Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

hello. nekemoylan problémám lenne hogy a csomagtartó ajtó nehezen nyílik (erősen kell a gombot megnyomni h nyisson) esetleg vmi ötletetek van ? a szomszédomnak zafira B-je van szerintrem ugyan az a gomb de neki kisújal lehet nyitni.

Igen. El van törve a kapcsoló rögzítő és emiatt beesik a kapcsoló, így csak nehezen nyomható meg. Típushiba. Meg kell ragasztani.

Ehhez le kell szedni a hátsó díszcsíkot.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szerintem a zárásra az ablakfelhúzást nem tudja az autó, akár van REC-ed, akár nincs.

Ez így, ebben a formában nem teljesen igaz. Ahogy írod, úgy valóban nincs. Tehát ha csak egy pillanatra megnyomod a gombot a távirányítós kulcson, akkor csak bezár az autó, és valóban nem indul el az ablakfelhúzás. De ha folyamatosan nyomod a gombot, akkor felhúzza az ablakot záráskor. És persze nyitásnál folyamatosan nyomva meg lehúzza.

Link to comment
Megosztás:

Ez így, ebben a formában nem teljesen igaz. Ahogy írod, úgy valóban nincs. Tehát ha csak egy pillanatra megnyomod a gombot a távirányítós kulcson, akkor csak bezár az autó, és valóban nem indul el az ablakfelhúzás. De ha folyamatosan nyomod a gombot, akkor felhúzza az ablakot záráskor. És persze nyitásnál folyamatosan nyomva meg lehúzza.

Ez így igaz, de továbbra is tartom, hogy zárásra az ablak felhúzás nem működik, ugyanis az volt az eredeti felvetés, és nem az, hogy kulcsról utólag lehet-e le- vagy felhúzni. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Z17DTH 2005-ös H Astra kombim. Nem régen vettem és most menet közben kigyulladt többször is az egyik visszajelző lámpám (kisautó szerszámmal a közepén).

Biztos vagyok benne, hogy bejegyzett valami hibát a computere, és szeretném tudni mit.

Tudnátok ajánlani valami olcsó ketyerét, amivel otthon is ki tudom olvasni a hibakódokat és nem kell rögtön szervízbe vinnem?

Köszi szépen!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Z17DTH 2005-ös H Astra kombim. Nem régen vettem és most menet közben kigyulladt többször is az egyik visszajelző lámpám (kisautó szerszámmal a közepén).

Biztos vagyok benne, hogy bejegyzett valami hibát a computere, és szeretném tudni mit.

Tudnátok ajánlani valami olcsó ketyerét, amivel otthon is ki tudom olvasni a hibakódokat és nem kell rögtön szervízbe vinnem?

Köszi szépen!

fék+gáz lenyom egyszerre,majd gyújtás.Ezután kiad egy vagy több 6 jegyű számot. Az lesz a hibakód.Abból pedig ki lehet találni, mi az, ami nem működik megfelelően.

Link to comment
Megosztás:

Hát, ez nem sok.... ;)

Szia! Ez az ablak fel-le mozgatás a kulcs segitségével engem is érdekelne.Linkelek egy képet arról hogy nekem mi van a kombi csomagterében,és szeretném ha vetnél rá egy pillantást és megirnád véleményedet.Köszi :icon1:

rg4himvazeiiuglm1f.jpg

Link to comment
Megosztás:

Szia! Ez az ablak fel-le mozgatás a kulcs segitségével engem is érdekelne.Linkelek egy képet arról hogy nekem mi van a kombi csomagterében,és szeretném ha vetnél rá egy pillantást és megirnád véleményedet.Köszi :icon1:

Ez egy REC. :) Van esély a kulccsal való ablaklehúzásra.

Link to comment
Megosztás:

fék+gáz lenyom egyszerre,majd gyújtás.Ezután kiad egy vagy több 6 jegyű számot. Az lesz a hibakód.Abból pedig ki lehet találni, mi az, ami nem működik megfelelően.

Köszi a tippet. Próbáltam, de nem sikerült. Tehát lenyomom a féket és a gázt, majd ráadom a gyújtást. -> nekem csak a magnó kapcsol be a gyújtás ráadásakor, de mást nem tapasztaltam... Mit csináltam rosszul?

