Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Hát elég nehéz leírni. Az ajtónak az oldalsó felén van egy kis ovális furat, egy vékony fekete gumival lefedve. Abba a lyukba, ha belenyomod a kulcsot, (de egy szimpla csavarhúzó is ugyanolyan jó), akkor egy kattanást hallani, és érzed hogy valamit megnyomtál. Ezután ha becsukod az ajtót, akkor már zárva lesz.

De előfordult olyan is, hogy amikor így kézzel lezártam a jobb hátsó ajtót, akkor az elektronika lezárta az összes többit is. De ilyen még csak kétszer fordult elő, általában nem.

Nem tudom, remélem érthetően írtam le. B)

Szia! Még mielőtt " lehúznának ", nézzél meg egy egyszerű dolgot. Sajnos, nekem is volt már hasonló tapasztalatom.

Kapcsold be a rádiót és hallgasd meg, hogy a hangszóró működik-e a jobb hátsó ajtónál. Ha nem, akkor valószínűleg szétcsúszott a csatlakozó az ajtózsanérnál és ezért nem zárja be a központi zár sem. Nálam legalább is ez volt a hiba oka...

Persze, nem biztos, hogy ua. áll fenn, de egy próbát megér !

Link to comment
Megosztás:

Szia! Még mielőtt " lehúznának ", nézzél meg egy egyszerű dolgot. Sajnos, nekem is volt már hasonló tapasztalatom.

Kapcsold be a rádiót és hallgasd meg, hogy a hangszóró működik-e a jobb hátsó ajtónál. Ha nem, akkor valószínűleg szétcsúszott a csatlakozó az ajtózsanérnál és ezért nem zárja be a központi zár sem. Nálam legalább is ez volt a hiba oka...

Persze, nem biztos, hogy ua. áll fenn, de egy próbát megér !

Sajnos nem jött be. Túl szép lett volna. Meg mondom néha, ha kézzel bezárom a jobb hátsót, akkor lehúzza a többit is, úgyhogy valamilyen jelátvitel biztos van.

Szerintem a végrehajtóelemmel lesz gond. Csak ez az, amit nem tudok, hogy ez most egy villanymotor, vagy hallottam olyat is habár lehet hogy hülyeség, hogy egy kis kompresszor.

Ha tudnám pontosan, akkor utána tudnék nézni a neten hogy mennyibe kerül és lehet feleannyiból megúsznám a dolgot, mint amennyit nekem a nagytudású opelszerelő mondott.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem jött be. Túl szép lett volna. Meg mondom néha, ha kézzel bezárom a jobb hátsót, akkor lehúzza a többit is, úgyhogy valamilyen jelátvitel biztos van.

Szerintem a végrehajtóelemmel lesz gond. Csak ez az, amit nem tudok, hogy ez most egy villanymotor, vagy hallottam olyat is habár lehet hogy hülyeség, hogy egy kis kompresszor.

Ha tudnám pontosan, akkor utána tudnék nézni a neten hogy mennyibe kerül és lehet feleannyiból megúsznám a dolgot, mint amennyit nekem a nagytudású opelszerelő mondott.

Garanciában nem megy el?? Mennyi idős a kocsi?

Link to comment
Megosztás:

Garanciában nem megy el?? Mennyi idős a kocsi?

2005 januári. Két évesen vettem. Vizsgákra is én készítem fel. Motorikusan meg a futóműnél megcsinálok rajta mindent, csak az elektronikai résztől fosok mindíg. Egyszer szétkapom ezt a zárat is, csak ez nem olyan nagy probléma, hogy nekiugorjak. Majd ha fellép még valami meghibásodás, akkor azzal együtt megnézem ezt is.

Attól függetlenül megvagyok elégedve vele. 1.7 CDTI motorral van felszerelve (100 LE). Nem egy vad, de azért a nyomatékot érezni benne, habár eléggé magas fordulaton adja le.

Kicsit kemény neki a hátsó csatolt felfüggesztése, csak úgy pattog le a fekvőrendőrről.

