Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Vásároltam egy Astra H-t,aminek "nagy" kijelzője van,de nem navigációs.

Annyi kérdésem volna,hogy miket lehet megjelentetni a kijelzőn átlagfogyi,megtett km,elhasznált üzemanyag....ezeken kívül?

És hogyan tudom nullázni?A vízhőfokot meg tudom rajta valahogyan nézni?

köszönettel a hozzászólásokat

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vásároltam egy Astra H-t,aminek "nagy" kijelzője van,de nem navigációs.

Annyi kérdésem volna,hogy miket lehet megjelentetni a kijelzőn átlagfogyi,megtett km,elhasznált üzemanyag....ezeken kívül?

És hogyan tudom nullázni?A vízhőfokot meg tudom rajta valahogyan nézni?

köszönettel a hozzászólásokat

Szia!

Kérdés, hogy melyik nagy kijelződ van?

GID (Graphic Info Display) vagy BID (Board Info Display)?

http://kepfeltoltes.hu/111123/GID_BID_www....ltoltes.hu_.jpg

Amit én ismerek GID esetén (CD30, CD30 MP3):

A bal kormánykapcsoló tekerőgombját megnyomva, megjelenik BC (Board Computer) adatok, ahol -a fotón is látszik- a fogyasztási értékeket tudod leolvasni. Legalsó sorban az átlagfogyasztás látható.

Egyéb adatokat a rádió SETTINGS gombjával tudod megnézni (Testmode). A SETTINGS gombot nyomva kell tartani addig, míg nem csippan egyet, majd a rádió BC gombját kell nyomkodni, ami különböző adatokat mutat. Itt láthatod a vízhőfokot is (Coolant).

Pl. a TC-DIST=üzemanyagtartályban lévő pillanatnyi liter, U-TERM30=akkumulátor aktuális feszültsége.

Nullázni csak a BC-t tudod = "All Values"-nál a rádión megnyomod a jobbra nyilat. De lehetséges, hogy a bal tekerőgombbal is lehet nullázni, ebben nem vagyok biztos.

Hátha tud valaki okosabb is segíteni.

Üdv.

És még e csomó mindent mutat a BC...

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Kérdés, hogy melyik nagy kijelződ van?

GID (Graphic Info Display) vagy BID (Board Info Display)?

http://kepfeltoltes.hu/111123/GID_BID_www....ltoltes.hu_.jpg

Amit én ismerek GID esetén (CD30, CD30 MP3):

A bal kormánykapcsoló tekerőgombját megnyomva, megjelenik BC (Board Computer) adatok, ahol -a fotón is látszik- a fogyasztási értékeket tudod leolvasni. Legalsó sorban az átlagfogyasztás látható.

Egyéb adatokat a rádió SETTINGS gombjával tudod megnézni (Testmode). A SETTINGS gombot nyomva kell tartani addig, míg nem csippan egyet, majd a rádió BC gombját kell nyomkodni, ami különböző adatokat mutat. Itt láthatod a vízhőfokot is (Coolant).

Pl. a TC-DIST=üzemanyagtartályban lévő pillanatnyi liter, U-TERM30=akkumulátor aktuális feszültsége.

Nullázni csak a BC-t tudod = "All Values"-nál a rádión megnyomod a jobbra nyilat. De lehetséges, hogy a bal tekerőgombbal is lehet nullázni, ebben nem vagyok biztos.

Hátha tud valaki okosabb is segíteni.

Üdv.

És még e csomó mindent mutat a BC...

Igen, a bal tekerőgombbal is lehet nullázni. Bemész a BC1 vagy BC2-be, majd kiválasztod az All Values opciót, majd megmyomod a tekerőgombot. De a tekerőgomb bármelyik opcióban mint az "enter" működik. Kivéve a rádió funkcióit, és a settings menüben sem navigál. (Legalábbis az én autómban így van. :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Kérdés, hogy melyik nagy kijelződ van?

GID (Graphic Info Display) vagy BID (Board Info Display)?

http://kepfeltoltes.hu/111123/GID_BID_www....ltoltes.hu_.jpg

Amit én ismerek GID esetén (CD30, CD30 MP3):

A bal kormánykapcsoló tekerőgombját megnyomva, megjelenik BC (Board Computer) adatok, ahol -a fotón is látszik- a fogyasztási értékeket tudod leolvasni. Legalsó sorban az átlagfogyasztás látható.

