Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

sziasztok!

egy gyors kerdes. Egy 2012es gyartmanyu opel asstra h caravan tulajonosa vagyok. Rendeltem egy ilyen chlone opcomot. de ugye az csak 2010ig van...hasznalhatom ezt vagy kuka?  vagy mivel az astra h az 2007tol van akkor 2010es astra h kent hasznaljam?

es elnezest ha hulye kerdest tettem fel :)

udv

b.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, bazs7 írta:

sziasztok!

egy gyors kerdes. Egy 2012es gyartmanyu opel asstra h caravan tulajonosa vagyok. Rendeltem egy ilyen chlone opcomot. de ugye az csak 2010ig van...hasznalhatom ezt vagy kuka?  vagy mivel az astra h az 2007tol van akkor 2010es astra h kent hasznaljam?

es elnezest ha hulye kerdest tettem fel :)

udv

b.

Ha megpróbálod 2010-esnek és belép a diagnosztikába akkor menni fog. Valószínűbb viszont, hogy nem ismeri fel az eszközöket.

 Ha letöltöd a VAUX-COM_120309a+131223d verziót, azzal menni fog, de sajnos angol. Maga az eszköz alkalmas hozzá, csak a program nem.

 

3 órája, Karsai87 írta:

Sziasztok!

Astra H-hoz szeretnék (elakadás jelző kapcsolótól jobb oldali) SPORT gombot venni... Hol juthatnék hozzá esetleg? 

(Hibajelenség: nem világít, valamint a bekapcsolt állapotot sem jelzi)

Köszönöm válaszaitokat!

Karsai87

Nem lehet külön cserélni. Csak egyben az összes gombbal. Viszont, ha maga a gomb működik csak nem világít, akkor ki kell cserélni az SMD ledet benne. (Forrasztani kell)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, Sztaricsnaja said:

Ha megpróbálod 2010-esnek és belép a diagnosztikába akkor menni fog. Valószínűbb viszont, hogy nem ismeri fel az eszközöket.

 Ha letöltöd a VAUX-COM_120309a+131223d verziót, azzal menni fog, de sajnos angol. Maga az eszköz alkalmas hozzá, csak a program nem.

 

koszonom szepen. akkor kiprobalom a vauxcom szoftverrel...megkeresem valahol :)

Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, Sztaricsnaja said:

Nem lehet külön cserélni. Csak egyben az összes gombbal. Viszont, ha maga a gomb működik csak nem világít, akkor ki kell cserélni az SMD ledet benne. (Forrasztani kell)

Akkor nem keresgetem tovább interneten, köszönöm...

További kérdésem, hogy hol oldható/hol tudják megoldani meg a javítása/javítását? Hátha esetleg tudsz ötletet adni... (a gomb működik csak nem világít amikor a helyzetjelző, világítás fel van kapcsolva, valamint a visszajelző sem világít, ha be van kapcsolva a sportfokozat (keskeny csík))

További kérdésem, hogy mennyibe kerül kb. a bal hátsó ajtó kábelköteg javítása/cseréje? Hibajelenség: nem zár a kp. zár, nem szól a hangszóró. Feltételezett probléma: ajtónyitogatástól sérült a kábelköteg.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Karsai87 írta:

Akkor nem keresgetem tovább interneten, köszönöm...

További kérdésem, hogy hol oldható/hol tudják megoldani meg a javítása/javítását? Hátha esetleg tudsz ötletet adni... (a gomb működik csak nem világít amikor a helyzetjelző, világítás fel van kapcsolva, valamint a visszajelző sem világít, ha be van kapcsolva a sportfokozat (keskeny csík))

További kérdésem, hogy mennyibe kerül kb. a bal hátsó ajtó kábelköteg javítása/cseréje? Hibajelenség: nem zár a kp. zár, nem szól a hangszóró. Feltételezett probléma: ajtónyitogatástól sérült a kábelköteg.

Köszönöm!