Próbálta már valaki chipelni? Mennyire érzékeny rá? Egy 20-30 lovat elbír szerintem. Ugyanez a motor van berakva a Civikbe is asszem. Ha valakinek van róla tapasztalata, megoszhatná.

Ja meg még egy kérdés. Nem tudja valaki hogy honnét tudok hozzá letölteni ######a európai térképet MAGYARORSZÁGGAL? Nézegettem már torrentoldalat, de a legrészletesebb térkép szerint is három darab út van Magyaroszágon. Ja és mindíg kiírja hogy érvénytelen CD. Van hozzá jó crack?

Link to comment
Megosztás:

Hát elég nehéz leírni. Az ajtónak az oldalsó felén van egy kis ovális furat, egy vékony fekete gumival lefedve. Abba a lyukba, ha belenyomod a kulcsot, (de egy szimpla csavarhúzó is ugyanolyan jó), akkor egy kattanást hallani, és érzed hogy valamit megnyomtál. Ezután ha becsukod az ajtót, akkor már zárva lesz.

De előfordult olyan is, hogy amikor így kézzel lezártam a jobb hátsó ajtót, akkor az elektronika lezárta az összes többit is. De ilyen még csak kétszer fordult elő, általában nem.

Nem tudom, remélem érthetően írtam le. B)

Köszi, ezt megnézem ha kimegyek a kocsihoz. Mert én elég béna megoldásnak tartom, hogy csak távirányítóval lehet bezárni, kulccsal csak az első ajtót. És akkor minden ajtót manuálisan nyomogatni kell, mert ha csak az első ajtót nyitom ki kulccsal, de kinyitom az ajtót is, akkor a többit is kinyitja a központi.

Pl egy lemerült elem vagy megkergült táv is okozhat meglepetéseket.

Vagy van valami egyszerűbb megoldása is?

Link to comment
Megosztás:

Hát elég nehéz leírni. Az ajtónak az oldalsó felén van egy kis ovális furat, egy vékony fekete gumival lefedve. Abba a lyukba, ha belenyomod a kulcsot, (de egy szimpla csavarhúzó is ugyanolyan jó), akkor egy kattanást hallani, és érzed hogy valamit megnyomtál. Ezután ha becsukod az ajtót, akkor már zárva lesz.

De előfordult olyan is, hogy amikor így kézzel lezártam a jobb hátsó ajtót, akkor az elektronika lezárta az összes többit is. De ilyen még csak kétszer fordult elő, általában nem.

Nem tudom, remélem érthetően írtam le. B)

Ez nem a gyerekzár a hátsó ajtóban? Elvileg egy villanymotor működteti az ajtózárat, de hogy a gyerekzárral vezéreld a többi ajtót az sztem kizárt. Akkor ott kontakthiba van a kábelkötegben vagy a motorról csúszott le a csati.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nekem olyan probléma lépett fel a H Astrámnál, hogy a központi a jobb hátsó ajtót nem zárja be. Simán ki tudom utána kézzel nyitni, ráadásul akkor feloldja a zárat az összes többi ajtón. Ezt az ajtót külön manuálisan kell bezárnom, utána zárom a többit a központival. A múltkor elvittem egy helyi Opel mágushoz, az meg elkezdett nekem ilyen 50-60 ezer forintos javítási költségekről beszélni. Hát nekem annyit ez nem ér meg, úgy se használom sokat a jobb hátsó ajtót, akkor inkább mindíg bezárva tartom. Azon kívül nem tudom elhinni, hogy ez ennyibe kerülne.

A kérdésem az lenne, hogy:

Milyen rendszerű az ajtó reteszelő meghajtása?

Tud valaki olcsóbb megoldást?

Sajnos nem volt időm elolvasni el az összes hozzászólást, ezét lehet, hogy ezt valaki kérdezte már csak nem vettem észre. Ha ez történt, akkor bocs.

Kösz a segítséget.

