Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

On 2017. 11. 09. at 18:14, zotya975 írta:

Meg kell próbálni leszedni a kárpitot hogy hozzáférj a zárhoz, ha máshogy nem, akkor  ki kell venni a hátsó ülés támláját és ülőlapját. 

Biztos ami biztos első ajtó felől megnéztem a kábelkorbacsot:

Piros, fehér, zöldfekete, barnafeher SZAKADT!! 

A többi csak félig :S

Tudja valaki ki kicsoda itt? 

Köszönöm!! 

Link to comment
Megosztás:

47 perce, kisp113 írta:

Biztos ami biztos első ajtó felől megnéztem a kábelkorbacsot:

Piros, fehér, zöldfekete, barnafeher SZAKADT!! 

A többi csak félig :S

Tudja valaki ki kicsoda itt?

Korabban az irtad, hallod a motort zummogni, vagyis nem lehetnek teljesen szakadtak az erdekes vezetekek, igy a felig szakadtakat masszirozva erdemes jatszani a taviranyitoval, hatha kinyilik.

Ennek kisse ellentmond az, hogy a rajz szerint a feher a nyitasert felelos drot, bar millio fele rajz van, igy jobb hijan a sajatomat neztem meg (Z17DTH, 2007, REC van, Open & Start nincs).

A motor egysegbe osszesen ot kabel megy: barna, szurke, zold-fekete, piros, feher.

Akarhogy is nezzuk, hosszu tavon mindegyiket ossze kell rakni, a nyitashoz eloszor a feheret erdemes csatlakozasra birni.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 11. 11. at 19:23, kisp113 írta:

Már lebontottam a kárpitot, benne járok kamerával. Nyitás zárásra mozog belül. Sikerült a gyerekzarat is vissza pockolni, mégsem nyílik :(

Sikerült egy stimmelő kapcsrajzot beszerezni, a reteszt nem oldottam ki csak a zárat - jól megszivattam magam. Most már nyitva minden oké, csak a végleges megoldást kell összelegóznpm. (újravezetékelés, átvezető gumi csere)

Köszi a segítsgéget!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok

Nemrég sikerült a G astrát H-ra cserélni, és lenne pár kérdésem. Mivel vegyes kérdések ide írom.

1. Hátsó ajtó alul a gumikédernél megáll a víz, opelműhelyen van leírás hogy a hangszóró mellet folyik be a víz, de ebben nincs hátul hangszóró. Mi a teendő? (még nem szedtem szét)

 2. Vezetőülés sajnos néhány centit (max 1-2 cm) elöre vagy hátra kottyan fékezéskor vagy gyorsításkor, nem nagy dolog de engem idegesít, mit lehet vele tenni? 

3. A nagyobb kijelző van benne, de csak pillanatnyi fogyasztás ír, nem lehetne hogy az átlagot írja ki főképernyőre? 

4. Tud valaki utólag beépíthető jó könyöklőt bele?

5. Z17DTH-nál mi az üzemi höfok? Szerintem 75 C nem elég és termosztát csere lesz

Köszi

Módosítva : tgabor
Link to comment
Megosztás:

2 órája, tgabor írta:

Sziasztok

Nemrég sikerült a G astrát H-ra cserélni, és lenne pár kérdésem. Mivel vegyes kérdések ide írom.

1. Hátsó ajtó alul a gumikédernél megáll a víz, opelműhelyen van leírás hogy a hangszóró mellet folyik be a víz, de ebben nincs hátul hangszóró. Mi a teendő? (még nem szedtem szét)

 2. Vezetőülés sajnos néhány centit (max 1-2 cm) elöre vagy hátra kottyan fékezéskor vagy gyorsításkor, nem nagy dolog de engem idegesít, mit lehet vele tenni? 

3. A nagyobb kijelző van benne, de csak pillanatnyi fogyasztás ír, nem lehetne hogy az átlagot írja ki főképernyőre? 

4. Tud valaki utólag beépíthető jó könyöklőt bele?

5. Z17DTH-nál mi az üzemi höfok? Szerintem 75 C nem elég és termosztát csere lesz

Köszi

Szia!

 1. A hangszóróknál az első ajtónál folyik be a víz, hátsónál még nem hallottam róla. 

3. Melyik az a nagyobb? 4 fajta van belőlük.

5. Ennél a motornál cserélhető a betét, így gyakorlatilag kb. 3-5 ezerért megkapod. A nyitási hőmérséklet 88 C fok körül van. A 75 C fok tartós használat esetén már kevés ilyen időben.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tgabor írta:

3. GID de nekem a hátralévő távolságot írja és a pillanatnyit, ami az opelmuhelyen (H astra vételi tanácsadó) van a képeken az az átlagot is 

Azt nem tudom, hogy a GID évjárat függő-e, de a CID esetében van 2 és 3 soros kijelző. Az utóbbi tudja azt, hogy a pillanatnyi fogyasztás és a hátralévő távolság mellett az átlagot is kijelzi. Ha a GID-ből is van 2 fajta, akkor lehet, hogy neked a régebbi van benne.