A kapcsolókat így tudod kiszedni. Utána meg villamos szaki pl. tv szerelő kicseréli neked a ledeket.

A hátsó ajtó kábele az átvezetőben szokott elszakadni. Lehet hozzá horror áron javítószettet venni, de nem nagy gond anélkül sem a javítás. Autóvillamossági szerelő megcsinálja ha te nem tudod. Nekem kb. fél óra volt a javítás, és majdnem mindegyik vezeték sérült volt.  

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Karsai87 írta:

Akkor nem keresgetem tovább interneten, köszönöm...

További kérdésem, hogy hol oldható/hol tudják megoldani meg a javítása/javítását? Hátha esetleg tudsz ötletet adni... (a gomb működik csak nem világít amikor a helyzetjelző, világítás fel van kapcsolva, valamint a visszajelző sem világít, ha be van kapcsolva a sportfokozat (keskeny csík))

További kérdésem, hogy mennyibe kerül kb. a bal hátsó ajtó kábelköteg javítása/cseréje? Hibajelenség: nem zár a kp. zár, nem szól a hangszóró. Feltételezett probléma: ajtónyitogatástól sérült a kábelköteg.

Köszönöm!

Igazad van,én is most estem át rajta.Egy típushibáról van szó,a mérnökök egyszerűn egy pont passzos kábelköteget találtak a polcon,ami a rendszeres nyitogatástól eltöri saját magát.Általában a bal hátsó ajtónál jelentkezik a proléma,a hiba jellege pedig attól függ mennyi szál szakad meg.

Javítani többféle módon lehet.Ha nem sok szál sérült,akor elég megforrasztani,de érdemes beletoldani egy rövid darabot.Létezik javítószett is hozzá olyan 30e Ftért.Ez technológiailag a legjobb.Ez egy b. 30cm hosszú komplett kábelköteg csatlakozóval.Márkaszervízben pedig 70e Ftot mondtak a kábelkötegre.Amennyiben forrasztjátok,tegyetek rá zsugorcsövet,illetve a küszöbborítás alatt célszerű felvágni a kábelköteg rögzítését,mert az is enged neki egy kis mozgást.

Elég macerás hozzáférni,szétszedni,mert le kell venni az ajtókárpitot,küszöbborításokat,stb.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 01. at 19:52, Maybal írta:

Szerintem ez motorfüggő, nem felszereltség. Az 1.6-osban nem szokott benne lenni. sőt....nem tudok olyanról, amiben eleve benne volt......és nem volt benne tempomat kar. Hogy a dízelben miért van benne eleve, és a nagyobb benzines motorokban, nem tudom......talán a nyomaték miatt.............valamiért figyeli a kuplung szerkezet kinyomását....valamiért kell neki egy jel, mielőtt kiold.....

Amúgy persze, érdemes előtte megnézni, hogy benne van. 4500 pénz az Opelnál.....

Nekem a Z16XER 200U-as Sedanban Enjoy+ felszereltséggel ugyancsak benne volt a kuplungkapcsoló gyárilag.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Karsai87 írta:

További kérdésem, hogy mennyibe kerül kb. a bal hátsó ajtó kábelköteg javítása/cseréje? Hibajelenség: nem zár a kp. zár, nem szól a hangszóró. Feltételezett probléma: ajtónyitogatástól sérült a kábelköteg.

 

Nekem egyedül a bal hátsó hangszóró vezetéke törik el, a többi még így 11 évesen is elég jól bírja, még nem volt velük gond.

A hangszóró vezetékét 2-3 éve az Opel Pentheben egy ezresért forrasztották meg. Előtte a bp-i T. utcai szervizben ugyan erre egy 200.000Ft-os árajánlatot adtak a javításra. Igaz hogy ők a komplett kábelköteget akarták cserélni, de azt inkább hanyagoltam. Egy-két hónapja megint eltört a hangszóró vezetéke, talán itt is beszámoltam róla. Akkor én magam csináltam. Úgy hogy először csináltam, max egy fél órás művelet volt. Valószínű pár évet megint kitart. Én még befújkáltam a vezetékeket szilikon sprayvel, amitől talán könnyebben tudnak csúszkálni az átvezetésben.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

5 órája, Cserenkov írta:

 

Nekem egyedül a bal hátsó hangszóró vezetéke törik el, a többi még így 11 évesen is elég jól bírja, még nem volt velük gond.