Szia! Én most szívtam a bal hátsóval, de nem mentem egyből szervízbe hanem megnéztem egy egyszerű dolgot (ami már az F-es astrámnál is megszivatott). Ahol kibújik az oszlopból a kábel azon van egy gumiharmonika (hogy védje a kábeleket). Szóval én széthúztam a csatit ahol az ajtóba bemegy és az utastérbe visszahúztam az egész kábelköteget nekem a kb 12 szálból 6 el volt törve/szakadva, nekem már nem kapcsolta a belső világítást nem ment a hangszóró, és a végén a kp-i zár is szarakodott. Szóval neked lehet hogy még csak 1-2 szál ment szét. Mindenesetre itt kezdjed a bulit, igaz hogy az utstérben is kell bontogatnod de nem vészes (küszöb és oszlopburkolat). Amúgy én akkor kérdeztem egy komplett zárat hozzá (mivel ezen a szaron már minden egybe van: nyitásérzékelő,centrál stb) bontóban és az sem volt horror 10eFt.

A tanulság az hogy 2 generációváltás után még mindíg hagynak ilyen hibákat. Meg hogy rémesen gagyi kábelekkel dolgoznak!

Üdv remélem megoldódik a problémád!

Link to comment
Megosztás:

Viszont én is segítségre szorulok!!!

A következő a problémám. Autó: astra H caravan Z17DTL. Egy szép nap hazafelé mentem és elkezdett pislákolni a lámpám, lasabban törölt az ablaktörlő, majd egy kicsit később a szervó is feldta DE a töltéslámpa nem jelzett. Még hazafelé bementem egy szerelő barátomhoz hogy nézzünk töltést esetleg fizikai elváltozásokat. Hát töltés nem volt, úgyhogy úgy gondoltuk generátor baj van (amúgy is viszonylag sűrű ennél a típusnál). Még este szereztem egy bontottat, fel is raktuk kb 9 órára, indítunk és továbbra sincs töltés. Kaptam egy csereakksit hogy haza tudjak menni, otthon feltettem a sajátomat tölteni és elkezdtem átnézni mind a két biztitáblát, de minden rendben volt. Aztán kiirattam a kp-i kijelzőre a hibakódokat nagyon sok volt de gondoltam a fesz.ingadozás miatt, úgyhogy reggel visszatettem a már feltöltött akksit, mentem vele egy kicsit és nem is maradt hibakód, illetve csak egy: sebesség jel nincs a tartományban. De gondoltam itt nincs összefüggés mert a sebességjelet az abs-től kapja. Tehát még mindíg nem volt töltés de a töltéslámpa úgy csinált mintha minden rendben lett volna. Elmentem egy villamosságihoz elmondtam a sztorit és szerencsém volt mert nemrég megszívta egy u.i autóval azt úgy barkácsolta meg (hosszas méricskélés után) hogy egy kis 5W-os izzóval begerjesztette a generátort és úgy működött. Szóval nekem is megcsinálta így muszájból de nem szeretném így hagyni viszont kifogytam az ötletekből, hivatalos szervízbe meg csak a legvégső esetben mennék. Annyival vagyok előrébb hogy a régi generátoromat kimértük és az tényleg rossz (fesszab és diódahíd ment ki rajta) és azt is tudom hogy gerjesztés baja van. Csak azt nem tudja senki a környékemen hogy hogy működik ennél a kocsinál a gerjesztés. Ha bármivel előrébb tudnátok vinni az ügyemet kérlek segítsetek! Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

azt úgy barkácsolta meg (hosszas méricskélés után) hogy egy kis 5W-os izzóval begerjesztette a generátort és úgy működött.

Gerjesztjük a generátort? Ezt nagyon nem értem, pedig van villamosságis végzettségem és gyakorlatom is bőven...

Elmagyaráznád? Légyszi!

Link to comment
Megosztás:

Gerjesztjük a generátort? Ezt nagyon nem értem, pedig van villamosságis végzettségem és gyakorlatom is bőven...

Elmagyaráznád? Légyszi!

Ezt komolyan vagy viccből kérdezed? (már ha tényleg van tapasztalatod). A régi kocsiknál a töltésvisszajelző lámpa csinálta a gerjesztést (de ezt tudnod kellene) viszont ezeknél az újabbaknál már valószínűleg ehhez is a számítógépnek van köze. A gerjesztést (mivel nem vagyok villamossági szerelő) én sem értem pontosan, de valahogy úgy magyarázták hogy a generátort egy ki feszültség "bírja rá hogy elkezdje a töltést".

