Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Érdemes volna próbaképpen kicserélni a hűtőrácsban lévő hőmérséklet érzékelőt, egy másikra, hátha az adta meg magát. Elő szokott fordulni.

Ha cserélni kell, akkor kb 2 ezertől indul az utángyártott, de a gyári is nagyjából 4 ezer Ft lehet.

Hogy a többi emiatt miért nem működik, az rejtély, de kiderül, ha kicseréled.

Lehúztam csatit ma és nem produkálta hibákat csak nem volt külső hőmérséklet... működőt minden elektronika...

az autó néha könnyen indul hidegen néha nehezen... ez befolyásolhatja?:(Szenzor lökösbe..)

szenzort nem lehet kimérni? gondolom van egy gyári értéke (ellenálás) ami hőmérséklet arányába változik...

Generátor töltőfeszültsége folyamatosan ingadozik és alapjárat is nem egyenletes, bent utastérbe kijelző meg egyéb fények meg vibrálnak.... nem lehet ettől a hiba ?? ECN007071

Módosítva : talaberferenc
Link to comment
Megosztás:

ma reggel megint leállt az autó és utána nem tudtam be indítani tok sötét volt minden egyszerűen nem reagált semmire sem, és kb egy perc múlva tök simán be indult. én az akkumulátorra gyanakszom de kíváncsi lennék a ti véleményetekre is!!

Az akku akkor tudna ilyet csinalni, ha zarlatossa valna, aztan ez elmulna egy perc alatt. Nem mondom, hogy teljesen lehetetlen, de azert eleg egyedi tortenet lenne. Ugyanigy a generatorban is lehetne valami mulo zarlat (mashol nem, mert ott van biztositek).

Masik lehetoseg, hogy egy rele enged el valahol, aztan egy ido utan meltoztat ujra meghuzni...

Koss egy voltmerot a szivargyujto helyere, es figyeld, mi tortenik, amikor leallas / elsotetules van.

Akkun a csatlakozok jol vannak rogzitve?

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

Mikor nem akart indulni egyből mentem a multiméteremé és rá mértem az aksira 12,4v mutatott. Járó motornál pedig 14,1-14,3v között ugrál ami teljesen jó.De volt olyan is,hogy háromnap után nem indult mert le merült az akku. vagy csak egyszerűen meg álltam és nem akart indulni és kinyitotta a csomagtér ajtót.

Link to comment
Megosztás:

Mikor nem akart indulni egyből mentem a multiméteremé és rá mértem az aksira 12,4v mutatott. Járó motornál pedig 14,1-14,3v között ugrál ami teljesen jó.De volt olyan is,hogy háromnap után nem indult mert le merült az akku. vagy csak egyszerűen meg álltam és nem akart indulni és kinyitotta a csomagtér ajtót.

A 12.4-tol nem kene lealljon, de azt kell kizarni, hogy valami atmeneti tortenes van, ezert kene azonnal latni a leallas utan. De nem valoszinu, hogy az akku lenne...

Meg azt is jo latni, hogy a sikertelen inditas kozben mi van, szoval egy belso voltmero ilyenkor aranyat er.

Link to comment
Megosztás:

A leállás a főntengely jeladójától van. De amikor újra akartam indítani abban a pillanatban semmi nem világított a műszerfalon sőt még a rádiónál sem tök sötét volt minden, még a nyitott ajtóra való figyelmeztetés sem éget a műszerfalon. és kb 1 perc múlva minden működött rendesen és indult az autó.

Keresnem kell egy jó villamossági szerelőt aki ért az opelekhez. és van Tech2-je. Esetleg te nem tudsz egyet Bp., környékén.

U.I. Nem tudom te(ti), hogy vagytok vele de én nagyot csalódtam az opelben én személyszerint még autóval ennyit nem szívtam mint az opelekkel volt egy B2 vectrám annak is mindig volt valami baja. Pedig rendesen szervizelem őket ha valami nem jó egyből szerelőhöz megyek. Én azt hittem ilyet csak Francia autó tud produkálni de sajnos nem!

Gondolkodtam már az eladásán de már annyit költöttem rá,hogy nem biztos,hogy meg érné eladni.

