Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, neumann írta:

Sziasztok! A nyár folyamán sikerült vásárolnom egy F Astrát, azonban nem működik az ABS. Ha ráadom a gyújtást, nem is villan fel a lámpája. A következő hibakódot adta ki: 00035 Return Pump Relay Circuit. Tud ebben valaki segíteni, hogy ezt mit jelenthet és hogy lehetne megjavítani? Az ABS cikkszáma: Bosch 0 265 208 011.

1997-es az autóm, X16SZR motorkóddal.

Én az X16SZR-nél csak kétjegyű hibakódokat látok, és ott a 35-ös az alapjárati motor hibakódja, aminek semmi összefüggése nincs az ABS-el. Mivel hogyan olvastátok ki? Igazából nem sokmindent tudok az ABS-kockáról, majd jön valaki okosabb kicsit várj.

Link to comment
Megosztás:

10 perce, zotya975 írta:

Én az X16SZR-nél csak kétjegyű hibakódokat látok, és ott a 35-ös az alapjárati motor hibakódja, aminek semmi összefüggése nincs az ABS-el. Mivel hogyan olvastátok ki? Igazából nem sokmindent tudok az ABS-kockáról, majd jön valaki okosabb kicsit várj.

OP-Com géppel olvastuk ki. Krajcsovics Ákosnak (Te ugye ismered..) van egy, igaz, nem az eredeti német. És igen, én is megnéztem, hogy a 35-ös hibakód nem az ABS-sel van összefüggésben, de a gép ezzel írta ki a hibaüzenetet, azért írtam hozzá én is. Egészen pontosan 00035 volt a hiba kód, nem tudom, a nullák mennyit számíthatnak. Az előző tulaj és a kereskedő is állítja, náluk még működött az ABS, én meg megvételkor nem néztem meg, hogy igaz-e, mert a fene se gondolta volna, hogy azzal baj lehet.

Link to comment
Megosztás:

23 perce, neumann írta:

OP-Com géppel olvastuk ki. Krajcsovics Ákosnak (Te ugye ismered..) van egy, igaz, nem az eredeti német. És igen, én is megnéztem, hogy a 35-ös hibakód nem az ABS-sel van összefüggésben, de a gép ezzel írta ki a hibaüzenetet, azért írtam hozzá én is. Egészen pontosan 00035 volt a hiba kód, nem tudom, a nullák mennyit számíthatnak. Az előző tulaj és a kereskedő is állítja, náluk még működött az ABS, én meg megvételkor nem néztem meg, hogy igaz-e, mert a fene se gondolta volna, hogy azzal baj lehet.

Igen ismerem az Ákost..fizikailag sem működik az ABS? Tehát ha satuzol akkor blokkol a kerék és nem remeg a pedál? 

Link to comment
Megosztás:

8 perce, zotya975 írta:

Igen ismerem az Ákost..fizikailag sem működik az ABS? Tehát ha satuzol akkor blokkol a kerék és nem remeg a pedál? 

Fizikailag sem működik, ez a baj, igen. Először murván satuztam próbaképp 40km/h-ról, meg asztalfon is egyszer, mind2x csúszott az autó, blokkolt a kerék, nem remegett a pedál. Fékeztem már pár ABS-es autóval, szóval pontosan tudom, mit kellett volna éreznem, ha működik az ABS. És sajnos a lámpája sem világít a műszerfalon, hogy baja lenne. (úgyhogy azt valószínű, kikötötték)

Módosítva : neumann
Link to comment
Megosztás:

1 perc, neumann írta:

Fizikailag sem működik, ez a baj, igen. Először murván satuztam próbaképp 40km/h-ról, meg asztalfon is egyszer, mind2x csúszott az autó, blokkolt a kerék, nem remegett a pedál. Fékeztem már pár ABS-es autóval, szóval pontosan tudom, mit kellett volna éreznem, ha működik az ABS.