Amúgy segíteni próbálsz? Bár segíteni biztos nem tudsz mert ahhoz tudnod kellene a gerjesztésről is.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy hogyan tudok helyzetjelzőt cserélni a kocsiban? Mert azon a nyíláson keresztül ami az első kerék előtt van egyszerűen nem tudom kiszedni, nem tudom hogy mit kell csinálni a foglalattal hogy kijöjjön, és már az idegbaj kerülget, hogy nőgyógyásznak kéne lennem ahhoz hogy egy helyzetjelzőt kicseréljek. hallottam, hogy valahogy le lehet szedni az első lámpát de csak 2 csavart találtam meg és azokon kívül van még úgy vettem észre.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy hogyan tudok helyzetjelzőt cserélni a kocsiban? Mert azon a nyíláson keresztül ami az első kerék előtt van egyszerűen nem tudom kiszedni, nem tudom hogy mit kell csinálni a foglalattal hogy kijöjjön, és már az idegbaj kerülget, hogy nőgyógyásznak kéne lennem ahhoz hogy egy helyzetjelzőt kicseréljek. hallottam, hogy valahogy le lehet szedni az első lámpát de csak 2 csavart találtam meg és azokon kívül van még úgy vettem észre.

Segítségeteket előre is köszönöm!

úgy rémlik hogy csak ki kell tekerni egy kupakot és abban van az izzó

Link to comment
Megosztás:

úgy rémlik hogy csak ki kell tekerni egy kupakot és abban van az izzó

Ez biztos? Az enyém gyári xenonos akkor is? Az is jó lenne ha egy kép vagy rajz lenne róla. hogy legalább ez alapján vágjam, hogy hova kell nyúlni, és mit kell csinálni. Ráadásul múltkor elfelejtettem visszarakni a gumisapkát és belement egy kis víz és bepárásodott a lámpa alja, azt hogy tudom kivarázsolni? A másik az mp30on van erősítőkimenet?

Link to comment
Megosztás:

Ez biztos? Az enyém gyári xenonos akkor is? Az is jó lenne ha egy kép vagy rajz lenne róla. hogy legalább ez alapján vágjam, hogy hova kell nyúlni, és mit kell csinálni. Ráadásul múltkor elfelejtettem visszarakni a gumisapkát és belement egy kis víz és bepárásodott a lámpa alja, azt hogy tudom kivarázsolni? A másik az mp30on van erősítőkimenet?

Pq3YwyA.jpg

úgynézem a normál és xenonos lámpatest ebben nem különbözik...

a párára egy hülye ötlet: cipőkbe, számtech cuccok mellé meg sokfelé szórnak kis páraszívó tasakokat, egy olyat kéne drótvégre kötni úgy hogy nehogy elvesszen a lámpatestben, és azt benne hagyni egy időre...

fej: tudtommal csak magasszintű van a hangszórók hajtására. én hekkeltem rá annó kimenetet - megcsapoltam a belső erősítő TDA IC-k jelét - de ugyanolyan fakó hangú retek maradt utána is, cirka felesleges erősítőt rákötni... ha szép hangot és/vagy nagy hangerőt szeretnél, akkor mindenképpen fejcserével érdemes kezdeni

Link to comment
Megosztás:

Pq3YwyA.jpg

úgynézem a normál és xenonos lámpatest ebben nem különbözik...

a párára egy hülye ötlet: cipőkbe, számtech cuccok mellé meg sokfelé szórnak kis páraszívó tasakokat, egy olyat kéne drótvégre kötni úgy hogy nehogy elvesszen a lámpatestben, és azt benne hagyni egy időre...

fej: tudtommal csak magasszintű van a hangszórók hajtására. én hekkeltem rá annó kimenetet - megcsapoltam a belső erősítő TDA IC-k jelét - de ugyanolyan fakó hangú retek maradt utána is, cirka felesleges erősítőt rákötni... ha szép hangot és/vagy nagy hangerőt szeretnél, akkor mindenképpen fejcserével érdemes kezdeni

Köszi!

