Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Az izzítás visszajelzés eléggé rapszodikus... Nem tudom előre, hogy fogom látni arra az 1-2 mp-re, vagy nem.

Ugy probald, hogy a taviranyitoval valo nyitas utan, amilyen gyorsan tudsz, ulj be, es forditsd ra a kulcsot (mar amennyiben nem eleg az, hogy a motor indul, hanem izzitas visszajelzes is kell :) ).

Nem a kulcs elforditasakor kezd izzitani, hanem hamarabb; ki lehetne merni, hogy pontosan mikor, ha valaki nagyon kivancsi ra. Harom lehetoseg van: taviranyitoval valo nyitas, ajto nyitasa, kulcs bedugasa.

Link to comment
Megosztás:

U2139 - CAN-Bus No Communication with CIM (Steering Column Module)

Csak azért dobta mert nem volt begyújtva csak a gyújtásra adva?

Torold ki, es ha nem jon vissza, nem kell foglalkozni vele. A motornak nem kell jarni a CIM-mel valo kommunikaciohoz, szoval nem az az ok.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia. Fel kell tanítani.....OP-COM-mal is megy...

Sziasztok!

Köszi az infókat, sikerült felprogramozni a ködlámpát! :)

Az izzítás kijelzést is néztem OP-Commal, működik, hálisten indul az autó is normálisan, szóval sztem működik...

Köszi még egyszer. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2009 03 havi astra H-m. A világításról szeretnék tájékozódni. Gyári bi xenonos automata fényszóró magasságállítós rendszer van benne.

A világítás kapcsolómon van egy 0,helyzetjelző,tompított jelzésű állás. Jelenleg az alábbi módon üzemel:

0 álláson a gyújtáskapcsoló 2. fokozatán már bekapcsol a helyzetjelző, 3 fokozatán azaz mikor indítom a motort akkor már a helyzetjelző és tompított, és a magasságállító is dolgozik. ilyenkor ködlámpákat, reflektort nem lehet kapcsolni .

utóbbit is csak addig amíg tartom a kapcsolót utána elejt.

helyzetjelző álláson bekapcsol a helyzetjelző viszont nem üzemel a tompított fényszóró.

tompított álláson szintén üzemel minden világítás, refi bekapcsolásakor akkor ejt el ha új jelet kap és a ködlámpák is üzemelnek.

Igazából az lenne a kérdésem, vagyis azt szeretném összehozni, hogy 0 álláson ne kapcsoljon semmi világítást az autó még motor indítás után sem. csak akkor ha én kapcsolom manuálisan.

Köszönöm szépen. üdv brave

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2009 03 havi astra H-m. A világításról szeretnék tájékozódni. Gyári bi xenonos automata fényszóró magasságállítós rendszer van benne.

A világítás kapcsolómon van egy 0,helyzetjelző,tompított jelzésű állás. Jelenleg az alábbi módon üzemel:

0 álláson a gyújtáskapcsoló 2. fokozatán már bekapcsol a helyzetjelző, 3 fokozatán azaz mikor indítom a motort akkor már a helyzetjelző és tompított, és a magasságállító is dolgozik. ilyenkor ködlámpákat, reflektort nem lehet kapcsolni .

utóbbit is csak addig amíg tartom a kapcsolót utána elejt.

helyzetjelző álláson bekapcsol a helyzetjelző viszont nem üzemel a tompított fényszóró.

tompított álláson szintén üzemel minden világítás, refi bekapcsolásakor akkor ejt el ha új jelet kap és a ködlámpák is üzemelnek.

Igazából az lenne a kérdésem, vagyis azt szeretném összehozni, hogy 0 álláson ne kapcsoljon semmi világítást az autó még motor indítás után sem. csak akkor ha én kapcsolom manuálisan.

Köszönöm szépen. üdv brave

Szia!