Mondjuk ha murván blokkol az még alapból nem lenne baj, mert az meg szokta viccelni az ABS-t de aszfalton már működnie kellett volna. Hát ha jól látom a rajzon az F6-os 10Amperes bizti felel az ABS-ért az esetleg megnézheted. 

Link to comment
Megosztás:

2 perce, zotya975 írta:

Mondjuk ha murván blokkol az még alapból nem lenne baj, mert az meg szokta viccelni az ABS-t de aszfalton már működnie kellett volna. Hát ha jól látom a rajzon az F6-os 10Amperes bizti felel az ABS-ért az esetleg megnézheted. 

Azt ugyan már megnéztem, nem tűnt rossznak, az a középső vezeték ép volt a biztosítékban, de úgyis kell vennem izzókészletet - bal hátsó lámpám nem ég -, abban lesz úgyis biztosíték is, kicserélem, és meglátom, javul-e a helyzet.

Link to comment
Megosztás:

21 órája, neumann írta:

Azt ugyan már megnéztem, nem tűnt rossznak, az a középső vezeték ép volt a biztosítékban, de úgyis kell vennem izzókészletet - bal hátsó lámpám nem ég -, abban lesz úgyis biztosíték is, kicserélem, és meglátom, javul-e a helyzet.

A biztosíték is már a kínai ipar remeke, nem gyakran de volt már olyan hogy szemre ép biztosíték ki volt égve. 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 09. 23. at 10:15, zotya975 írta:

A biztosíték is már a kínai ipar remeke, nem gyakran de volt már olyan hogy szemre ép biztosíték ki volt égve. 

Ha van hibakód akkor valószínűleg azért nem működik, vagy ki lett szedve a biztije. A Pxxxx hibakódok csak a motorvezérlésre vonatkoznak.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Kispotter írta:

Most lehet hülye vagyok, de mintha rémlene valami valahonnan mikor kiég valamelyik féklámpa nem működik az abs. Biztonsági okból, de lehet rosszul emlékszem. A féklámpád nem ég?

Ahogy Spock mondaná: nem lenne logikus egy ilyen megoldás. Hiszen a mögötted jövő úgysem tudhatja hogy van vagy nincs ABS-ed így nem lenne neki segítség ha kiégett lámpánál nem működne. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
11 órája, Stevy írta:

95-ös C14SE-be hátul mekkora pofa lehet ? 200x29 ? Elöl 236-os tárcsa van. 

Hát legjobb lenne lemérni, ha leveszed a kereket a dobhoz már hozzáférsz annak a méretéből tudni milyen széles pofa fér bele. Nagy küllős alufelni esetén le sem kell venni.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok

A segítségeteket szeretném kérni tárcsafék és fékbetétek terén.

Le szeretném cserélni az első féktárcsákat és természetesen új betéteket is szeretnék, viszont szeretném kikérni a véleményeteket arról hogy milyen márkát nézzek mert elég nagy a választék.

Tudom mindenki másra esküszik de azért gondolom lesz egyezés. Nem szeretnék pár ezer forintos különbség miatt gyengébb alkatrészt venni. Astra F  C14NZ-re kellene.

Illetve azt is megköszönném ha elmondanátok mire figyeljek rendeléskor mert mint látom mm eltérések vannak a termékek között.

De lehet hogy ezek csak az én félelmeim :-)

Előre is köszönök minden hozzászólást.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Nofear1974 írta:

Sziasztok

A segítségeteket szeretném kérni tárcsafék és fékbetétek terén.

Le szeretném cserélni az első féktárcsákat és természetesen új betéteket is szeretnék, viszont szeretném kikérni a véleményeteket arról hogy milyen márkát nézzek mert elég nagy a választék.

Tudom mindenki másra esküszik de azért gondolom lesz egyezés. Nem szeretnék pár ezer forintos különbség miatt gyengébb alkatrészt venni. Astra F  C14NZ-re kellene.

Illetve azt is megköszönném ha elmondanátok mire figyeljek rendeléskor mert mint látom mm eltérések vannak a termékek között.

De lehet hogy ezek csak az én félelmeim :-)

Előre is köszönök minden hozzászólást.

