Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok,

2009.05 havi az Astrám, és tegnap megadta magát az akksi.

1,8-as motor benzines 55 Ah -ás benne az áramforrás.

Szerintem még gariban cserélik, de mit kellene bele tenni, mert azt hallottam, hogy ez általános GM akksi probléma és alul vannak méretezve a kocsihoz képest. :excl:?

a.

Szerintem olyat vegyél amire a legtöbb garit adják!

Én most legszívesebben EXIDE akksit vennék!

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet a mindenkinek!

Fél éve boldog tulajdonosa vagyok egy H Astranak. Az autóban gyárilag nincs első ködlámpa. Szeretnék utólag beszereltetni, de a megkérdezettek szerint ki kell cserélni a komplett világításkapcsoló modult. Haveri áron is 30 000Ft. A többi alkatrész (lámpa és a rács) elfogadható áron beszerezhetőek.

Tud valaki olcsóbb megoldást? Külön szeretném a hátsótól kapcsolni. Sokan rákötik annak a kapcsolójára.

Anno mikor a kocsit vettem nekem sem volt benne ködlámpa. Utólag szereltem bele. Minden kábel a helyén volt, relét és biztit kellett a motortér biztosítéktáblába tenni.

De nem biztos, hogy elég csak a kapcsoló csere az utastérben (amúgy azt én bontóban vettem).

Kapcsoló csere után még programoztatni kell, na nekem ez nem ment, a műszerfal nem tudta kezelni a kapcsoló jelét.

Programozó a motortér elektronikán keresztül tudta kapcsolni a ködlámpát, de a műszerfalon keresztül nem, és a ködlámpa kapcsoló jelváltozást sem látta.

Komplett műszerfalcsere oldotta meg a problémát. Remélem neked nem kell majd cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Anno mikor a kocsit vettem nekem sem volt benne ködlámpa. Utólag szereltem bele. Minden kábel a helyén volt, relét és biztit kellett a motortér biztosítéktáblába tenni.

De nem biztos, hogy elég csak a kapcsoló csere az utastérben (amúgy azt én bontóban vettem).

Kapcsoló csere után még programoztatni kell, na nekem ez nem ment, a műszerfal nem tudta kezelni a kapcsoló jelét.

Programozó a motortér elektronikán keresztül tudta kapcsolni a ködlámpát, de a műszerfalon keresztül nem, és a ködlámpa kapcsoló jelváltozást sem látta.

Komplett műszerfalcsere oldotta meg a problémát. Remélem neked nem kell majd cserélni.

Köszönöm a válaszokat!

Nem túl biztató amit írtál! Az Opel szerviben csak a kapcsoló cserét mondták. Remélem elég lesz. 25 pénzt kérnének munkadíjra, gondolom ebben benne van a felprogramozása is. Még csak egy szerelőt kérdeztem. Ha valakinek van jó szerelője Érd környékén, ossza meg velem.

Mi a véleményetek, fehér vagy sárga színű izzót tegyek bele? Elvileg a sárga ködben jobb :excl:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

2009.05 havi az Astrám, és tegnap megadta magát az akksi.

1,8-as motor benzines 55 Ah -ás benne az áramforrás.

Szerintem még gariban cserélik, de mit kellene bele tenni, mert azt hallottam, hogy ez általános GM akksi probléma és alul vannak méretezve a kocsihoz képest. :excl:?

a.

garis, és rosszul hallottad. a GM akku szerintem az összes kapható akku közül a legjobb... csak dolgozó lány drága.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat!

Nem túl biztató amit írtál! Az Opel szerviben csak a kapcsoló cserét mondták. Remélem elég lesz. 25 pénzt kérnének munkadíjra, gondolom ebben benne van a felprogramozása is. Még csak egy szerelőt kérdeztem. Ha valakinek van jó szerelője Érd környékén, ossza meg velem.

Mi a véleményetek, fehér vagy sárga színű izzót tegyek bele? Elvileg a sárga ködben jobb :excl:

nem biztos hogy fog müködni.. ez az astra H nál nem ennyire egyszerü.

Link to comment
Megosztás:

garis, és rosszul hallottad. a GM akku szerintem az összes kapható akku közül a legjobb... csak dolgozó lány drága.

Pedig azt az akkut is gyartja valaki, es nyilvan nem csak egy beszallitoja van a GM-nek... Tehat GM cimkevel tobbfele gyarto akkui kozott valogathatsz, csak kisse dragabban :excl:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Én is aksi után kell nézzek, most mutatta ki a teszter, hogy aksi csere. Nekem 1.4-es benzines van keveset használom, eddig 45Ah-ás volt benne mit javasoltok mit tegyek bele. A szervízbe javasoltak egy GM 50Ah aksit 30.000Ft -ért, kicsit sok. Az opelcentrum oldalán meglehet kapni 16.500Ft-ért, én Bosch néztem ki 60Ah-ásat. Kinek milyen tapasztalata van?

Link to comment
Megosztás:

Udv!