De amit belinkeltél nekem az az index cseréje, nekem meg a helyzetjelző kéne ami a "2"-es szám mögött rejtőzik a távolsági mellett. Ezt a képet amúgy honnan vetted? Van valahol online szervízkönyv?

Ez a páraszívós tasakos ötlet jónak hangzik, ki is próbálom majd, csak azt kéne még kitalálnom, hogy hogyan juttatom be majd oda.

Erősítő kimenet csak azért kéne, hogy egy aktív mélyet meg tudjak hajtani, mert nekem nem nagy hanem szép hang kéne, az elsőket meg ki akarom cserélni egy I"nfinity Ref 6520 cs"-re mert az bemegy a gyári helyére. Ugyanis ez a köcsögduda hangzás ami a kocsiban van meg tud őríteni.

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

De amit belinkeltél nekem az az index cseréje, nekem meg a helyzetjelző kéne ami a "2"-es szám mögött rejtőzik a távolsági mellett. Ezt a képet amúgy honnan vetted? Van valahol online szervízkönyv?

Ez a páraszívós tasakos ötlet jónak hangzik, ki is próbálom majd, csak azt kéne még kitalálnom, hogy hogyan juttatom be majd oda.

Erősítő kimenet csak azért kéne, hogy egy aktív mélyet meg tudjak hajtani, mert nekem nem nagy hanem szép hang kéne, az elsőket meg ki akarom cserélni egy I"nfinity Ref 6520 cs"-re mert az bemegy a gyári helyére. Ugyanis ez a köcsögduda hangzás ami a kocsiban van meg tud őríteni.

báh, hüje vagyok :blush: :D :lol:

nem online, hanem nekem is úgy küldték pdf-ben - ugyan német, de mégis többre megyek vele mint a kocsihoz kapott francia nyelvű könyvvel B) összecsomagolva bő 3 mega, ha küldesz egy mailcímet privátban akkor el tudom küldeni...

arra vigyázz hogy be ne essen a lámpatestbe, mert nem lehet szétszedni

a gyári fejre aggathatsz bármilyen hangszórót, erősítőt és mélyet, nem nagyon jutsz előrébb, én már tudom, végigjártam... a gyári hangszórókat jó ha cseréled, azok még a béka hátsóját se ütik meg, fröccsöntött műanyag izék. sokminden befér oda, mert úgyis kell kiemelőgyűrűt gyártani/venni (a gyári rögzítés nem szabványos), és így van bent nálam 18mm-es kiemeléssel egy pár 73mm mély ciare mélyközép...

rágugliztam erre az infinity szettre, és csupa 2 ohm-ot találtam, azt semmiképpen nem kötheted közvetlenül a fejre!

egyébként ha ennyi pénzt szánsz a hangszórókra, akkor érdemes még nézelődnöd kicsit, én a komplett ciare készletet használt de nullkilométeres állapotban 32e-ért vettem, új ára 60e lett volna ;)

milyen aktív mélyet gondoltál hátra? biztos aktív kell? én még jót nem hallottam olyat, ráadásul a rezgések nagyon nem tesznek jót az erősítő panelnek...

Link to comment
Megosztás:

báh, hüje vagyok :blush: :D :lol:

nem online, hanem nekem is úgy küldték pdf-ben - ugyan német, de mégis többre megyek vele mint a kocsihoz kapott francia nyelvű könyvvel B) összecsomagolva bő 3 mega, ha küldesz egy mailcímet privátban akkor el tudom küldeni...

arra vigyázz hogy be ne essen a lámpatestbe, mert nem lehet szétszedni

a gyári fejre aggathatsz bármilyen hangszórót, erősítőt és mélyet, nem nagyon jutsz előrébb, én már tudom, végigjártam... a gyári hangszórókat jó ha cseréled, azok még a béka hátsóját se ütik meg, fröccsöntött műanyag izék. sokminden befér oda, mert úgyis kell kiemelőgyűrűt gyártani/venni (a gyári rögzítés nem szabványos), és így van bent nálam 18mm-es kiemeléssel egy pár 73mm mély ciare mélyközép...

rágugliztam erre az infinity szettre, és csupa 2 ohm-ot találtam, azt semmiképpen nem kötheted közvetlenül a fejre!

egyébként ha ennyi pénzt szánsz a hangszórókra, akkor érdemes még nézelődnöd kicsit, én a komplett ciare készletet használt de nullkilométeres állapotban 32e-ért vettem, új ára 60e lett volna ;)

milyen aktív mélyet gondoltál hátra? biztos aktív kell? én még jót nem hallottam olyat, ráadásul a rezgések nagyon nem tesznek jót az erősítő panelnek...

