Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, csaba66 írta:

Hatareset... Lehet, hogy egy ido utan tovabb is csokken. Van valami gond, vagy csak l'art pour l'art meres? :)

Mintha merülgetne az akkum (új). De lehet hogy csak vaklárma, mert az álló motornál teszt menüben olvasott értéket vettem eddig üresjárásinak, holott nyilván az elég messze van tőle. Most ott tartok hogy remélem csak beszivattam magam egy vacak akkutöltővel meg ezzel a feltételezéssel.

Tegnap egy normális töltővel feltöltöttem és 12 óra pihenés után is még 13.2V mértem rajta úgyhogy szerintem nincs gond. (feltéve hogy a 80mA elfogadható érték)

Link to comment
Megosztás:

Valaki békés megyéből gyula-békéscsaba valaki CIM modulhoz hozzáférésben tudna segíteni, attól félek hogy a képembe durran a légzsák :(

Egyéb iránt köszönöm a linket amit kaptam, és a segítő felvilágosítást :)

 

Módosítva : KP-001
Link to comment
Megosztás:

13 órája, KP-001 írta:

Valaki békés megyéből gyula-békéscsaba valaki CIM modulhoz hozzáférésben tudna segíteni, attól félek hogy a képembe durran a légzsák :(

Egyéb iránt köszönöm a linket amit kaptam, és a segítő felvilágosítást :)

 

Vedd le az akku sarut várj 5-10 percet utána nem fog semmiképp az arcodba durranni.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 18. at 8:22, kisp113 írta:

Mintha merülgetne az akkum (új). De lehet hogy csak vaklárma, mert az álló motornál teszt menüben olvasott értéket vettem eddig üresjárásinak, holott nyilván az elég messze van tőle. Most ott tartok hogy remélem csak beszivattam magam egy vacak akkutöltővel meg ezzel a feltételezéssel.

Tegnap egy normális töltővel feltöltöttem és 12 óra pihenés után is még 13.2V mértem rajta úgyhogy szerintem nincs gond. (feltéve hogy a 80mA elfogadható érték)

Mégis csak van valami gond. 3 nap után már csak 12.5V

Vagy a 80mA ugrik fel néha valamiért vagy kapacitasszegeny az akkum :(

Link to comment
Megosztás:

17 órája, kisp113 írta:

Mégis csak van valami gond. 3 nap után már csak 12.5V

Vagy a 80mA ugrik fel néha valamiért vagy kapacitasszegeny az akkum :(

Ne aggódj, az enyém is ilyen. Az enyém 1 éves lesz, visszavittem ahol vettem. Rámértek és közölték, hogy ez így még bőven benne van a tűréshatárban.

De ne feledd ezek az akkuk 12 voltosak. Nem 14 !

Link to comment
Megosztás:

17 órája, kisp113 írta:

Mégis csak van valami gond. 3 nap után már csak 12.5V

Vagy a 80mA ugrik fel néha valamiért vagy kapacitasszegeny az akkum :(

Ne aggódj, az enyém is ilyen. Az enyém 1 éves lesz, visszavittem ahol vettem. Rámértek és közölték, hogy ez így még bőven benne van a tűréshatárban.

De ne feledd ezek az akkuk 12 voltosak. Nem 14 !

Link to comment
Megosztás:

17 órája, kisp113 írta:

Mégis csak van valami gond. 3 nap után már csak 12.5V

Vagy a 80mA ugrik fel néha valamiért vagy kapacitasszegeny az akkum :(

Ne aggódj, az enyém is ilyen. Az enyém 1 éves lesz, visszavittem ahol vettem. Rámértek és közölték, hogy ez így még bőven benne van a tűréshatárban.

De ne feledd ezek az akkuk 12 voltosak. Nem 14 !

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Zsolti25 írta:

De ne feledd ezek az akkuk 12 voltosak. Nem 14 !

Ez azért elég pongyola volt, az az akku amin 12.0 voltot mérsz konkrétan le van merülve.

http://www.szakalmetal.eu/hu/dokumentumok/szerelesi-utmutatok/722-akkumulator-beepitesi-es-karbantartasi-tanacsok

" ... kikapcsolt motor mellett, lekapcsolt fogyasztókkal, ügyelve a helyes polaritásra. Ilyenkor a tárolt kapocsfeszültséget tudjuk mérni amely feltöltött akkunál 12,6-12,9V között alakul"

...

