Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

8 perce, Róóóbi írta:

Ha kinövöm a szabadulóművész ambícióimat, valószínűleg én is így fogom cserélni, az az 5 évente 1 alkalom nem vág földhöz remélem... :-)

Nem komoly, de bosszantó néha: a fűtésszabályzó jobb oldali izzója néha kialszik, ekkor oldalba kell kínálni és megint világít. Tudom, hogy előbb-utóbb a kontakthiba megeszi az izzót, de nincs ingerenciám nekiesni... lusta dög vagyok, az van. :doze:

A hamutartóhoz is led szalagot raktam már, igaz a 3 ledből csak egy világít oda a többi befelé, de ez igazából mindegy. A ködös kapcsolóban diszkóznak az izzók, az lesz a következő projekt, csak ott nem túl nagy a hely. 

Link to comment
Megosztás:

4 perce, zotya975 írta:

A hamutartóhoz is led szalagot raktam már, igaz a 3 ledből csak egy világít oda a többi befelé, de ez igazából mindegy. A ködös kapcsolóban diszkóznak az izzók, az lesz a következő projekt, csak ott nem túl nagy a hely. 

Hú, az szívás, hálistennek nálam azok rendben vannak. 

Ez a led-dolog...hát nem tudom, én azt gondolom akkor folyamodik hozzá az ember, mikor vagy megunja a sorozatos kiégést, igaz ezzel magát  a kiváltó okot nem szüntette meg, vagy mert valakinek kellemesebb a szemének a led fénye. Nekem kicsit idegenül hat, még ha normál színhőmérsékleten dolgozik is (~3600-4200K), ez a sárgás-fehéres derengés amit a gyári izzó ad, fura de nekem bejön. 

Link to comment
Megosztás:

5 perce, Róóóbi írta:

Hú, az szívás, hálistennek nálam azok rendben vannak. 

Ez a led-dolog...hát nem tudom, én azt gondolom akkor folyamodik hozzá az ember, mikor vagy megunja a sorozatos kiégést, igaz ezzel magát  a kiváltó okot nem szüntette meg, vagy mert valakinek kellemesebb a szemének a led fénye. Nekem kicsit idegenül hat, még ha normál színhőmérsékleten dolgozik is (~3600-4200K), ez a sárgás-fehéres derengés amit a gyári izzó ad, fura de nekem bejön. 

Szerintem vagy gagyik az izzók, vagy szigorúan 12Voltra készültek az autóban meg többnyire 14Volt van. Akármit vettem befeketedett pár év alatt én meg meguntam a cserélgetést. A szalag olcsó, bírja a 14Voltot van belőle hideg-meleg fehér, amit csak akarsz. Nekem már szinte mindenhol ez van. 

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

31 perce, zotya975 írta:

Szerintem vagy gagyik az izzók, vagy szigorúan 12Voltra készültek az autóban meg többnyire 14Volt van. Akármit vettem befeketedett pár év alatt én meg meguntam a cserélgetést. A szalag olcsó, bírja a 14Voltot van belőle hideg-meleg fehér, amit csak akarsz. Nekem már szinte mindenhol ez van. 

 

 

 

Megértem és elfogadom amivel érvelsz, én viszont kivárom, amíg a megbízható minőségű, megfelelő tokozású foglalatos plug'n'play diódák megjelennek a piacon élhető áron, addig viszont maradok az izzónál. :)  Ha valamit szétbombáztam, kimentettem a gyári izzókat, azokat  tettem be ahol szükség volt rájuk. Rizsszem-izzóm talán ha 2-3db van boltból. Ja és nagyon nem szeretek ilyen apró biszbaszokat forrasztani. 

Szerk.: de azért a csomagtartó megvilágítását az Astrában is meg fogom duplázni, jól néz ki és sokat számít.

H4-ben pedig nálam az etalon a Philips ExtremeVision, ha már az izzóknál vagyunk.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Róóóbi írta:

Megértem és elfogadom amivel érvelsz, én viszont kivárom, amíg a megbízható minőségű, megfelelő tokozású foglalatos plug'n'play diódák megjelennek a piacon élhető áron, addig viszont maradok az izzónál. :)  Ha valamit szétbombáztam, kimentettem a gyári izzókat, azokat  tettem be ahol szükség volt rájuk. Rizsszem-izzóm talán ha 2-3db van boltból. Ja és nagyon nem szeretek ilyen apró biszbaszokat forrasztani. 

Szerk.: de azért a csomagtartó megvilágítását az Astrában is meg fogom duplázni, jól néz ki és sokat számít.

