Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.Nálam is jelentkezett az 1.7 cdti-re (ezekszerint) jellemző gázpedál jeladó hiba.Olvastam itt,hogy a csatlakozója okozhatja ezt a hibát.Esetleg valaki bővebben le tudná írni,vagy elmondani,mit hogyan kell és hol csinálni.

Előre is köszönöm.

Zsolt

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Cserélt valaki mostanában akkumulátort? Milyen kulcs kell még hozzá a 13as krován kívűl? Mert próbáltam tekerni,de csak egyhelyben forog a csavar.

Csak a 13-as kell hozzá (a sarulevételen kívül). Viszont előfordul, hogy a műanyagba sajtolt réz anya megforog. Szerintem nálad is ez lehet. Próbáld meg csavarlazítóval befújni, hátha. Ha semmi módon nem férsz hozzá, hogy meglazítsd, akkor ki kell feszegetni, de az akkutálca cserét is jelent.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék egy OP-COM-ot rendelni eBay-ről, de ahogy nézegetem a legtöbb

VERSION: 201008

firmvare: V1.45

Az árakban is van szórás, mert 5000-10000 forintig találtam azonos paraméterűeket.

Aki már rendelt OP-COM-ot eBay-ről és bevált neki, tudna segíteni abban, hogy neki milyen van, vagy abban, hogy kitől rendelte?

Olvastam itt régebben, hogy a különböző verziók miatt egyes funkciók egyikkel működne a másikkal meg nem.

Előre is köszönöm a válaszokat!

O

Link to comment
Megosztás:

Szeretnék egy OP-COM-ot rendelni eBay-ről, de ahogy nézegetem a legtöbb

VERSION: 201008

firmvare: V1.45

Az árakban is van szórás, mert 5000-10000 forintig találtam azonos paraméterűeket.

Aki már rendelt OP-COM-ot eBay-ről és bevált neki, tudna segíteni abban, hogy neki milyen van, vagy abban, hogy kitől rendelte?

Olvastam itt régebben, hogy a különböző verziók miatt egyes funkciók egyikkel működne a másikkal meg nem.

Nagyjabol mindegy, kitol veszed, ugyis a fw es sw egyuttesen mulik, mit fog tudni. Ujabb sw-ek is koborolnak a neten, de azokat kerulni kell, mert hasznalhatatlanna teszik a ketyeret egy fw felulirassal (vissza lehet csinalni, de macera).

Szoval vedd a legolcsobbat, ugy kevesebbet buksz, ha esetleg elkobozzak a vamon.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék egy OP-COM-ot rendelni eBay-ről, de ahogy nézegetem a legtöbb

VERSION: 201008

firmvare: V1.45

Az árakban is van szórás, mert 5000-10000 forintig találtam azonos paraméterűeket.

Aki már rendelt OP-COM-ot eBay-ről és bevált neki, tudna segíteni abban, hogy neki milyen van, vagy abban, hogy kitől rendelte?

Olvastam itt régebben, hogy a különböző verziók miatt egyes funkciók egyikkel működne a másikkal meg nem.

Előre is köszönöm a válaszokat!

O

Én valami 4000-4500 ft között vettem anno, ugyan azokkal a paraméterekkel amit leírtál, annyi, hogy H Astra-nal nekem nem akarja kezelni a REC modult, de amúgy is kényes ez a modul a diagnosztikára.

De amúgy tökéletes, tempomatot simán feltanítottam vele és élőadatokra is tökéletes.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kis problemam, van egy H Astram, 2007, z17dtj motorral. A problemam az, hogy miutan videkrol bekoltoztem varosba az autot hetente egy alkalommal kell hasznalnom, ami azt jelenti, hogy neha 4-5 napot all ugy hogy nem gyujtom be. Ahhogy bekoszontott a hideg ido az akku meg adta magat, teljesen meghalt. Gondoltam hogy akku problema igy tehat csere, de ez nem jott be mert par napos allas utan ujra kimerult az akku.

Toltes van, egy kis bikaztatas utan birja kb 3 napig, de ha tovabb hagyom valami leszivja.

Neztem a kesztyu tarto villagitasa nem mukodik. Mas meg minden lekapcsol automatikusan.

Valakinek valami otlete? ...... Jelenleg ugy tudom uzembe helyezni az autot ha elozoleg leszedem a sarut az akksirol, igy nem merul le.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kis problemam, van egy H Astram, 2007, z17dtj motorral. A problemam az, hogy miutan videkrol bekoltoztem varosba az autot hetente egy alkalommal kell hasznalnom, ami azt jelenti, hogy neha 4-5 napot all ugy hogy nem gyujtom be. Ahhogy bekoszontott a hideg ido az akku meg adta magat, teljesen meghalt. Gondoltam hogy akku problema igy tehat csere, de ez nem jott be mert par napos allas utan ujra kimerult az akku.

