Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


forumadmin

Recommended Posts

Nagyon szépen köszönöm a teljes körű válaszokat. Amúgy bajuszkapcsoló+kuplungkapcsoló 12000, az itteni Opel szerviz 8000-ret mondott beszerelésre.

Üdv, és széles utat mindenkinek!

Gabcsi, bocs, a "t" kimaradt... :) (de feltételezem tudtad, hogy Tisztelt akar lenni..)

Link to comment
Megosztás:

Nagyon szépen köszönöm a teljes körű válaszokat. Amúgy bajuszkapcsoló+kuplungkapcsoló 12000, az itteni Opel szerviz 8000-ret mondott beszerelésre.

Üdv, és széles utat mindenkinek!

Gabcsi, bocs, a "t" kimaradt... :) (de feltételezem tudtad, hogy Tisztelt akar lenni..)

Észre sem vettem a hibát... :-)

akkor egy 20-asból megvan.... HAJRÁ.... :D Aztán kérünk visszajelzést tőled is....... csak el ne felejtsd....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy nektek volt-e már ilyen problémátok, illetve tudtok-e valami okosat.

1.7 CDTI Z17 DTH 130e km.

Január óta lassan elkezdett nőni a fogyasztás, az az út amit eddig 5.0-5.5 literes átlagfogyasztással tettem meg az mostanra a 8 litert súrolja. És már füstöl annyira hogy meglátszik a lökhárító alján.

A hűtővízből is összevissza fogy, régebben egy fél ujjnyi hiányzott belőle, aztán 5000km alatt nem fogyott, most már lassan 2 ujjnyi is szokott hiányozni.

Most cseréltem benne olajat 9 hónap és 25e km után. Castrol 5W 30 van benne + olajszűrő és légszűrő.

2011. júniusában volt a 120 ezres nagyszervíz, vezérműszíj, görgők, olaj-lég-üzemanyag szűrő.

OMV-én tankolok, mert novemberben még észrevehető volt a fogyasztásban.

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Hali!

Volt már valakinek olyan, hogy az átlagfogyasztás mérő (közel 350 km egyenletes autópálya használat és kb 60 km külterületi szakasz megtétele után) 1.2 literrel kevesebbet mutatott mint az elfogyasztott gázolaj ? Ez esetleg kalibrálható valahogy ? Az ügy érdekessége, hogy városi használat alatt kevesebbet csal (kb 0,2 - 0,3 liter a különbség)

Előre is köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Peterborough - Békéscsaba oda vissza Opel Astra Caravan 1,7 CDTI

5 személlyel, dugig pakolt csomagtartó

teljes táv 4600 Km

ebből kb 4000 Km autópálya 130 km/óra fölötti tempó

400 km országút kb 90-100 km/óra maxxal

170 km városi max 50 el dúgó nélkül

30 km dúgó 5 km/óra átlaggal ( London elkerülő vicces volt )

5,6 literes átlag

és egy aprócska adalék: semmilyen hibakódot nem produkált, részecskeszűrő elötte is állandóan küldte a hibákat, meg azóta is, de az út alatt semmit sem, lehet erre találták ki a motorját :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

Egy kis apróság aki esetleg 1.4 -es astrát tervez vásárolni (2004-es ferdehátú 1.4xep) !

Budapest-Kisvárda 280 km !

M3-as autópálya 240 km

4 -es főút 40 km

a kocsiban 3-an ültünk és tele volt pakolva mindenféle háztartási cuccokkal. Az autópályán a fordulat 4250-n pörgött és folyamatosan 140-150 km/h között volt a sebesség mérő, kivéve ha valaki 120-al próbált előzni előttem :) A fogyasztásom a fedélzeti computer szerint 7.4 l/100 km-re jött ki, ja és végig ment a klíma !!! Tempomat nélkül, mert az sajna még nincsen!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis apróság aki esetleg 1.4 -es astrát tervez vásárolni (2004-es ferdehátú 1.4xep) !

Budapest-Kisvárda 280 km !

M3-as autópálya 240 km

4 -es főút 40 km

a kocsiban 3-an ültünk és tele volt pakolva mindenféle háztartási cuccokkal. Az autópályán a fordulat 4250-n pörgött és folyamatosan 140-150 km/h között volt a sebesség mérő, kivéve ha valaki 120-al próbált előzni előttem :) A fogyasztásom a fedélzeti computer szerint 7.4 l/100 km-re jött ki, ja és végig ment a klíma !!! Tempomat nélkül, mert az sajna még nincsen!!!

nekem ilyen tempónál van hogy megugrik a fogyasztás 5,8 l/100km-re is

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom. Csomó mindent kipakolt belőle az előző tulaj mielőtt hozzám került. ha nyomkodom a BC gombot csak annyit ír hogy "no function".

Ha a kétsoros TID-nél nagyobb kijelződ van, akkor fel lehet programozni a BC funkciót.

Márkaszervizben is megcsinálják, Tech2 gyári műszer kell hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Pironkodva, de ideírom:

Nekem kb 7.5-8.8 között van a fogyim. Ha tényleg tolom neki (7600-as fordulatig kihuzatva üveghangig :D ;) ), akkor 11-12 litert is ír a BC. Amúgy 1.8-as szívóbenzines Astra H.

Ilyen használat mellett nekem is 12 liter szokott írni! :)

De autópályán tempomattal kényelmes 110-120-as tempónál 6.2-6.7 liter is tud produkálni!

Nem tudom ezek a számok mennyire hitelesek, de volt, hogy 5.2 liter volt az átlagfogyasztásom, természetesen nem városban!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.