Kipróbáltam a TEST üzemmódba való belépést, nyomva is tartottam a SYSTEM gombot, sípolt is, de semmit sem irt ki nekem a kijelzőn, de azóta meg minden gyújtásnál meg döglesztésnél sípol valami, az vajon miért???

Es sipolas utan nyomkodtad a BC gombot is? A kesobbiekben persze nem kene sipolnia, lehet, hogy valami egyeb rejtett funkciot sikerult aktivalnod :excl:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Én is aksi után kell nézzek, most mutatta ki a teszter, hogy aksi csere. Nekem 1.4-es benzines van keveset használom, eddig 45Ah-ás volt benne mit javasoltok mit tegyek bele. A szervízbe javasoltak egy GM 50Ah aksit 30.000Ft -ért, kicsit sok. Az opelcentrum oldalán meglehet kapni 16.500Ft-ért, én Bosch néztem ki 60Ah-ásat. Kinek milyen tapasztalata van?

Akkuknal a tapasztalat nem sokat mond, nagyon fugg az elettartamuk a hasznalat modjatol, es persze attol is, mennyire sikerult eppen az a sorozat. Azt kell megvenni, amelyiknel az ar osztva a garancia hosszaval a legkisebb :excl:

Link to comment
Megosztás:

Es sipolas utan nyomkodtad a BC gombot is? A kesobbiekben persze nem kene sipolnia, lehet, hogy valami egyeb rejtett funkciot sikerult aktivalnod :excl:

Ja próbáltam a BC-t nyomni de az NO Function, tehát az semmi még megpróbálom a kijelző melletti óraállító gombokkal hátha életre tudom kelteni!

Link to comment
Megosztás:

Ja próbáltam a BC-t nyomni de az NO Function, tehát az semmi még megpróbálom a kijelző melletti óraállító gombokkal hátha életre tudom kelteni!

Szia!

Nálam a SYSTEM gomb hosszas nyomva tartása után sípolt egyet úgy ahogy írtad, és a sípolás után a BC melletti OK gombbal tudtam lapozni a TEST módban ( víz hőmérséklet,generátor töltés,jelenlegi sebesség STB).

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nálam a SYSTEM gomb hosszas nyomva tartása után sípolt egyet úgy ahogy írtad, és a sípolás után a BC melletti OK gombbal tudtam lapozni a TEST módban ( víz hőmérséklet,generátor töltés,jelenlegi sebesség STB).

Már rájöttem hogyan működik, én az óra állító gombbal tudtam lapozni (TID kijelző), azért koszi! :excl:

Link to comment
Megosztás:

Nincs mit!

Ha TID-ed van akkor érthető,hogy neked miért az óra gombokkal müxik.

és akkor minden gyújtásnál ha érdekel valamilyen adat akkor újra System hosszan nyomva tart ... stb. kell végig csinálnom? mármint kikapcsol ez a funkció a motor leállításánál magától??

Link to comment
Megosztás:

és akkor minden gyújtásnál ha érdekel valamilyen adat akkor újra System hosszan nyomva tart ... stb. kell végig csinálnom? mármint kikapcsol ez a funkció a motor leállításánál magától??

Igen.Úgy van ahogy CSABA66 írta,minden gyújtásnál újra kell pötyögtetni. :excl:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Én is aksi után kell nézzek, most mutatta ki a teszter, hogy aksi csere. Nekem 1.4-es benzines van keveset használom, eddig 45Ah-ás volt benne mit javasoltok mit tegyek bele. A szervízbe javasoltak egy GM 50Ah aksit 30.000Ft -ért, kicsit sok. Az opelcentrum oldalán meglehet kapni 16.500Ft-ért, én Bosch néztem ki 60Ah-ásat. Kinek milyen tapasztalata van?

nekem is éppen a héten adta be az akksi az unalmast, érdekesség képpen az enyém is 1.4-es és most volt 4 éves

egy Varta Black 56 Ah akksit vettem, 16.800 ft -ért

volt ettől jóval drágább is, meg olcsóbb is, de az eladó szerint ez tökéletesen megfelel az autóba

tapasztalat még nem nagyon van, 3 napja üzemel, eddig még nem volt vele gond :excl:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni a következőben: szeretnék a kocsimba (14xep ENJOY) utólag ülésfűtést. Azt szeretném megtudni, hogy hogyan tudom megnézni, hogy van-e bent gyárilag előkészítés? Egy emberke azt mondja, hogy az ülés környékén kell keresnem a gyorscsatiját, talán a szönyeg alatt (azt felhajtva). A régi G Astrámban is volt előkészítés, de ez már csak akkor derült ki, amikor külön ülésfűtés rendszer lett berakva :-(. Ha van bent ilyen akkor (ha jól tudom), az elakadásjelző környékén helyezkednének el a gyári kapcsolók (ha minden igaz, attól balra). Nekem ott van egy vak kapcsoló, csak azt nem tudom, hogy mekkorák gyárilag az ülésfűtés kapcsolói. Elférnek-e az egy kapcsoló helyén, vagy kellene még egy likat csinálnom a vakdugó mellé? És itt következik a következő kérdés, hogy ezt a konzol elemet, amin ezek a kapcsolok vannak, lehet-e farigcsálni, vagy egy új, több kapcsolóhellyel rendelkező konzolpanelt kellene beszereznem? Nem tudom, hogy legyen. Ha nem tudom a gyári helyén megcsinálni, gyári kapcsolókkal, akkor egy másféle megoldást kell találnom. De ebben az esetben nem tudom, hogy hova rakjam a nem gyári kapcsolókat, hiszen nem nagyon van ezen a középkonzolon hely nekik.