H4-ben pedig nálam az etalon a Philips ExtremeVision, ha már az izzóknál vagyunk.

A nem szeretek apró biszbaszokat forrasztani nálam már kimerült amikor még izzót cseréltem a rádióban, meg a világítás kapcsolóban...:-)

2701873-20171124-ACWHk3.jpg

Link to comment
Megosztás:

2 perce, zotya975 írta:

A nem szeretek apró biszbaszokat forrasztani nálam már kimerült amikor még izzót cseréltem a rádióban, meg a világítás kapcsolóban...:-)

2701873-20171124-ACWHk3.jpg

Attyamária... na a rádiónak biztosan nem állnék neki, én nem vagyok egy kimondottan türelmes ember. :-)

Mikor orosz fórumokon meg egyéb eldugottabb helyeken keresgéltem a CAR400 aux bekötését, akkor adtam fel végleg ilyen jellegű maradék ambícióimat. Marad a kazetta adapter és/vagy FM modulátor. Fejegységet biztosan nem cserélek. Max ha szembejön egy jó áron Delco CDR500. 

Link to comment
Megosztás:

21 perce, Róóóbi írta:

Attyamária... na a rádiónak biztosan nem állnék neki, én nem vagyok egy kimondottan türelmes ember. :-)

Mikor orosz fórumokon meg egyéb eldugottabb helyeken keresgéltem a CAR400 aux bekötését, akkor adtam fel végleg ilyen jellegű maradék ambícióimat. Marad a kazetta adapter és/vagy FM modulátor. Fejegységet biztosan nem cserélek. Max ha szembejön egy jó áron Delco CDR500. 

Én sem veszem ki a gyári rádiót, nekem bőven elég az a 6 csatorna ami ott bejön.Az FM transzmiterrel melléfogtam a kazetta adapter sokkal jobb minőséget adott. Ennek annyi az előnye hogy itt nem kell még külön bekapcsolni és kezelni az MP3-at amibe a kaziadapter be volt dugva. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Én sem veszem ki a gyári rádiót, nekem bőven elég az a 6 csatorna ami ott bejön.Az FM transzmiterrel melléfogtam a kazetta adapter sokkal jobb minőséget adott. Ennek annyi az előnye hogy itt nem kell még külön bekapcsolni és kezelni az MP3-at amibe a kaziadapter be volt dugva. 

Szerintem ezzel vígan együtt lehet élni, nyilván egyszerűbb lenne egy pendrive, de ez nem olyan óriási kompromisszum.

Kadettban van egy ezer éves Grundig, eddig az vált be a legjobban, ma már nem nagyon találni, gyárilag aux csatis és szépen szól.

wkc1650vd.jpg

Egyszer adtam kölcsön az autót (soha többé...), akkor veszett el a VOL- gombja. CD felirat alatt van az aux csati. 18 URH-t és CD tárat is kezel.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Hopp, itt összeugrott megint egy motoros antenna. 
Az egyiket a bontóból hoztam, és be volt állva a szára, de egy hét alatt sikerült mozgásra bírni, igaz a kezemen nem maradt bőr utána, a másikat bontásból vettem, ott sajnos szétugrott a szár az unszolásra, ezt még nem sikerült összerakni azóta. 
Használtam sokáig, mígnem egyszercsak nem jött ki. Mondom a, biztos megint eltört benne a fogasléc. Kihúzom az antennát a helyéről, konstatálom hogy a léc rendben, nosza akkor kapjuk szét a motort. Aztán láttam hogy a képen látható pöcök tört le a behúzókerékről. Hirtelen felindulásból cserével javítottam, a későbbiekben persze a másik is meg lesz ragasztva. (meg szerintem kap egy csavart is hátulról)

23844908_1107983752672182_63741697736803

 

23844867_1107984422672115_46875837636120

 

23755744_1107984092672148_19645012330319

  • Haha 1
Link to comment
Megosztás:

Kocsi ablakfűtése egyben, a relé burkolat még nincs visszatéve,

Üzemanyagellátás jónak tűnik, de nem akarom elkiabálni, valahogy még a hidrotőkék sem szólnak már (nem volt cserélve még, az újak megvannak), arra tippelek hogy a többszöri használat miatt nincs már hangjuk, (reggel sem, pedig hidegben sanszos lenne.)