"0-75% 12,4-12,55V 1,25-1,24g/cm3 savsűrűségű akkumulátor megfelelő.
50-70% 12,25-12,4V 1,24-1,21g/cm3 savsűrűségű akkumulátor merülőben, indítási nehézség várható, tölteni kell!"

Többek között ezért is foglalkoztat ennyire.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, kezdőkabriós írta:

Vettem egy tempomatos indexkart, kuplung kapcsoló gyárilag beépítve vagyis hardver rendben. Az ismerősöm OP-COM-ja régi, sajnos nem ismeri a Z18XER motort.

Valaki meg tudná csinálni a szoftveres engedélyezést? Tatabánya környéke vagy Budapest.

Fel tudom programozni ha minden igaz!

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, kisp113 said:

Ez azért elég pongyola volt, az az akku amin 12.0 voltot mérsz konkrétan le van merülve.

http://www.szakalmetal.eu/hu/dokumentumok/szerelesi-utmutatok/722-akkumulator-beepitesi-es-karbantartasi-tanacsok

" ... kikapcsolt motor mellett, lekapcsolt fogyasztókkal, ügyelve a helyes polaritásra. Ilyenkor a tárolt kapocsfeszültséget tudjuk mérni amely feltöltött akkunál 12,6-12,9V között alakul"

...

"0-75% 12,4-12,55V 1,25-1,24g/cm3 savsűrűségű akkumulátor megfelelő.
50-70% 12,25-12,4V 1,24-1,21g/cm3 savsűrűségű akkumulátor merülőben, indítási nehézség várható, tölteni kell!"

Többek között ezért is foglalkoztat ennyire.

Azert az eros tulzas, hogy egy 50%-os toltottsegu akku inditasi nehezseget okozna... Minusz 30 fokban, esetleg :)

A 12.5 voltot muszerrel mered, kozvetlenul az akkun? Persze akkor is, ha kinyitod a kocsit, egybol beindul egy csomo fogyaszto... Szoval a jo mereshez vagy ki kell venni az akkut, vagy nyitva hagyni a motorhazat, es barmi mas piszkalasa nelkul merni.

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, csaba66 írta:

 

A 12.5 voltot muszerrel mered, kozvetlenul az akkun? Persze akkor is, ha kinyitod a kocsit, egybol beindul egy csomo fogyaszto... Szoval a jo mereshez vagy ki kell venni az akkut, vagy nyitva hagyni a motorhazat, es barmi mas piszkalasa nelkul merni.

 

Műszerrel, bezárt állapotban de saru rajta, géptető nyitva.

Ma megmértem még két másikat kíváncsiságból, hasonló körülmények mellett.

Egy féléves merga 12.4V ill egy b6 passat 3 hónapos akkuval 12.5V.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, kisp113 said:

Műszerrel, bezárt állapotban de saru rajta, géptető nyitva.

Ma megmértem még két másikat kíváncsiságból, hasonló körülmények mellett.

Egy féléves merga 12.4V ill egy b6 passat 3 hónapos akkuval 12.5V.

Mazlid van, mert ot napja allok nyitott motorhazzal a garazsban :) Egy eves akku, egyik muszerrel 12.66V, masikkal 12.64V. Szoval elso korben kerits egy masik muszert...

Link to comment
Megosztás:

4 órája, csaba66 írta:

Azert az eros tulzas, hogy egy 50%-os toltottsegu akku inditasi nehezseget okozna... Minusz 30 fokban, esetleg :)

A 12.5 voltot muszerrel mered, kozvetlenul az akkun? Persze akkor is, ha kinyitod a kocsit, egybol beindul egy csomo fogyaszto... Szoval a jo mereshez vagy ki kell venni az akkut, vagy nyitva hagyni a motorhazat, es barmi mas piszkalasa nelkul merni.

 

Nálam egy nap állás után BC szerint 12V, és simán indul. Jó, benzines.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, kisp113 said:

2 vel mértem eleve.

Egy központi nyit-zár után 2 perccel is oda áll be?

Nyilvan nem... Arrol volt szo, hogy nem piszkalt kocsikat meregetunk, ha kinyitod, akkor felgyullad a vilagitas, bekapcsol ez-az. Szoval igy semmi ertelme nincs merni, az idezett ertekek orakig pihentetett, es terheletlen akkukra vonatkoznak.

