Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


forumadmin

Recommended Posts

Nekem -8 fok körül 1.9 volt, 0 fok körül 1.3-1.5 ha a motor meleg és megy a fűtés vagy legkondi akkor 1.1-1.3, ha a motor meleg és nem megy a fűtés/légkondi akkor 0.9-1.0.

Felmerül bennem a kérdés, hogy van-e értelme ezeket az értékeket hasonlítgatni?

Igen. Alapjárati. A motor ugyanolyan hőmérsékletű volt, hiszen előtte is mentem vele, meg a csere után is kb. fél órát közlekedtem a pesti forgalomban.

Hidegen nálam 1.3-1.5 körül van.

Link to comment
Megosztás:

Nekem -8 fok körül 1.9 volt, 0 fok körül 1.3-1.5 ha a motor meleg és megy a fűtés vagy legkondi akkor 1.1-1.3, ha a motor meleg és nem megy a fűtés/légkondi akkor 0.9-1.0.

Felmerül bennem a kérdés, hogy van-e értelme ezeket az értékeket hasonlítgatni?

Nem sok. De megnyugtatásul az enyém is pont ennyit mutat, ugyanez a motor. Nekem a BC legutóbb eléggé elszámolta magát, fene se érti ezt. 57,8 liter elfogyasztását mért az 52,7-re. Mindegy, a kis mutatóban lehet bízni. Pedig annak idején korrigálva is volt. Egyébbként legtöbbször elég pontos (1 liternél kisebb az eltérés).

Link to comment
Megosztás:

Nem sok. De megnyugtatásul az enyém is pont ennyit mutat, ugyanez a motor. Nekem a BC legutóbb eléggé elszámolta magát, fene se érti ezt. 57,8 liter elfogyasztását mért az 52,7-re. Mindegy, a kis mutatóban lehet bízni. Pedig annak idején korrigálva is volt. Egyébbként legtöbbször elég pontos (1 liternél kisebb az eltérés).

Hogyan lehet korrigálni? Nálam jó egy literrel alul mér a BC.

Link to comment
Megosztás:

Hogyan lehet korrigálni? Nálam jó egy literrel alul mér a BC.

Tech2-vel, és talán opcom-mal is. A ténylegesen tankolt és a BC szerinti elfogyasztott mennyiséget kell megadni, és abból arányosítva korrigál. Ha jól emlékszem, akkor a motorvezérlőben lehet elérni ezt az opciót (és talán csak dízel motoroknál, de ez nem biztos).

Az ingadozások miatt célszerű több tankolást is feljegyezni, és csak utána módosítani.

Link to comment
Megosztás:

Én úgy tudom, hogy erősített futómű.

A futómű tényleg jó, bár nem tudom, hogy mennyivel másabb. Az autó viszont sokkal magasabb mint a Focus és mégsem instabil. Múltkor későn vettem észre egy fekvő kollégát a József Attila lakótelepen, siettünk. Amíg lehetett fékeztem, utána felengedtem, és repültünk egy K.I.T.T. félét. :-)

A lényeg, semmi baja nem lett. A Focussal szerintem otthagytuk volna az elejét-alját, az biztos.

A csomagtartó sajnos elég kicsi, nehéz belepajszerolni a cuccot. Ezen kívül én elégedett vagyok vele, volt már egy-két húzósabb futam a városban, de jól bírta.

A tolatóradar furcsa egy kicsit, eddig csak Transitnál használtam ilyet. Az Astrán pl. oldalra is pásztáz, és furcsa, hogy amikor szűk helyről állok ki, jelez.

A fogyasztás pedig a Focusok 12-14 literes étvágyához képest kiváló. Szerintem ez az 1.6-os 115 lovas motor egész jó.

Link to comment
Megosztás:

A tolatóradar furcsa egy kicsit, eddig csak Transitnál használtam ilyet. Az Astrán pl. oldalra is pásztáz, és furcsa, hogy amikor szűk helyről állok ki, jelez.

Ja, ez nálam is így van. Amikor állok ki tolatva, a kétszárnyú kaput két oldalt is érzékeli és csipog. De már megszoktam hogy olyankor nem kell foglalkozni vele. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Az elmúlt hónapban boldog tulajdonosa lettem 1.8 (Z18XER) motoros Astra-nak. Ezt a fajta motort csak ajánlani tudom, ha bárki ezen a típuson gondolkozna. Sokat vacilláltam a szokásos dízel benzin kérdésen, de álmaimban sem mertem gondolni h. 6.2 literes fogyival el lehet vele járni és mellékesen az ereje sem rossz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az elmúlt hónapban boldog tulajdonosa lettem 1.8 (Z18XER) motoros Astra-nak. Ezt a fajta motort csak ajánlani tudom, ha bárki ezen a típuson gondolkozna. Sokat vacilláltam a szokásos dízel benzin kérdésen, de álmaimban sem mertem gondolni h. 6.2 literes fogyival el lehet vele járni és mellékesen az ereje sem rossz.