Közben rájöttem az izzócsere módjára (csak nem voltam elég bátor, hogy nagyobb erőt gyakoroljak rá), csak az a baj h annak ellenére, hogy 5 ledből áll az izzó (helyzetjelző) azt jelzi, hogy kiégett és leveszi róla az áramot, így meg sem tudom nézni, hogy jó e. Erre nincs valami orvoslat?

Az infiniti a netes árnál egy kicsivel olcsóbban beszerezhető onnan ahonnan én venném, így kb 20-25 körül meglenne a szett, bár lehet, hogy a hátsó hangszórókkal is kezdenem kéne valamit. Mélyből pedig azért szeretnék aktívat venni, hogy minél kevesebbet kelljen "barmolni" az autóban. Értem ezalatt, hogy ha kell a hely a csomagoknak, akkor mindent ki tudjak pikk pakk szedni, és ha meg eladom a kocsit akkor az erősítő felfogatása ne maradjon meg az üléstámlában. Mélyből pedig szintén Infinity-t néztem egy kicsi szub csövet, de annak a pontos típusát még nem tudom.

Kooplett szett alatt mit értesz? Miket dobtál a kocsiba?

Link to comment
Megosztás:

Közben rájöttem az izzócsere módjára (csak nem voltam elég bátor, hogy nagyobb erőt gyakoroljak rá), csak az a baj h annak ellenére, hogy 5 ledből áll az izzó (helyzetjelző) azt jelzi, hogy kiégett és leveszi róla az áramot, így meg sem tudom nézni, hogy jó e. Erre nincs valami orvoslat?

Az infiniti a netes árnál egy kicsivel olcsóbban beszerezhető onnan ahonnan én venném, így kb 20-25 körül meglenne a szett, bár lehet, hogy a hátsó hangszórókkal is kezdenem kéne valamit. Mélyből pedig azért szeretnék aktívat venni, hogy minél kevesebbet kelljen "barmolni" az autóban. Értem ezalatt, hogy ha kell a hely a csomagoknak, akkor mindent ki tudjak pikk pakk szedni, és ha meg eladom a kocsit akkor az erősítő felfogatása ne maradjon meg az üléstámlában. Mélyből pedig szintén Infinity-t néztem egy kicsi szub csövet, de annak a pontos típusát még nem tudom.

Kooplett szett alatt mit értesz? Miket dobtál a kocsiba?

sajna irtó genyó az autó elektronikája, nekem az utólagos xenon alatt kapcsolgatta le állandóan a tápfeszt a kocsi - ráraktam egy 21 wattos terhelőizzót és egy relét, ez húz be a felkapcsolom és kapcsolja a xenontrafókat... az izzót majd kicserélem egyenértékű ellenállásokra... azt hogy jó e a helyzetjelző izzó, szimplán egy vezetékdarabbal közvetlenül az akkura kötve meg tudod nézni (LEDnél a polaritás nem mindegy, fordítva semmi baja nem lesz csak szimplán nem világít, ha elsőre nem nyer akkor fordíts)...