Egyéb adatokat a rádió SETTINGS gombjával tudod megnézni (Testmode). A SETTINGS gombot nyomva kell tartani addig, míg nem csippan egyet, majd a rádió BC gombját kell nyomkodni, ami különböző adatokat mutat. Itt láthatod a vízhőfokot is (Coolant).

Pl. a TC-DIST=üzemanyagtartályban lévő pillanatnyi liter, U-TERM30=akkumulátor aktuális feszültsége.

Nullázni csak a BC-t tudod = "All Values"-nál a rádión megnyomod a jobbra nyilat. De lehetséges, hogy a bal tekerőgombbal is lehet nullázni, ebben nem vagyok biztos.

Hátha tud valaki okosabb is segíteni.

Üdv.

És még e csomó mindent mutat a BC...

BID kijelzővel kapcsolatos összes infó érdekelne.

előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki tudna nekem küldeni ennek a panelnek a hátoldaláról képet? Hogy lehet ezt kiszerelni?

http://opelbontottalkatresz.hu/components/...9121afc785c.jpg

cím:maybal@freemail.hu

Köszi

A kézikönyvben látod, hogy kell kipattintani a lámpa takaró burkolatot. Ha ez lejött akkor az előtte és a mögötte lévő műanyagot már könnyebb kipattintani. Kis fülek kapaszkodnak bele a konzolba a széleiknél. Nem bonyolult. Ne félj tőle.

üdv

a

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki tudna nekem küldeni ennek a panelnek a hátoldaláról képet? Hogy lehet ezt kiszerelni?

http://opelbontottalkatresz.hu/components/...9121afc785c.jpg

cím:maybal@freemail.hu

Köszi

Az átlátszó műanyagot kiszereled (kézikönyv szerint), a többi szürke takarót ki lehet pattintani, ezek viszonylag puha, hajlékony anyagból vannak. Ha minden lent van, akkor utána a két TX20-as csavart kell kicsavarni. Ha ezzel is megvagy, akkor egy lapos csavarhúzóval segítve a füleket, lehet a fehér keretet kiemelni. Ezek a fülek viszont nagyon könnyen törnek, ami ebben a hidegben még inkább igaz. Az egész művelet elsőre lehet, hogy lesz vagy 15-20 perc is, de csak türelmesen.

Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat.

Valaki meg tudná mondani mi a baj akkor, ha a hibaüzenet P0171(Keverék-összetétel (Bank 1) szegény)?

Kell ilyenkor valamit cserélni? Mi okozza ezt a hibakódot?

Néha kidobja ezt a hibakódot, de kb 1 heti autózás után magától eltűnik a MIL lámpa.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nekem 2004-es 1,4 xep enjoy H astrám van.Én is kaptam behívó levelet.A dudámmal együtt a multikormányom betegségét is orvosolják a szervízben (hangerő,bc,cd léptetés megmakacsolja magát és nem mindig müködik),vagy ez egy teljesen más jellegű probléma???

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék „akkuügyben” egy kis segítséget kérni.

Két het nem használom minden nap az autót, ami egy Astra H CDTi 1.9 88kW-os, 2007-es.

Az akkuja új 2010 nyarán vettem Exide Classic EC700 70Ah 640A(EN) 12V-os. Anno azért vettem, mert a „gyári” Vartával, ami akkor már majd 4 éves lehetett nem indult, csak „bebikázva”

Jelenleg hasonló a helyzet, csak teker 1-2 fordulatot az indítón, villódzik a műszerfal világítás.

Rámértem az akkura miután felnyitottam a motorháztető és 8.6V-ot láttam. Vártam egy percet és folyamatosan mértem, emelkedett a feszültség. 10.5V-nál újra indítóztam, de ua a helyéről. Kiemeltem a helyéről és 5-6 perc múlva, még beszerelés előtt rámértem: 11,43V. (!)

Újra csatlakoztattam, ráhelyeztem a mérőt és még indítózás előtt ugyanennyit mutatott. Beültem és a rádió bekapcsolása, majd settings gomb 10mps-es nyomvatartása után már csak 9,2-őt láttam, ami csökkent, így feleslegesen nem indítóztam. Rádiót kikapcsoltam, kulcsot kivettem, vártam míg újra 11V feletti értéket mutat a mérő, majd gyorsan indítottam, de így is csak 1-2 forgatás és műszerfal villogást tapasztaltam. A kijelzőn újra megnéztem a felszültséget és azt láttam, hogy 10mps alatt, míg figyeltem másodpercenként 0.1V-ot esett. Ezt 6.4V-ig figyeltem, majd kiszálltam, kivettem a kulcsot és az akkunál megnéztem a mérőműszert, ami ugyanennyit mutatott. Ha kiszedtem az akku és úgy rámértem, újra elkezdett emelkedni a feszültség…

..Mivel most már bennem is, ezért szeretném kérni a tanácsotokat, hogy a leírás alapján ez sima akkuhiba (vegyek újat), vagy „felesleges”, mert esetleg komolyabb zárlatra vagy egyébre is utalhat a dolog?

