Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Az szerintetek normális dolog, hogy egy 88e km-t futott autóban (1.6XER) tönkremenjen a gyújtótrafó???

Mi okozhatta?

Esetleg van ilyen jellegű típushiba ennél a motortípusnál?

Hozzáteszem: egy 3 éves, rendszeresen márkaszervizben, az előírt időszakonként szervizelt autóról van szó.

Nem kicsit vagyok csalódott...

nem normális, de tönkremegy...

Link to comment
Megosztás:

Kapásból én is erre gondoltam, de sajnos nem. A hibakód is a gyújtótrafót dobta, utána kicserélték (a szervizben egy kéznél lévőre) és ím-lám tökéletesen ketyegett!

Sajnos meg kell rendelni, ezért áll a szervizben 3 napot! :D

meg kell rendelni??? mi 20 asával rendeljük...

gyárit tegyél bele !

csúnya bajokat okoznak az utángyártottak...

valami 70E a gyári.

Link to comment
Megosztás:

meg kell rendelni??? mi 20 asával rendeljük...

gyárit tegyél bele !

csúnya bajokat okoznak az utángyártottak...

valami 70E a gyári.

Ez kisvárosi Opel-szerviz, gyenge forgalommal, így kevés raktári cuccal.

Rendelik a gyárit - term. csak azt tetetek bele -, hétfő beadtam, mára kész.

Igen, a gyári több, mint 70e! :D

Link to comment
Megosztás:

Ez kisvárosi Opel-szerviz, gyenge forgalommal, így kevés raktári cuccal.

Rendelik a gyárit - term. csak azt tetetek bele -, hétfő beadtam, mára kész.

Igen, a gyári több, mint 70e! :D

Nem rég nekem is beadta a derekát a trafósorom. Nekem is 70 ezret mondtak. De inkább vettem egyet a bontóban ami ugyanúgy gyári és csak 20ezer volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Csak a gyári számok és kódok alapján is meg lehet állapítani, hogy egy adott autó mi mindent tudhat Tech2 programozás után?

Vagy mindenképpen fel kell tenni Tech2 re?

Azért kérdezem, hogy érdemes-e a GID-et beruháznom?

az én járgányom 2006/4. havi 1,4 XEP-s

Találtam egy GID-et KP 13111163 típusszámmal és itt korábban olvastam, hogy a 2006/2007 váltás miatt nem mindegy mit-mivel rakhatunk össze?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Jaj, hogy mennyit kellett fizetned?:D

De csak, ha publikus:D!

116e Ft szumma.

A gyújtótrafón túl

- ablaktörlő lapátok cseréje;

- első fékbetétek cseréje;

- 1-2 izzócsere;

- telefon-kihangosító és konzol-szerelés;

- és még egy teljes körű átnézés

volt benne.

Sok? Az. De nem érdekel...

Nekem az üzembiztonság, a megbízhatóság az első! Ahogy mondani szoktam: Olyan legyen a kocsim, hogy ha most el kellene mennem az ország másik végébe, akkor beülök és megyek (mert a kocsi topon van!), csak max. tankolás miatt kelljen megállnom! :D

Megjegyzem: Aki tőlem vesz autót, az nagyon jól jár! :)

Link to comment
Megosztás:

Nem rég nekem is beadta a derekát a trafósorom. Nekem is 70 ezret mondtak. De inkább vettem egyet a bontóban ami ugyanúgy gyári és csak 20ezer volt.

Nem okoz lelkiismeret-furdalást, vagy bármilyen problémát, hogy erről írtál. Lehet, hogy (ne legyen így!!!) beadja a kulcsot a használt trafód holnap! Akkor megint 20e! Nekem meg erre van egy kis gari... Mint írtam: nekem az üzembiztonság az első, és ezt így láttam biztosítottnak! :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv Szakemberek!

A minap (konkrétan ma) nekem szegezett az egyik kollégám egy kérdést, akinek szintén H Astrája van, szintén 2004-es, hogy mikori az autóm, és hogy visszahívták e az enyémet is, mert ő kapott egy levelet, hogy menjen be a szervizbe átvizsgálásra.

Mint kiderült a kormányoszlopon van valami elektronikai alkatrész (gondolom a CIM) amit rosszul szereltek be, és ott kell cserélni valamit.

Az enyém 2004 10. havi.

Tud erről valaki valamit?? :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv Szakemberek!

A minap (konkrétan ma) nekem szegezett az egyik kollégám egy kérdést, akinek szintén H Astrája van, szintén 2004-es, hogy mikori az autóm, és hogy visszahívták e az enyémet is, mert ő kapott egy levelet, hogy menjen be a szervizbe átvizsgálásra.

Mint kiderült a kormányoszlopon van valami elektronikai alkatrész (gondolom a CIM) amit rosszul szereltek be, és ott kell cserélni valamit.

Az enyém 2004 10. havi.

Tud erről valaki valamit?? :)

asszem van még visszahívás z14xep -re vezérműtengely csavarjainak meghúzásra ...

Link to comment
Megosztás:

Üdv Szakemberek!

