Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Kesztyűtartó mögül nem hallasz zúgást? Jellemző hiba a külső-belső levegőkeringető átváltójának meghibásodása, és akkor ha belsőn marad, akkor párásodik nagyon.

Hűtővíz hogy áll?

Nem fogy belole a viz. Eddig nem hallottam semmilyen zugast, de meghalgatom.

Link to comment
Megosztás:

POntosítás végett mit hallasz? H folyamat zúg vagy csak amikor megnyomod a gombot akkor 2-3 sec? ha folyamat az gáz.(lkülső-belső levegő kapcsolásnál)

Csak addig zug amig elforditja a lapot aztan csend, semmi hang. Meg nyomkodtam 1 parszor de ugyanaz semmi folyamatos zaj.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2001 1.6 16v-s G astram. Es sajnos parasodik mint allat :-) mar kivettem a pollenszurot is ,ami alig hasznalt es tok jo allapotban van. Van egy olyan gyanum,hogy a futoradiator ereszti a hutovizet 1 kicsit es az csapodik ki az ablakokon. Ha kiszeretnem cserelni a futoradiatort akkor mindenkeppen kikell vennem a muszerfalat, vagy van esetleg v.mi mas megoldas is?

Elore is koszonom a segitseget !! :-)

Szőnyeget végigtapogattad, nem volt nedves sehol? Lehet, hogy a szélvédő ragasztása engedett el. A másik gond még az szokott lenni, hogy a szélvédő alatt a vízelvezető "vájat" két szélén lévő lefolyó eldugul, s ilyenkor ahol a levegőt beszívja, ott víz is bekerül. Illetve, ha klimás a verda és rá szoktad ilyenkor ereszteni, akkor még lehet gond a kondenzvízzel is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem fogy belole a viz. Eddig nem hallottam semmilyen zugast, de meghalgatom.

Ha nem fogy belőle a víz akkor a radiátornak és a csöveknek rendbe kell lennie.

A szellőztetőt nézném meg én is, hogy vált-e belső és külső keringetés között, mert a belső keringetésnél tényleg intenzíven képes párásodni. (Két féle fűtés rendszer van, Delphi és Behr. Delphire szokott panasz lenni. Ha nem tudod milyen a tiéd, a Delphi rendszert csavarok tartják össze, a Behr-t fém csatok, ha most nézted a pollenszűrőt ezt úgy is tudod, de ha benézel a gázpedál mellett a középkonzol mögé akkor is láthatod)

Egyébként azt gyanítom, hogy kisebb a probléma forrása, és egyszerűen nedvesség van a kocsiban. Leggyakrabban ennyi a gond. A hólé lecsorog a cipőröl, vagy ha rendszeresen beszáll az ember vizes ruhával valamennyi nedvesség a kárpitokban marad. Innentől, ha nem helyesen állítod be a szellőztetést, a nedvesség az üvegen fog lecsapódni, mivel az lesz a leghidegebb. Ha garázsban tartod, akkor hagyd egy párszor teljesen lehúzott ablakokkal, hogy szellőzzön. Csodákra képes. Néha az a gond, hogy belülről poros az ablak, és ha már egyszer lepárásodott a pára, piszok nehezen szárad le, mert a por megőrzi a nedvességet. Ha klímás gond lehet, a korábban lecsapódott kondenzvíz, ha esetleg a leeresztő nyílása eltömődött.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Tul vagyok ma a jeladó cserén, gyorsan könnyen ment. Az 1 héttel ezelőtti hiba óta viszont semmit nem tapasztaltam, minden szép és jó volt, így lehet nem is jeladó hiba volt.

Viszont lenn még kérdésem. :)

1. Ha lehúzom az aksi sarut a korábbi hibakódot amit 1-2 hete kaptam ki fog törlődni, vagy csak computerrel lehet törölni?

2. Ráakartam mérni az AC pumpa csatlakozójára, hogy a gyújtáskor jó-e minden kap-e feszt? De a hátsó ülés alatt nem bírtam felvenni azt a műanyag kört, hogy kell? Pattintani tekerni? Furcsa módon füllel semmit nem hallottam, hogy dolgozna.

