akkor meg lehet próbálni bontóból beszerezni egy cseredarabot. Általában meg lehet beszélni hoyg csak akkor veszed meg véglegesen ha tényleg azzal van a hiba.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.