Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

T Geopake!

" ... Eneos ... dexos2 ..."
A gyártónak nincs Mo-on forgalomban GM dexos2 elfogadással rendelkező olaja.
Csak a gyártó nyilatkozik, azt is egy katalógusban, hogy szerinte 2 olaja teljesíti a követelményt.
A fellelhető termékeken meg vagy van, vagy nincs jelzés.
Műszaki (PDS) adatlap a termékekről nem érhető el.
 

Módosítva : marton.csaba2
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, marton.csaba2 írta:

T Geopake!

" ... Eneos ... dexos2 ..."
A gyártónak nincs Mo-on forgalomban GM dexos2 elfogadással rendelkező olaja.
Csak a gyártó nyilatkozik, azt is egy katalógusban, hogy szerinte 2 olaja teljesíti a követelményt.
A fellelhető termékeken meg vagy van, vagy nincs jelzés.
Műszaki (PDS) adatlap a termékekről nem érhető el.
 

Magyarán mondva nem érdemes használni?

Link to comment
Megosztás:

Úgy látom ez a dexos2 örök téma lesz..
Lassan kezdem azt érezni, a nem dexos2-es olajokban olyan adalékok vannak, amik oldják bizonyos edzett acél fajtákat. (illetve kikezdik a kéregedzést)
Más acélfajták, csapágyak pedig csak az a dexos2-es olajokkal érzik jól magukat.:-)
A réz  (és ötvözetei) siklócsapágyak perselyeivel ugyanaz a helyzet.

Link to comment
Megosztás:

13 perce, egyhapsi írta:

Úgy látom ez a dexos2 örök téma lesz..
Lassan kezdem azt érezni, a nem dexos2-es olajokban olyan adalékok vannak, amik oldják bizonyos edzett acél fajtákat. (illetve kikezdik a kéregedzést)
Más acélfajták, csapágyak pedig csak az a dexos2-es olajokkal érzik jól magukat.:-)
A réz  (és ötvözetei) siklócsapágyak perselyeivel ugyanaz a helyzet.

Villanykörte összeesküvés...:goofy: Ha nem megfelelő dexos2 minősítésű olajat töltesz az opeledbe akkor 20-30 év után tönkremegy, és vehetsz másikat. Direkt csinálták, le merném fogadni....:doze::-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Villanykörte összeesküvés...:goofy: Ha nem megfelelő dexos2 minősítésű olajat töltesz az opeledbe akkor 20-30 év után tönkremegy, és vehetsz másikat. Direkt csinálták, le merném fogadni....:doze::-)

Inkább arról van szó (szerintem), hogy bizonyos tekintetben mi "háttal ülünk a moziban". Miért? Mert mi itt néhányan (mert ez a kis maroknyi csapat az Opel tulajdonosok számához képeset igencsak elenyésző), küzdünk a dexos2 kérdésen. Mi kicsit jobban törődünk az autónkkal mint a nagy átlag és ezért a jobb kenőanyagot keressük hozzá (dexos2 jobb?). Kíváncsi lennék, hogy hány független javító/szerviz köti magát ehhez a követelményhez ha olajcserére visznek hozzá egy Opel-t, vagy hány Opel tulajdonos hallott már dexos2 liszenszről/jóváhagyásról. Mégis jönnek-mennek nagy boldogan ezek az autók és tulajdonosaik a világban. Még a 2000-es évek elején vett egy kedves ismerősöm a Corsa A után egy 2 éves, első tulajos, 30 ezret futott Corsa C-t (igen, láncosat, z12xe-t). Mindig GM 10w40-et tett bele, de azt időben cserélte, rendszeres karbantartást megkapta, 220k km-nél kiütötte alóla egy busz (GTK), a motorjával egy EGR tisztításon kívül sosem volt gondja, pedig utánfutózott is (a fél házát azzal építette fel, figyelt az autóra de eszközként kezelte). A motor egyben áttéve még most is boldogan rohangál talán. Szüleinek F Astra-ja van (Classic I), ő Corsa A-ból ült át Corsa C-be anno (már Ford-os lett), unokatesója F Astra-t hajtott (már Zafia A-t), unokatestvérem hobbiból A Vectra-t építget a HDI PUG mellett (autószerelő egyébként, autóipari mérnök az Audi-nál), nekem F Astra-m volt, lassan 3 éve G Astra és itt hallottam először dexos2-ről nagyjából két és fél éve. A többieket nem kérdeztem, de tartok tőle sosem hallottak még erről a GM követelményről, ellenben nem hullottak szét az autóik, sőt. Ezzel még véletlenül sem azt mondom hogy ne dexos2 kenőanyagot használjunk vagy azt megkérdőjelezzük, de kezeljük helyén a dolgot/jelentőségét. Már várom az első OT rendszámú G Astra-kat (lesz vajon?) bár még vagy 10 év, de kíváncsi leszek hogy a tulajok milyen kenőanyagokat használtak. :icon13:   