A hangszóró vezetékét 2-3 éve az Opel Pentheben egy ezresért forrasztották meg. Előtte a bp-i T. utcai szervizben ugyan erre egy 200.000Ft-os árajánlatot adtak a javításra. Igaz hogy ők a komplett kábelköteget akarták cserélni, de azt inkább hanyagoltam. Egy-két hónapja megint eltört a hangszóró vezetéke, talán itt is beszámoltam róla. Akkor én magam csináltam. Úgy hogy először csináltam, max egy fél órás művelet volt. Valószínű pár évet megint kitart. Én még befújkáltam a vezetékeket szilikon sprayvel, amitől talán könnyebben tudnak csúszkálni az átvezetésben.

Akkor nem mind olyan rossz mint az enyém. Nekem 6,5 évesen baloldalt 3 teljesen elszakadt 2-ről meg már lejött a szigetelés. Jobboldalt 4-5 volt elszakadva, és 1 volt sérülve.

Ráadásul látszott baloldalt, hogy már egyszer javították.

Én csak küszöbburkolatot bontottam, és B oszlop alsó burkolatot. Ne volt bonyolult.

Módosítva : Sztaricsnaja
Link to comment
Megosztás:

Sztaricsnaja! jszabi! Cserenkov!

Köszönöm a hasznos információkat!

A kérdésem még annyi a SPORT gombbal kapcsolatosan, hogy ugye az "bekapcsolt állapotot is jelez" az alap világításán felül, az is orvosolható a szétszedés után led cserével? Ott két külön led van, vagy hogyan van megoldva?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Sztaricsnaja írta:

Akkor nem mind olyan rossz mint az enyém. Nekem 6,5 évesen baloldalt 3 teljesen elszakadt 2-ről meg már lejött a szigetelés. Jobboldalt 4-5 volt elszakadva, és 1 volt sérülve.

Ráadásul látszott baloldalt, hogy már egyszer javították.

Én csak küszöbburkolatot bontottam, és B oszlop alsó burkolatot. Ne volt bonyolult.

Ez attól is függ, mennyit nyitod-csukod az ajtót. Ha pl. nincs gyerek, akkor valószínűleg tovább fogja bírni.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 03. at 5:15, jszabi írta:

Igazad van,én is most estem át rajta.Egy típushibáról van szó,a mérnökök egyszerűn egy pont passzos kábelköteget találtak a polcon,ami a rendszeres nyitogatástól eltöri saját magát.Általában a bal hátsó ajtónál jelentkezik a proléma,a hiba jellege pedig attól függ mennyi szál szakad meg.

Javítani többféle módon lehet.Ha nem sok szál sérült,akor elég megforrasztani,de érdemes beletoldani egy rövid darabot.

.Amennyiben forrasztjátok,tegyetek rá zsugorcsövet,illetve a küszöbborítás alatt célszerű felvágni a kábelköteg rögzítését,mert az is enged neki egy kis mozgást.

Elég macerás hozzáférni,szétszedni,mert le kell venni az ajtókárpitot,küszöbborításokat,stb.

És még egy jó tanács mindenkinek, (annak is aki javít és annak is akinek még jó) az ajtóból kijövő hajlékony gumicsőbe tegyetek zsírt, hogy a vezetékek csússzanak egymáson.

Ezzel jelentősen meghosszabbítható az élettartalma.

Link to comment
Megosztás:

On 4/2/2016 at 7:10 PM, Sztaricsnaja said:

Ha megpróbálod 2010-esnek és belép a diagnosztikába akkor menni fog. Valószínűbb viszont, hogy nem ismeri fel az eszközöket.