Szia!

Nekem is egy ilyen motorral szerelt kombi van. Én főképp Budapesten használom illetve autópályán havi 400-500 km erejéig. Nekem 9.9 a fogyasztás így. Viszony indulás után fulladozik a motor amit talán szivooldali szelep hiba okoz. Gondolom ez a fogyasztasnak sem tesz jót.

Egyébként én is imádom ezt a motort erős nyomatékos a kombi ezzel a motorral 190-es Tempó kellemesen tartható.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem is egy ilyen motorral szerelt kombi van. Én főképp Budapesten használom illetve autópályán havi 400-500 km erejéig. Nekem 9.9 a fogyasztás így. Viszony indulás után fulladozik a motor amit talán szivooldali szelep hiba okoz. Gondolom ez a fogyasztasnak sem tesz jót.

Egyébként én is imádom ezt a motort erős nyomatékos a kombi ezzel a motorral 190-es Tempó kellemesen tartható.

Két hete vagyok túl egy termosztát cserén, kb 1 litert számított. Előtte mindig 60-70 fokos volt a hűtővíz. A 6.2 literes fogyi volt a legkisebb amit eddig produkált. A legutóbbi Németországi túrában 4 személlyel átlag 100 km/órás (max 150) tempóval 7.4 liter volt az átlag.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

150 km pályázás után lőttem egy képet a Bc-ről.

Mondanom sem kell, hogy nem egy gyilkos tempóról van szó :D

Szia, grat a fogyihoz, nekem is ennyi volt legutóbb az átlagom, de az 1.3 CDTI, igaz, 4 személy, full csomag és 120 km/h a pályán.

A kijelzőm nekem is ilyen, de nekem vagy csak a BC-t mutatja, vagy csak a rádióállomást.

Hogy tudod beállítani, hogy mindkettőt egyszerre mutassa?

Link to comment
Megosztás:

Szia, grat a fogyihoz, nekem is ennyi volt legutóbb az átlagom, de az 1.3 CDTI, igaz, 4 személy, full csomag és 120 km/h a pályán.

A kijelzőm nekem is ilyen, de nekem vagy csak a BC-t mutatja, vagy csak a rádióállomást.

Hogy tudod beállítani, hogy mindkettőt egyszerre mutassa?

Ez 2 személlyel csomagok nélküli érték, kb. 100-al tempomattal értem el.

Akkor a Tiéd kevesebbet eszik, mondjuk az nem benzines és valamivel kisebb motor is van benne :)

Azt hittem mindenkinek ilyen adatokat mutat.

Nekem mindig így mutatja, ha váltok a menüben, akkor kb. 10 másodpercig írja menü nevét utána visszaáll.

Ha nincs bekapcsolva a rádió, akkor pedig a menü nevét írja folyamatosan.

Link to comment
Megosztás:

Nektek ugyan annyi fogy, mint amennyit mutat a számláló?

Mert nálam 1-1,5 litert kell hozzáadni hogy megkapja a valós fogyást.

Az is érdekes, hogy két hete 230 km-en 3 személlyel 130-as tempóval 4,7-et írt ki a számláló. Tegnap előtt pedig mivel a pótkerék van fent, ami méretében, mintázatában is más mint a többi és többször ömlött az eső, 90-100-as tempónál nem nyomtam jobban a pályán sem. Ugyanazon az útvonalon, ugyanúgy 3 személlyel többet, 5,1-et írt ki. Ugyanúgy tele tankról indultam de a szintjelző mutatója talán picit, egy hajszállal feljebb állna. Tehát talán mégis kevesebb fogyott, annak ellenére hogy a BC össze-vissza számol mindent.

Link to comment
Megosztás:

Nektek ugyan annyi fogy, mint amennyit mutat a számláló?

Mert nálam 1-1,5 litert kell hozzáadni hogy megkapja a valós fogyást.

Az is érdekes, hogy két hete 230 km-en 3 személlyel 130-as tempóval 4,7-et írt ki a számláló. Tegnap előtt pedig mivel a pótkerék van fent, ami méretében, mintázatában is más mint a többi és többször ömlött az eső, 90-100-as tempónál nem nyomtam jobban a pályán sem. Ugyanazon az útvonalon, ugyanúgy 3 személlyel többet, 5,1-et írt ki. Ugyanúgy tele tankról indultam de a szintjelző mutatója talán picit, egy hajszállal feljebb állna. Tehát talán mégis kevesebb fogyott, annak ellenére hogy a BC össze-vissza számol mindent.