Bocs,hogy kicsit hosszú voltam de már teljesen ki borít az autó.

Link to comment
Megosztás:

A leállás a főntengely jeladójától van. De amikor újra akartam indítani abban a pillanatban semmi nem világított a műszerfalon sőt még a rádiónál sem tök sötét volt minden, még a nyitott ajtóra való figyelmeztetés sem éget a műszerfalon. és kb 1 perc múlva minden működött rendesen és indult az autó.

Keresnem kell egy jó villamossági szerelőt aki ért az opelekhez. és van Tech2-je. Esetleg te nem tudsz egyet Bp., környékén.

U.I. Nem tudom te(ti), hogy vagytok vele de én nagyot csalódtam az opelben én személyszerint még autóval ennyit nem szívtam mint az opelekkel volt egy B2 vectrám annak is mindig volt valami baja. Pedig rendesen szervizelem őket ha valami nem jó egyből szerelőhöz megyek. Én azt hittem ilyet csak Francia autó tud produkálni de sajnos nem!

Ezt a francia / nemet dolgot el kell felejteni; nekem a Citroenemben meg viszonylag uj koraban egy Bosch fekmunkahenger adta meg magat, boven az elvarhato ido elott, es siman lehet, hogy eppen egy harmadik orszagban keszult...

Az autogyartas, mint annyi minden mas, a luxusprofitot hajhaszo hienak nagy nemzetkozi osszeeskuvese; garantaltan jo auto csak akkor lesz, amikor a Meszaros & Meszaros Kft. fogja gyartani Felcsuton :)

Ha biztosan rossz a fotengely jelado, akkor azt csereld ki, sosem lehet tudni, esetleg az ECU gondolja ugy, hogy ilyen hiba utan egy percig se kep, se hang ne legyen... Meg annak sincs sok ertelme, hogy egyszer egy olyan helyen adja meg magat vegleg, ahonnan majd fizetheted a szallitast is...

Szerelot nem tudok, de nem is keresnek, csak ha a jelado csere utan is megmarad a hiba, illetve az elso lepes akkor is a hibakod kiolvasas kell legyen.

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

A jeladót mindenképpen ki fogom cseréltetni, de a múltkori le állás után egyből indult! Ezért volt furcsa a mai dolog.

De köszi a segítséget!

Ki tudja itt már minden összefüggésbe van mindennel.

Lehet a CIM modul is tud ilyet produkálni az is szokott szórakozni nagy ritkán! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

A leállás a főntengely jeladójától van. De amikor újra akartam indítani abban a pillanatban semmi nem világított a műszerfalon sőt még a rádiónál sem tök sötét volt minden, még a nyitott ajtóra való figyelmeztetés sem éget a műszerfalon. és kb 1 perc múlva minden működött rendesen és indult az autó.

Keresnem kell egy jó villamossági szerelőt aki ért az opelekhez. és van Tech2-je. Esetleg te nem tudsz egyet Bp., környékén.

U.I. Nem tudom te(ti), hogy vagytok vele de én nagyot csalódtam az opelben én személyszerint még autóval ennyit nem szívtam mint az opelekkel volt egy B2 vectrám annak is mindig volt valami baja. Pedig rendesen szervizelem őket ha valami nem jó egyből szerelőhöz megyek. Én azt hittem ilyet csak Francia autó tud produkálni de sajnos nem!

Gondolkodtam már az eladásán de már annyit költöttem rá,hogy nem biztos,hogy meg érné eladni.

Bocs,hogy kicsit hosszú voltam de már teljesen ki borít az autó.

Szia!

Nem tudom, hogy ezt hívják-e holtponti jeladónak, de ez sajnos típushiba.

Nekem ez a 3. Opelem. Az előző Vectrákkal motorikusan soha semmi gondom nem volt, pedig mentem velük nem keveset. A mostanival meg annyi volt, hogy egyszer letérdelt a generátor.