Módosítva : Astra555
Link to comment
Megosztás:

7 órája, tgabor írta:

3. GID de nekem a hátralévő távolságot írja és a pillanatnyit, ami az opelmuhelyen (H astra vételi tanácsadó) van a képeken az az átlagot is 

Neked akkor a 2 soros GID van.Létezik 3 soros is (az tudja,amit hiányolsz).Nekem olyan van. :)

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Astra555 írta:

Azt nem tudom, hogy a GID évjárat függő-e, de a CID esetében van 2 és 3 soros kijelző. Az utóbbi tudja azt, hogy a pillanatnyi fogyasztás és a hátralévő távolság mellett az átlagot is kijelzi. Ha a GID-ből is van 2 fajta, akkor lehet, hogy neked a régebbi van benne.

Nem évjárat függő!Bármelyik autóba be lehet szerelni bármelyiket utólag is (ugyanúgy,mint a fejegységeket is lehet cserélgetni szabadon).Nyilván programozni kell őket (le- és feltanítás).

Link to comment
Megosztás:

12 órája, rotel írta:

Nem évjárat függő!Bármelyik autóba be lehet szerelni bármelyiket utólag is (ugyanúgy,mint a fejegységeket is lehet cserélgetni szabadon).Nyilván programozni kell őket (le- és feltanítás).

Az évjárat függőséget a gyári beszerelés esetén értettem. Az enyém 2007-es fl-es, de még a két soros CID van benne. Cserélni persze lehet, de ahogy hallottam, talán lehet a 2 sorosból is 3 sorost csinálni.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Astra555 írta:

Az évjárat függőséget a gyári beszerelés esetén értettem. Az enyém 2007-es fl-es, de még a két soros CID van benne. Cserélni persze lehet, de ahogy hallottam, talán lehet a 2 sorosból is 3 sorost csinálni.

Az évjárat nem meghatározó feltétlenül.Adott évjáratú autóba szereltek BID-et,TID-et,GID-et,CID-et.Inkább felszereltség és megrendelő függő,hogy melyik autóban milyen van.

Link to comment
Megosztás:

56 perce, rotel írta:

Az évjárat nem meghatározó feltétlenül.Adott évjáratú autóba szereltek BID-et,TID-et,GID-et,CID-et.Inkább felszereltség és megrendelő függő,hogy melyik autóban milyen van.

Persze, de ha GID-et kapott egy kocsi, akkor az evjarattol fuggott, hogy az a 2 vagy 3 soros verzio volt.

Csak a fw-en mulik, mit es hogy ir ki, tehat elvileg semmi akadalya az atalakitasnak, de a gyakorlatban ki tudja, mi van, mert valtozhatott a hw is, amikor valtottak a 2 sorrol 3-ra.

Link to comment
Megosztás:

22 órája, rotel írta:

Az évjárat nem meghatározó feltétlenül.Adott évjáratú autóba szereltek BID-et,TID-et,GID-et,CID-et.Inkább felszereltség és megrendelő függő,hogy melyik autóban milyen van.

Csaba érti miről beszélek. Volt váltás a kijelzőknél, így csak az a kérdés mikor került bele gyárilag a 3 soros GID és CID a 2 soros helyett az autókba ha azt kértek bele, vagy éppen az járt a felszereltséghez.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Astra555 írta:

Csaba érti miről beszélek. Volt váltás a kijelzőknél, így csak az a kérdés mikor került bele gyárilag a 3 soros GID és CID a 2 soros helyett az autókba ha azt kértek bele, vagy éppen az járt a felszereltséghez.

Nekem 2007.10.havi az autóm (facelift) Enjoy felszereltséggel és 3 soros GID van benne gyárilag.Van egy jó barátom,akinek 2004-es (valamikor nyáron vette hazai Opel-szalonban,nagyon sok extrával) és abban is 3 soros GID van gyárilag.Azt viszont tudom,hogy mikortól (talán 2010 környéke) már Classic néven futott a gyártás,onnan kezdve nagyon lebutult az Astra sok téren (kijelző,díszlécek kívül-belül stb).A CID egyébként mindig is prémium dolognak számított.Kicsit bele-belenézve a Hahu-s hirdetésekbe,úgy látszik összefüggés van kijelző és klíma között.Manuális klíma esetén szinte nincs GID,csak digitálisnál.

Módosítva : rotel
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, rotel írta:

Nekem 2007.10.havi az autóm (facelift) Enjoy felszereltséggel és 3 soros GID van benne gyárilag.Van egy jó barátom,akinek 2004-es (valamikor nyáron vette hazai Opel-szalonban,nagyon sok extrával) és abban is 3 soros GID van gyárilag.Azt viszont tudom,hogy mikortól (talán 2010 környéke) már Classic néven futott a gyártás,onnan kezdve nagyon lebutult az Astra sok téren (kijelző,díszlécek kívül-belül stb).A CID egyébként mindig is prémium dolognak számított.Kicsit bele-belenézve a Hahu-s hirdetésekbe,úgy látszik összefüggés van kijelző és klíma között.Manuális klíma esetén szinte nincs GID,csak digitálisnál.

Ha hasznaltan vette, egyaltalan nem biztos, hogy a gyari kijelzo van benne...

Megtalaltam most regebbi feljegyzeseimet, azok szerint a 3 soros Delphi Grundig, a 2 soros Siemens VDO gyartmany, igy lehet, hogy nem csak az evjarattol fuggott, hanem hogy eppen melyik beszallitotol rendeltek.

A CID es GID funcioja a navigacio vagy elektronikus klima adatainak kijelzese. Ha ezek egyike sincs, akkor folosleges, valoszinuleg nem is volt nelkuluk rendelheto.

Talan meg a gyari Bluetooth-hoz is kell, de alap felszereltsegnel folosleges.

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.