Link to comment
Megosztás:

Köszi a tippet. Próbáltam, de nem sikerült. Tehát lenyomom a féket és a gázt, majd ráadom a gyújtást. -> nekem csak a magnó kapcsol be a gyújtás ráadásakor, de mást nem tapasztaltam... Mit csináltam rosszul?

Szerintem semmit nem csináltál rosszul. Ha jól tudom 2006-tól működik a fék+gáz+gyújtással való kiíratás a napi számlálóra, ez előttiekben a motorkontroll lámpa villogja ki a hibakódot. Legalábbis a 2004-es astrámban így volt, igaz a 2007-ben sem tudtam a 000000-ás kódot se előcsalni, most vagy nem működik, vagy nem ír ki semmit ha nincs hibakód. (legalábbis op-com sem hozott eddig hibakódot.)
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szerintem semmit nem csináltál rosszul. Ha jól tudom 2006-tól működik a fék+gáz+gyújtással való kiíratás a napi számlálóra, ez előttiekben a motorkontroll lámpa villogja ki a hibakódot. Legalábbis a 2004-es astrámban így volt, igaz a 2007-ben sem tudtam a 000000-ás kódot se előcsalni, most vagy nem működik, vagy nem ír ki semmit ha nincs hibakód. (legalábbis op-com sem hozott eddig hibakódot.)

Nekem sem adta ki a nullás kódot. Egész télen próbáltam, nem írt ki semmit. Tavasszal, amikor eljött a jó idő, akkor egyből kiadta a hibakódot (nincs részecskeszűrő).

Ja, a rendőrautók meg ki is villogják, meg adnak kódot is. Múltkor például ilyet: 01345E. Ez mi lehet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megint Check Control.

Be kell kábeleznem a folyadékszint érzékelőknek, mert nincs gyárilag kialakítva a kábelezés.

Eddig meg is vagyok, érzékelők a helyükön.

A programozás félig megvan, izzókra már figyelmeztet.

http://www.astraownersnetwork.co.uk/showthread.php?59596-Low-washer-fluid-warning-fitted

Be kell még kötni a biztosíték tábla alá az XE1, XE2-be, de a fenti link csak egy-egy vezetéket

részletez.

Az érzékelőktől a másik vezetéket NEGATÍVRA kell kötni?

Válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem semmit nem csináltál rosszul. Ha jól tudom 2006-tól működik a fék+gáz+gyújtással való kiíratás a napi számlálóra, ez előttiekben a motorkontroll lámpa villogja ki a hibakódot. Legalábbis a 2004-es astrámban így volt, igaz a 2007-ben sem tudtam a 000000-ás kódot se előcsalni, most vagy nem működik, vagy nem ír ki semmit ha nincs hibakód. (legalábbis op-com sem hozott eddig hibakódot.)

Nekem sem adta ki a nullás kódot. Egész télen próbáltam, nem írt ki semmit. Tavasszal, amikor eljött a jó idő, akkor egyből kiadta a hibakódot (nincs részecskeszűrő).

Ja, a rendőrautók meg ki is villogják, meg adnak kódot is. Múltkor például ilyet: 01345E. Ez mi lehet?

Akkor ezek szerint tényleg nincs hiba az autómban (és az előzőben sem volt), hogy nem írja ki. Na ennek örülök. :)

Bár valahol olvastam amit írtam, de hát a netes infókat látszik nagyon szűrve kell kezelni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Haverom vett egy 2004-es H Astrat. Kintről hozott az autó, német nyelvű kézikönyvvel. Van egy kis gondja. A rádió kb fél óránként magától bekapcsol. Ebben kérne segítséget, mit és hogyan kell beállítani? Előre is köszi a válaszokat.

Hagyjon benne CD-t.

Mintha ezt olvastam volna erre a hibára megoldásként régebben.

Valami kis érzőkelő a ludas ha jól emlékszem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudja valaki, hogyan kell kiszedni a bal első ajtóban lévő egységet, melyben az ablakemelő és a tükör kapcsolói vannak? Köszi szépen! G.

Szia!

Az ajtókárpitot kell levenni és utána lehet kiemelni a kapcsolóegységet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.