én már eléggé elrugaszkodtam a gyári "rendszertől": elől az említett ciare szett CW162 mélyközép TS020ND04 SEC magas CF223 hangváltó, alatta alaposan kibélelve az ajtó bitulappal, az erősítő alattuk egy Massive P400.4, a mélyláda pedig egy dupla Massive PW12 zárt ládában + a hozzá tartozó P500.1 monoblock. a kábelezés még elég gyatra, azon majd fejlesztek ha nem lesz ilyen hideg. a fej egy CarPC rendszer - ennek a hangkártyája is még fejlesztendő pont, de már most se rossz

ha nem akarsz falat bontani csak szép hangzást, és a csomagtartó is kell, akkor érdemes elgondolkodni a láda nélküli, csak jól megépített első felállásban! bár a gyári rezgéscsillapítás mint autó jó, de a hangnál hamar kiderül hogy nagyon silány még a dízelekben is. miután betömtem bő 2nm bitulapot a két első ajtóba, hihetetlen módon megjöttek a mély hangok! pedig akkor még csak egy nagyon olcsó noname hangszóró volt elől! egyszerűen ég és föld - és egy szűk tizesből kijött a két ajtó!

szóval ha a mélyláda árát inkább átirányítod egy jófajta 2 csatis erősítőbe és bitumenezésbe, remek eredményt érhetsz el! egy kisebb erősítő vígan elvan az ülés aljára rögzítve pl...

Link to comment
Megosztás:

sajna irtó genyó az autó elektronikája, nekem az utólagos xenon alatt kapcsolgatta le állandóan a tápfeszt a kocsi - ráraktam egy 21 wattos terhelőizzót és egy relét, ez húz be a felkapcsolom és kapcsolja a xenontrafókat... az izzót majd kicserélem egyenértékű ellenállásokra... azt hogy jó e a helyzetjelző izzó, szimplán egy vezetékdarabbal közvetlenül az akkura kötve meg tudod nézni (LEDnél a polaritás nem mindegy, fordítva semmi baja nem lesz csak szimplán nem világít, ha elsőre nem nyer akkor fordíts)...

én már eléggé elrugaszkodtam a gyári "rendszertől": elől az említett ciare szett CW162 mélyközép TS020ND04 SEC magas CF223 hangváltó, alatta alaposan kibélelve az ajtó bitulappal, az erősítő alattuk egy Massive P400.4, a mélyláda pedig egy dupla Massive PW12 zárt ládában + a hozzá tartozó P500.1 monoblock. a kábelezés még elég gyatra, azon majd fejlesztek ha nem lesz ilyen hideg. a fej egy CarPC rendszer - ennek a hangkártyája is még fejlesztendő pont, de már most se rossz

ha nem akarsz falat bontani csak szép hangzást, és a csomagtartó is kell, akkor érdemes elgondolkodni a láda nélküli, csak jól megépített első felállásban! bár a gyári rezgéscsillapítás mint autó jó, de a hangnál hamar kiderül hogy nagyon silány még a dízelekben is. miután betömtem bő 2nm bitulapot a két első ajtóba, hihetetlen módon megjöttek a mély hangok! pedig akkor még csak egy nagyon olcsó noname hangszóró volt elől! egyszerűen ég és föld - és egy szűk tizesből kijött a két ajtó!

szóval ha a mélyláda árát inkább átirányítod egy jófajta 2 csatis erősítőbe és bitumenezésbe, remek eredményt érhetsz el! egy kisebb erősítő vígan elvan az ülés aljára rögzítve pl...

Ez a második verzió nagyon tetszik, mert én tényleg nem buffogni akarok, hanem egy szép hangot a kocsiba, amit azért néha hangosan is lehet hallgatni B) A fejegységgel csak az a bajom, hogy az formailag meg mindenhogy oda passzol! Mit rakjak annak a helyére ha én azt onnan kiszedem?

Link to comment
Megosztás:

Ez a második verzió nagyon tetszik, mert én tényleg nem buffogni akarok, hanem egy szép hangot a kocsiba, amit azért néha hangosan is lehet hallgatni B) A fejegységgel csak az a bajom, hogy az formailag meg mindenhogy oda passzol! Mit rakjak annak a helyére ha én azt onnan kiszedem?

07370.jpg

+ normális fej ;)

hány ajtós a kocsid?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, üdvözlet mindenkinek!

Új vagyok, elnézést, ha a szokásokkal ellentétben tennék valamit.

Segítségeteket, véleményeteket kérem:

Mintegy 20 év elteltével újra Opelt vezetek. (közben persze volt mindenféle) három hete egy Astra H Caravan "Enjoy" személyében.