Toltes van, egy kis bikaztatas utan birja kb 3 napig, de ha tovabb hagyom valami leszivja.

Neztem a kesztyu tarto villagitasa nem mukodik. Mas meg minden lekapcsol automatikusan.

Valakinek valami otlete? ...... Jelenleg ugy tudom uzembe helyezni az autot ha elozoleg leszedem a sarut az akksirol, igy nem merul le.

Mérni kellene egy nyugalmi áramfelvételt az autón. Le kell zárni az autót, majd utána még várni egy kicsit. Ha 3 nap alatt lemerül, akkor ott valami fogyaszt, de rendesen.

Nincsenek plusz fogyasztók az autóban?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Astra H 2004 GTC üzemanyagszintmérő?

Olyan kérdésem lenne hogy van egy GTC-m és elromlott az üzemanyag szintmérője, kicseréltük az úszót de azzal se lett jó az utolsó negyednél egyszerűen a mutató nem akar lejjebb menni ha már alatta van az üzemanyagszint. Gépre is lett dugva mire kiderült hogy nem az úszóval van a gond hanem a mutatónál van valami műszer ami fogja az úszónak a jelét és az szerint mutatja az üzemanyag szintet és a futott km-ert is és az haldoklik. Mi ez a műszer és mennyibe kerül újonnan vagy bontottan mennyire fog sokba fájni ? Előre is köszi a választ.

Módosítva : dc_dav
Link to comment
Megosztás:

Mérni kellene egy nyugalmi áramfelvételt az autón. Le kell zárni az autót, majd utána még várni egy kicsit. Ha 3 nap alatt lemerül, akkor ott valami fogyaszt, de rendesen.

Nincsenek plusz fogyasztók az autóban?

Ma sikerult merni egy kis aramot :), 1.2-0.8 A, e ketto kozt ugral, ez nem tudom most mit akar jelenteni, kerdezoskodtem es azt mondtak, hogy ez nem feltetlenul jelent semmit mert ennyi azert meg bele ferhet.

De azert en meg skeptikus vagyok ezzel kapcsolatban, mert hat 1 amper szerintem kicsit sok.

Kerlek erositsetek vagy cafoljatok meg ezen gondolatomban :)

Link to comment
Megosztás:

Ma sikerult merni egy kis aramot :), 1.2-0.8 A, e ketto kozt ugral, ez nem tudom most mit akar jelenteni, kerdezoskodtem es azt mondtak, hogy ez nem feltetlenul jelent semmit mert ennyi azert meg bele ferhet.

De azert en meg skeptikus vagyok ezzel kapcsolatban, mert hat 1 amper szerintem kicsit sok.

Kerlek erositsetek vagy cafoljatok meg ezen gondolatomban :)

Nagyon sok, ha legalabb par perccel a leallitas utan merted. Igy semmi csoda nincs abban, ha par nap alatt leszivja az akkut.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon sok, ha legalabb par perccel a leallitas utan merted. Igy semmi csoda nincs abban, ha par nap alatt leszivja az akkut.

Hetvegen kiszedegetem a bisztositekokat, majd akkor latni fogom hogy mivel van a gond. Az lehet hogy a generator diodai hibasodtak meg es azok vesznek fel ennyi aramot? Tolteni rendesen tolt mert 4 napja bikaztattam meg, majd mentem vele kb fel orat (15 Km) es mikor letettem az autot levettem a sarut. Most 4 nap utan mertem es meg mindig 12.6 V volt benne.

Valakinek valami otlete van hogy mi szivhatja ennyire? Elore valamilyen kis izzora gyanakodtam de az nem szivhat ennyit, habar ha jol szamolom akkor 14 W es ugyebar annyi lehet egy izzo fogyasztasa is.

Szoval nem tudom ... :( :pinch:

Link to comment
Megosztás:

Hetvegen kiszedegetem a bisztositekokat, majd akkor latni fogom hogy mivel van a gond. Az lehet hogy a generator diodai hibasodtak meg es azok vesznek fel ennyi aramot?

Barmi lehet... Akkor lesz erdekes, ha minden biztositek kint van, a generator is le van kotve, es meg mindig megy az 1 Amper... Akkor a muszer is lehet rossz :)

Link to comment
Megosztás:

Ma sikerult merni egy kis aramot :), 1.2-0.8 A, e ketto kozt ugral, ez nem tudom most mit akar jelenteni, kerdezoskodtem es azt mondtak, hogy ez nem feltetlenul jelent semmit mert ennyi azert meg bele ferhet.

De azert en meg skeptikus vagyok ezzel kapcsolatban, mert hat 1 amper szerintem kicsit sok.

Kerlek erositsetek vagy cafoljatok meg ezen gondolatomban :)

Én valamikor tavasszal mértem és beírtam ide. Konkrétan nem emlékszem, de úgy rémlik 20mA körül/alatt volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni.