Elvileg egy felkapcsolás, lekapcsolás, gyorsan szünet nélkül, deaktiválja a programot. Ez egy nappali menetfény program, amit op-com-mal tudsz változtatni. Valahol van egy táblázat a programok beállításairól.

Link to comment
Megosztás:

Hogy érted fel,le kapcsolás? Mit kellene kapcsolnom? Nemrég az akksiról is lekötöttem az autót hifi építés miatt, de csak az idő,meg km összegzés tankolós méricskélős adatokat felejtett el.

Op-com cuccokat hol érdemes beszerezni ?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Hogy érted fel,le kapcsolás? Mit kellene kapcsolnom? Nemrég az akksiról is lekötöttem az autót hifi építés miatt, de csak az idő,meg km összegzés tankolós méricskélős adatokat felejtett el.

Op-com cuccokat hol érdemes beszerezni ?

Köszi

Szerintem erre gondolt, hogy vannak kapcsolási lehetőségek amit lehet programozni Op commal is.

Nappali_menetf_ny_www.kepfeltoltes.hu_.j

Link to comment
Megosztás:

Op com nélkül akkor semmit nem tudok tenni igaz? a kapcsoló képen azt a nyilas tekergetős részt nem értem.

Viszont ha jól értelmezem a táblázatot akkor olyan lehetőség nincs amire én gondolok. Hogy 0 álláson gyujtáson,járó motornál ne világítson semmi.

Egy videóban rátaláltam közben erre a beállításos részre, és a verzióknál van egy disable mód... akkor ha azt beállítanám neki akkor az történne elméletileg amit én szeretnék elérni?

Módosítva : brave
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Találtam egy ilyen nappali menetfényt a jófogáson:

http://www.jofogas.hu/tolna/Opel_Astra_H_nappali_menetfeny_2007_es_evjarattol_22797876.htm

Nagyon szépnek tűnik képek alapján a befaragás.

Mennyire szabályos ilyet használni?

Rendőrök beleköthetnek?

Köszönöm a választ!

Üdv!

O

Szia!

"E" jelzés van benne, elméletileg jó lehet. Bekötést kell még ügyesen megoldani, hogy a szabályoknak megfelelően világítson.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

"E" jelzés van benne, elméletileg jó lehet. Bekötést kell még ügyesen megoldani, hogy a szabályoknak megfelelően világítson.

Köszönöm a választ!

Tehát úgy kell bekötni, hogy a tompított felkapcsolásakor a menetfény lekapcsoljon, ugye?

Link to comment
Megosztás:

Pár napja vettünk egy Easytronic váltós H Astrát a páromnak. Szépen megy, de normál módban felfele kb. 2.200-as fordulaton vált, ha bekapcsolom rajta a Sport gombot akkor meg 4.200-nál, ami túlzás. Szeretném átprogramoztatni, hogy Sport fokozaton legfeljebb 3.200-nál váltson. Meg lehet oldani TECH2-vel vagy más módon?

A kocsin Bridgestone B250 nyári gumik vannak (T indexes), van egy érintetlen pótkerekem amit eladnék, vagy "korban hozzá illő" pótkereket vennék hozzá párnak (2011-2012 évjáratút). Ha van ilyenetek eladó, kérem jelezzétek.

Link to comment
Megosztás:

Pár napja vettünk egy Easytronic váltós H Astrát a páromnak. Szépen megy, de normál módban felfele kb. 2.200-as fordulaton vált, ha bekapcsolom rajta a Sport gombot akkor meg 4.200-nál, ami túlzás. Szeretném átprogramoztatni, hogy Sport fokozaton legfeljebb 3.200-nál váltson. Meg lehet oldani TECH2-vel vagy más módon?

A kocsin Bridgestone B250 nyári gumik vannak (T indexes), van egy érintetlen pótkerekem amit eladnék, vagy "korban hozzá illő" pótkereket vennék hozzá párnak (2011-2012 évjáratút). Ha van ilyenetek eladó, kérem jelezzétek.

Szia!

