Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

37 minutes ago, csaba66 said:

Majdnem 10 ev es 315ezer km utan, felrakott (igaz, eleg keson) bilincs ellenere engem is utolert a CIM modul hiba, ugyhogy megforrasztottam.

Bocs a naiv kérdésért, de mi is ez a hiba és hova kell a bilincs? A kormány és a légzsák leszedése hallatán kicsit becsokiztam :) Annyi kis szir-szar hiba jött már elő, hogy nem hiányzik egy ujabb meglepi. Pedig, gondolná az ember, hogy 2011-re kijavítottak már minden hibát, de egy fenét. Szerintem nem is fohlakkoztak egyel sem. :( Apropó, valahol nincsenek összegyüjtve az ilyen típushibák?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, quad405 írta:

Bocs a naiv kérdésért, de mi is ez a hiba és hova kell a bilincs? A kormány és a légzsák leszedése hallatán kicsit becsokiztam :) Annyi kis szir-szar hiba jött már elő, hogy nem hiányzik egy ujabb meglepi. Pedig, gondolná az ember, hogy 2011-re kijavítottak már minden hibát, de egy fenét. Szerintem nem is fohlakkoztak egyel sem. :( Apropó, valahol nincsenek összegyüjtve az ilyen típushibák?

A kormány mögötti modulhoz. Ugyanis gyárilag elkúrták, nem kicsit, nagyon. Ugyanis a csatlakozóknál a lábak forrasztása valami okból elég gyengére sikeredett. Így az autó olyan hibákat produkált, mint a felkapcsolt világítás mellett nem működő kürt, vagy a kürt megnyomására felhangosodó rádió, esetleg nem fogadta el a kulcsot az autó, vagy éppen nem működött az irányjelző, és még sok ilyen hiba. Amikor erre rájöttek, volt egy visszahívás, aminek során a csatlakozókat egy bilinccsel rögzítették. Viszont ez sok esetben semmit sem ért, nálam is így volt. A javítás viszont tényleg nem nagy dolog, előtte én is paráztam tőle.

A vásárlós topikban szerintem találsz pár hibát összegyűjtve.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, csaba66 írta:

Majdnem 10 ev es 315ezer km utan, felrakott (igaz, eleg keson) bilincs ellenere engem is utolert a CIM modul hiba, ugyhogy megforrasztottam. Valoban nem egy bonyolult dolog, csak ra kell jonni az osszes pucuke trukkjeire, csavarok helyeire, stb. Ebben sok leiras segit, igy ra lehet keszulni, masodszorra pedig mar tenyleg nagyon gyorsan menne.

Egy dolgot nem ertek: a leirasok tobbnyire azzal inditanak, hogy eloszor szedjuk le a kormanyoszlop burkolatat, aztan a kormanyt. Szerintem forditva sokkal egyszerubb, tehat akku - legzsak - kormany - burkolat a jo sorrend, visszarakasnal pedig ugyanez forditva.

ESP-s a CIM-ed? Én egyedül attól félnék. Kivenni, visszarakni tényleg nem egy nagy kaland. Lekopogom, de nálam még tart a bilincses megoldás.

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, Astra555 said:

Amikor erre rájöttek, volt egy visszahívás, aminek során a csatlakozókat egy bilinccsel rögzítették. Viszont ez sok esetben semmit sem ért, nálam is így volt. A javítás viszont tényleg nem nagy dolog, előtte én is paráztam tőle.

A vásárlós topikban szerintem találsz pár hibát összegyűjtve.

Köszi a tippet és az infót. Akkor elméletileg 2011-es modellben már benne van a bilincs? A nagyszerű MyOpel.hu nem jelez visszahívást az autómra. A bilincs felrakásához is le kell bonatni a kormáynt meg a légzsákot? Ez a CIM modul probléma okozhat olyat is, hogy menet közben 1 másodpercre az összes mutató visszaesik nullára és kigyullad az összes lámpa. Mintha resetelné magát a műszerfal? Bár erre olyan tippet kaptam, hogy a gyenge akksi miatt csinálhat ilyet és mióta rendben van a töltöttsgég, nem volt ilyen gond.

Módosítva : quad405
Link to comment
Megosztás:

28 perce, quad405 írta:

Köszi a tippet és az infót. Akkor elméletileg 2011-es modellben már benne van a bilincs? A nagyszerű MyOpel.hu nem jelez visszahívást az autómra. A bilincs felrakásához is le kell bonatni a kormáynt meg a légzsákot? Ez a CIM modul probléma okozhat olyat is, hogy menet közben 1 másodpercre az összes mutató visszaesik nullára és kigyullad az összes lámpa. Mintha resetelné magát a műszerfal? Bár erre olyan tippet kaptam, hogy a gyenge akksi miatt csinálhat ilyet és mióta rendben van a töltöttsgég, nem volt ilyen gond.