Első ismerkedésre két furcsaság tűnt fel, az egyik az ablakok lehúzva maradnak az ajtó bezárása után (erről már olvastam ebben témában valahol az elején), a másik izgalmasabb: létezik, hogy nem lehet az autót bezárni kulccsal, csak távirányítóval?

A bal első ajtót (ahol a kulcslyuk van) bezárja, de a központi zár nem zárja a többit. Kulccsal nyitáskor viszont nyitja az összes többi ajtót is. Egyedi hiba nem lehet, mert három ilyen autónk van és mindegyiknél ez a jelenség.

Riasztó nincs az autókban.

Üdv.

akiraly

Sziasztok,

ma csatlakoztam először hozzátok, hiszen örömteli H Astra tulaj lettem én is ám ezzel együtt azonnal segítségre is szorulok.

A 2005.05 évj. autón (1.9 CDTI) észrevettük, hogy a kp. zár a korábban említett módon nem zár a vezető oldal felől kulccsal csak a belső gombbal. A gondom hogy a kulcs nyomógombról sem működik a kp. zár, pedig már elemet is cseréltettünk. Ja és újra is programozták a kulcsot mégsem megy.

Ha jól olvastam ez nem egyedi probléma.

Van ötletetek hogyan tudnám szóra bírni a távirányítót és a kulccsal történő kp. zár működését?

Még vmi, az lehetséges hogy az autó 120 LE és mégis Z19DTH (H?), úgy tudtam hogy ez a 150 pacis motor elvileg. vagy csak elírták a forgalmiban?

Gondolom fontos lehet mert minél előbb szeretném lecserélni a vezérlést és talán nem mindegy melyik változathoz veszek cuccot.

előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

ma csatlakoztam először hozzátok, hiszen örömteli H Astra tulaj lettem én is ám ezzel együtt azonnal segítségre is szorulok.

A 2005.05 évj. autón (1.9 CDTI) észrevettük, hogy a kp. zár a korábban említett módon nem zár a vezető oldal felől kulccsal csak a belső gombbal. A gondom hogy a kulcs nyomógombról sem működik a kp. zár, pedig már elemet is cseréltettünk. Ja és újra is programozták a kulcsot mégsem megy.

Ha jól olvastam ez nem egyedi probléma.

Van ötletetek hogyan tudnám szóra bírni a távirányítót és a kulccsal történő kp. zár működését?

Még vmi, az lehetséges hogy az autó 120 LE és mégis Z19DTH (H?), úgy tudtam hogy ez a 150 pacis motor elvileg. vagy csak elírták a forgalmiban?

Gondolom fontos lehet mert minél előbb szeretném lecserélni a vezérlést és talán nem mindegy melyik változathoz veszek cuccot.

előre is köszi

nem a vezető, hanem az anyósülés felől kell benyúlni, megnyomni a gombot, majd becsukni a jobb elsőt és ráfordítani a kulcsot

előfordulhat hogy külföldiában kicsit trükköztek a motor teljesítménnyel a papírjain, pl a németeknél teljesítményalapú a kötelező biztosítás - nem ez lenne az első ilyen autó... neked is annyival alacsonyabb a "súlyadó" :D majd a guruk linkelnek képeket hogy melyik hogy néz ki, úgy tudom teljesen máshogy helyezkedik el az olajsapka a 2 féle motoron - én próbáltam guglizni de nagy az összevisszaság, mivel nem tudom biztosra ezért nem linkelek inkább...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Én is olvasgattam a társalgást, ezzel a beépítő kerettel, meg a nem gyári fejegységgel viszont megszűnnek funkciók nem? (BC stb..) Esetleg nem fényképezted végig a "hifi-upgradet"?

a BC marad, az a kormánytávról továbbra is működik - a testmode veszik el (motorhőfok, akkufesz, pár apróság), nem mondom hogy full felesleges, de az átlag user azt se tudja hogy létezik ilyen funkció, nem fog hiányozni neki

képeket sajnos nem nagyon gyártottam, de ahogy javul az idő, próbálok majd ezt+azt dokumentálgatni

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.