Ez a francia/japán/német/amerikai feltevés meg sajnos már nem igaz. A B Vectrában a trafó Sagem volt, az Astrámban a motor olasz, a váltó japán, a fejegység holland. Jó barátomnak a 150 lovas dízelben az önindító nyekkent meg, azon meg Mitsubishi felirat volt. :icon1:

Jó autók akkor lennének, ha az első ceruzavonástól az utolsó csavarig a mérnökök javaslata szerint történne a munkamenet. Viszont, ha egy autón 1 eurót tudnak spórolni így-úgy, akkor az nem kevés pénz a sorozatgyártás alatt.

A Boschnál is a csapágyakba grammonként mérik ki a zsírt, hogy a garanciaidő végéig kibírja. Utána meg zsebbenyúlos a történet.

Arról meg nem is beszélve, hogy az előélet nagyon sokat számít egy autónál, de ezt a múltkor már kibeszéltük.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, hogy ezt hívják-e holtponti jeladónak, de ez sajnos típushiba.

Pont erről beszéltünk nemrég Frankie64-gyel is. Elég sokunknál előjött már ez a hiba.

U.I. Nem tudom te(ti), hogy vagytok vele de én nagyot csalódtam az opelben én személyszerint még autóval ennyit nem szívtam mint az opelekkel volt egy B2 vectrám annak is mindig volt valami baja. Pedig rendesen szervizelem őket ha valami nem jó egyből szerelőhöz megyek. Én azt hittem ilyet csak Francia autó tud produkálni de sajnos nem!

Gondolkodtam már az eladásán de már annyit költöttem rá,hogy nem biztos,hogy meg érné eladni.

Bocs,hogy kicsit hosszú voltam de már teljesen ki borít az autó.

Ha átnézel akár egy Bentley fórumra, ott is ugyan ilyeneket fognak írni. Az autó ilyen, elromlik rajta néha ez-az ha használod. Ez az évek és a km-ek elteltével egyre jobban igaz.

Az elején nekem is volt sok gondom. Akik itt voltak, tanúsíthatják. De sorba mindent kijavítottam és most már jó ideje nem volt komolyabb problémám. (Gyorsan le is kopogom. :))

De nem bosszankodtam, mert tudtam hogy ez benne van a pakliban. Használt autónál meg főleg.

Nekem ez az 1. Opelem. Nincs vele különösebb bajom, sőt összességében elégedett vagyok vele. Én inkább azon lepődtem meg eleinte, hogy mindenkitől azt hallom, hogy az Opel egy milyen olcsó fenntartású autó és milyen fillérekbe kerül a szerviz meg az alkatrészek...

Hát, azért némely GM alkatrésznek elég horror ára van. Fényszóró pl kétszázezerért... olcsónak épp nem mondanám. Az mondjuk tény, hogy a régebbi modellekhez pl egy F Astrához tényleg jóval olcsóbbak az alkatrészek. De ezt a folyamatot én már a H Astrásnál is érzékelem: ahogy öregszik a modell, egyre olcsóbbak hozzá az alkatrészek. Pl egy kettős tömegű lendkerék is már bőven 100 alatt van. Pár éve ezt még nem lehetett elmondani.

astra 1.9 zdth tobbszor letilt de van mikor napokig jol mukodik a hibakod gazpedal potmeter bisztos hogy ki kell cserelni vagy kontakt hiba is lehet

Kontakthiba is esélyes persze. Az 1.7-eseknél például ez tipikus típushiba.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Pont erről beszéltünk nemrég Frankie64-gyel is. Elég sokunknál előjött már ez a hiba.

Ha átnézel akár egy Bentley fórumra, ott is ugyan ilyeneket fognak írni. Az autó ilyen, elromlik rajta néha ez-az ha használod. Ez az évek és a km-ek elteltével egyre jobban igaz.

Az elején nekem is volt sok gondom. Akik itt voltak, tanúsíthatják. De sorba mindent kijavítottam és most már jó ideje nem volt komolyabb problémám. (Gyorsan le is kopogom. :))

De nem bosszankodtam, mert tudtam hogy ez benne van a pakliban. Használt autónál meg főleg.

