Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok,

Közel egy éve már, hogy astra h(2004) tulajdonos vagyok és eddig semmi problémám nem volt vele.

De most:

- a kis autó-villáskulccsal szimbólum(motvez.) menet közben kigyullad és világít egy ideig(10perc) aztán elalszik

- Indítás után nem mindig alszik el a kipufogógáz-kibocs. visszajelző

Találkoztatok már ilyen hibával?

üdv.: NI

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Közel egy éve már, hogy astra h(2004) tulajdonos vagyok és eddig semmi problémám nem volt vele.

De most:

- a kis autó-villáskulccsal szimbólum(motvez.) menet közben kigyullad és világít egy ideig(10perc) aztán elalszik

- Indítás után nem mindig alszik el a kipufogógáz-kibocs. visszajelző

Találkoztatok már ilyen hibával?

üdv.: NI

Szia!

Hibakódot dob?

Lehet, hogy EGR szelep problémád lesz,de ez csak egy tipp,tudni kéne,hogy dob-e hibakódot.Tudod,hogy kell kiolvasni?

Link to comment
Megosztás:

Nekem a fejegységen (CD30MP3) csak jobbra-balra nyíl van, de azokkal lehet a settingsben mászkálni.

Felprogramoztattam a kijelzőt, minden működik, a programozás során átváltozott a megjelenítés módja, érdekes, hogy felprogramozás előtt ilyen füles-(tab-os) volt (a telefonos fül nélkül)

utána meg ilyen
normális lett...

Lehet azért, mert előtte egy navis fejegységgel volt házasítva és a programozás alapján igazodik a fejegységhez, nekem CD30 mp3-am van...

Minden rendben működik a gid száma kp 13111163 ha valaki kételkedne, hogy működik-e!<_<

Link to comment
Megosztás:

Felprogramoztattam a kijelzőt, minden működik, a programozás során átváltozott a megjelenítés módja, érdekes, hogy felprogramozás előtt ilyen füles-(tab-os) volt (a telefonos fül nélkül)
utána meg ilyen
normális lett...

Lehet azért, mert előtte egy navis fejegységgel volt házasítva és a programozás alapján igazodik a fejegységhez, nekem CD30 mp3-am van...

Minden rendben működik a gid száma kp 13111163 ha valaki kételkedne, hogy működik-e!<_<

Ha beprogramozod, hogy van UHP4 telefonos egyseged, akkor atvalt arra a masik formatumra, de a telefonos ful nem jelenik meg addig, amig tenylegesen nincs bent a modul.

Link to comment
Megosztás:

Ha beprogramozod, hogy van UHP4 telefonos egyseged, akkor atvalt arra a masik formatumra, de a telefonos ful nem jelenik meg addig, amig tenylegesen nincs bent a modul.

Értem akkor az előző kocsiban volt UHP4, viszont az enyémben nem érzékelte a modult...

Nekem egyébként úgy nem is tetszene:)!

Link to comment
Megosztás:

Tisztelettel köszöntök mindenkit!

Beletelt egy kis időbe mire szinte az összes ASTRA H témát végigolvastam, de nagyon sokat tanultam belőle és köszönöm a jelenlévő szakembereknek a részletes leírásokat.

Van egy kérdésem, pontosabban néhány szakmai tanácsot kérek (Harmlevi kollégával már beszéltem róla): CD30 egységemet lecseréltem egy nagyképernyős multifunkciós egységre (ilyenről van szó, csak kicsit más menüvel:

).

Felül maradt a TID kijelzőm. Na most, ha én a TID helyett egy BID kijelzőt rakok a kocsiba (fogyasztással, stb. kapcsolatos + információk) akkor azt a CD30 és multikormány hiányában tudom-é vezérelni? Mi mindent tud egy ilyen összetételben, vezérlés hiányában kijelezni a BID?

A multifunkciós egységet egyébként eddig kíválónak tartom (3 hónapos tapasztalat). Az egység a TID kijelzőn csak annyit okozott, hogy az alsó sorban csak a dátum jelenik meg, vagy egy-egy indításnál még az sem (nincs összeköttetésben az alsó egységgel).

A válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Tisztelettel köszöntök mindenkit!

Beletelt egy kis időbe mire szinte az összes ASTRA H témát végigolvastam, de nagyon sokat tanultam belőle és köszönöm a jelenlévő szakembereknek a részletes leírásokat.

Van egy kérdésem, pontosabban néhány szakmai tanácsot kérek (Harmlevi kollégával már beszéltem róla): CD30 egységemet lecseréltem egy nagyképernyős multifunkciós egységre (ilyenről van szó, csak kicsit más menüvel:

).

Felül maradt a TID kijelzőm. Na most, ha én a TID helyett egy BID kijelzőt rakok a kocsiba (fogyasztással, stb. kapcsolatos + információk) akkor azt a CD30 és multikormány hiányában tudom-é vezérelni? Mi mindent tud egy ilyen összetételben, vezérlés hiányában kijelezni a BID?