A töltést (is) szoktam figyelni ezzel a settings gombos lehetőséggel, általában 13.8V - 14.3V között van.

Előre is kösz mindenkinek a segítséget!

Attila.

p.s.:most levettem az akkut, de a rádiókód megvan természetesen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék „akkuügyben” egy kis segítséget kérni.

Két het nem használom minden nap az autót, ami egy Astra H CDTi 1.9 88kW-os, 2007-es.

Az akkuja új 2010 nyarán vettem Exide Classic EC700 70Ah 640A(EN) 12V-os. Anno azért vettem, mert a „gyári” Vartával, ami akkor már majd 4 éves lehetett nem indult, csak „bebikázva”

Jelenleg hasonló a helyzet, csak teker 1-2 fordulatot az indítón, villódzik a műszerfal világítás.

Rámértem az akkura miután felnyitottam a motorháztető és 8.6V-ot láttam. Vártam egy percet és folyamatosan mértem, emelkedett a feszültség. 10.5V-nál újra indítóztam, de ua a helyéről. Kiemeltem a helyéről és 5-6 perc múlva, még beszerelés előtt rámértem: 11,43V. (!)

Újra csatlakoztattam, ráhelyeztem a mérőt és még indítózás előtt ugyanennyit mutatott. Beültem és a rádió bekapcsolása, majd settings gomb 10mps-es nyomvatartása után már csak 9,2-őt láttam, ami csökkent, így feleslegesen nem indítóztam. Rádiót kikapcsoltam, kulcsot kivettem, vártam míg újra 11V feletti értéket mutat a mérő, majd gyorsan indítottam, de így is csak 1-2 forgatás és műszerfal villogást tapasztaltam. A kijelzőn újra megnéztem a felszültséget és azt láttam, hogy 10mps alatt, míg figyeltem másodpercenként 0.1V-ot esett. Ezt 6.4V-ig figyeltem, majd kiszálltam, kivettem a kulcsot és az akkunál megnéztem a mérőműszert, ami ugyanennyit mutatott. Ha kiszedtem az akku és úgy rámértem, újra elkezdett emelkedni a feszültség…

..Mivel most már bennem is, ezért szeretném kérni a tanácsotokat, hogy a leírás alapján ez sima akkuhiba (vegyek újat), vagy „felesleges”, mert esetleg komolyabb zárlatra vagy egyébre is utalhat a dolog?

A töltést (is) szoktam figyelni ezzel a settings gombos lehetőséggel, általában 13.8V - 14.3V között van.

Előre is kösz mindenkinek a segítséget!

Attila.

p.s.:most levettem az akkut, de a rádiókód megvan természetesen.

A gyari radiohoz ilyenkor nem kell a kod :lol:

Amit leirsz, az egy lemerult akku termeszetes viselkedese, azaz terhelesre nagyon csokken a feszultsege. Kocsin kivul toltsd fol, aztan menni fog. Hosszabb allast az en akkum sem bir, igaz, nem mai darab...

Link to comment
Megosztás:

A gyari radiohoz ilyenkor nem kell a kod :lol:

Amit leirsz, az egy lemerult akku termeszetes viselkedese, azaz terhelesre nagyon csokken a feszultsege. Kocsin kivul toltsd fol, aztan menni fog. Hosszabb allast az en akkum sem bir, igaz, nem mai darab...

Akkor veszek holnap egy akkutöltőt és feltöltöm. Szombat este még mentem vele, de csak 5km-t, igaz akkor és előtte pár nappal is már "nehezen" indult. Ilyet sosem tapasztaltam azelőtt, mert minden nap min. 2x35km-ert autóztam, télen is. Valszeg nem tudott tölteni annyit "mostanában" a generátor, mint amennyit "kivettem" belőle?

Hosszabb állás alatt 4-5 napot is érthetünk?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék „akkuügyben” egy kis segítséget kérni.

Két het nem használom minden nap az autót, ami egy Astra H CDTi 1.9 88kW-os, 2007-es.