A futómű beállítás+ az ellenállás csere, + középkonzol izzók voltak 20  k Ft

De ők legalább megcsinálták( nem pedig 20 perc morgás után, khhm eu be van rohadva. Tudom nem volt olcsó.( a rezisztort én adtam)

Link to comment
Megosztás:

13 órája, zotya975 írta:

Szerintem vagy gagyik az izzók, vagy szigorúan 12Voltra készültek az autóban meg többnyire 14Volt van. Akármit vettem befeketedett pár év alatt én meg meguntam a cserélgetést. A szalag olcsó, bírja a 14Voltot van belőle hideg-meleg fehér, amit csak akarsz. Nekem már szinte mindenhol ez van. 

 

 

 

A ledszalagozáshoz kell valami egyéb cucc még? Gondolok akár trafóra, egyenirányítóra vagy ilyesmi... Bár 12 voltos az is, de nem tudom... lehet buta kérdés. Csak azért, mert a lakásfeújításból maradt pár méter, és gondoltam felhasználható lenne, akár helyzetjelzőnek, kesztyűtartóba, vagy valami....

Link to comment
Megosztás:

1 óra, tuskes írta:

A ledszalagozáshoz kell valami egyéb cucc még? Gondolok akár trafóra, egyenirányítóra vagy ilyesmi... Bár 12 voltos az is, de nem tudom... lehet buta kérdés. Csak azért, mert a lakásfeújításból maradt pár méter, és gondoltam felhasználható lenne, akár helyzetjelzőnek, kesztyűtartóba, vagy valami....

Nem kell semmi, simán csak bekötöd polaritás helyesen, és kész. 

Link to comment
Megosztás:

3 perce, Aster írta:

Sziasztok!

Tudja valaki hogyan lehet leszedni az állítómotort a fényszóró(ház)ról egy 2000-es Astra F-en? Ugye át lehet rakni egy másik, új fényszóróra?

Előre is kösz a segítséget.

Ezt szeretném átszerelni: voI67cq.jpg

 

Bele kell nézni az izzó felől, hogy a motor tengelye mibe csatlakozik. Van, amelyiket ki kell fordítani, van amelyiket erősen húzni kell, hogy a gömbfej kipattanjon. Maga a motor elforgatva kijön a házból. Vigyázni kell, nem minden motor kompatibilis minden házzal.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 minutes ago, Róóóbi said:

Bele kell nézni az izzó felől, hogy a motor tengelye mibe csatlakozik. Van, amelyiket ki kell fordítani, van amelyiket erősen húzni kell, hogy a gömbfej kipattanjon. Maga a motor elforgatva kijön a házból. Vigyázni kell, nem minden motor kompatibilis minden házzal.

Hú, ez nagyon gyors válasz volt - kösz.

Igazából én próbáltam tekergetni is meg húzni, határozottan, de persze azért úgy, hogy ne törjön el semmi. De meg sem moccant a nyomoronc motor egy picit sem. Azért gondoltam, hogy ez valami bonyolultabb történet ennél. Illetve igazából még mindig nem tudom, hogy akkor pontosan hogyan is jön majd ki.

Holnap újra kiszerelem és megnézem, hogy látok -e valamit az izzó lyuka felől, hogy mihez csatlakozik a motor vagy hogyan. Igazából ez ugye már egy 17 éves autó, és nem vagyok biztos benne, hogy valaha volt -e cserélve a fényszóró benne. Most is csak azért akarom cserélni, mert a foncsor berozsdásodott. Szóval lehet, hogy kicsit már össze vannak gyógyulva benne belül a dolgok, főleg, ha esetleg a motor mechanikájának a fényszóróházba nyúló részén van valami fém is, nem csak műanyag, ahogy remélem.

Amúgy jól gondolom, hogy a foncsor gazdaságosan nem krómoztatható újra? Elvileg 7-8 ezer forintért már lehet egy utángyártott fényszórót kapni, amiről azt mondják, hogy átültethető rá a motor. Egy >20 ezres eredeti Valeo-ra nem akarnék beruházni.

Kösz még egyszer a segítséget.

Módosítva : Aster
Link to comment
Megosztás:

7 perce, Aster írta:

Hú, ez nagyon gyors válasz volt - kösz.

Igazából én próbáltam tekergetni is meg húzni, határozottan, de persze azért úgy, hogy ne törjön el semmi. De meg sem moccant a nyomoronc motor egy picit sem. Azért gondoltam, hogy ez valami bonyolultabb történet ennél. Illetve igazából még mindig nem tudom, hogy akkor pontosan hogyan is jön majd ki.