Remélem, hogy azért érthetőre sikeredett a kérdésem! Ha valaki tud nekem segíteni, kérem írjon!

Köszönöm!

Üdv mindenkinek, Gábor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni a következőben: szeretnék a kocsimba (14xep ENJOY) utólag ülésfűtést. Azt szeretném megtudni, hogy hogyan tudom megnézni, hogy van-e bent gyárilag előkészítés? Egy emberke azt mondja, hogy az ülés környékén kell keresnem a gyorscsatiját, talán a szönyeg alatt (azt felhajtva). A régi G Astrámban is volt előkészítés, de ez már csak akkor derült ki, amikor külön ülésfűtés rendszer lett berakva :-(. Ha van bent ilyen akkor (ha jól tudom), az elakadásjelző környékén helyezkednének el a gyári kapcsolók (ha minden igaz, attól balra). Nekem ott van egy vak kapcsoló, csak azt nem tudom, hogy mekkorák gyárilag az ülésfűtés kapcsolói. Elférnek-e az egy kapcsoló helyén, vagy kellene még egy likat csinálnom a vakdugó mellé? És itt következik a következő kérdés, hogy ezt a konzol elemet, amin ezek a kapcsolok vannak, lehet-e farigcsálni, vagy egy új, több kapcsolóhellyel rendelkező konzolpanelt kellene beszereznem? Nem tudom, hogy legyen. Ha nem tudom a gyári helyén megcsinálni, gyári kapcsolókkal, akkor egy másféle megoldást kell találnom. De ebben az esetben nem tudom, hogy hova rakjam a nem gyári kapcsolókat, hiszen nem nagyon van ezen a középkonzolon hely nekik.

Remélem, hogy azért érthetőre sikeredett a kérdésem! Ha valaki tud nekem segíteni, kérem írjon!

Köszönöm!

Üdv mindenkinek, Gábor

A gyari ulesfutesnek ket gombja van, es CAN buszos a vezerles, tehat uj, negygombos panel kell a kozepkonzolra; a tovabbiakrol fogalmam sincs...

Link to comment
Megosztás:

nem kell beszerelni tudja mérni a hőmérsékletet...

milyen kijelződ van (középen, ami az időt meg a rádiót mutatja)?

http://havver.velemer.hu/UserFiles/Image/r...isplay_my5_.png itt nézd meg...

Ha tid-ed van: settings gombot tartsd nyomva pittyenésig, utána az óraállító melletti gombbal tudsz lépkedni a test mode-ban, ott lesz olyan hogy T:szám és V: szám! a t a motorhőmérséklet, a v a sebességed (egyébként ebből látszik, hogy mennyit csal az óra:D! ha bid-ed vagy Gid-ed van, akkor annyit változik a helyzet, hogy a BC gombbal tudsz lépkedni!:excl:

üdv:)

Hello harmlevi!

Feltehető termosztát hibám miatt mindenképpen szeretném tudni a hűtővíz hőfokot.

Z16XEP 1,6b autómon TID kijelző van, a display alatti két idő állító gombbal. Sok oldalt elolvastam itt, több módszerrel próbálkoztam a teszt

üzemben a vízhőfok megjelenítésére, eddig sikertelenül. Bekapcsolt gyújtással, a setting gomb nyomására pittyenést nem hallok, System felirat megjelenik, de egyik gombbal sem tudok a menübe belépni.

Mit csinálok rosszul?

A választ előre köszönöm!

sbela

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Csak akkor működik ha be van kapcsolva a rádió, szerintem az a baj, hogy kikapcsolt állapotban próbálkoztál:), ha így sem megy akkor viszont nem tudom mi a probléma:(.

Settings gomb kb 5 mp. + jobb oldali gomb a kijelző alatt (ezzel tudsz lépkedni)!

Remélem tudtam segíteni!:excl:

Levente

Hello harmlevi!

Feltehető termosztát hibám miatt mindenképpen szeretném tudni a hűtővíz hőfokot.

Z16XEP 1,6b autómon TID kijelző van, a display alatti két idő állító gombbal. Sok oldalt elolvastam itt, több módszerrel próbálkoztam a teszt

üzemben a vízhőfok megjelenítésére, eddig sikertelenül. Bekapcsolt gyújtással, a setting gomb nyomására pittyenést nem hallok, System felirat megjelenik, de egyik gombbal sem tudok a menübe belépni.

Mit csinálok rosszul?

A választ előre köszönöm!

sbela

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.