Az akkuja új 2010 nyarán vettem Exide Classic EC700 70Ah 640A(EN) 12V-os. Anno azért vettem, mert a „gyári” Vartával, ami akkor már majd 4 éves lehetett nem indult, csak „bebikázva”

Jelenleg hasonló a helyzet, csak teker 1-2 fordulatot az indítón, villódzik a műszerfal világítás.

Rámértem az akkura miután felnyitottam a motorháztető és 8.6V-ot láttam. Vártam egy percet és folyamatosan mértem, emelkedett a feszültség. 10.5V-nál újra indítóztam, de ua a helyéről. Kiemeltem a helyéről és 5-6 perc múlva, még beszerelés előtt rámértem: 11,43V. (!)

Újra csatlakoztattam, ráhelyeztem a mérőt és még indítózás előtt ugyanennyit mutatott. Beültem és a rádió bekapcsolása, majd settings gomb 10mps-es nyomvatartása után már csak 9,2-őt láttam, ami csökkent, így feleslegesen nem indítóztam. Rádiót kikapcsoltam, kulcsot kivettem, vártam míg újra 11V feletti értéket mutat a mérő, majd gyorsan indítottam, de így is csak 1-2 forgatás és műszerfal villogást tapasztaltam. A kijelzőn újra megnéztem a felszültséget és azt láttam, hogy 10mps alatt, míg figyeltem másodpercenként 0.1V-ot esett. Ezt 6.4V-ig figyeltem, majd kiszálltam, kivettem a kulcsot és az akkunál megnéztem a mérőműszert, ami ugyanennyit mutatott. Ha kiszedtem az akku és úgy rámértem, újra elkezdett emelkedni a feszültség…

..Mivel most már bennem is, ezért szeretném kérni a tanácsotokat, hogy a leírás alapján ez sima akkuhiba (vegyek újat), vagy „felesleges”, mert esetleg komolyabb zárlatra vagy egyébre is utalhat a dolog?

A töltést (is) szoktam figyelni ezzel a settings gombos lehetőséggel, általában 13.8V - 14.3V között van.

Előre is kösz mindenkinek a segítséget!

Attila.

p.s.:most levettem az akkut, de a rádiókód megvan természetesen.

Szia!

Akkor a "gyári Varta" jobban bírta 4 év után adta meg... amit meg 1 éve gondosan kiválasztottál az meg alig bírta. Hát jah a fogyasztói társadalom már az akkuk em a régiek.. :-)

Az akku erejét nem lehet síma mérőműszerrel megmérni mert az szinte semmit nem árul el. Terhelő villával mérik olyannal aminek az egyik végét rányomják az egyik sarura ebben van a műszer vagy a led stb ... a másik meg lengős és ezzel zárják a kört. Akkora az áramfelvétele ( mert hogy egy hatalmas ellenállás van rátéve ami izzik... :-) )mintha indítóznál vele. És ha ekkor is esik a feszültség akkor akku probléma. Nem néztem utána hogy milyen az aksid de ki lehet mosni desztvízzel így az ólomsár kijöhet ami zárlatossá teszi , majd feltölteni savval és desztvízzel...... és talán megmenekül. De én inkább a cserét javaslom mert egy savazás után símán lehet a melósnadrágot meg a teljes szerkót is cserélni ha egy kicsit balfék az ember, ... :-) és az eredmény sem 100 %.....

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Akkor a "gyári Varta" jobban bírta 4 év után adta meg... amit meg 1 éve gondosan kiválasztottál az meg alig bírta. Hát jah a fogyasztói társadalom már az akkuk em a régiek.. :-)

Az akku erejét nem lehet síma mérőműszerrel megmérni mert az szinte semmit nem árul el. Terhelő villával mérik olyannal aminek az egyik végét rányomják az egyik sarura ebben van a műszer vagy a led stb ... a másik meg lengős és ezzel zárják a kört. Akkora az áramfelvétele ( mert hogy egy hatalmas ellenállás van rátéve ami izzik... :-) )mintha indítóznál vele. És ha ekkor is esik a feszültség akkor akku probléma. Nem néztem utána hogy milyen az aksid de ki lehet mosni desztvízzel így az ólomsár kijöhet ami zárlatossá teszi , majd feltölteni savval és desztvízzel...... és talán megmenekül. De én inkább a cserét javaslom mert egy savazás után símán lehet a melósnadrágot meg a teljes szerkót is cserélni ha egy kicsit balfék az ember, ... :-) és az eredmény sem 100 %.....