Nekem automata. Nálam 2000-nél vált fel, 1500-nál vissza. Sport üzemmódban ez 3500 körüli fordulatot jelent. Nálam van olyan funkció is, hogy 50-es tempónál leesik a fordulatszám alapjáratra, hogy tovább tudjon gurulni az autó....

Mi a váltó típusszáma?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ!

Tehát úgy kell bekötni, hogy a tompított felkapcsolásakor a menetfény lekapcsoljon, ugye?

Nekem is kb ilyen.

Igen, de még arra is figyelni kell (amire itt a kép alapján úgy látom, hogy nem figyeltek), hogy a 2 DRL nem mindegy, milyen szögben áll egymáshoz képest.

Én is így faragtam be, de mivel a 2 műanyag rács eléggé szétáll, ezért ferdén kell betenni a DRL-t.

Azóta nem volt közúti ellenőrzésem, így nem tudom, belekötnek-e a szögbe, a bekötése és az E jelzése is jó nálam.

Link to comment
Megosztás:

Hogy érted fel,le kapcsolás? Mit kellene kapcsolnom? Nemrég az akksiról is lekötöttem az autót hifi építés miatt, de csak az idő,meg km összegzés tankolós méricskélős adatokat felejtett el.

Op-com cuccokat hol érdemes beszerezni ?

Köszi

Szia!

Úgy értem, hogy járó motornál, mikor világít a lámpa, a világítás kapcsolót elforgatod felkapcsolt állásba, és azonnal vissza 0 állásba. Evvel deaktiválod a menetfény funkciót, és csak kapcsoló felkapcsolásra lesz világítás. Legalább is az enyémnél működik. Ha megismételed a gyors be-ki kapcsolást akkor újra aktív lesz a menetfény program. A táblázat az amit Robee cartárs csatolt. Abból nekem az 5-s program van aktiválva.

Módosítva : Frankie64
Link to comment
Megosztás:

3,5 éves, 1.7 Zafirámban mostanában 2x is lemerült az akksi, 1 hét állás után. Ma megmértem a nyugalmi áramfelvételt: 1.5 A-ról indult és kb. fél perc alatt 66 mA-re állt be. Vajon ez reális érték, vagy hibát kell keresni? Riasztó nincs a kocsiban.

Az általad írt érték nagyjából természetes, ez a központizár áramfelvétele, illetve az egyéb adattárolóké.

66mA-től nem merülhet le, ha pl 1,5A lenne folyamatosan akkor lenne gond...

Valami nem kapcsol be közben?

Link to comment
Megosztás:

Az általad írt érték nagyjából természetes, ez a központizár áramfelvétele, illetve az egyéb adattárolóké.

66mA-től nem merülhet le, ha pl 1,5A lenne folyamatosan akkor lenne gond...

Valami nem kapcsol be közben?

Többször megmértem, mindig ugyanaz. 1.5 A-rel kezd, majd fél perc után beáll 66 mA-re, és azt tartja (bár ezt követően csak kb. egy percig várakoztam).

Úgy tűnik, az akksim kezd kipurcanni.

Link to comment
Megosztás:

Többször megmértem, mindig ugyanaz. 1.5 A-rel kezd, majd fél perc után beáll 66 mA-re, és azt tartja (bár ezt követően csak kb. egy percig várakoztam).

Úgy tűnik, az akksim kezd kipurcanni.

Mennyit jársz vele?

Generátor jó? Kiegészítő fűtés nincs az autóban?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem automata. Nálam 2000-nél vált fel, 1500-nál vissza. Sport üzemmódban ez 3500 körüli fordulatot jelent. Nálam van olyan funkció is, hogy 50-es tempónál leesik a fordulatszám alapjáratra, hogy tovább tudjon gurulni az autó....

Mi a váltó típusszáma?

A motor Z16XER, a váltó 5 sebességes motorizált kézi váltó (Easytronic), de a számát nem tudom. 2012-es évjáratú a kocsi.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.