Nekem ez az 1. Opelem. Nincs vele különösebb bajom, sőt összességében elégedett vagyok vele. Én inkább azon lepődtem meg eleinte, hogy mindenkitől azt hallom, hogy az Opel egy milyen olcsó fenntartású autó és milyen fillérekbe kerül a szerviz meg az alkatrészek...

Hát, azért némely GM alkatrésznek elég horror ára van. Fényszóró pl kétszázezerért... olcsónak épp nem mondanám. Az mondjuk tény, hogy a régebbi modellekhez pl egy F Astrához tényleg jóval olcsóbbak az alkatrészek. De ezt a folyamatot én már a H Astrásnál is érzékelem: ahogy öregszik a modell, egyre olcsóbbak hozzá az alkatrészek. Pl egy kettős tömegű lendkerék is már bőven 100 alatt van. Pár éve ezt még nem lehetett elmondani.

Kontakthiba is esélyes persze. Az 1.7-eseknél például ez tipikus típushiba.

Azt már meg tanultam a b vectrámnál,hogy csak a gyári alkatrészt vagy annak megfelelőjét szereti!

Én ismerőstől vettem az autót neki csak Opeljei vannak a sógorájáé volt az autó, én vagyok a második tulajdonos és még a szervizfüzete is meg van folyamatosan szervizeltette mégis előjönnek ezek a bosszantó hibák.

Én is folyamatosan szervizelem az autót ha valami elromlik viszem meg javíttatom.

De nem sokára megint előjön valami és ezt már egy kicsit meg untam.

Azzal is tisztában vagyok ha veszek egy másik használt autót semmi garancia nincs arra,hogy nem fogom ugyan ezt végig csinálni azzal is. :icon1:

Na mára ennyi, a napi öt hozzászólás letelt!! :D

Majd csak olvasgatom a fórumot. :blink:

Link to comment
Megosztás:

szia

Nem akarom fényezni az H astrákat csak azért mert nekem is az van,de az egyik legmegbízhatóbb autók közé tartoznak,szerintem sem az f sem a g és sem a j nem volt és nem lesz ilyen már...

Vannak igényesebb jobb autók de ezek a h astrák amit kibirnak azt el kell ismerni....(a vectrákkal sokkal több gond van az biztos)

Mikor a feleségemnek vettünk egy új h astrát ,sima 1.4 essential+ felszereltséggel benzinest picit mezitlábasan... nem kiméltük az autót,munkára vettük és tapostuk,csak a kötelező szervizekre estünk be vele és vártam már mikor hullik szét,de nem tette:) és egyre jobban megszerettem,200 ezer km-el adtuk el és hamar fel tudom sorolni a kötelező olajcseréken kívül mi lett rajta cserélve:fékek,csak az elsők a hátsó dobfék eredeti maradt,stabilizátorok egyszer,silent egyszer,lamdaszonda 180 ezernél és akkumlátor és egy olajgomba és a gyertyákat egyszer...másra nem emlékszem,még a hosszbordásszíj sem lett cserélve :) és a láncos vezérléshez sem kellett nyúlni sem generátorhoz,sem vízpumpához sem a kuplunghoz sem a váltóhoz....soha nem robbant le és mindig elvitt ahova akartam és mégcsak koccanásom sem volt vele,télen a legnagyobb hóban,jégen is biztonságban éreztem magam benne és a belseje 200 ezer után is szinte újszerű állapotban maradt...ezért vettem ismét h astrát.

elképzelhető,hogy aki tőlem megvette annak már többet kell költeni majd rá,de hát nem új autót vett az új árának harmadát fizette csak érte...,hogy 200 ezer kilometer után mennyit kell költeni egy ilyen autóra azt nem tudom,de 200 ezerig sok gond nincs ezekkel az biztos...lehet,hogy 300 ezernél szétesnek ???

Azt már meg tanultam a b vectrámnál,hogy csak a gyári alkatrészt vagy annak megfelelőjét szereti!

Én ismerőstől vettem az autót neki csak Opeljei vannak a sógorájáé volt az autó, én vagyok a második tulajdonos és még a szervizfüzete is meg van folyamatosan szervizeltette mégis előjönnek ezek a bosszantó hibák.