3. Az AC reléjét megnéztem, nem oxidált a csatlakozási szép fémes fényesek, szárazak. Viszont ezt fogva gyújtás adáskor nem érzem, hogy meghúzna, történne benne bármi, jó ez így?

4. A relé vizsgálgatásakor lettem figyelmes, hogy valami 2-3mp-es mintha feltekerne valamit hang hallatszik a pillangószelep környékéről, mi lehet ez?

Köszi a tanácsokat előre is.

Sziasztok, ismét tanácsot kérnék mi lehet ez, mert 2 hete kezd az őrületbe kergetni.

Hogy érthetőbb legyen a lentebb írt napok között a kocsi parkolt.

12 napja mentem a kocsival 80km-t s leparkoltam.

Majd 8 nappal ezelőttig parkolt nem akart elindulni, Csak tekert. Aztán elindult, de dadogott, mintha kevesebb henger járna. Gyújtás le, újraindítás után rendben ment.

6 napja ismét állás után nem akart elindulni, csak tekert de nem indult. 2-3 gyujtás le, gyujtás fel gázpedál pumpálás majd újra indítózás és elindult.

3 napja csak próbaképp beindítottam, pöccre indult.

Ma is pöccre indult. 30 km megtétele után egy piros lámpánál megállva leállt a motor a fékezést követően?

többszöri indítózás és csak tekerés után egyszer csak elindult, olyan hangja volt a motornak, mint ha valaki egy szerszámos ládát zörgetne a motortérben. Motorhiba lámpa ekkor kigyulladt

20 méteren belül félre álltam, leállítottam, semmi nem látszott a gépháztető alatt.

A kocsit újraindítva ismét minden ok, mentem vele még 40 km-t.

Kivillogva a hibakódot: P0335=Főtengelyhelyzet-jeladó funkció-rendellenesség

Valakinek van ötlete mit lenne érdemes ellenőrizni? (Akksi 1 éves, generátor 1,5, EGR 1 éves, olaj, víz rendben, nem fogyaszt többet a megszokottnál)

Szakihoz így nem tudom vinni, hiszen, egyelőre rapszodikus a hiba

Illetve létezhet, hogy az elmúlt 2 évben mintha mindig hallottam volna gyújtás ráadáskor azt hogy az ac tekert 1-2mp-t. Mostanában nem hallom, nem tudom mióta, de ennyi változást vettem észre a kocsin.

Köszönök bármi tanácsot.

Link to comment
Megosztás:

Ha nem fogy belőle a víz akkor a radiátornak és a csöveknek rendbe kell lennie.

A szellőztetőt nézném meg én is, hogy vált-e belső és külső keringetés között, mert a belső keringetésnél tényleg intenzíven képes párásodni. (Két féle fűtés rendszer van, Delphi és Behr. Delphire szokott panasz lenni. Ha nem tudod milyen a tiéd, a Delphi rendszert csavarok tartják össze, a Behr-t fém csatok, ha most nézted a pollenszűrőt ezt úgy is tudod, de ha benézel a gázpedál mellett a középkonzol mögé akkor is láthatod)

Egyébként azt gyanítom, hogy kisebb a probléma forrása, és egyszerűen nedvesség van a kocsiban. Leggyakrabban ennyi a gond. A hólé lecsorog a cipőröl, vagy ha rendszeresen beszáll az ember vizes ruhával valamennyi nedvesség a kárpitokban marad. Innentől, ha nem helyesen állítod be a szellőztetést, a nedvesség az üvegen fog lecsapódni, mivel az lesz a leghidegebb. Ha garázsban tartod, akkor hagyd egy párszor teljesen lehúzott ablakokkal, hogy szellőzzön. Csodákra képes. Néha az a gond, hogy belülről poros az ablak, és ha már egyszer lepárásodott a pára, piszok nehezen szárad le, mert a por megőrzi a nedvességet. Ha klímás gond lehet, a korábban lecsapódott kondenzvíz, ha esetleg a leeresztő nyílása eltömődött.