Módosítva : Janó32
  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

7 perce, Janó32 írta:

Inkább arról van szó (szerintem), hogy bizonyos tekintetben mi "háttal ülünk a moziban". Miért? Mert mi itt néhányan (mert ez a kis maroknyi csapat az Opel tulajdonosok számához képeset igencsak elenyésző), küzdünk a dexos2 kérdésen. Mi kicsit jobban törődünk az autónkkal mint a nagy átlag és ezért a jobb kenőanyagot keressük hozzá (dexos2 jobb?). Kíváncsi lennék, hogy hány független javító/szerviz köti magát ehhez a követelményhez ha olajcserére visznek hozzá egy Opel-t, vagy hány Opel tulajdonos hallott már dexos2 liszenszről/jóváhagyásról. Mégis jönnek-mennek nagy boldogan ezek az autók és tulajdonosaik a világban. Még a 2000-es évek elején vett egy kedves ismerősöm a Corsa A után egy 2 éves, első tulajos, 30 ezret futott Corsa C-t (igen, láncosat, z12xe-t). Mindig GM 10w40-et tett bele, de azt időben cserélte, rendszeres karbantartást megkapta, 220k km-nél kiütötte alóla egy busz (GTK), a motorjával egy EGR tisztításon kívül sosem volt gondja, pedig utánfutózott is (a fél házát azzal építette fel, figyelt az autóra de eszközként kezelte). A motor egyben áttéve még most is boldogan rohangál talán. Szüleinek F Astra-ja van (Classic I), ő Corsa A-ból ült át Corsa C-be anno (már Ford-os lett), unokatesója F Astra-t hajtott (már Zafia A-t), unokatestvérem hobbiból A Vectra-t építget a HDI PUG mellett (autószerelő egyébként, autóipari mérnök az Audi-nál), nekem F Astra-m volt, lassan 3 éve G Astra és itt hallottam először dexos2-ről nagyjából két és fél éve. A többieket nem kérdeztem, de tartok tőle sosem hallottak még erről a GM követelményről, ellenben nem hullottak szét az autóik, sőt. Ezzel még véletlenül sem azt mondom hogy ne dexos2 kenőanyagot használjunk vagy azt megkérdőjelezzük, de kezeljük helyén a dolgot/jelentőségét. Már várom az első OT rendszámú G Astra-kat (lesz vajon?) bár még vagy 10 év, de kíváncsi leszek hogy a tulajok milyen kenőanyagokat használtak. :icon13:   

Hát nézd...az F-ek nagy részét papik vették akik szociautóról váltottak az első hozzáférhető és hazai nyugati autóra. Ők ( főleg mert új, és garis autó volt) márkaszervizekbe hordták ahol GM-olajat raktak bele már kezdettől fogva és a dexos korszak előtt. Aztán lefutották a maguk 100-200ezer kilóméterét, és "hozzánk" kerültek. Mi meg elkezdtük fikázni a "hamis" GM olajat, és elkezdtük túrni az olaj előírásokat. Nem látom értelmét. A G-k jelentős részébe ugyanilyen motort építettek be, tehát ugyanez a helyzet. Valami jó volt évtizedekig, ( anélkül hogy többet tudtunk volna egy 5-10W 40-es számnál meg egy márkanévnél)ugyanabba a motorba most már nem jó? Csak azért mert több infóhoz férünk hozzá? 

  • Like 4
Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Hát nézd...az F-ek nagy részét papik vették akik szociautóról váltottak az első hozzáférhető és hazai nyugati autóra. Ők ( főleg mert új, és garis autó volt) márkaszervizekbe hordták ahol GM-olajat raktak bele már kezdettől fogva és a dexos korszak előtt. Aztán lefutották a maguk 100-200ezer kilóméterét, és "hozzánk" kerültek. Mi meg elkezdtük fikázni a "hamis" GM olajat, és elkezdtük túrni az olaj előírásokat. Nem látom értelmét. A G-k jelentős részébe ugyanilyen motort építettek be, tehát ugyanez a helyzet. Valami jó volt évtizedekig, ( anélkül hogy többet tudtunk volna egy 5-10W 40-es számnál meg egy márkanévnél)ugyanabba a motorba most már nem jó? Csak azért mert több infóhoz férünk hozzá? 

Ez és Janó32 írása is tartalmazza a lényeget, hogy mint minden technikai eszköznél... a többség csak használja azokat, mindenféle plusz tudás, utánjárás nélkül.