1 hour ago, sasa58 said:

Nálam egy nap állás után BC szerint 12V, és simán indul. Jó, benzines.

Amit a BC mutat, annak meg kevesebb koze van a terheletlen akku feszultsegehez...

Link to comment
Megosztás:

8 órája, csaba66 írta:

Nyilvan nem... Arrol volt szo, hogy nem piszkalt kocsikat meregetunk, ha kinyitod, akkor felgyullad a vilagitas, bekapcsol ez-az. Szoval igy semmi ertelme nincs merni, az idezett ertekek orakig pihentetett, es terheletlen akkukra vonatkoznak.

Sajnos nekem muszáj előtte nyitni zárni egyet, nem tudom otthagyni nyitott géptetővel csak úgy. Majd egy éjszakára leveszem a sarut és merek rendes üresjárásit.

Köszönöm hogy megmérted!

Link to comment
Megosztás:

12 órája, sasa58 írta:

Nálam egy nap állás után BC szerint 12V, és simán indul. Jó, benzines.

Az enyém 11.5-et mutat indítás előtt, indítózás közben leesik 11 alá aztán 10 másodpercen belül felmegy 14.4-re és ott is marad. 60Ah/600A borulásbiztos (Premium) Exide, 2 éves. Van egy 12V/5V USB szivargyújtós töltőm aminek a tetején van egy input feszültség kijelző onnan olvasom le. Megbízható kínai darab.

Módosítva : kezdőkabriós
Link to comment
Megosztás:

44 perce, kezdőkabriós írta:

Az enyém 11.5-et mutat indítás előtt, indítózás közben leesik 11 alá aztán 10 másodpercen belül felmegy 14.4-re és ott is marad. 60A/600Ah borulásbiztos (Premium) Exide, 2 éves. Van egy 12V/5V USB szivargyújtós töltőm aminek a tetején van egy input feszültség kijelző onnan olvasom le. Megbízható kínai darab.

Az enyém 12,2-12,3V szokott lenni BC szerint. De úgy teker az indító, hogy szinte berántja a nagy kompressziójú dízel blokkot egy hét állás után is. Izzításnál leesik 12,0 környékére, indításnál egy másodpercre, amíg teker az indító 10,8-11,0. Utána felmegy 14,0-14,1-re, majd ha a külső hőmérséklet 10 fok alatt van, akkor jó darabig 11,8-11,9V, ha 10 fok felett van, akkor stabilan 14,0-14,1. Ha lekapcsolom a fényszórót és az utastér ventilátort, akkor 14,2. De pl ez a 14,1 is Op-commal nézve már 14,3. Az akku 77Ah/780A, Bosch Silver Plus S5, 3 éves, de új korában is ilyesmiket mértem rá.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

1 óra, kezdőkabriós írta:

Köszi.

Holnap lemegyek Pestre (Örs vezér tér), próbáltam privát üzenetben elküldeni a telefonszámomat, de azt írja ki, hogy nem fogadsz privát üzenetet. Mikor érnél rá a dologra?

Nem jó az üzenetküldés valamiért az oldalon!

privatryan@freemail.hu cimre irj!

Link to comment
Megosztás:

21 órája, kisp113 írta:

Ez azért elég pongyola volt, az az akku amin 12.0 voltot mérsz konkrétan le van merülve.

http://www.szakalmetal.eu/hu/dokumentumok/szerelesi-utmutatok/722-akkumulator-beepitesi-es-karbantartasi-tanacsok

" ... kikapcsolt motor mellett, lekapcsolt fogyasztókkal, ügyelve a helyes polaritásra. Ilyenkor a tárolt kapocsfeszültséget tudjuk mérni amely feltöltött akkunál 12,6-12,9V között alakul"

...

"0-75% 12,4-12,55V 1,25-1,24g/cm3 savsűrűségű akkumulátor megfelelő.
50-70% 12,25-12,4V 1,24-1,21g/cm3 savsűrűségű akkumulátor merülőben, indítási nehézség várható, tölteni kell!"

Többek között ezért is foglalkoztat ennyire.

Ez tök jó, mert nekem a dízel télen a tesztmenüben nézve 11 V körüli értékkel is beindult.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.