 Ha letöltöd a VAUX-COM_120309a+131223d verziót, azzal menni fog, de sajnos angol. Maga az eszköz alkalmas hozzá, csak a program nem.

 

Nem lehet külön cserélni. Csak egyben az összes gombbal. Viszont, ha maga a gomb működik csak nem világít, akkor ki kell cserélni az SMD ledet benne. (Forrasztani kell)

szia 

meg egy kerdes, ha letoltom ezt..meg nem talaltam meg...akkor valamit kulon kell installalni? vagy csak ha elinditom akkor mukodnie kell siman? azaz a szoftver es a klone opcom?

koszi

b.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Astra tulaj lettem. Érdeklődnék hogy van e Esztergom környékén aki vállal tempomat beszerelést. Továbbá nekem csak két soros a kijelzőm és kérdesem mennyi lenne a bc beszeréles van multi kormány. A hogyan lehet kideriteni van e benne riasztó mert mikor lezárom akkor egy idő után a belső zár gomb nem világit, illetve csak az az esp verzió amiben van sport gomb?  Köszönöm a segitséget.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 30. at 16:20, Davee írta:

Tempomathoz kar kell igen, 3 helyen programozni és megy.

REC modul kell a többihez ahogy Somi is írta.

Megelőzvén a következő kérdésed a REC modult, ha van a csomagtérben találod bal oldalt a kárpit mögött és így néz ki:


IMG_1701.jpg

Megnéztem és van ilyenem. Ez az egész panel maga a REC modul?

Link to comment
Megosztás:

9 órája, bazs7 írta:

szia 

meg egy kerdes, ha letoltom ezt..meg nem talaltam meg...akkor valamit kulon kell installalni? vagy csak ha elinditom akkor mukodnie kell siman? azaz a szoftver es a klone opcom?

koszi

b.

Telepíteni kell ugyanúgy mint a 2010-et. Utána indítható a program. Olyan program kell, ami a china klónhoz jó. Erre keress " VAUX-COM_120309a+131223" talán úgy könnyebb megtalálni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, lala198419 írta:

Sziasztok. Astra tulaj lettem. Érdeklődnék hogy van e Esztergom környékén aki vállal tempomat beszerelést. Továbbá nekem csak két soros a kijelzőm és kérdesem mennyi lenne a bc beszeréles van multi kormány. A hogyan lehet kideriteni van e benne riasztó mert mikor lezárom akkor egy idő után a belső zár gomb nem világit, illetve csak az az esp verzió amiben van sport gomb?  Köszönöm a segitséget.

Szia!

 

Tudok Adni GID kijelzőt, abban már 2db BC is van, beszerelés is megoldható! ha érdekel irj a privatryan@freemail.hu cimre

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 03. at 5:20, jszabi írta:

Nekem a Z16XER 200U-as Sedanban Enjoy+ felszereltséggel ugyancsak benne volt a kuplungkapcsoló gyárilag.

Neked egy naggggyyyyon felszerelt autód van.....:-)  De nem tudnád megmondani, miért is van benne? Utólag raktad bele a tempomatot?

 

Módosítva : Maybal
Link to comment
Megosztás:

2 órája, lala198419 írta:

Sziasztok. Astra tulaj lettem. Érdeklődnék hogy van e Esztergom környékén aki vállal tempomat beszerelést. Továbbá nekem csak két soros a kijelzőm és kérdesem mennyi lenne a bc beszeréles van multi kormány. A hogyan lehet kideriteni van e benne riasztó mert mikor lezárom akkor egy idő után a belső zár gomb nem világit, illetve csak az az esp verzió amiben van sport gomb?  Köszönöm a segitséget.

A központi zár belső kapcsolóján sajnos csak egy ideig világít a LED,illetve villog,ha valamelyik ajtó nyitva van.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.