Az F Astra-ról ne írjatok semmit, olaj témás viszonyítást pláne ne. Nekem is volt, most már 300 eKM-en túl járhat az új tulajnál. Azt még az utolsó kvázi NSZK-s barna köpenyesek fejlesztették. Azok a 8 szelepes motorok az örökélet + 1 napra voltak tervezve és szinte bármilyen rendszeresen cserélt 10W-40-el ezt el is érte. A G-nek a kényesebb motorjai a +50% lóerő továbbá alacsonyabb emisszió teljesítése stb. miatt nagyon a határon tervezett, kényes szar... ebben a topikban ezt nem is kell részletezni... 

Véleményem szerint egy 1 év / 10 eKM és normál használat mellett rendszeresen cserélt akármilyen, de ismert márkás 5W-30-as olajjal már sokkal többet tettünk az ügy érdekében, mint sok más laikus.... amilyenekre írásotok is utalt. De mi ezzel nem elégszünk meg és szívatjuk magunkat szabványokkal!! Aztán ha már az is megvan, akkor azon vitázunk, hogy OK, hogy 5W-30 és dexos2, de :: fúj a gyári GM, a Castrol meg a középszerű szar bezzeg ez vagy az a márka stb... stb...

Aztán ha ez megvan, akkor jön valaki, hogy legyen 5W-40 vagy éppen 0W-s olaj és kezdődik a kör újra... Ez egyébként minden szakmai topikban így van... mindegy, hogy annak tárgya autó vagy akármi más. Az ember mérnökszerűen boncolgatja azt ami mások számára csak egy használati tárgy.

Az már bajosabb, hogy közben a szavakon lovagolva, korábbi(!) sérelmeket megtorolva mennek a személyeskedő beszólások is. Amin néha csak pislogok.... de nem kell nekem minden múltbeli sztorit értenem és tudnom... :confused:

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

15 órája, marton.csaba2 írta:

T Geopake!

" ... Eneos ... dexos2 ..."
A gyártónak nincs Mo-on forgalomban GM dexos2 elfogadással rendelkező olaja.
Csak a gyártó nyilatkozik, azt is egy katalógusban, hogy szerinte 2 olaja teljesíti a követelményt.
A fellelhető termékeken meg vagy van, vagy nincs jelzés.
Műszaki (PDS) adatlap a termékekről nem érhető el.
 

Akkor nem nyert a linkelt oldal :)

Link to comment
Megosztás:

22 perce, OpelAtti írta:

Sziasztok, a Fehérváriakat kérdezném.

Nem érek most rá az olajat cserélni/beszerezni. Itt vannak Ők: http://www.szakiolajcsere.hu/

Voltatok már náluk? Azt nézem hogy Castrol és Agip/Eni olajak vannak náluk.

Nem tudom, gondolom a Castrol jobb lehet?

Nem lesz olcsó... Ráadásul állítólag macerás náluk időpontot kérni, mert annyira be vannak táblázva... Ennyire sürget az idő? Egy online shopból megrendeled, 2-3 munkanap alatt megérkezik, elviszed egy szervizbe (privátba mondom hova, nyitásra odaviszed és soron kívül ~2000Ft-ért cserélik szakszerűen és végig ott állhatsz a kocsi mellett), fél óra érkezéstől-távozásig. Persze ha nincs erre idő... 

Link to comment
Megosztás:

17 órája, OpelAtti írta:

Sziasztok, a Fehérváriakat kérdezném.

Nem érek most rá az olajat cserélni/beszerezni. Itt vannak Ők: http://www.szakiolajcsere.hu/

Voltatok már náluk? Azt nézem hogy Castrol és Agip/Eni olajak vannak náluk.

Nem tudom, gondolom a Castrol jobb lehet?

Nem ajánlom őket

Egyszer cseréltettem náluk,Agipot tettek bele elvileg,pár nap múlva autópályán leállt a motor,mert nem volt olajnyomàs(Audi A4 Tdi)hazavontatás,másnap olajcsere(máshol Castrol)és megjavult...

Módosítva : csicsó
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

T Tom82!

"... milyen olajat ..."

dexos2-t teljesítő és Mo-on kapható motorolajok:

 

Mobil 1 ESP 0W-40 olajwebshop.hu
Mobil Super 3000 XE 5W-30 olajdokk.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-40 castrolmintabolt.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-30 olajshop.hu
Castrol Edge Titanium Fst 5W-30 C3 olaj-partner.hu
Castrol Edge Titanium Fst 5W-40 olajshop.hu
Castrol Edge Titanium Fst Turbo Diesel 5W-40 the-filtershop.com
Castrol Magnatec 5W-40 C3 olaj24.hu
Total Quartz Ineo Mc3 5W-30 totalolaj.hu
Elf Evolution Fulltech Msx 5W-30 olajborze.hu
Eni i-Sint Ms 5W-30 olajshop.hu
Shell Helix Ultra AG 5W-30 shellshop.hu
Statoil LazerWay G 5W-30 statoil-motorolaj.hu
Mol Dynamic Gold 5W-30 kenoanyagfutar.hu
Motul Specific dexos2 5W-30 motul-bolt.hu
Omv Bixxol special C3 5W-30 premiumolaj.hu
Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 formula3000.hu
Eneos Premium Hyper 5W-30 szilkerauto.hu
Gulf Formula Gmd 5W-30 gulf.hu
Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 olajborze.hu
Comma Syner-Z 5W-30 gepex.hu
Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 kicsikocsiautosbolt.hu
Genuine GM Motor Oil dexos2 5W-30 autoteka2000.hu
Valvoline SynPower Mst 5W-30 sgconsult.hu