A multifunkciós egységet egyébként eddig kíválónak tartom (3 hónapos tapasztalat). Az egység a TID kijelzőn csak annyit okozott, hogy az alsó sorban csak a dátum jelenik meg, vagy egy-egy indításnál még az sem (nincs összeköttetésben az alsó egységgel).

A válaszokat előre is köszönöm!

Az ido es a homerseklet lesz kint rajta... Ha barmi egyebet akarsz, akkor erre a CAN buszon keresztul kell utasitast adni neki; ezt teszi a fejegyseg es/vagy a multikormany. Ha egyik sincs, akkor valtas sincs.

Link to comment
Megosztás:

Üdv a fórumon!<_<

Még annyi jutott eszembe, hogy szerintem még annyit tudna, hogy a BC egyik funkcióját megjeleníti (amire a programozásnál rá lenne állítva), mondjuk a pillanatnyi fogyit, de mivel nincsen hozzá eszközöd, így nem tudnál rajta lépkedni a többire (+ nem hiszem, hogy ezen az órát tudnád állítani, mert ezen ugye nincsenek óraállító gombok!)...

Ha ilyet akarsz, szerintem mindenképpen szerezz multikormányt, ha jól tudom akkor ezek a gyári környezetbe illő nem gyári multis fejegységek mint a tied még támogatják is a kormánytáv-ot:)!

Az ido es a homerseklet lesz kint rajta... Ha barmi egyebet akarsz, akkor erre a CAN buszon keresztul kell utasitast adni neki; ezt teszi a fejegyseg es/vagy a multikormany. Ha egyik sincs, akkor valtas sincs.
Link to comment
Megosztás:

Még annyi jutott eszembe, hogy szerintem még annyit tudna, hogy a BC egyik funkcióját megjeleníti (amire a programozásnál rá lenne állítva), mondjuk a pillanatnyi fogyit,

Nem tudod beallitani, hacsak bele nem buheralsz a kijelzobe, vagy az egyszerubb megoldas a CAN buszra kikuldeni a megfelelo jeleket.

Link to comment
Megosztás:

Nincsen rajta Settings, olyan 130000 körül van egy ilyen azt hiszem...

Sziasztok.

Nemsemmi ez a nagyképernyős multi kütyü. Mennyibe kerül egy ilyen? Ez tartalmazza azokat a gombokat amik a CD30mp3 fejegységen rajta vannak?

Gondolok itt a SETTINGS re ami a teszt módhoz kell, illetve a SOUND de gondolom ennek a funkcióit tudja ez az egység.

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Hétvégén akarom kiolvastatni.

Amúgy nem te vagy az első aki EGR-re tippel.

Ezt csak ki kell cserélni, vagy javítani is lehet.

Szia!

Hibakódot dob?

Lehet, hogy EGR szelep problémád lesz,de ez csak egy tipp,tudni kéne,hogy dob-e hibakódot.Tudod,hogy kell kiolvasni?

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök Mindenkit!

Nemrégiben cseréltem a TID kijelzőmet GID-re. CD30-as fejegységgel gyönyörűen működik.

Ma viszont észrevettem egy apró hibát, amely a következő: A GID szerint az autóm a még benne lévő üzemanyaggal 33 km-t tehet meg. Ekkor (33 km-nél) adta az első jelzést angolul, hogy tankoljak. Ezt nyugtáztam és további 1-2 km-t megtétele után a kijelző "megtehető út" számsora teljesen eltűnt, vagyis a számok helyén kis vonalak jelentek meg. (A műszerfalban lévő üzemanyagjelző már jóval előbb elkezdett villogni.) Beálltam egy benzinkúthoz, és 10000 Ft-ért tankoltam, aminek hatására a kijelző kiírta, hogy a "megtehető út 353 km".

Nem kellene a kijelzőnek a hátralévő 33 km-nél előbb is jeleznie? Programozási gond lehet a probléma, vagy ennek így kell működnie?

Köszi: benkoa

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök Mindenkit!

Nemrégiben cseréltem a TID kijelzőmet GID-re. CD30-as fejegységgel gyönyörűen működik.

Ma viszont észrevettem egy apró hibát, amely a következő: A GID szerint az autóm a még benne lévő üzemanyaggal 33 km-t tehet meg. Ekkor (33 km-nél) adta az első jelzést angolul, hogy tankoljak. Ezt nyugtáztam és további 1-2 km-t megtétele után a kijelző "megtehető út" számsora teljesen eltűnt, vagyis a számok helyén kis vonalak jelentek meg. (A műszerfalban lévő üzemanyagjelző már jóval előbb elkezdett villogni.) Beálltam egy benzinkúthoz, és 10000 Ft-ért tankoltam, aminek hatására a kijelző kiírta, hogy a "megtehető út 353 km".