Üdv!

C14NZ-hez alapból 236mm-es tömör tárcsa van, egy jó Brembo tárcsa Textar betét kombóval nem lősz mellé. Nyilván nem olcsó. LPR, FERODO, TRW, ezek is mehetnek.

Ja és ugye ATE, mint gyári beszállító.

Módosítva : Róóóbi
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, Róóóbi írta:

Üdv!

C14NZ-hez alapból 236mm-es tömör tárcsa van, egy jó Brembo tárcsa Textar betét kombóval nem lősz mellé. Nyilván nem olcsó. LPR, FERODO, TRW, ezek is mehetnek.

Ja és ugye ATE, mint gyári beszállító.

Bremboekban eleg nagyot csalodtam.

Brembo textar kombo van nekem is. 280/260as.

Es a tarcsak par honap utan elkezstek rozsdalni, na nem "kopo" felulete, hanem mindenhol...

A kovetkezo biztos nem brembo lessz.

Fekhatassal mondjuk baj nincs ;-)

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Nofear1974 írta:

Sziasztok

A segítségeteket szeretném kérni tárcsafék és fékbetétek terén.

Le szeretném cserélni az első féktárcsákat és természetesen új betéteket is szeretnék, viszont szeretném kikérni a véleményeteket arról hogy milyen márkát nézzek mert elég nagy a választék.

Tudom mindenki másra esküszik de azért gondolom lesz egyezés. Nem szeretnék pár ezer forintos különbség miatt gyengébb alkatrészt venni. Astra F  C14NZ-re kellene.

Illetve azt is megköszönném ha elmondanátok mire figyeljek rendeléskor mert mint látom mm eltérések vannak a termékek között.

De lehet hogy ezek csak az én félelmeim :-)

Előre is köszönök minden hozzászólást.

Én az utóbbi években az Ate-t kezdtem el pártolni, jelenleg is ez van az Astrámban. Brembo-Textar kombóval több ismerősnek is hasonló rozsdásodási tünet jött elő, illetve a betétek érthetetlenül csikorognak a bekopástól számított nagy időintervallumon túl is. TRW-vel nem volt gondom anno, egyenletes minőséget adott az is, és igen jó ár érték arányban.  Fékhatással egyik esetében sem volt probléma. Szerintem ezek közül a márkák közül nagyon egyikkel se lősz mellé, a kérdést az dönti el, hogy belefér-e az a pár plusz ezres :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mindenki segítségét/hozzászólását.

Bevallom hogy én is Brembo-t nézegettem féktárcsából viszont a rozsdásodás pl. eszembe sem jutott. Persze tudom hogy a fékhatáshoz nincs köze.

Egy ATE féktárcsa ami bevonatolt, jó választás lehet ? Ár: 4900/db

Féktárcsa OPEL ASTRA F Ferdehátú (53_, 54_, 58_, 59_) 1.4 i -tól Év 03.1992 60 LE: féktárcsa (24.0113-0161.1) részére a ATE
Cikkszám: 24.0113-0161.1

részére OPEL ASTRA F Ferdehátú (53_, 54_, 58_, 59_) 1.4 i 60LE
  • Beépítési oldal:  elsőtengely
  • Átmérő [mm]:  236
  • Féktárcsa fajta:  Tele
  • Centrírozási átmérő [mm]:  60
  • Lyukszám:  4
  • lyukkör ? [mm]:  100
  • Féktárcsa vastagság [mm]:  12,7
  • Felület:  bevonatolt

És ehhez egy Textar fékbetét. Ár: 6900/készlet

TEXTAR fékbetét készlet, tárcsafék 2054701
Fékbetét készlet, tárcsafék OPEL ASTRA F Ferdehátú (53_, 54_, 58_, 59_) 1.4 i -tól Év 03.1992 60 LE: fékbetét készlet, tárcsafék (2054701) részére a TEXTAR
 
Cikkszám: 2054701

részére OPEL ASTRA F Ferdehátú (53_, 54_, 58_, 59_) 1.4 i 60LE
  • Beépítési oldal:  elsőtengely
  • Kopásjelző érintkező:  kopásjelző érintkezőhöz előkészítve
  • Magasság 1 [mm]:  58,3
  • Magasság 2 [mm]:  48,2
  • Szélesség 2 [mm]:  141,3
  • Szélesség 1 [mm]:  140,1
  • Vastagság [mm]:  16,8

Viszont kissé zavarban vagyok. A készlet jelen esetben 4 fékbetétet jelent?