Koszonom szepen a segitseget,megfogom nezni az esocsatornat a szelvedo elott, ugy is ablaktorlomotort kell cserelnem. :-)

Meg 1 szer nagyon szepen koszonom a segitsegeteket sokat segitetettek!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segitség kellene nekem, a gondom a következő...

Vettem egy opel corsa C 1.2 Z12XE, 36 ezerrel több mint egy évet állt! Haza hoztuk reggel nem idnult be , 3 hengerezett! Trafó csere + gyergya csere, üzemanyagszürő, omw maxx motion benzin+benzin adalék , autopályán kiégettük! Igy is reggeli inditásnál mikor nagyon sokat áll 10-15 órát csak akkor produkálja, pöccre indúl , fel is megy a fordulat ahogy kell, engedi lefelé de az autó majdnem 3hengerezik be -be remeg és közbe check lámpázik! Leállítom(10-15 mp ig jár), újra beindítom mint ha semmi nem történt volna minden úgy müködik ahogy kell a check lámpa se villog! Napközben többször visszahűl de ezt a remegő jelenséget csak 10-15 óra állást követően produkálja!

Hiba üzenet tárolót kiolvasva 2hibát írt:

P0300 egy henger gyújtás hiba (nem meghatározott henger)

P0304 4.hengernél gyújtás hibát érzékel -

Diagnosztika a vízhőfokot mutatta megfelelően!!

Folytószelepet kitakarítottuk, vettünk egy gyári üzamanyag relét is , + a folytószelepen keresztűl fújtunk be tisztító sprayt , lerakódás ellen!

SZerintetek???????????

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segitség kellene nekem, a gondom a következő...

Vettem egy opel corsa C 1.2 Z12XE, 36 ezerrel több mint egy évet állt! Haza hoztuk reggel nem idnult be , 3 hengerezett! Trafó csere + gyergya csere, üzemanyagszürő, omw maxx motion benzin+benzin adalék , autopályán kiégettük! Igy is reggeli inditásnál mikor nagyon sokat áll 10-15 órát csak akkor produkálja, pöccre indúl , fel is megy a fordulat ahogy kell, engedi lefelé de az autó majdnem 3hengerezik be -be remeg és közbe check lámpázik! Leállítom(10-15 mp ig jár), újra beindítom mint ha semmi nem történt volna minden úgy müködik ahogy kell a check lámpa se villog! Napközben többször visszahűl de ezt a remegő jelenséget csak 10-15 óra állást követően produkálja!

Hiba üzenet tárolót kiolvasva 2hibát írt:

P0300 egy henger gyújtás hiba (nem meghatározott henger)

P0304 4.hengernél gyújtás hibát érzékel -

Diagnosztika a vízhőfokot mutatta megfelelően!!

Folytószelepet kitakarítottuk, vettünk egy gyári üzamanyag relét is , + a folytószelepen keresztűl fújtunk be tisztító sprayt , lerakódás ellen!

SZerintetek???????????

Égéskimaradás, nem gyújtás...

Éppen ezért rendszeresen trafócsere a "standard válasz" erre a hibakódra, az "alkatrészcserélők" (autószerelők) részéről.

Trafóból egyébként gyárit/delphit érdemes.

Legtöbbször egyébként nem az a hiba oka..

Égéskimaradásnak több oka lehet.

Nem megfelelő levegő-üzemanyag-szikra "keverék"...

Lehet injektor, gyertya, trafó, benzinszűrő, üzemanyagszivattyú.

Alacsony rendszerfeszültség is okozhat ilyet.

Ha indításkor is problémád van, nem árt az akksit, a töltést, generátort ellenőrizni.

Nem lepődnék meg, ha ott lenne a hiba.

Üzemanyag rendszernyomást kell mérni.

Fals levegőnek utánanézni.

Az üzemanyagszivattyú reléje ha rossz lenne, nem menne az autód (szerintem).

Ja. A maxxmotion-t felesleges adalékolni, az már adalékolva van.