Régebben csalt kb. fél litert, de elvittem és bekalibrálták rendesen.

Most már a km óra is ugyanannyit mutat, mint teszt üzemmódban és a fogyasztásmérő is helyes.

GID kijelzőnél nem tudtuk beállítani, mert elvileg más a kijelzőben valami, mivel a kocsim facelift előtti...

Link to comment
Megosztás:

Régebben csalt kb. fél litert, de elvittem és bekalibrálták rendesen.

Most már a km óra is ugyanannyit mutat, mint teszt üzemmódban és a fogyasztásmérő is helyes.

GID kijelzőnél nem tudtuk beállítani, mert elvileg más a kijelzőben valami, mivel a kocsim facelift előtti...

Ezek szerint lehet állítgatni a km-órát a menüs sebességmérőhöz?

Link to comment
Megosztás:

Nektek ugyan annyi fogy, mint amennyit mutat a számláló?

Mert nálam 1-1,5 litert kell hozzáadni hogy megkapja a valós fogyást.

Az is érdekes, hogy két hete 230 km-en 3 személlyel 130-as tempóval 4,7-et írt ki a számláló. Tegnap előtt pedig mivel a pótkerék van fent, ami méretében, mintázatában is más mint a többi és többször ömlött az eső, 90-100-as tempónál nem nyomtam jobban a pályán sem. Ugyanazon az útvonalon, ugyanúgy 3 személlyel többet, 5,1-et írt ki. Ugyanúgy tele tankról indultam de a szintjelző mutatója talán picit, egy hajszállal feljebb állna. Tehát talán mégis kevesebb fogyott, annak ellenére hogy a BC össze-vissza számol mindent.

Nekem érdekes módon a fedélzeti felfelé csal kicsit: 5,0-ás átlagot mutat, a teli tank-teli tank módszerrel meg rendszeresen 2-3 decivel kevesebbet mérek, ugyanannál a kútnál/kútfejnél, első kattanásig tankolva.

Link to comment
Megosztás:

Nekem érdekes módon a fedélzeti felfelé csal kicsit: 5,0-ás átlagot mutat, a teli tank-teli tank módszerrel meg rendszeresen 2-3 decivel kevesebbet mérek, ugyanannál a kútnál/kútfejnél, első kattanásig tankolva.

Nekem kb jó volt ez a módszer úgy hogy púposra tankoltam :) kb 1-1.5 litert még engedtem rá lekattanás után és úgy 1-2 dl volt a tankolt és az elfogyasztott között

A kannás tankolásnál pedig nem kattan le :D

Link to comment
Megosztás:

Ezek szerint lehet állítgatni a km-órát a menüs sebességmérőhöz?

Ezt nem tudom pontosan, de azt vettem észre, hogy diagnosztika előtt nem ugyanazt mutatta.

Mióta meg lett csinálva a frissítés, azóta ugyanazt mutatja mindkettő.

Link to comment
Megosztás:

Azt hittem mindenkinek ilyen adatokat mutat.

Nekem mindig így mutatja, ha váltok a menüben, akkor kb. 10 másodpercig írja menü nevét utána visszaáll.

Ha nincs bekapcsolva a rádió, akkor pedig a menü nevét írja folyamatosan.

Nekem tök más:). Pillanatnyi fogyasztást ír, meg úgy tökre más, pedig nekem is bid-em van. Gondolom szoftver kérdése.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tesztelgetem most az autóm fogyasztását, és nem tudom mit is gondoljak, kicsit soknak találom! Városban 8-8,5, vegyesben pedig 7-7,5, úgy, hogy nem megy a fordulatszámmérő 2000 fölé, sőt, inkább olyan 1750-nél el van váltva mindig. Szerintetek, nem sok ez egy kicsit? Köszi! G.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tesztelgetem most az autóm fogyasztását, és nem tudom mit is gondoljak, kicsit soknak találom! Városban 8-8,5, vegyesben pedig 7-7,5, úgy, hogy nem megy a fordulatszámmérő 2000 fölé, sőt, inkább olyan 1750-nél el van váltva mindig. Szerintetek, nem sok ez egy kicsit? Köszi! G.

Nem használod te túl alacsony fordulaton? Attól is többlet fogyaszthat. Én a dízelt bőven 2000 fölött váltom el.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.