Holnap újra kiszerelem és megnézem, hogy látok -e valamit az izzó lyuka felől, hogy mihez csatlakozik a motor vagy hogyan. Igazából ez ugye már egy 17 éves autó, és nem vagyok biztos benne, hogy valaha volt -e cserélve a fényszóró benne. Most is csak azért akarom cserélni, mert a foncsor berozsdásodott. Szóval lehet, hogy kicsit már össze vannak gyógyulva benne belül a dolgok, főleg, ha esetleg a motor mechanikájának a fényszóróházba nyúló részén van valami fém is, nem csak műanyag, ahogy remélem.

Amúgy jól gondolom, hogy a foncsor gazdaságosan nem krómoztatható újra? Elvileg 7-8 ezer forintért már lehet egy utángyártott fényszórót kapni, amiről azt mondják, hogy átültethető rá a motor.

Kösz még egyszer a segítséget.

Pedig annak ki kell jönnie. A motor tengelyének végén van gömbfej, az be van pattintva a foncsorba, azt néha jó bátran kell meghúzni, de csak ésszel, mert műanyag a foncsor (a motor tengelye szokott fém is lenni). Hol félgömb, hol U alakú. Hasonlóan van bent a motor, mint az izzófoglalat az indexburában. 3 fülű bajonettzáras.

A legkevésbé akkor szívatod meg magadat, ha eleve ugyanolyan bontott, jó lámpát keresel. Boltit hagyjuk, hiába van 7-8-10 ezerért, a minősége sokszor kritikán aluli. Nekem volt már Silti lámpám, magasságállításkor a vízszintes és a tört vonal közül csak a tört vonalt emelte. DEPO, TYC szintén offos. Carello, Bosch, Valeo, ezek a jók.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

13 perce, Aster írta:

Hú, ez nagyon gyors válasz volt - kösz.

Igazából én próbáltam tekergetni is meg húzni, határozottan, de persze azért úgy, hogy ne törjön el semmi. De meg sem moccant a nyomoronc motor egy picit sem. Azért gondoltam, hogy ez valami bonyolultabb történet ennél. Illetve igazából még mindig nem tudom, hogy akkor pontosan hogyan is jön majd ki.

Holnap újra kiszerelem és megnézem, hogy látok -e valamit az izzó lyuka felől, hogy mihez csatlakozik a motor vagy hogyan. Igazából ez ugye már egy 17 éves autó, és nem vagyok biztos benne, hogy valaha volt -e cserélve a fényszóró benne. Most is csak azért akarom cserélni, mert a foncsor berozsdásodott. Szóval lehet, hogy kicsit már össze vannak gyógyulva benne belül a dolgok, főleg, ha esetleg a motor mechanikájának a fényszóróházba nyúló részén van valami fém is, nem csak műanyag, ahogy remélem.

Amúgy jól gondolom, hogy a foncsor gazdaságosan nem krómoztatható újra? Elvileg 7-8 ezer forintért már lehet egy utángyártott fényszórót kapni, amiről azt mondják, hogy átültethető rá a motor. Egy >20 ezres eredeti Valeo-ra nem akarnék beruházni.

Kösz még egyszer a segítséget.

Elforgatod 60  fokkal, kicsit kihúzod a motort, majd ujjaddal a fényszórót oldalra nyomod, és úgy húzod teljesen ki. Valahogy így: Kepernyofoto-2017-11-25---17.55.08.png

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 minutes ago, Róóóbi said:

A legkevésbé akkor szívatod meg magadat, ha eleve ugyanolyan bontott, jó lámpát keresel. Boltit hagyjuk, hiába van 7-8-10 ezerért, a minősége sokszor kritikán aluli. Nekem volt már Silti lámpám, magasságállításkor a vízszintes és a tört vonal közül csak a tört vonalt emelte. DEPO, TYC szintén offos. Carello, Bosch, Valeo, ezek a jók.

A kritikán aluli minőség mit jelent?

Igazából ez egy másodautó, ami kb. hetente 1x van egy 10-15 kilométeres útra használva egy minimális forgalmú, vidéki úton, oda-vissza. Szóval nincsenek igazából komoly elvárások a megoldással kapcsolatban.

A baj az, hogy most tavasszal lesz az autónak műszakija, illetve, hogy az említett utat éjszaka, sötétben kell megtennie - így probléma, hogy a foncsor alsó része teljesen be van rozsdásodva. Ha az új fényszóróval átmegy a műszakin, illetve legalább egy kicsit jobban világítja meg az utat, az bőven jó lenne. De ha beleszerelek egy új eredeti Valeo-t, azzal már szinte megduplázom az autó értékét - ezért keresek valami olcsóbb megoldást.