Nem tudom, hogy bilinccsel, vagy eredetileg erősebb forrasztással küszöbölték-e ki a hibát. A bilincs szerintem csak amolyan ócó megoldás volt, mert sokaknak nem hozott megoldást.

A műszerfal probléma nálam is előfordult már, de kb. 2 tized másodperc erejéig, meg hallottam már mástól is, de szerintem ez nem a CIM hibája lehet. Onnan sejtettem, hogy nincs baj, hogy a motor működésében semmilyen fennakadás nem volt. Nekem akkoriban még fiatal volt az akku, így nem hiszem, hogy arra a hibára utal.

Ugyanilyen probléma a fentebb tárgyalt gázpedálhiba is, csak arról ügyesen hallgat a márkaszerviz, meg az Opel is. Bár az meg egy elmebeteg volt, aki a gázpedáltiltást kitalálta.:-)

Link to comment
Megosztás:

9 órája, quad405 írta:

Bocs a naiv kérdésért, de mi is ez a hiba és hova kell a bilincs?

A bilincs a nyakot tarto muanyag dobozra van kivulrol rapattintva; gondolom, az a logika mogotte, hogy ha a doboz ket fele jobban ossze van fogva, a csatlakozo kevesbe tudja bent rangatni a nyakot.

 

7 órája, Cserenkov írta:

ESP-s a CIM-ed? Én egyedül attól félnék. Kivenni, visszarakni tényleg nem egy nagy kaland. Lekopogom, de nálam még tart a bilincses megoldás.

Nem ESP-s, de az a plusz egy tarcsa mar szerintem nem oszt vagy szoroz az egesz tortenethez kepest.

 

5 órája, quad405 írta:

Köszi a tippet és az infót. Akkor elméletileg 2011-es modellben már benne van a bilincs? A nagyszerű MyOpel.hu nem jelez visszahívást az autómra. A bilincs felrakásához is le kell bonatni a kormáynt meg a légzsákot?

A bilincshez eleg csak a kormanyoszlop burkolatat levenni, az par perc alatt megvan. Amikor kiderult ez a gond, nyilvan a forrasztast modositottak, a bilincs csak a betegen forrasztottakhoz volt egy utolagos probalkozas.

Link to comment
Megosztás:

On 10 August 2016 at 5:43, csaba66 írta:

Hogy zartad ki? Nem jelenik meg az 5 voltos tap a ket potmeter kozul az egyiken? Vagy zarlat van az egyik csuszka es a fold csatlakozoi kozott? Mas ECU hiba eseten nem mernel 0 voltot.

Még egyszer szét kaptam minden csatlakozót a biztosítéltáblától az ECU-ig és végig tisztítottam újra.

Ezután a pedál újra szuperált 20km keresztül. Másnap akarom indítani erre semmi. A hibakód a főtengely szenzor most és világít a motor jel.

Véleményem szerint az ECU játszik velem. Ma este teszek még egy próbát azzal,hogy le resetelem és ha nem lesz jó akkor elküldöm egy bevizsgálásra. 

Esetleg van valami más ötleted? 

 

 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Glen12 írta:

Még egyszer szét kaptam minden csatlakozót a biztosítéltáblától az ECU-ig és végig tisztítottam újra.

Ezután a pedál újra szuperált 20km keresztül. Másnap akarom indítani erre semmi. A hibakód a főtengely szenzor most és világít a motor jel.

Véleményem szerint az ECU játszik velem. Ma este teszek még egy próbát azzal,hogy le resetelem és ha nem lesz jó akkor elküldöm egy bevizsgálásra. 

Esetleg van valami más ötleted?

Nem valoszinu, hogy az ECU ugy hulyuljon meg, hogy egyszer a gazt nem latja, maskor fotengely jeladot... Az utobbi egyebkent kepes meghalni, tehat lehet akar az is, vagy tovabbra is kontakthiba.

Link to comment
Megosztás:

On 10 August 2016 at 5:43, csaba66 írta:

Hogy zartad ki? Nem jelenik meg az 5 voltos tap a ket potmeter kozul az egyiken? Vagy zarlat van az egyik csuszka es a fold csatlakozoi kozott? Mas ECU hiba eseten nem mernel 0 voltot.