Nem kellene a kijelzőnek a hátralévő 33 km-nél előbb is jeleznie? Programozási gond lehet a probléma, vagy ennek így kell működnie?

Köszi: benkoa

A kijelző 50km-nél szól először.

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Hétvégén akarom kiolvastatni.

Amúgy nem te vagy az első aki EGR-re tippel.

Ezt csak ki kell cserélni, vagy javítani is lehet.

Szia!

Te magad is ki tudod olvasni (legalábbis 1 pár kódot),féket és gázpedált tövig nyomod,(egyszerre a kettőt)és ráadod a gyújtást (VIGYÁZZ!!! ne inditsd el a motort)ekkor a km számlálón ki kell irnia valamilyen hibakódot,már ha még jelen van a hiba.

Az EGR-t ki kell pucolni mert lehet,hogy leragadt,hogyha a pucolás nem segít akkor kell kicserélni,de ettől függetlenül nézesd meg szerelővel,ő majd pontosabban meg tudja mondani,mi a hiba.

Hol használod leggyakrabban az autót,városban vagy országúton?

Link to comment
Megosztás:

Nincsen rajta Settings, olyan 130000 körül van egy ilyen azt hiszem...

Van rajta setting ugyanazt tudja ezen a téren mint a gyári,ha nem lenne rajta akkor hogy lehetne az órát állítani?

-az ára 130-230-ig kérdés hogy hol veszed ,jók a masinák csak a garival lehetnek gondok,mert vissza kell küldeni Kinába és ez azért macerás.

Link to comment
Megosztás:

Van rajta setting ugyanazt tudja ezen a téren mint a gyári,ha nem lenne rajta akkor hogy lehetne az órát állítani?

-az ára 130-230-ig kérdés hogy hol veszed ,jók a masinák csak a garival lehetnek gondok,mert vissza kell küldeni Kinába és ez azért macerás.

Biztos van sajat oraja, tehat elvileg nem katasztrofa, ha a kocsi kijelzojen levot nem tudod allitani. Gyakorlatilag persze az a korrekt megoldas, ha igen, es akkor nyilvan a BC funkciok is mukodnek. Tobb fele ilyen csodaszerkezet is van, eloben meg egyet sem lattam, de tudasban sem mindegyik egyforma. Az eredeti kerdezo mintha azt mondta volna, hogy az oven nincs allitasi lehetoseg.

Link to comment
Megosztás:

Van rajta setting ugyanazt tudja ezen a téren mint a gyári,ha nem lenne rajta akkor hogy lehetne az órát állítani?

-az ára 130-230-ig kérdés hogy hol veszed ,jók a masinák csak a garival lehetnek gondok,mert vissza kell küldeni Kinába és ez azért macerás.

Szerintem úgy, hogy a TID kijelzőn tudod van két gomb, amivel lehet az órát állítani, illetve azért is gondolom így, mert láttam olyan videót, ahol bent volt egy ilyen fej, a BC illetve Setting gombokat, meg valahogy kihozta és befaragta a kézifék alatti műanyagba, így volt pl. Test Mode-ja is és teljes értékű maradt a gyári kijelzője!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem úgy, hogy a TID kijelzőn tudod van két gomb, amivel lehet az órát állítani, illetve azért is gondolom így, mert láttam olyan videót, ahol bent volt egy ilyen fej, a BC illetve Setting gombokat, meg valahogy kihozta és befaragta a kézifék alatti műanyagba, így volt pl. Test Mode-ja is és teljes értékű maradt a gyári kijelzője!

Oksa igazad van,csak,hogy az én kijelzőmön nincs két gomb,nekem BID van:(

A készülék menüjében tudom állítani az összes gyári funkciót,ügyesek ám a kis Kinaiak,nagyon büszkék is rá,hogy ezt a masinát ők fejlesztették

Link to comment
Megosztás:

Szerintem programozás kérdése. Nekem nem szól 50 km-nél, csak 30 alatt, és kivonalkázza a hátralévő távot. A megtehető utat az utolsó 10-20 km fogyasztása alapján számolja, ezért városi közlekedés után az országúton akár növekedhet is, illetve a városba visszatérés után kettesével is csökkentheti a megtehető távot.

Szia Gabb!

Nem szólt 50 km-nél. Gondolom azt is nyugtázni kellett volna, de nem nyugtáztam semmit, csak 33 km-nél.

Mi lehet?

benkoa

Link to comment
Megosztás:

Neked is ilyen multimédiás fejegységed van??? Tudod vele vezérelni a gyári BID kijelződet, meg a BC funkciókat?<_<

Oksa igazad van,csak,hogy az én kijelzőmön nincs két gomb,nekem BID van:(

A készülék menüjében tudom állítani az összes gyári funkciót,ügyesek ám a kis Kinaiak,nagyon büszkék is rá,hogy ezt a masinát ők fejlesztették

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.