Az lenne a kérdésem,hogy amikor OPCOM-mal a színes kijelzőt (CID-et) programozom,akkor a kis sebességű CAN BUS programozás menüpont alatt van egy olyan opció,hogy SAC automatikus klímavezérlés.Ennek bekapcsolva vagy kikapcsolva kell lennie?

Az autóm egy 2008-as Opel Astra H Sedan Z16XER motorkóddal és elektronikus klíma (ECC) van benne (automata digitklíma).A szélvédő alatt pedig a 7. hangszórónál van egy fekete kis gömböcske,ami elvileg a nap vagy külső hőmérséklet érzékelő lenne.

Ebben az esetben a nevezett funkciót be kell kapcsolni?

Köszönöm szépen megtisztelő segítségeteket.

Üdvözlettel:Szabi

Módosítva : jszabi
Link to comment
Megosztás:

Mérni kellene egy nyugalmi áramfelvételt az autón. Le kell zárni az autót, majd utána még várni egy kicsit. Ha 3 nap alatt lemerül, akkor ott valami fogyaszt, de rendesen.

Nincsenek plusz fogyasztók az autóban?

Generátorba van egy kis dioda valoszinüleg az okoza.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Hol és hogy mérted? Én is kíváncsi lettem, hogy alvás közben mennyit eszik...

Nagyon egyszerű.

Akksi pozitív sarú lekötés, mérőműszer árammérés üzemmódba (A mérés, 2A-es állás), a műszer pozitív zsinór a sarúra, a fekete a lekötött "bilincsre".

Autó távirányítóval bezár, vár 10 perc és a műszer kijelző megtekintése. :)

Link to comment
Megosztás:

Az lenne a kérdésem,hogy amikor OPCOM-mal a színes kijelzőt (CID-et) programozom,akkor a kis sebességű CAN BUS programozás menüpont alatt van egy olyan opció,hogy SAC automatikus klímavezérlés.Ennek bekapcsolva vagy kikapcsolva kell lennie?

Az autóm egy 2008-as Opel Astra H Sedan Z16XER motorkóddal és elektronikus klíma (ECC) van benne (automata digitklíma).

Gondolom igen, es akkor a kijelzo tudja, hogy a klima adatait is meg kell jelenitse... De probald ki, mi van az egyik es a masik esetben, egybol ki fog derulni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hetvegen kiszedegetem a bisztositekokat, majd akkor latni fogom hogy mivel van a gond. Az lehet hogy a generator diodai hibasodtak meg es azok vesznek fel ennyi aramot? Tolteni rendesen tolt mert 4 napja bikaztattam meg, majd mentem vele kb fel orat (15 Km) es mikor letettem az autot levettem a sarut. Most 4 nap utan mertem es meg mindig 12.6 V volt benne.

Valakinek valami otlete van hogy mi szivhatja ennyire? Elore valamilyen kis izzora gyanakodtam de az nem szivhat ennyit, habar ha jol szamolom akkor 14 W es ugyebar annyi lehet egy izzo fogyasztasa is.

Szoval nem tudom ... :( :pinch:

Szia!

Volt itt ez a merülés már téma nem rég is. Akkor néztem az enyémen félprofi, nem kinai műszerrel a cég villanyszerelőjével. A kocsi lezárása után pár perccel mikor minden folyamat lezárul 0,015 A volt az áramfelvétele. Ez gyakorlatilag nulla. 1 A semmiképp nem normális.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Barmi lehet... Akkor lesz erdekes, ha minden biztositek kint van, a generator is le van kotve, es meg mindig megy az 1 Amper... Akkor a muszer is lehet rossz

El jott a hetvege es meg lett a problema is, Ki kellet szedjem a 35-os biztositekot ami a "35 Infotainment rendszer 20 A", ennek koszonhetoen nem megy a radiom .... igy a fogyaztas 10 mp utan leesik 15 mA kornyekere. Szoval a hiba megoldodott ... koszonom nektek .... de ennek koszonhetoen lett egy uj :) mi lett a radioval? rendesen mukodik (persze ha vissza teszem a biztositekot). Az igazsahoz hozza tartozik az is hogy be van kotbe egy bluetooth os telefonos kihangosuto ami hozza van kotve a radio hangfalaihoz ... az igy mukodik rendesen.

Szoval minden jol mukodik de megis valami fogyaszt a radioban .... valakinek valamilyen tapasztalata?

Módosítva : csaba90
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Volt itt ez a merülés már téma nem rég is. Akkor néztem az enyémen félprofi, nem kinai műszerrel a cég villanyszerelőjével. A kocsi lezárása után pár perccel mikor minden folyamat lezárul 0,015 A volt az áramfelvétele. Ez gyakorlatilag nulla. 1 A semmiképp nem normális.

Üdv!

igen sikerult nekem is lehozni a fogyasztast erre az ertekre.... a radio biztositeka ki es igy megoldodott ... igaz a radio karara. most probalom kideriteni mi baja van a radionak ... :pinch:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.