Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

Gyerekkori álmom volt egy multikormány, amit nemrég be is szereltem az Astrámba.

A problémám az, hogy ezért kénytelen voltam elvaterázni a jó kis fejegységem, visszatenni a gyári CAR400 rádiót, és így kénytelen vagyok csak rádiót hallgatni.

Két dolgot látok egyenlőre megoldásnak:

1. Venni egy gyári CD-set.

Ezek szépen szólnak? Van különbség a Delco Electronics CDR 500 és a VDO CDR 500 között?

2. Venni egy új fejegységet ami multikormányra csatlakoztatható

Van ezzel valamelyikőtöknek tapasztalata? Minden funkciójában működik majd a kormánykapcsoló?

pl: Pioneer DEH-1500UBA vagy Alpine CDE-170RM

Ezekhez lehet venni multikormányhoz való interfice-t, de még senkivel nem beszéltem aki valaha próbálta volna.

Nekem a multikormány nagyon fontos, és kicsit aggódok miatta, hogy ilyenre költenék el 35.000 - 40.000 Ft-ot és esetleg mégsem úgy működik a multikormány mint a gyárival...

üdv nekem sony magnó van bekötve a multi kormányra. ha veszel bármilyen magnót, legyen gyári távirányító kimenete és akkor tudsz hozzá venni modult amit bekötve frankón fog működni a multi

Link to comment
Megosztás:

Nem értem ezt a multikormány dolgot. Szerintem semmivel sem egyszerűbb onnan vezérelni a fejegységet, mint az előlapról. Épp tegnap próbálgattam, nekem egyáltalán nem esnek kézre a kormány gombjai. Az biztos hogy az adapter árát inkább a hifire költeném. Persze tudom, kinek a pap, kinek a paplan... :icon1:

Anno vettem gyári bőrkormányt az autóba. Utána elkezdtem keresgetni a CDR-500-at. Piszok nagy mázlim volt egy tábla Milka csokiért kaptam Uhuhu-tól (a régi fórumozók ismerik). Annyi baja van, hogy a hangerő szabályozó potméter nem működik csak a ki-be kapcsolás. Már utána jártam 5000ft-ért megcsinálnák, de nekem annyira tetszik a multikormány, hogy mindig csak halogatom. Azóta Stofl cartárs segítségével be lett építve az AUX bemenet is. :icon13: Amíg működik nem cserélem le! Egyébként én gyári extra fun vagyok! Jobban tetszenek a gyári extrák mint az utólagos "jól van az" dolgok!

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

üdv nekem sony magnó van bekötve a multi kormányra. ha veszel bármilyen magnót, legyen gyári távirányító kimenete és akkor tudsz hozzá venni modult amit bekötve frankón fog működni a multi

Köszi!

Segítettél is azzal, hogy tudom a SONY rendesen mükszik. Megnézem milyen fejegységeik vannak.

Link to comment
Megosztás:

Nem értem ezt a multikormány dolgot. Szerintem semmivel sem egyszerűbb onnan vezérelni a fejegységet, mint az előlapról. Épp tegnap próbálgattam, nekem egyáltalán nem esnek kézre a kormány gombjai. Az biztos hogy az adapter árát inkább a hifire költeném. Persze tudom, kinek a pap, kinek a paplan... :icon1:

Teljesen igazad van, ha az észérveket nézzük. De kell ez a kormány!

De innen nézve az alufelniért is kár pénzt adni, mert a lemezfelni nehezebben sérül, ha mégis sérül könnyebb javítani és kisebb a rugózatlan tömege. De még is kell az az alufelni... Vannak ilyen dolgok.

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek az előző hozzászólással.

Végy egy jobb fejegységet, melynek van távirányitója.

Nekem JVC fejegységem van, az infrás távcsit felragasztottam a légzsákborításra, kb 4 óra irányában.

Kitünően működik évek óta (kivéve éles balkanyarban), és kézre áll, nem látszik szinte.

Jó döntés, ha ár értéket nézünk.

De én ragaszkodok az eredeti opel kapcsolókhoz.

Link to comment
Megosztás:

Anno vettem gyári bőrkormányt az autóba. Utána elkezdtem keresgetni a CDR-500-at. Piszok nagy mázlim volt egy tábla Milka csokiért kaptam Uhuhu-tól (a régi fórumozók ismerik). Annyi baja van, hogy a hangerő szabályozó potméter nem működik csak a ki-be kapcsolás. Már utána jártam 5000ft-ért megcsinálnák, de nekem annyira tetszik a multikormány, hogy mindig csak halogatom. Azóta Stofl cartárs segítségével be lett építve az AUX bemenet is. :icon13: Amíg működik nem cserélem le! Egyébként én gyári extra fun vagyok! Jobban tetszenek a gyári extrák mint az utólagos "jól van az" dolgok!