Érdekes jelenséggel állok szemben. Az autó újra megy,semmi szenzor hiba és semmihez nem nyúltam csak kimentem és megakartam mutatni is merősnek,hogy nem indúl. Lás csodàt egyből ment. Na most viszont a generátor nem tölti vissza az aksit! :D komolyan nem tudom,hogy most már mire gondoljak! 

Link to comment
Megosztás:

8 hours ago, Glen12 said:

Érdekes jelenséggel állok szemben. Az autó újra megy,semmi szenzor hiba és semmihez nem nyúltam csak kimentem és megakartam mutatni is merősnek,hogy nem indúl. Lás csodàt egyből ment. Na most viszont a generátor nem tölti vissza az aksit! :D komolyan nem tudom,hogy most már mire gondoljak! 

Szerintem itt az ideje levetetni a rontást. :-) De komolyra fordítva. Ég az akku a műszerfalon, vagy a feszültség kicsi járó motornál? Eddig nézted és minden rendben volt a feszkóval? Nem lehet, hogy az alacsony feszültség miatt hülyül meg a rendszer? Esetleg valami nem rágcsált meg egy kábelkorbácsot? Az eddig leírtak alapján szinte biztos voltam benne, hogy valami kontakthibád van, de most már megálll az ész. :blink: Nagyon szurkolok neked, hogy megtaláld végre a hibát!

Módosítva : quad405
Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎.‎08‎.‎12‎. at 9:52, Cserenkov írta:

ESP-s a CIM-ed? Én egyedül attól félnék. Kivenni, visszarakni tényleg nem egy nagy kaland. Lekopogom, de nálam még tart a bilincses megoldás.

Az ESP-s szívás, mert van egy külön tárcsa az ESP szögérzékelőnek a CIM-ben, ami ha egy kicsit is elmozdul összerakásnál, akkor hibát jelez az ABS, nem működik az automata index kikapcsolás, stb.

Márpedig elmozdul. :) Én is vagy 3x próbáltam összerakni, de mindig előjött a hiba. De szerencsére az opcom-mal újra lehet kalibrálni. Már régen volt, de ha jól emlékszem, akkor középállásba kellett rakni a kormányt és az opcom-ba nullázni valamit, valahol :) (a neten biztos van rá leírás, nem kerestem most rá).

Link to comment
Megosztás:

21 órája, grep írta:

Az ESP-s szívás, mert van egy külön tárcsa az ESP szögérzékelőnek a CIM-ben, ami ha egy kicsit is elmozdul összerakásnál, akkor hibát jelez az ABS, nem működik az automata index kikapcsolás, stb.

Márpedig elmozdul. :) Én is vagy 3x próbáltam összerakni, de mindig előjött a hiba. De szerencsére az opcom-mal újra lehet kalibrálni. Már régen volt, de ha jól emlékszem, akkor középállásba kellett rakni a kormányt és az opcom-ba nullázni valamit, valahol :) (a neten biztos van rá leírás, nem kerestem most rá).

Igen, tudom, olvastam én is a leírást még régebben. Úgy emlékszem, még az orosz oldalon is van róla talán valami. És azt is tudom, hogy volt olyan, aki szívott ezzel a tárcsával és hibát jelzett miatta a gép. Lehet épp Te voltál, már nem emlékszem. Nem szeretném szétszedni nekem szerencsére jól működik minden. Csak azért írtam, hogy az ESP-stől pont emiatt kicsit tartanék. A simát még én is szét merném szedni, meg merném forrasztani, az nem ügy. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Lenne egy kérdése,és egyben segítséget is kérek ! 

Namost lenne nekem egy 1.7 es  2004 es évjáratú H Astrám : Na most szeretném lecserélni a rádiót  30 as ról egy 70 es re,valamint a fej egységet is

,Aztán a BC gomb megnyomására nem tudom megnézni az üzemanyag fogyasztási adatokat,valamint egyéb mást sem.Ha esetleg van aki jártas ezen dolgokban segítségét megköszönném.Tisztelettel Dingi    Várom a válaszok-

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
 

Múlhéten lettem egy 2009-es 1.4-es (Z14XEP) Astra újdonsült tulajdonosa. Szép állapotban volt, kapott egy alapos állapotfelmérést is, ahol mindent rendben találtak, így a vásárlás mellett döntöttem.
Sajnos azonban a kürt probléma engem is utólért. Utána olvasgattam itt nálatok, hogy ez a CIM modul hibás forrasztása miatt lehet. 
Megnéztem a leírást, azonban egyedül mégsem merek nekivágni a műveletnek, mert sem a szaktudás, sem megfelelő eszközeim nincsenek még (TORX, OPCOM stb.)