Én is folyamatosan szervizelem az autót ha valami elromlik viszem meg javíttatom.

De nem sokára megint előjön valami és ezt már egy kicsit meg untam.

Azzal is tisztában vagyok ha veszek egy másik használt autót semmi garancia nincs arra,hogy nem fogom ugyan ezt végig csinálni azzal is. :icon1:

Na mára ennyi, a napi öt hozzászólás letelt!! :D

Majd csak olvasgatom a fórumot. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Aszód,Gödöllő környékén tudtok ajánlani valakit motordiagnosztikára?Ég a motorcheck lámpa,furcsán pördül fel gázadásra. Eddig is fel-felvillant néha a lámpa de köv. gyújtásnál nem égett,most úgy maradt és csörgősen pörög fel gázadásra alapjáratról.Lehúzva a légtömegmérő kábelét semmivel sem rosszabb a helyzet,de örülnék ha szaki nézné meg.

Köszi előre is!

Pali

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Aszód,Gödöllő környékén tudtok ajánlani valakit motordiagnosztikára?Ég a motorcheck lámpa,furcsán pördül fel gázadásra. Eddig is fel-felvillant néha a lámpa de köv. gyújtásnál nem égett,most úgy maradt és csörgősen pörög fel gázadásra alapjáratról.Lehúzva a légtömegmérő kábelét semmivel sem rosszabb a helyzet,de örülnék ha szaki nézné meg.

Köszi előre is!

Pali

Szia!

Hibakód van?

Link to comment
Megosztás:

Azt már meg tanultam a b vectrámnál,hogy csak a gyári alkatrészt vagy annak megfelelőjét szereti!

Én ismerőstől vettem az autót neki csak Opeljei vannak a sógorájáé volt az autó, én vagyok a második tulajdonos és még a szervizfüzete is meg van folyamatosan szervizeltette mégis előjönnek ezek a bosszantó hibák.

Én is folyamatosan szervizelem az autót ha valami elromlik viszem meg javíttatom.

De nem sokára megint előjön valami és ezt már egy kicsit meg untam.

Azzal is tisztában vagyok ha veszek egy másik használt autót semmi garancia nincs arra,hogy nem fogom ugyan ezt végig csinálni azzal is. :icon1:

Na mára ennyi, a napi öt hozzászólás letelt!! :D

Majd csak olvasgatom a fórumot. :blink:

Nálam is sok baja van, próbálok türelmes maradni de mindennek van határa.. :sneaky:

Módosítva : Pali982
Link to comment
Megosztás:

Nekem is nagy csalódás a H Astra.

Az előző F-el nem volt nagy gond 8 év alatt. Ez a vásárlást követő szerviz (vezérműszíj, olaj, szűrők cseréje) után 3 hónap alatt (4000 km) kétszer hagyott az út szélén. Ami hibáim voltak: EGR-szelep, turbótisztítás, részecskeszűrő nyomásérzékelő, főtengely hosszbordásszíj tárcsa (gyári 100eFt körül van, ami nem kis meglepetés volt.) ami szíjszakadást okozott, levegőelosztó lap kalibrációs kapcsoló, és ami még hátravan a CÍM modul (multikormány gombokat és a dudát téveszti) csere.

Amint elhoztam a szerelőtől jött elő a következő hiba.

Már félek vele elindulni hosszabb útra.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is nagy csalódás a H Astra.

Az előző F-el nem volt nagy gond 8 év alatt. Ez a vásárlást követő szerviz (vezérműszíj, olaj, szűrők cseréje) után 3 hónap alatt (4000 km) kétszer hagyott az út szélén. Ami hibáim voltak: EGR-szelep, turbótisztítás, részecskeszűrő nyomásérzékelő, főtengely hosszbordásszíj tárcsa (gyári 100eFt körül van, ami nem kis meglepetés volt.) ami szíjszakadást okozott, levegőelosztó lap kalibrációs kapcsoló, és ami még hátravan a CÍM modul (multikormány gombokat és a dudát téveszti) csere.

Amint elhoztam a szerelőtől jött elő a következő hiba.

Már félek vele elindulni hosszabb útra.