A minap (konkrétan ma) nekem szegezett az egyik kollégám egy kérdést, akinek szintén H Astrája van, szintén 2004-es, hogy mikori az autóm, és hogy visszahívták e az enyémet is, mert ő kapott egy levelet, hogy menjen be a szervizbe átvizsgálásra.

Mint kiderült a kormányoszlopon van valami elektronikai alkatrész (gondolom a CIM) amit rosszul szereltek be, és ott kell cserélni valamit.

Az enyém 2004 10. havi.

Tud erről valaki valamit?? :)

igeen. van egy visszahivás a CIM modul javitására, egy bilincset szerelnek fel. 30 perc, ingyenes, és a legtöbb astra H érintett..

Link to comment
Megosztás:

igeen. van egy visszahivás a CIM modul javitására, egy bilincset szerelnek fel. 30 perc, ingyenes, és a legtöbb astra H érintett..

Köszönöm!

Ha én használtan vettem a kocsit, akkor is fogok értesítést kapni?

Vagy nekem ez már nem jár, oldjam meg?

Vagy hogy is van ez?

Link to comment
Megosztás:

Erre én is kíváncsi lennék. Én is használtan vettem, de nem kaptam semmit erről a visszahívásról.

2007. 10. hó, z16xer

Én is használtan vettem, értesítést így nem kaptam.

Érdeklődtem erről szervizben, megnézték, érintett az autóm (2004-es z14xep).

Mivel nem volt kapocs raktáron és pontos infó sem mikorra érkezik meg, így időpontot még nem tudtam egyeztetni.

De cserélik, akkor is ha nem Te vagy az első tulaj, csak neked kell megkeresni a szervizt.

Link to comment
Megosztás:

Én is használtan vettem, értesítést így nem kaptam.

Érdeklődtem erről szervizben, megnézték, érintett az autóm (2004-es z14xep).

Mivel nem volt kapocs raktáron és pontos infó sem mikorra érkezik meg, így időpontot még nem tudtam egyeztetni.

De cserélik, akkor is ha nem Te vagy az első tulaj, csak neked kell megkeresni a szervizt.

Klafa!

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

igeen. van egy visszahivás a CIM modul javitására, egy bilincset szerelnek fel. 30 perc, ingyenes, és a legtöbb astra H érintett..

Most hívtam a szervízt és alvázszám alapján tudják kinek kell visszamenni.vagy rendszám is megteszi ha benne vagy a rendszerbe szerintem.

Az enyém z16xer 2007.02.havi érintett a visszahívásban.vagyis menni kell.

A legtöbb astra h érintett azt mondták.

Link to comment
Megosztás:

Én is felhívtam a gyöngyösi szalont kíváncsiságból, és az én autóm is beleesik a visszahívottak közé. Rendesek voltak, bármikor vihetem, csak előtte szóljak oda. :)

Most hívtam a szervízt és alvázszám alapján tudják kinek kell visszamenni.vagy rendszám is megteszi ha benne vagy a rendszerbe szerintem.

Az enyém z16xer 2007.02.havi érintett a visszahívásban.vagyis menni kell.

A legtöbb astra h érintett azt mondták.

Link to comment
Megosztás:

Én ma voltam, konkrétan 2 perc volt az egész, attól függ milyen gyorsan tud a szerelő két csavart ki ill. becsavarozni :D !!

Én is felhívtam a gyöngyösi szalont kíváncsiságból, és az én autóm is beleesik a visszahívottak közé. Rendesek voltak, bármikor vihetem, csak előtte szóljak oda. :)
Link to comment
Megosztás:

Én ma voltam, konkrétan 2 perc volt az egész, attól függ milyen gyorsan tud a szerelő két csavart ki ill. becsavarozni :) !!

Szia! Dunaharasztiba voltál? Mert amikor decemberben ott voltunk, még lövése sem volt a szervizes srácnak, hogy van ilyen visszahívás.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm!

Ha én használtan vettem a kocsit, akkor is fogok értesítést kapni?

Vagy nekem ez már nem jár, oldjam meg?

Vagy hogy is van ez?

ez neked jár, csak mivel az értékesitő kereskedés az eredeti tulajt ismeri így őt fogja értesíteni...

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Igen, érdekes, hogy akkor ő még semmit nem tudott...

De most nem náluk voltam, hanem Budán (ahol "uhuhu" dolgozik:)), Vele beszéltem meg, hogy leellenőrzik nálam is ezt a vezérműtengely csapágycsészecsavar lazulást

(igaz, rám nem vonatkozik ez a visszahívás, de ha netán mégis baj lehet alapon, Harasztiban meg húzták a szájukat, mikor megkértem őket, /pedig kb. 15 perc az egész/, végül nem volt talán csak 1-2 egy picit meglazulva a 16-ból, de ezt a pár ezer forintot nekem megérte, de mondták is előtte, hogy 2004-esekre egyáltalán nem jellemző, inkább csak 2005 és utána)

szóval ő szólt, hogy van egy visszahívás is érvényben a kocsimra, úgyhogy azt is megcsinálták:)...

Szia! Dunaharasztiba voltál? Mert amikor decemberben ott voltunk, még lövése sem volt a szervizes srácnak, hogy van ilyen visszahívás.
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.