Link to comment
Megosztás:

Just now, tuskes said:

Elforgatod 60  fokkal, kicsit kihúzod a motort, majd ujjaddal a fényszórót oldalra nyomod, és úgy húzod teljesen ki. Valahogy így: 

A bajom az, hogy hiába próbáltam forgatni, méghozzá elég határozottan, nem mozdult meg egyik irányba sem. Félek, hogy ha ennél erősebben próbálom, el fog törni valami.

Amúgy jól gondolom, hogy a motor/szintmagasság aktuális állása nem számít a kiszerelés szempontjából? Tehát nem kell pl. a legmagasabb vagy legalacsonyabb szintre állítani belülről a görgetőkapcsolóval ahhoz, hogy oldani lehessen a motor csatlakozását és kiszerelni a házból, igaz?

Link to comment
Megosztás:

2 perce, Aster írta:

A bajom az, hogy hiába próbáltam forgatni, méghozzá elég határozottan, nem mozdult meg egyik irányba sem. Félek, hogy ha ennél erősebben próbálom, el fog törni valami.

Amúgy jól gondolom, hogy a motor/szintmagasság aktuális állása nem számít a kiszerelés szempontjából? Tehát nem kell pl. a legmagasabb vagy legalacsonyabb szintre állítani belülről a görgetőkapcsolóval ahhoz, hogy oldani lehessen a motor csatlakozását és kiszerelni a házból, igaz?

Óramutató járásával ellentétesen meg kell indulnia, hacsak nincs odaragasztva valamiért. Gyárilag biztos nem! Forgatással biztos nem töröd el, a öcköt kihúzné, nagyobb meló lesz. 

Lényegtelen milyen állásban van a motor, max jobban hozzáférsz ha ki van tolva a rúdja. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 perce, Aster írta:

A kritikán aluli minőség mit jelent?

Igazából ez egy másodautó, ami kb. hetente 1x van egy 10-15 kilométeres útra használva egy minimális forgalmú, vidéki úton, oda-vissza. Szóval nincsenek igazából komoly elvárások a megoldással kapcsolatban.

A baj az, hogy most tavasszal lesz az autónak műszakija, illetve, hogy az említett utat éjszaka, sötétben kell megtennie - így probléma, hogy a foncsor alsó része teljesen be van rozsdásodva. Ha az új fényszóróval átmegy a műszakin, illetve legalább egy kicsit jobban világítja meg az utat, az bőven jó lenne. De ha beleszerelek egy új eredeti Valeo-t, azzal már szinte megduplázom az autó értékét - ezért keresek valami olcsóbb megoldást.

Azt, hogy pacát világítanak, vagy csak  simán szar a fénykéve. 

Idősek már ezek, bontott jó lámpa van már 4-5 ezerért is. Az a legjobb, ha pl. Carello volt bent, keresel ugyanolyat bontásból.

3 perce, Aster írta:

A bajom az, hogy hiába próbáltam forgatni, méghozzá elég határozottan, nem mozdult meg egyik irányba sem. Félek, hogy ha ennél erősebben próbálom, el fog törni valami.

Amúgy jól gondolom, hogy a motor/szintmagasság aktuális állása nem számít a kiszerelés szempontjából? Tehát nem kell pl. a legmagasabb vagy legalacsonyabb szintre állítani belülről a görgetőkapcsolóval ahhoz, hogy oldani lehessen a motor csatlakozását és kiszerelni a házból, igaz?

Pedig ennek elfordítva és kihúzva k kell jönnie. Elég vastag a házon is és a motoron is a hús, tekerd meg bátran nem fog eltörni. A gyenge pont a motor tengelye, ha műanyag.

Nem számít, az újat úgyis be kell állítani, mikor berakod az új lámpát.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

11 minutes ago, tuskes said:

Elforgatod 60  fokkal, kicsit kihúzod a motort, majd ujjaddal a fényszórót oldalra nyomod, és úgy húzod teljesen ki. Valahogy így: Kepernyofoto-2017-11-25---17.55.08.png

Ja, még valami. Jól gondolom, ez az ábra valami Astra-hoz készült szervizkönyvből van? Elérhető ilyen valahol elektronikus formában? Nyilván ingyenes lenne a legjobb, de ha pár ezer forintot ki kell csengetni érte, az sem gond, mert több más apróságot is meg kellene csinálnom, és igazából nem vagyok képzett Opel-szerelő.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.