Kérdésem az lenne, hogy van itt köztetek olyan, aki vállalja ennek az újra forrasztását? Helyileg Budapesten, vagy Győrben? Természetesen nem ingyen gondolom. 

Előre is köszönöm a válaszotokat! :)

Dani

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 08. 15. at 13:32, norbika74 írta:

Szép jó napot! Van egy 2005-ös 1.9 cdti Opel astrám és olyat csinál, hogy ha az egyik kulccsal akarom indítani akkor többször nem csinál semmit inditàsnál! A pótkulccsal még nem volt eddig ilyen problémám!valaki járt már így?

Ha van villáskulcsos ikon és kulcsfordításkor villog akkor lehet immo hiba,vagy csak kulcsprogramozás kell.nekem volt ilyen mert kb kétszer leesett a kulcsom3-4000ft volt szervizben

Link to comment
Megosztás:

28 perce, daneepapa írta:

Sziasztok!
 

Múlhéten lettem egy 2009-es 1.4-es (Z14XEP) Astra újdonsült tulajdonosa. Szép állapotban volt, kapott egy alapos állapotfelmérést is, ahol mindent rendben találtak, így a vásárlás mellett döntöttem.
Sajnos azonban a kürt probléma engem is utólért. Utána olvasgattam itt nálatok, hogy ez a CIM modul hibás forrasztása miatt lehet. 
Megnéztem a leírást, azonban egyedül mégsem merek nekivágni a műveletnek, mert sem a szaktudás, sem megfelelő eszközeim nincsenek még (TORX, OPCOM stb.)

Kérdésem az lenne, hogy van itt köztetek olyan, aki vállalja ennek az újra forrasztását? Helyileg Budapesten, vagy Győrben? Természetesen nem ingyen gondolom. 

Előre is köszönöm a válaszotokat! :)

Dani

 

Pl itt elvileg csinálnak CIM javítást: http://opelautoszerviz.hu/hiba/opel-astra-duda-nem-megy/. Vki egyszer itt a fórumon emlegette ezt az oldalt asszem gázpedál hiba kapcsán, és akkor néztük hogy ott CIM javítást is hirdetnek.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, telo írta:

Pl itt elvileg csinálnak CIM javítást: http://opelautoszerviz.hu/hiba/opel-astra-duda-nem-megy/. Vki egyszer itt a fórumon emlegette ezt az oldalt asszem gázpedál hiba kapcsán, és akkor néztük hogy ott CIM javítást is hirdetnek.

Köszi a választ! Velük beszéltem korábban, sajnos csak komplett modul cserével foglalkoznak.

Így még mindig várom a bátor fórum társak jelentkezését! :)

 

Link to comment
Megosztás:

5 perce, daneepapa írta:

Köszi a választ! Velük beszéltem korábban, sajnos csak komplett modul cserével foglalkoznak.

Így még mindig várom a bátor fórum társak jelentkezését! :)
 

Ahhoz meg nem kell sok ész.:-)

https://www.facebook.com/groups/1213780535299248/?fref=nf

Lépj be, itt találsz hozzáértőt. Ha budapesti vagy környéki vagy, akkor még könnyebben.

Link to comment
Megosztás:

Te jó isten! Van ám ára! :O

Valamiért valami 40.000Ft körüli ár rémlett egy CIM modulra. Hát rosszul emlékeztem: https://cromax.hu/elektromos_rendszer/biztonsagirendszer_alkatreszei/kormanyoszlop_modul/kormanyoszlop_modul_cim_modul_opel_astra_h_41789

De akink kulcs nélküli indítás is van az autójában az még inkább beszopja: https://cromax.hu/elektromos_rendszer/biztonsagirendszer_alkatreszei/kormanyoszlop_modul/kormanyoszlop_modul_cim_modul_opel_astra_h_27950

Link to comment
Megosztás:

2 órája, daneepapa írta:

Köszi a választ! Velük beszéltem korábban, sajnos csak komplett modul cserével foglalkoznak.

Így még mindig várom a bátor fórum társak jelentkezését! :)

Ha van egy kis affinitasod a szereleshez, nyugodtan allj neki magad, egy 50-es torx kulcs az egyetlen extra, ami kell a kormanyhoz. Ha elakadsz, segitunk :)

Link to comment
Megosztás:

On 2016. augusztus 16. at 21:42, krisztus írta:

Ha van villáskulcsos ikon és kulcsfordításkor villog akkor lehet immo hiba,vagy csak kulcsprogramozás kell.nekem volt ilyen mert kb kétszer leesett a kulcsom3-4000ft volt szervizben

Köszönöm a választ! Villáskulcs ikon villog! 

Módosítva : norbika74
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.