 

Mannol O.e.m. Opel 5W.30 the-filtershop.com
Megol Motorenoel Efficiency 5W-30 goldolaj.hu
Ravenol Longlife LSG SAE 5W-30 sct-hungary.hu
Rowe Hightec Synt Rs 5W-30 Hc-Fe west-autoteka.hu
Midland Axxept 5W-30 midland.hu
Vat Oil SynGold 5W-30 olaj24.hu

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 22. at 11:27, flali írta:

Mióta dexos2 olajakat használok, először jött a hirtelen felerősődő lánczaj (GM 5W-30), majd lánccsere után hidrotőke csattogás (Castrol 5W-40, Mobil XE3000).

Mivel mást nem "változtattam", ezért gondolom, hogy az olajjal van probléma.... (Egyébként nem egy "kopott" motorról van szó, 162 ezer km nem lehet gond, az biztos). De már hallom a "olajprofesszor" megjegyzését a 80 ezer km-ig (szakszerviz által) belerakott GM 10W-40 gyilkolta meg, és elkopott motor.

Na ezt én kiröhögöm. Egyébként 10, de legrosszabb esetben 15.000 km-enként cseréltettem az olajat (gyári szűrő), Opel szerviz, szervizkönyv, lánccsere óta

(152.000 km) már 7-8.000 km-enként cserélem (145/152/160), de úgy látom tök mindegy:cry:

(Mint tudjuk 2006-2009 között nem volt dexos2, tehát az előírásnak megfelelőt tették bele, az adott időszakban)

 

Azt hiszem (lekopogom) megoldódott a hidrotőke csattogás. Az utolsó olajcsere után (162.000 - Mobil XE3000) először semmi változás, majd kb 400 km futás után el kezdett elmaradozni, csökkenni a reggeli "bemelegedési" idő. 800 km megtétele (ebben volt egy 200 km-es fagyizás) után gyakorlatilag teljesen megszünt!

A szomszéd "szaki" szerint mostanra "mosódott" ki teljesen a hidrotőkékből a régi olaj....Meséli, hogy találkozott már hasonló problémával autószerelő pályafutása során,

volt akinek 2-3 olajcsere kellett ehhez a folyamathoz. Sajnos felmerült bennem a korábbi olaj esetében (Castrol Fst) a "hamisítvány" lehetősége is.

Mindegy most már. Asszem megtaláltam a számomra megfelelő olajat, tovább nem kísérletezek. Egyébként is halkabb, egyenletesebb járású lett a motor.

Még egy szösszenet a szakitól: 10 éves autóba miért nem minőségi 10W-40-es olajat raktam, akkor nem lett volna ilyen problémám....

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, flali írta:

Mindegy most már. Asszem megtaláltam a számomra megfelelő olajat, tovább nem kísérletezek. Egyébként is halkabb, egyenletesebb járású lett a motor.

Nagyjából én is így tudom összefoglalni, hogy finomabb lett a motor tőle. Az alapjárati kopogást nem szüntette meg, prémium benzin mellett is jelentkzik.

 A párom Castrol-ról és gyári GM-ről váltott frissen a múlt héten először Mobil Super-ra. Én GM-ről váltottam szinte egyből még anno és ugyanolyan mindkét kocsink mint a tied. Valószínűleg van a Mobil Super 3000 XE 5W-30-nál is jobb olaj, de szerintem ez is egy biztos és megfelelő alternatíva... ha valaki már kiszeretett a tömeges Castrol valamelyik változatából, vagy nem elégedett a gyári GM' olajjal. :icon13:

 

A szakikkal' vigyázni kell, mert pont ebben a topikban segítettek anno. Volt ugyanis egy olyan olaj webshopos eladó, aki az említett Mobil Super olajról le akart beszélni, mert az dízelbe való! :blink: Talán pont marton.csaba meg a többiek mondták, hogy ez durva baromság. Eleve ilyen nem is nagyon van. A konkrét esetben pedig semmiképpen. Szóval még egyes olaj webshop-os eladók sincsenek ott a toppon, pedig nekik csak egy valamihez kellene érteni... az olajhoz... Nem úgy, mint egy autószerelőnek. Hát akkor mit várunk?

Módosítva : bluemirage
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.