Túlzásba se érdemes vinni, mert a "túladalékolt" benzin állítólag tönkreteheti a gumi alkatrészeket, tömítéseket.

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

Z12XE esetén, ha ilyen hibakódokat dob én ezt is átolvasnám a helyedben, nem biztos, hogy nálad is ez áll fenn, de érdekes:

http://www.bargainspares.com/vauxhall-corsa-misfire-detected-p0304-p0302-p0301-p0300-fix-and-solve-rattling/

Ha nem megy az angol akkor röviden a lényeg: az olajszűrő túlhúzásából eredően műanyag darabkák eltömítették az olajjáratokat, így nem jutott megfelelő kenés fentre és a motorvezérlő közbelépett.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Az mitol lehet, hogy a benzintankbol folyamatosan kikell engednem a levegot, mert ugy tele nyomja, hogy a mutato fulra megy?

Elnezest az ekezetek hianya miatt, telorol irok es valamiert nem akarja az ekezeteket

Asszem valakinek volt már ilyesmi gondja, és mintha a tankszellőztető szeleppel mahinált volna. Régebbi autókon is volt ilyen gond ha eltömődött a tanksapka kis nyílása.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Az mitol lehet, hogy a benzintankbol folyamatosan kikell engednem a levegot, mert ugy tele nyomja, hogy a mutato fulra megy?

Elnezest az ekezetek hianya miatt, telorol irok es valamiert nem akarja az ekezeteket

Biztosan ki kell engedned a levegőt? S nem éppen ellenkezőleg? Mert ez szinte mindig a tankszellőztető szelep hibája. Ugye, ha megellik a szelep akkor nem tud levegő jutni az elhasznált benzin helyére és ezáltal összeszippantja a tankot, ezért látszik, hogy egyre több az üzemanyag. iIletve amikor letekered a tanksapit akkor "sóhajt" egy nagyot.

Link to comment
Megosztás:

Biztosan ki kell engedned a levegőt? S nem éppen ellenkezőleg? Mert ez szinte mindig a tankszellőztető szelep hibája. Ugye, ha megellik a szelep akkor nem tud levegő jutni az elhasznált benzin helyére és ezáltal összeszippantja a tankot, ezért látszik, hogy egyre több az üzemanyag. iIletve amikor letekered a tanksapit akkor "sóhajt" egy nagyot.

Nekem olyan szokott lenni, hogy vagy szisszen egyet amikor nyitom, vagy fel van már lazulva egy kicsit.

Ez a szellőztető szelep a tanksapkában van?

Link to comment
Megosztás:

Nekem olyan szokott lenni, hogy vagy szisszen egyet amikor nyitom, vagy fel van már lazulva egy kicsit.

Ez a szellőztető szelep a tanksapkában van?

A motortérben. Ha szembe állsz az autóval, akkor bal kéznél fent, a levegő szűrő háza mellett. Keresztül megy rajta az üzemanyag cső.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Az mitol lehet, hogy a benzintankbol folyamatosan kikell engednem a levegot, mert ugy tele nyomja, hogy a mutato fulra megy?

Elnezest az ekezetek hianya miatt, telorol irok es valamiert nem akarja az ekezeteket

Szia,

nálam is ez volt a gond. Végül vettem egy utángyártott tanksapkát (300 forint, Tesco/Auchan), aminek a közepén volt egy kis lyuk. Azt picit jobban kitágítottam és azóta nem jelentkezett a hiba. Jó éve-másfél éve így járok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mai nappal lettünk boldog tulajdonosai 1 2002 1.6 8v kombi g astranak.

Csak sajnos 1-2 dolog nem működik, ebben szeretném a segítségeteket kérni.

Nem csinál semmit a gyári radio philips cdr 400,se háttérvilágítás be se kapcsol.Nem működik egyik fényszóró magasságállító sem.Sok izzó kivolt égve,utastér,rendszámtábla világítás,ezek cserélve lettek így már működnek.És a vízhőfok mutató se moccan, fűtés van.

Ha tudtok légyszives segítsetek.

Sok-Sok köszönet előre is!!!:-)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.