Hozzám is inkább a gyári megoldások állnak közel. Valahogy az úgy "kerek" ahogy van... Nálam nem volt szempont vásárlásnál a bőr (?) mutikormány (se), de úgy alakult hogy olyan autót találtunk végül amiben van (gyárilag). Tetszik ahogy a sötétben világítanak a gombok, de itt ki is merül a használata. Mindig olyan autóm volt (eddig), ahol nem volt lehetőség a kormányról vezérelhetőségnek (cégeseken és szüleim autóján használtam ilyen extrát, de annyira nem hiányzott az életemből). Most is valahogy inkább nyúlok a fejegység tekerőhöz. Igaz, szerintem ennek fő oka, hogy szerintem ergonómiailag nincs jó helyen ez a gombsor, ráadásul hátulról használni is megszokást igényel. Álló helyzetben szoktam vele szórakozni de ennyi...

A mikrókapcsoló felénk 1000-2000Ft környékén meggyógyul (kicserélődik)...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Teljesen igazad van, ha az észérveket nézzük. De kell ez a kormány!

De innen nézve az alufelniért is kár pénzt adni, mert a lemezfelni nehezebben sérül, ha mégis sérül könnyebb javítani és kisebb a rugózatlan tömege. De még is kell az az alufelni... Vannak ilyen dolgok.

De hát az enyémen gyárilag is alu volt, most mit csináljak? :unsure:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Régebben láttam egy TA-Technix hirdetést, ahol 69900-ért kutyacsont is volt a szettben. Elmentettem ugyan, de közben újra kellett telepítenem a Windowst, és a könyvjelzőim elvesztek. Majd jövőre újból megnézem az árakat.

Vagy lehet hogy FK volt? http://www.rs-shop.hu/OUTLET-STORE-50-80/TUNING-SHOP/FUTOM%C5%B0-ALKATRESZEK/ALLITHATO-FUTOM%C5%B0VEK/FK-Automotive-Allithato-Futom%C5%B1vek/OPEL/ASTRA-G/SMOP9001-Opel-Astra-FK-AK-Street-Allithato-Magassagu-Futom%C5%B1-Evj.-1998.03-2004.02.html

Link to comment
Megosztás:

Nem értem ezt a multikormány dolgot. Szerintem semmivel sem egyszerűbb onnan vezérelni a fejegységet, mint az előlapról. Épp tegnap próbálgattam, nekem egyáltalán nem esnek kézre a kormány gombjai. Az biztos hogy az adapter árát inkább a hifire költeném. Persze tudom, kinek a pap, kinek a paplan... :icon1:

Én nem vagyok multikormány-fetisiszta, viszont ha már úgy alakult hogy gyárilag benne van az autómban, akkor idegesítene ha nem működne, úgyhogy én is vettem hozzá adaptert. Olyannyira bevált hogy most már magán a fejegységen csak a ki/bekapcsoló gombot használom, minden mást a multikormányról intézek. Sztem nagyon könnyen hozzá lehet ám szokni, ráadásul kényelmes is, mert odanézés nélkül tudod az alapműveleteket vezérelni a fejegységen.

Egyébként már szinte az összes márkához lehet kapni ilyen kormánytáv-illesztő adaptert, nem kell ragaszkodni meghatározott típusú rádióhoz:

http://www.carlink.hu/index.php?cPath=5_287_197_216

Link to comment
Megosztás:

Az FKval csak a baj van, dobj alá inkább egy KW-t... szvsz

Hát a kettő nem egy kategória az igaz, de azért az FK-t sem kell csuklóból elhajítani...

Én épp a napokban vettem egy FK gewindét (3 év gari van rá mellesleg, a KW fel sem merült, nem engedhetem meg magamnak :( ), és teljesen mintaszerűen viselkedik vele az autó, tudja azt amit vártam. Nyilván tönkre lehet tenni, még azt is elhiszem hogy hamarabb mint a KW-t, de aki nem tud vigyázni rá az minek akar ültetni?

Ja igen: az FK-hoz adnak kutyacsontot, de azt írják csak akkor kell ha teljesen letekered, mert akkor a gyári hosszabb befeszül.

Amelyikhez nem adnak, ahhoz is külön meg lehet venni jó drágáért, de ha nincs teljesen letekerve akkor nem feltétlenül szükséges.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.