Én ugyan így vagyok vele.Állandóan meghibásodik valami, szinte soha nem tudok vele nyugodtan közlekedni.Ennek a kocsinak a megvásárlása egy óriási tévedés volt a részemről.Ez nem modern,hanem szar!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mekkora akkumulátor kell az 1,7 cdti-be 12V csak az amepert nem tudom :D

Köszi a segítséget!

Az enyémben a gyári 70Ah-s volt, most 77Ah-s van benne. Ha van a tiédben is Qiuckheat, nem árt bele ekkora.

Én ugyan így vagyok vele.Állandóan meghibásodik valami, szinte soha nem tudok vele nyugodtan közlekedni.Ennek a kocsinak a megvásárlása egy óriási tévedés volt a részemről.Ez nem modern,hanem szar!

Nekem is elromlik ez-az, de attól még nem nevezném szarnak, inkább bosszantónak. De attól még kényelmes, jól megy, jól fogyaszt, szép. A formája, beltere még mindig nagyon tetszik. Nézegettem más autókat is, de most sem tudnék mást választani ebből a szempontból. Talán még a legújabb Audi A3 S-line kivitelben valami jó 2.0, 2.7-es TDI motorral venné fel a versenyt vele. Talán a következő autóm az Astra után ilyen lesz... :)

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Aki hajlandó lenne erre nekem valamit mondani,nagyon megköszönném:

Hibakódok:

ECN 013604

ECN 014100

ECN 017152

egyelőre ennyi,161893km-es állásnál adódik ez a tényállás.Ha valakit érdekel,majd megírom mi minden baja lett ezután a 162000.állásig ha a mostai hibakódokat sikerült orvosolni.(Múlt héten a jobb oldali törött rugó cseréből szempillantás alatt egy pár komplett gólyaláb csere lett,mert mindkét teleszkóp szörcsögött és puha volt.Gondolom innen a rugótörés is-budapesti volt az autó-ugyan úgy jobbra húz mint törött rugóval:szerelő miután megcserélte elöl a kerekeket jobbról balra:most balra húz,a gumik rosszul koptak,hátsókat előre rakta,elsőket hátra,megint jobbra húz:gumikat kéne cserélni!Bammmeg!!! :unsure:

Mindenkinek kellemes és tartalmas napot kívánok!

Páál

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég tulajdonosa lettem egy 2006-os Twintop Astra-nak. Két dolog felől érdeklődnék, hátha akad valaki aki tud tanácsot adni.

Az első, hogy milyen bluetooth kihangosítót ajánlotok bele? A rádióm CD30 MP3.

A második, hogy az enyémben nincs benne az a funkció, hogy távirányítóról lehessen nyitni és csukni a tetőt. Szerintetek ezt bele lehet egyszerűen rakni utólag? Az ablakokat fel tudja húzni, ha hosszan nyomom, de tudtommal volt olyan twintop is, ami hosszú nyomásra nyitja vagy csukja a tetőt is.

Köszi,

Wolfy

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég tulajdonosa lettem egy 2006-os Twintop Astra-nak. Két dolog felől érdeklődnék, hátha akad valaki aki tud tanácsot adni.

Az első, hogy milyen bluetooth kihangosítót ajánlotok bele? A rádióm CD30 MP3.

A második, hogy az enyémben nincs benne az a funkció, hogy távirányítóról lehessen nyitni és csukni a tetőt. Szerintetek ezt bele lehet egyszerűen rakni utólag? Az ablakokat fel tudja húzni, ha hosszan nyomom, de tudtommal volt olyan twintop is, ami hosszú nyomásra nyitja vagy csukja a tetőt is.

Köszi,

Wolfy

Szia!

Bluetooth kihangosító:

Ha gyárit szeretnél (uhp-4), az kisebb vagyon, de kormányról irányítható, 80 ezer körül van ebayen.

A nokiát ajánlom, ha nem gyárit rakatnál, az egyszerűbb a ck-100, a másik a ck-200, ennek van kijelzője, kormányra is rakható vezetéknélküli távirányítója. Ezek 30 ezer körül vannak.

Módosítva : brzoli
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.