Közben már látom ugyanis ha ráviszem az egeret a kosárra, kiírja hogy 4 fékbetét.

Pro/kontra vélemény?

 

Módosítva : Nofear1974
Link to comment
Megosztás:

42 perce, Nofear1974 írta:

Viszont kissé zavarban vagyok. A készlet jelen esetben 4 fékbetétet jelent?

Ez így rendben lesz. Igen, egy készlet 4db, egy nyeregbe kell kettő betét. Minimum kettesével kapod a boltban.

A rugót ne szórd majd el, ául fog zörögni a nyeregben ha nincs benne.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Nofear1974 írta:

Kösz. Igyekszem nem elveszíteni a rugókat :-)

 

Ha visszanyomod a munkahengert mert ugye az új betét vastagabb, akkor figyelj rá hogy ne jusson ki fékfolyadék a tartályból, ha kijönne  akkor le kell szívni. 

2688279-20171104-8VpBT0.jpg

Továbbá indulás előtt már járó motornál nyomd le párszor a pedált, hogy a dugattyú visszanyomja a tárcsához a betétet, mert különben az első pirosnál meglepetés érhet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 09. 25. at 18:49, zotya975 írta:

Ahogy Spock mondaná: nem lenne logikus egy ilyen megoldás. Hiszen a mögötted jövő úgysem tudhatja hogy van vagy nincs ABS-ed így nem lenne neki segítség ha kiégett lámpánál nem működne. 

Sziasztok! Kicsit megkésve, de írnék helyzetjelentést! Megjavult az ABS-em, magával a motortérben lévő ABS kockával volt a baj, azon belül is a mellékelt képen látható "Fékfolyadék szivattyút hajtó motor"-ral, kapott egy jó adag kontaktspray-t. Nem volt egyszerű szétszedni és összerakni se, de sikerült a művelet, hála a kitartó szerelőmnek. A műszerfali visszajelző izzója meg ki volt szedve, azért nem égett.. no comment :/

image_X_54.png

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi a hasznos tanácsot figyelni fogok rá. Honnan tudtad hogy magam akarom kicserélni? Ennyire egyértelmű? :-)

Közben már utána olvasgattam hogy mire figyeljek+ videókat is néztem a cseréről. De minden apró tanácsot szívesen veszek.

Off:  Nem tudom hogy emlékszel-e még, illetve emlékeztek-e rá , fél éve kértem a segítségeteket mert 3 henger indult indításkor + fogyott a hűtőfolyadék.

A ti segítőkészségeteknek és biztatásotoknak hála kicseréltem a hengerfej tömítést, és ha már szétszedtem akkor szívósori, kipufogó tömítést, szelephimbából 4-et cseréltem mert 4 volt erősen kopott, a motor csodálatosan működik és sokkal halkabb is lett, olyannyira hogy egyszer mikor félreálltam kiszálltam valamiért majd vissza, közben beszéltek hozzám, véletlenül rá is indítottam egy másodpercet.

Szerencsére nem lett gond, ezzel csak illusztráltam hogy a motor működés közben mennyire csendes lett :-)

Egyszerűen élvezet hallgatni :-)

De örültem azért is hogy szétszedtem mert a hengerfej hűtővíz járataiból mindössze 2 nem volt eldugulva a többin kb. 1mm vastag rozsda lerakodás zárta el a hűtővíz szabad átfolyását.  Bocs az off-ért.

Szóval ismételten köszönetet mondok a segítségetekért.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.