Szia!

Akkor most akkutöltőt érdemes vennem holnap reggel, vagy egy új akkut? :lol:))

Az akku még garanciális, csak hát ide 250km-re élhetnék a cserével (a régi anno ott adta meg magát). Szerencsére az autósbolt bkv-val sincs messze, ha akkut vennék, hátizsákban is elhozom.;)

Akkor ha jól gondolom, 4-5 nap, esetleg 2hét állás után nem kellene ilyen szintű merülést produkálnia egy jó akkunak, így hiába tölteném fel, csakhamar ugyanide jutnék?

Töltő 5e, akku 25e Ft. :)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Akkor most akkutöltőt érdemes vennem holnap reggel, vagy egy új akkut? :lol:))

Az akku még garanciális, csak hát ide 250km-re élhetnék a cserével (a régi anno ott adta meg magát). Szerencsére az autósbolt bkv-val sincs messze, ha akkut vennék, hátizsákban is elhozom.;)

Akkor ha jól gondolom, 4-5 nap, esetleg 2hét állás után nem kellene ilyen szintű merülést produkálnia egy jó akkunak, így hiába tölteném fel, csakhamar ugyanide jutnék?

Töltő 5e, akku 25e Ft. :)

Jonak valoszinuleg nem jo, de feltehetoen meg hasznalhato. Egy probat meger, akar kolcson toltovel is. A garanciat csak a vasarlas helyen lehet ervenyesiteni?

Ha igen, es fogsz jarni meg a garanciaidon belul arra, es nem tul nagy macera a toltes (pl. garazsban allsz), akkor erdemes lehet toltogetni addig.

Az enyem (5 eves gyari akku) 4-5 napot kibir, de ket hetet mar nem. Persze azon is mulik, milyen fogyasztok mennek allandoan a kocsiban.

Link to comment
Megosztás:

Jonak valoszinuleg nem jo, de feltehetoen meg hasznalhato. Egy probat meger, akar kolcson toltovel is. A garanciat csak a vasarlas helyen lehet ervenyesiteni?

Ha igen, es fogsz jarni meg a garanciaidon belul arra, es nem tul nagy macera a toltes (pl. garazsban allsz), akkor erdemes lehet toltogetni addig.

Az enyem (5 eves gyari akku) 4-5 napot kibir, de ket hetet mar nem. Persze azon is mulik, milyen fogyasztok mennek allandoan a kocsiban.

Szia!

Akkor veszek egy töltő (végül is ilyen esetekre jó lesz legközelebb, hátha egy tanyán történik..).

A garanciát csak a helyszínen lehetne érvényesíteni, az "csak"egy kis üzlet, majd Karácsonykor járok csak arra.

Szerintem csak a riasztó, az óra (BID) mehetett benne, ha állni hagytam. Hol-hogyan lehetne megmérni, van-e "titkos" fogyasztó benne? Zárlatra gondoltál?

Arra gondoltam, veszek töltő, feltöltöm az akkut, majd azzal megyek ki a szervizbe-üzletbe és megméretem az alvó fogyasztását. Így biztos lehetnék, benne, hogy nem potyára veszem az új akkut?

Csak hát, gondolom erre egy szabadnap is kevés lenne (már az akku töltésére), így marad a kockáztatós új akku vásárlás. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem csak a riasztó, az óra (BID) mehetett benne, ha állni hagytam. Hol-hogyan lehetne megmérni, van-e "titkos" fogyasztó benne? Zárlatra gondoltál?

Nem hiszem, hogy zarlat lenne... A meres elvileg egyszeru, de atveros lehet, mert a sok elektronikarol nem igazan lehet tudni, mikor mit csinal, es roviddel a motor leallitasa, vagy altalaban a kocsi piszkalasa utan meg nem biztos, hogy minden a legkisebb fogyasztasu allapotban van.

Arra gondoltam, veszek töltő, feltöltöm az akkut, majd azzal megyek ki a szervizbe-üzletbe és megméretem az alvó fogyasztását. Így biztos lehetnék, benne, hogy nem potyára veszem az új akkut?

Csak hát, gondolom erre egy szabadnap is kevés lenne (már az akku töltésére), így marad a kockáztatós új akku vásárlás. :lol:

Ne fogysztast meress, hanem az akkut (persze ahhoz elobb fel kell tolteni). Ez fel perc, csak a megfelelo szerkezet kell hozza ;) A tolteshez nem kell szabadnap, elmegy az ejjel is, csak ne ott csinald, ahol alszol...

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem, hogy zarlat lenne... A meres elvileg egyszeru, de atveros lehet, mert a sok elektronikarol nem igazan lehet tudni, mikor mit csinal, es roviddel a motor leallitasa, vagy altalaban a kocsi piszkalasa utan meg nem biztos, hogy minden a legkisebb fogyasztasu allapotban van.

Ne fogysztast meress, hanem az akkut (persze ahhoz elobb fel kell tolteni). Ez fel perc, csak a megfelelo szerkezet kell hozza :lol: A tolteshez nem kell szabadnap, elmegy az ejjel is, csak ne ott csinald, ahol alszol...

Szia!

Vettem új akkut 70Ah Norauto-t. Így is 27e-volt. Nem mertem lutrira bevásárlóközpontost, hónapokig ott állót megvenni. Nem egy nagy márka, de 3 év garancia. Ha ez is feladja, akkor is csak 15perc bkv-val.

No persze kellett egy 13-as csőkulcs is ami legalább 25cm az akkutartó alsó részén lévő rögzítő becsavarásához (2eFT). ;)

Mentem vele, a töltés 14.1V, ha minden fogyasztó bekapcsolok, akkor talán 1 mps-re visszaesik 13.9V-re de aztán "igazodik".

Elmentem egy tesztkörre:

A "kipufogógáz-kibocsátás" világított folyamatosan menet közben, ami eddig soha. Erre meghibásodás és szervizfelkeresést javasol a kézikönyv. A garázsba beállva kiolvastam a hibakódokat:

007071

056012

210870

05007E

05007F

21397F

213970

065070

038004

161300

Miután újra gáz+fék+gyújtás+napi kilométer számláló majd újra csak motorindítás, eltűnt a hibajelzés a műszerfalról. Majd esete 9h-kor megyek vele legközelebb.

Ez remélem összefügghet az akkucserével, mert a részecskeszűrő azért havonta 1x kap 250x2km-t autópályán folyamatos 130km/h-val.

Olaj Dexos2 gyári szűrővel 15ekm-ként, üzemanyag meg OMW,SHELL,MOL,AGIP kutakról van mindig.

Esetleg valakinek hasonló tapasztalata volt akkucserénél? (egy éjszakát állt akku nélkül a kocsi)

Link to comment
Megosztás:

Esetleg valakinek hasonló tapasztalata volt akkucserénél? (egy éjszakát állt akku nélkül a kocsi)

Akku nelkul elall barmeddig, azon nem mulik :lol:

De amikor inditoztal, es nagyon leesett a feszultseg, akkor a rossz tapfesz miatt johettek hibakodok, azaz ha a torles utan nem jonnek vissza, akkor nem kell foglalkozni veluk.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, illetve szép jó estét!

Egész új vagyok itt az Opel Fórumon és még nem vagyok tisztában egykét dologgal, szal előre bocs ha rossz helyen kérdezek rosszat.

Egy Astra H tulaj vagyok és akadt egy probléma.kivillant az elektromos motorvezérlés visszajelző. Voltam kiolvastatni és a P1113 hibakódot dobta ki a gép.Sikeresen lehetett törölni, de nem tudom h mit jelent a hiba.Rákerestem a neten, de nekem nem mond semmit"Intake Resonance Switchover Solenoid Control Circuit".

Remélem tud vki segíteni. Előre is köszi!

Ja, bocsi a regényért.

Link to comment
Megosztás:

Akku nelkul elall barmeddig, azon nem mulik :lol:

De amikor inditoztal, es nagyon leesett a feszultseg, akkor a rossz tapfesz miatt johettek hibakodok, azaz ha a torles utan nem jonnek vissza, akkor nem kell foglalkozni veluk.

Szia!

Igazad lett, már nincs viszajelzés, "megjavult". :-)

Most a töltés 14.1V, ha leállítom akkor pedig 12.7V-et mutat. Jónak tünik.

Figyelgetem egy-két hétig naponta.

Köszi a segítséget mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenkinek!

Az autó leállítása után kb. 5-6 sec.-ra érdekes hangot hallok 3 napja, felnyitottam a motorteret talán a generátortól jöhet. A hangot 1 morajláshoz lehetne hasonlítani kb. 1sec.

Szerintetek ez mi lehet?? Menet közben semmilyen hang nincs, csak az autó leállítása után és mindig csak akkor mikor kialszik a km kijelző. Lehet csak véletlen egybeesés. :lol:

Előre is köszönöm a hozzászólásokat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.